تکنولوژی

کاهش واردات موبایل در 4 ماهه اول سال 1401 نسبت به سال گذشته

آمارهای ارائه شده از سوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد که واردات تلفن همراه در 4 ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

به گفته محمدرضا علیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی، در چهار ماهه نخست امسال کمتر از دو میلیون دستگاه تلفن همراه نسبت به سال گذشته به کشور وارد شده است.

بیشتر بخوانید: عدم پرداخت یارانه برای واردات تلفن همراه توسط دولت؛ دیگر خبری از گوشی های ارزان قیمت نیست!

کاهش واردات تلفن همراه در 4 ماهه اول سال 1401

محمدرضا علیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی درباره کاهش سال 1401 واردات تلفن همراه به کشور گفت: در حال حاضر حدود یک میلیون و 850 هزار دستگاه وجود دارد. تلفن همراه برخی از فایل ها هنوز کار نمی کنند و در شبکه ارتباطی کار نمی کنند. گمان می رود این دستگاه ها طی یک تا یک ماه و نیم آینده وارد شبکه ارتباطی کشور شوند.» علیان افزود:

فروش تلفن همراه در چهار ماهه نخست سال جاری حدود چهار میلیون دستگاه به ارزش 970 میلیون دلار بوده که از این میزان 150 میلیون دستگاه به ارزش 100 میلیون دلار در کشور فروخته شده است.

علیان گفت: از 4 میلیون گوشی تلفن همراهی که در سال 1401 وارد کشور شده است، حدود 240 هزار دستگاه بیش از 600 دلار و بیش از 65 هزار دستگاه تلفن همراه در این مدت بیش از 600 دلار قیمت دارند.

واردات تلفن همراه در 4 ماهه اول سال 1401 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است

به گفته آقای علیان، امروزه بزرگترین چالش واردکنندگان تلفن همراه، بحث تقسیم درآمد است. واردکنندگان تلفن همراه از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون پولی بابت واردات گوشی موبایل دریافت نکرده اند.

بر اساس اطلاعات در سال جاری تنها 353 شرکت موفق به ثبت سفارش حداقل یک بار شده اند، اما در جلساتی که از آن زمان تاکنون برگزار کرده اند، مسئولان دولتی اطمینان داده اند که به وضعیت عادی باز خواهند گشت. سخنگوی انجمن موبایل افزود:

به بیان دقیق تر، ثبت سفارش گوشی اصلاح شده امسال که به صورت قطره چکانی معرفی می شود، قبل از 7 اردیبهشت بود.

علیان با بیان اینکه به دلیل کمبود بودجه بسیاری از شرکت ها ورشکست می شوند، علیان گفت: شرکت های زیادی با پرسنل وجود دارند که در شرایط فعلی همه در معرض خطر بیکاری قرار دارند. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، برخی از شرکت های واردکننده تلفن همراه دیگر وجود نخواهند داشت.

سخنگوی انجمن واردکنندگان گوشی تلفن همراه همچنین نگهداری کالا در گمرک را از مشکلات عمده واردکنندگان دانست و گفت: برخی از گوشی های تلفن همراه وارداتی به دلیل کمبود کالا در گمرک طی دو یا سه ماه نگهداری می شود. پول توزیع و تغییر در تعرفه ها

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره کاهش واردات تلفن همراه در 4 ماهه اول سال 1401 چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با ای بی سی مگ در میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا