تکنولوژی

ممنوعیت استفاده از موبایل در صحن مجلس و کمیسیون‌ها

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در صحن مجلس و کمیسیون ها طرحی است که کمیسیون فرهنگی مجلس در صدد اجرای آن برای بهبود تمرکز نمایندگان بر موضوعات کلیدی است.

به گزارش ای بی سی مگ و به نقل از ای بی سی مگ، سید حسین نقوی حسینی، یکی از نمایندگان فراکسیون خبرگان مجلس شورای ملی با اشتراک‌گذاری این خبر گفت: صحن علنی محل مذاکره و تصویب قانون و نظارت بر اجرای قانون است، بنابراین باید در این مورد تمرکز کنیم. در مورد در دسترس بودن تلفن های همراه دور از صحن علنی.» نماینده ورامین در شورای اسلامی در ادامه طرح ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مجلس ادامه داد.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

مجامع عمومی مکان هایی برای بحث، مشاوره، تصویب قوانین و نظارت بر اجرای قانون، تحقیقات و تعقیب قضایی و غیره است. تمرکز نمایندگان روی موضوعات مورد بحث ضروری است اما وجود تلفن همراه این تمرکز را از مردم دور کرده است.

یک نفر در اتاق به عنوان حامی قانون صحبت می کند و همه مشغول تلفن های خود هستند و واقعاً تمرکز ندارند، در چنین شرایطی چگونه می توان انتظار اجرای قانون قوی و بی عیب و نقص داشت؟ تلفن همراه نباید در دسترس عموم باشد. انجمن و کمیسیون

دکتر
در این عکس که مربوط به مجلس نهم است، مسعود مزیکیان ویدئویی از تلویزیون صدای آمریکا را در کنار دیگر نمایندگان تماشا می کند. (اعتبار: ای بی سی مگ)

حدود یک سال پیش در مراسم تحلیف حسن روحانی مشکل موبایل نمایندگان داغ بود. جایی که فدریکا موگرینی، سیاستمدار ایتالیایی و نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی، پس از پایان مراسم به درخواست نمایندگان برای گرفتن عکس سلفی پاسخ مثبت داد. موضوعی که نه تنها برای نمایندگان مجلس، بلکه حتی برای این بانوی سیاستمدار پس از بازگشت از اروپا نیز حاشیه ساز شده است.

حداد عادل
غلامعلی حداد عادل در این عکس که مربوط به مجلس نهم است نگاهی به عکس «دختر با کلاه سبز» روی گوشی خود دارد. (اعتبار: ای بی سی مگ)

بسیاری از مردم و کاربران در شبکه های اجتماعی این مشکل را تقصیر نماینده مجلس دانستند. نماینده ای که به هر نحوی حاضر است به سیاستمداران ایتالیا بپیوندد. انتقادات زیادی به نمایش تلفن های همراه و سلفی ها وارد شده است. یک انتقاد مداوم اخیرا در روز جهانی عکاس، یکی از کاربران نامگذاری شده است نوشت:

در روز جهانی عکاس، می خواهم به کمیسیون عکاسی مجلس تبریک بگویم! که در ثبت لحظات دو نفره و چند نفره با خانم موگرینی حماسه ای جاودانه و جهانی آفرید. #جماعت #کارگاه #نماینده مجلس #عکاس روزانه

موگرینی
اعتبار: توییتر

حسینی از اعضای حزب فرهنگ در ادامه سخنان خود درباره طرح ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مجلس صحبت کرد.

باید جایی را بیرون از مجلس ایجاد کنند که همه بتوانند تلفن همراه خود را در آنجا بگذارند و وقتی نمایندگان تماسی دارند بیرون بروند تا به قانون توجه کنند. یکی از اعضای فراکسیون آموزش و پرورش مجلس شورای ملی با بیان اینکه این طرح روز گذشته ابلاغ شد، گفت: این طرح به زودی بررسی می شود.

بیشتر بخوانید:

منبع: ای بی سی مگ



اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا