تکنولوژی

آذری جهرمی: واردات گوشی های مسافری قاچاق نیست!

وزیر ارتباطات و اطلاعات گفت: واردات موبایل برای مسافران قاچاق نیست. وی همچنین گفت که در این مورد خلأ وجود دارد.

به گزارش ای بی سی مگ، محمدجواد آذریجهرمی به واردات تلفن همراه برای مسافران اشاره کرد و گفت: واردات این گوشی ها قاچاق نیست. به گفته وی، واردات تلفن همراه زمانی قاچاق است که گوشی های تلفن همراه وارد و خارج از گمرک جابجا شوند.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

واردات موبایل برای مسافران قاچاق نیست!

آذریاجهرمی در ادامه صحبت های خود در خصوص واردات گوشی های همراه مسافربری اظهار داشت: در صورت فروش این ظرفیت مسافری در بازار، حق مصرف کننده نهایی ضایع می شود زیرا خدمات پس از فروش آن گوشی وجود نخواهد داشت.

وی به آیین نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات کالا اشاره کرد و گفت: این آیین نامه واردات کالا را با حضور این اداره تعیین می کند.

بهره برداری از واردات از کانال مسافری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با بیان اینکه در واردات کالا از کانال مسافری با تخلفاتی مواجه هستیم، اظهار داشت: به دلیل مشکل اتصال سامانه ناجا به تردد و چک پاسپورت توسط گمرک قابل تایید نیست. اصالت چمدان حمل شده توسط مسافر

وی ادامه داد: به گفته جهرمی برای پیاده سازی دولت الکترونیک باید با همه دستگاه های اجرایی ارتباط برقرار شود، هرچند با ناجا بحث شده که مهم است، اما روند به تدریج پیش می رود. قبلا انجام شده است. با مجتمع ناجا، اما ارتباط بین سیستم ها هنوز کامل نشده است.

وی در نهایت حل مشکل واردات موبایل برای مسافران را تایید کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته این مشکل و خلاء به سرعت برطرف می شود تا ضرری برای مردم نداشته باشد.

.

منبع: تسنیمنیوز

آیا در زمینه خاصی مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا