تکنولوژی

عدم تخصیص ارز واردات گوشی توسط دولت؛ دیگر خبری از گوشی ارزانقیمت هم نیست!

چندی پیش ممنوعیت واردات موبایل بالای 600 دلار به صورت رسمی اعلام شد و حالا بی پولی برای واردات موبایل، واردات موبایل های زیر 600 دلار را با مشکل مواجه کرده است.

بر اساس اظهارات دبیر انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی، در صورت عدم تعیین میزان واردات گوشی از سوی دولت، بازار تلفن همراه از پایان مردادماه در آتش خواهد گرفت.

این ادعای امیر اسحقی پس از افشای این خبر بدون بازگشت نقدی در سفارشات تلفنی بیش از 600 دلار بیان و تاکید شده است که در حال حاضر حتی واردات موبایل های متوسط ​​و ارزان قیمت بین 300 تا 600 دلار نیز با چالش بزرگی مواجه است.

بیشتر بخوانید: کاهش شدید واردات تلفن همراه؛ نتیجه ممنوعیت واردات موبایل بالای 600 دلار؟

کمبود بودجه برای واردات تلفن همراه به بازار دامن می زند

امیر اسحقی درباره آخرین وضعیت عرضه پول برای واردات گوشی های هوشمند گفت: برای واردات گوشی های بالای 600 دلار و زیر 600 دلار پولی داده نشد و همچنان منتظر تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم. !

عدم پرداخت یارانه برای واردات تلفن همراه توسط دولت؛  دیگر خبری از گوشی های ارزان قیمت نیست!

دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی گفت: فرآیند توزیع ارز تلفن همراه وارد شده به کشور به پایان رسیده است و بر اساس اظهارات وی، سهام موبایل در بازار به مردم تحویل خواهد شد. تا پایان مرداد ماه نیاز است.

اسحاقی با بیان اینکه با توجه به اینکه از خردادماه تاکنون هیچ تامین مالی خارجی برای واردات صورت نگرفته است، نگرانی انجمن واردکنندگان برای نظارت و تامین بازار در ماه های آینده است و از دلایل بی پولی تلفن همراه نیز گفت. واردات تلفن همراه:

بررسی های ما نشان می دهد که دولت قصد دارد منابع خارجی کشور را بهبود بخشد و پاسخ مشخص دیگری به ما ندادند.

اسحقی درباره وضعیت بازار گفت: واردات گوشی های بالای 600 دلار در حال حاضر توسط مسافران انجام می شود و نه واردات بزرگی در این بخش صورت می گیرد و نه بازاری در دست واردکنندگان رسمی و قانونی است. در رده گوشی های زیر 600 دلار تا پایان مرداد ماه موجودی داریم. آقای اسحقی در پایان گفت:

در حال حاضر شرکت در بلاتکلیفی به سر می برد و نمی داند چه باید بکند و از طرفی ضرر هم می کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد عدم یارانه دولت برای واردات تلفن همراه چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید همان اشتراک گذاری

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا