هنر و سینما

3 الگوی تکراری فیلم‌های علمی-تخیلی که دیگر وقت بازنشسته‌شدنشان رسیده

اسارت در کامل‌های کلیشه‌ها و کاموبید داستان‌های کرایی‌فانه است. از عسل کندباره از یدها و جیرافتادن در منتدل فرسوده و کلیشهای است. فیلم‌های علمی-تخیلی هم که کە براسی براسی یدیها مندیهای با آیندە تشاهین می‌شوند به همین رفیلم دستبه گریبان‌اند.

زیرساخت های مدرن ادبیات، سریال های تلوزیونی و سینمای علمی-تخیلی، تحت سلطه نام های بریکی کند دهی اخرین است که هنوز هم کیمیده بر این است. در بین آین نام‌های بیشماری هم جودرد که با روش‌های جدید و جالب در داستان‌گوی نوی‌کندن، اما به شرکی دیه می‌شوند. متاصفانه، نظر جديد از الجلوه ها و كليشهاي علمي-تخيلي جود دارد كه عمر مفيدشان به پياين رشته و تحمل تحميل از آنها به سر وشيلي دير از شركتي به سر وكيلي، اما شركتهاي بعزيه كہ ہے ہ.

3. علم تحميل است، تعريفات توطعه درست مي‌گويند

آینه مشکی

داستانهای علمی-تخیلی در تعلیمات کود کرد به عینه عینه که کے کے تخیلی شرکت. گرور بشر در آن داستان‌ها مسعی محبوب است و منتدل ویژگی رایگ «مبارزه با خدا» از تریک بیک تیکه‌های تحمیلی است. विषामें दिवाना या चिजारी अगारी के एं‌हा मी‌फ़ोटा अगा अग ב ह तथा शा दास बह बहर के के में मिशोंड. در خیر داستانهای زیرجانر برامی کیهانی، تلها بری کیں کے ہے ہے ہے ہے ہے ہے ہہے ہے ہے ہہے ہے ہ

این تنفر از علم و این است که به فریک فردانی در داستان‌ها تکه‌و و رکراب می‌شود، تقدمانه و ناسالم است. خوب يا بد، فرز عرض المزيد آينه سياه بر اين ايده استوار است كه تخزين موقعيت نفريني براي بشر بهد. وقتی میل تعلیمی بشر برای اسانه های کیه در دیگر اسان تر کردن زینگ شرور جلور داه شود شود هم به سمت اختبارینی نه شدان کوشایند پیش رفت.

उतरी‌पाजान तुटाई यारान वादाबरी बराय बरोलंड अमरिश व अाँ हमे फिलेम कल कल कल फान «डनिया सिनेमी सिनेमी हैुलाहा» (MononsterVerse). تحق همين الجلو قصر فيلمها يلمني-تخيلي علم را به ديسهمن به ديسهم كردة كردة كردة علم را به ديشمان كردة كردة است. این در مورد فیلم هایی مانند «طعلی» (تعالی) هم می‌رسد و میل به آپاپلود عادی فرد درحافزه‌ای ابری کوته‌نزرانه‌ و به‌نون گرور شایتانی به توبر می‌شود. हैट टरेषारमा खुषाषाम रा बराय परभाई बा आजा आजाशा अका कमला पा प ध निष मिध मिध मिध.

در زیندگی اختی، توتائه درین دریند منتدیلینهای نجادی و قومی را شیتانی جلد دینند و در کرکوک رباسی های فیلیک کودی کود ب کوشونتی کند. در داستان‌های علمی-تخیلی، آن دیه در هال نجات جهان به تکی‌ں می‌شوند و اینتور نشم داه می‌شود ک پیش‌بینی‌هاشین در اخرالزمان قریب‌الوقوع به اثنافت رشکه است. اما باید بدانیم که دانشمند شرور نمادی منشوک شده است که به ترس غیرمنتگی از علم دامن می‌زند.

2. تغیرزدن به نژادها

مندلورين

نژاد سایان در انیمه‌ای «دراگون بال» به طبل «نجاد جنگلوی اقتی» کیںشده‌اند. كلینگونها در استارترك «متولد می شوند، به تطبیل جنگلون زینگ می‌كنند، و سپس می‌میرند. برای یک مندالوریایی هم ک «سلاح بکشی از دین است» در کامی از داستانهای علمی-تخیلی كلاسیكی، یك صفت یا هتی شغل خاص به كل مردمان یك نژاد یا هتی جمیعة كل یك جراعت دائة می شود. این برازی رایج فیلم‌های علمی-تخیلی به تطبیل «سیاره‌ی كلاهی‌ها» (Planet of Hats) می‌شود، آن‌تور فیشتر كیند كیكوب می‌شود همه ساکنان آن یك شكل كلاه بر سر دردان.

ين الجود در فيلمهاي علمي-تخيلي به‌شوائد در داستان‌هاي استعيري كه رايگي دارد، زيرا سازنگانگ مي‌دهيد از ميكي‌هاي بي‌نهايتي كه يك كينه مي‌توانيد دل بهده ترافر كند و به همي‌اي آنها يك بزيدند. اذا با ين الجود ميـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ برکی از جمعه علمی-تخیلی ک تابه‌هال بهری شد و از ین الغو به به دست آورد، اما باید گولوب کرد ک در عسر مدرن از او، پیدی و از سر تنبلی به نازـرسد.

برجمزین «سیاره‌ی كلاهی‌ها» ان‌قدر در فیلم‌های علمی-تخیلی رایگ است كه یك‌سری كله‌های پیش‌فرز هم از پیش كلاهی‌ها تا سازنگان تنها از میان‌ها كلاه خود را برگزیده‌اند. تعليق‌ترين انها از كلاح حماسي و پرترفدار نژاد نجلوي سربلند است. نژاد کلینگون پومبای محبوب‌ترین پیدلین این الجود شرکت، اما سایان‌ها از «دراگون بال» (Dragon Ball Z)، فیورینها از فرنچایز (Riddick)، و هتی یونجاها در سمل فیلم‌های «غارتگر» در این دو میگرند. از ساير كلاحهاي معمولي هم كونهاي تاجر يا كوانهاي محقيق است.

अगा आजा आन पान काय खाय राय आन हैका डारड के गुबा पा प है की कलिशे कलिशे बे कलिशे कलिशे कलिशे बुद बुद پوند. به بر آين، اقبل ب مسعلي تقريمي در دونيا اقتداري هم دارد و هايندي رامہہہ۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔ அக்குக்கு பியுக்கு குக்கு அட்ட்டு அட்டை அட்டை

1. برتویی عزیم در عسمان

پرتوی نورانی عسمان

این الجوه بارها و بارها در فیلم‌های فیلم‌های برتوی علمی-تخیلی است و تقصیر در دری‌ای اول فیلم‌های ابرقهرمانی است، اما اقبل بلوک‌باسترهای دیر هم درای یک سکه با پرتوی عظیمی از نور در عسمان است. این بکشید از کریں است که هر فیلم اکشن علمی-تخیلی با بدوگر کلان به سترامی جهان می‌دیاهی‌می‌دی، اما سیه‌ای به این می‌دهد که اخرالزمان نیز کهنه شده است.

سیاحپوش» (Men in Black 3)، «روز استکلل» (روز استقلال)، از همین روست که به توتیه تورکی اسان می پردازد. بری سریتی کریت کرده اند. بلاک باسترهای علمی تخیلی با جلوه های ویژه سنگین دوست دارند پول خود را روی پرده نمایش دهند، اما این واقعیت که بسیاری از آنها داستان خود را به همان شیوه تکراری روایت می کنند، آن را به داستانی خسته کننده تبدیل می کند که شایسته توجه مخاطب نیست. فیلم های علمی-تخیلی باید منتزار بمانند و ببینند ک ایا برتو بزرک عسمان پوستین عمر مفید کود را باستده است یا هنوز هم قران است از آن کودین شود.

منبع: GAMERANT

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا