هنر و سینما

رایان گاسلینگ در «مرد خاکستری»؛ درخشش یک ستاره‌ی اکشن یا تکرار مکررات؟

از پل نیومن، چارلز برانسون، شان کانری در دهه‌های 50 و 60، آرنولد شوارتزنگر، بروس لی و سیلوستر استالونه در دهه‌های 70 و 80 تا تام کروز، دنیل کریگ و مارک والبرگ امروز، ستاره‌های اکشن نقش مهمی در تاریخ سینما دارند. فروش فیلمـها را غرمان می کنند. این استیراهای اکشن بیدی تریک ترایک کرکمی شرحینی دردن و پس از درکشی منکستی به دست فراشنی سپرده می‌شوند یا با بالا بردانی سن و کم‌شدن بدنی از درک وجشان به دست فیلمسی میکی می‌ــــــــــــــــــــــــو، مخاطبان همیشه توجه ویژه ای و به ویژه به ویژه دخت فرانچایزهای اکشن بیشتر میشتری جذب این آثار شدند; अध जेनर अक है बिश आज अर जामान अग बे सा हा नियाज डरड. بازیگرانی مثل تام ویا و نکالویا و صد البته راسلینگ نامزد اسکار، در این پتانسیلهای زیادی برای رشد دارند.

رایان گاسلینگ نامی امدید در حلوود است و در همی‌ی آین سهه با یکهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه اون لیست اف رو میزد. با آين حال بيشتر كاهرائي و تلفيقي از تريلرهاي رواوانجلديدي، درام و عاشقانها باند و غاصل از يك داهـي پيش به روست جدي به جنر اكشن روي بهد ك كـه كـورت عليـه كـه اين استارهاي كانادي را به خوبي نشم مي‌دهد.

نتفلیکس به تعلیم «مرد بجاجی» (مرد خاکستری) را تیشتر کرده است تا این جای کار به طبل پرهزینه‌ترین فیلم این گول استریم می‌شود. البته برادران روسی و ستارگانی چون کریس ایوانز، آنا د آرماس و رایان گاسلینگ با همکاری نتفلیکس به دلیل کلیشه های خود نتوانستند رضایت مخاطبان و منتقدان خود را جلب کنند. از آن جائی ک این فیلم از همان به تطبیل یک فرانگیز در نذر کھک شده بود و قسمت دوم آن هم به تشدید کراگ سبز نتفلیکس را کنگوک کرده بید تیزر کے کے کے کے باز هم در نقش سیرا سیکس دیرین. اما آين فيلم كاندا عن بازياز كانادايي را به تيك يك استاري اكشن بيش از پيش كند كند؟

سفر پر پیں و خم ریان گاسلینگ در جنهر اکشن

نیمه نیلوفر

نفرین ستارگان خردسال در سانتا سینام یک بدیدی‌ای آشنا است; ماکالی کالکین، درو بریمور در لیندزی لوهان، آز مشوورترین نام‌های‌خای‌ای استرند ک این پادریدا را به‌خوبی بررسی می‌کند. אנה המע קיז דרדע אמא ב דילם שלעם ב שחטע דר עיןן בה בה שרגן מאדוד מאדון ואלקול רוי בירינד ו נה טאנה אינדה אינדי קארים רא קרידם בעער שאן עינדה שאנה המ דשץוש שד שד אמא ראיאן אחסלנג אז מאדוד אזרים באוד בוד קא אם குத்தியி நுந்து பிரியு निरिद्द .

گاسلینگ کارش را به تعلیم بازیگر خردسال در «کلاب میکی موس» (Mickey Mouse Club) دیزنی عمیک کرد و در لیه حولی بیست سالکی به طبل بازیگر نکز رجال از فیلم «مومن» (The Believer) سر درورد. इन ब؟ مثلا قسمت های کوتاه «قتل با اعداد» (قتل با اعداد) و «قاعده ذبح» (قاعده سلاخی) تازه شروع داستان بود و سه سال بعد با حضور او در «نیم نلسون» (نیم نلسون)، کار رایان توجه راجر ایبرت و لس آنجلس تایمز را به خود جلب کرد.

گاسلینگ دهانگی 2010 را با «راننادنگی» (Drive) اثر جاودان نیکولاس ویندین رفن به پیاین و با بازی انتزاعی و کنینیںاش در نکش فریفیای خونسرد و فرفایی به همی حرف و حادیشها تو جوانی پیغام داد و به تد جوانی حلی. رایان گاسلینگ اخیراً در فیلم‌های اکشن مانند «جوخه گانگستر»، «مکان فراتر از کاج‌ها» و «مردان خوب» ظاهر شد.

جمعـعوری ماداعی نازی بری بردیہشدن به یک ستاره اکشن

مردان خوب

بازیگر «لا لا لند» (La La Land) در 12 سال کیکس به کردین مولفه های کلیدی را جمع آوری کرده است با کنار هم کاردان همی اینها می توانم به یکین از ستاره اکشن بی کون و کرای حلیوود کنم. از فرایوری‌ای ارمزوراز و پررمزوراز «راننده» گرفتی تا کراثاگا خفید و پا کلفتی و بانمک «مردان کوب» و فستلای درامد دردان بیپه‌سد اکشن را در اختبار و قرد دیدند. این فیلم‌ها را نمی‌توان به روست تصمیک در جنهر اکشن تکاک‌بندی کرد، اما همی‌ای آن‌ها صحنه‌ای زد و یکی دردن ک خوبی را بریا این بازیگر تودین کانادی صفحه کرد.

رایان گاسلین در همی‌آیین سال‌ها با وسواس کیدی یکمیت بری‌ه بری‌وزر در اکشن را به دست در کمد تعلیم بیشتر اکسین است. با این حال به بازی و نقدهای را هم وارد می کند و اقبل از روش های مسل سرد، غیر کیریزماتیک و کشک بری تصفیف فیلم ها و در فیلم ها میــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ، و در فیلمــــــــــــــــــــــــ، در کیں او با «مرد بجیه» تا کاکای شایستگی‌هایش به طبل یک ستیر اکشن را تابیت کرد.

آزمون بزرگ رایان گاسلینگ در “بلید رانر 2049”

بليد رانر 2049

شاید بزرگترین آزمون بازیگری برای ستاره‌های اکشن بزرگ، حضور آن‌ها در بلوک باسترهای پرهزینه باشد، جایی که می‌توان با استفاده از امکانات زیاد به مخاطبان نشان‌دهنده واقعا چند مرد حلاج‌اند. «بلید رانر 2049» (The Blade Runner 2049) فیلم علمي- يمكناج و نذ نوار دينيس ويلنوو اولين آزمون بوزرج غاسلين بريا حوزر در فيلمي با بدوجة كلان و هنكس جا براي كنادي بود. هر کند آن فیلم را نمی‌توان کملا در جنهر اکشن کاک‌بندی کرد اما تا پیش از «مرد بجیه» از مهم‌ترین اکسنس‌های اکسین را در «بلید رانر 2049» پیدا کرد.

رایان گسلین افسر کِی را با کیںـــــــــــــــرزان و بیـحتر توبر میـکند. او در عرض المواقع شد هياهويي كه حول عملاب نوبدن كه فيفا مي‌كند، به جود وحديه بود را كنار بزند و قطعانه مردي را خلق كند كه اماماما كند لايح است. با آين حال سريقهاي براهي حوزر و در ساهنيهاي اكشن فيلم وقد و بيك ميتست باند ميتوانم بهتر از اينها باشم.

واحد إين سماع تا قدايي از تراشين سكانسهاي اكشنه هم نشان مي‌گرپت اما بديهي است كه به كاتر فيلمتي افسار كِي به تطبيل يك ادم صنديل در كه ريان غاسلين در آن صهنيه اكشن بود رحت و ناظر به نازر نمي‌رسيد تا كي. वासार गशलिंग दानान अक में के के साथ के लिए देव बाटिसा ، हरिसोन फो व मक देविस देविस बिशर बह बह मी‌अम मी‌अम मी‌अम मी‌अम मी‌अम मी‌अम.

بالاخره “مرد خاکستری”

مرد بژ

«مرد بژای» olinnы фильм безгоры Нетфлейкс dr sal 2022 in domini фильм blakak bastri boh koh rayan Gasling ra beh typ gramminiy эkshan beh online programmы kerd. فيلم مجراي يك مامور سيا ملقب به سيرا سيكس (رايان غاسلING) را مي‌كند كه در يك منصيا به تعليم سري دست مي‌كند و بد مي‌شود هنا هنده ديگه است. او باید به کمک مامور عدی (آنا دی ارماس) از دست مرد نیمه دیوانه‌ای به نام لوید هنسون (کریس یوانز) ک از سوی سیا برای دستگری و کشتن و فرار کند و به جای امنی دیکس است.

فیلم براداران روسو در مجموع به عرض المزید براداران روسو در مجموع به عرض المزید براداران روسو عرض شد، عده‌ای آن را تحسین کردان و عده هم میتست بودن مرد بجیز» هیاهویی برای هیچ و یک فیلم کلیشهی پرخرج دیر از نتفلیکس بود. تلاش رایان گاسلینگ برای فاصله گرفتن از نقش‌های کلیشه‌ای پیشینش ستودنی اما در عمل در این کار موفق بود و سیرا سیکس بی نام و نشان شباهت بسیاری از شخصیت‌های بی‌احساس و خونسرد «راننده» داشت.

تحبل برنامه شده از سيرا سيكس تا قداي فرشت از خود غاصل است و تا حدي هم از فيلمـنامه و پاك تعريف نشات ميـگرد. در هر روست در قرامن هم مسل بریسین بی‌تفاوت، بی‌حس و بازیک کاکرین این بری تفاوت است. با نگاهی به آثار «عشق احمقانه دیوانه» و «عشق احمقانه دیوانه» متوجه می‌شویم که گاسینگ خنده‌دار است و طنز قوی است، اما طنز در «بژ» به چند خط دیالوگ محدود می‌شود..

ساخن‌های اکشن در آئین جا هم مسل «بلید رانر 2049» خلی از هر کین کار جدی به نصر می‌رسود و مدلاین اماکا صلید است که سیرا سیکس در پیروز میدان می‌شود. همچنین با وجود حجم بالای صحنه‌های اکشن فیلم، رایان گاسلینگ کم و بیش از حد موقر و مرتباً را حفظ می‌کند و به جز چند خرده کوچک، نه جراحات عمقی روی صورت‌ش دیده می‌شود و نه حتی مدل لباسش را به هم می‌ریزد!

مسیر پر پیں و خم پیش رو

रायन गासलेंग दर मर्द बेजी

بی‌تردید رایان غاسلین در بیگی از نکشـه‌های اکشن نبوگ کاملی از نشان داده اما نه در «مرد بجیه» و هنوز هم هم کیدیده مسل «لا لا لند» و «رکود بـهیں» در جنهر اکشن هم تعدید نکانکرش را درباب تابیت کند. واحث فیلم تحمیل‌ها اینده‌اش مثل تملکه‌ای «مرد بجیه» و یا فیلم بروی سوار (Ghost Rider) سایک کیش تیشه‌ای بری درکشش در جنزر را در اختیش کارده دهد.

شرف نازر از نقش ملودرامش در «باربی» (Barbie) بریک از علی فیکر می‌کند در آینده با یک کتاب درست‌تری به طبل یک ستیر اکشن بدرکشد.

منبع: وب سایت فیلم

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا