تکنولوژی

بررسی آمار جدیدی از واردات موبایل به کشور ؛ افزایش واردات تلفن همراه

بر اساس آمارهای به دست آمده مشخص شد واردات گوشی تلفن همراه برای کشور در چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش ای بی سی مگ، در پایان تیرماه امسال بیش از یک میلیون و 357 هزار و 936 گوشی تلفن همراه به ارزش 228 میلیون دلار وارد کشور شد. این محصول 1.5 درصد از ارزش کل واردات را به خود اختصاص داده است.

نوامبر تتر

بر اساس این گزارش، میزان واردات تلفن همراه برای کشور طی چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته 146.58 درصد افزایش داشته است.


بیشتر بخوانید: واردکنندگان تلفن همراه 45 میلیارد توقع را زیر پا گذاشتند!


افزایش واردات تلفن همراه به کشور

در چهار ماهه نخست سال گذشته 690 هزار و 764 دستگاه تلفن همراه به ارزش 92 میلیون و 520 هزار دلار وارد کشور شد که 0.58 درصد از ارزش کل واردات ما را تشکیل می دهد.

در طرح رجیستری مسئولیت اظهار و وصول حقوق و عوارض واردات گوشی تلفن همراه برای مسافران بر عهده گمرک است و گمرک باید این اطلاعات را به همان سامانه ارسال کند. پس از ارسال این اطلاعات، سیستم همتا مسئولیت احراز هویت مسافر را قبل از فعال سازی تلفن مسافر بر عهده دارد.

بر اساس این گزارش، از تمامی گوشی های تلفن همراه اظهار شده در سامانه مسافربری گمرک عوارض و مالیات اخذ شده است، اما احراز هویت مسافر جزء وظایف سامانه بوده و باید پس از ارسال اطلاعات تلفن همراه مسافر از گمرک. سیستم به همتا، تطبیق و تأیید اطلاعات باید قبل از فعال شدن تلفن همراه انجام شود.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه خاصی مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا