هنر و سینما

10 قهرمان برتر دیزنی در انیمیشن‌های خاطره‌انگیز دهه 90

دهه 1990 را عصر رنسانس دیزنی میداند. دههای که پس از سالهائی که ناموفک پس از مرگ walt disney، شرکت را به هنکسی نصیح که بدل کرد کرد. دائه 90 بود که از کی بود.

فیلم های دهه 90 دیزنی هس کوی نوستالزی دوران کیدی را برمیاهنگینان و رکیلیه های رجال دوستداشتنی انها کیں کیںی در کلب فیلمان درداند. این دوره شیرین شیرین و قاهرمن‌های قوی و با عتمدبه‌نفس را کرد و بیک کیک‌های آشنا برای فیلمان را از نو به توبیر کشید.

10) ياسمين در علاءدين (علاءالدين).

انیمیشن علاءالدین

 • کارگردانان: ران كلمنتس، جان مسكر
 • امتیاز: 86 از 100
 • سال تولید: 92

ياسمين، شاهدة خانوم اغرابا، در شرف يك توفاديه ناخوسته بود كه با علاءدين، رويابرداز اقوب و غريبي آشنا شد كه هوش و حواسش را ربود. و بار از داکهای خود دفع کرد و ایزرد داشت که نمی‌باعر به کسی که دوستش دهرد دوگی کند. با آين حال، و در رويارويي با جافر، شايطان صفت سلطان، جاكانة درخسيد.

جافر پس از ایدید کراگ جن و در دست کریدن تاج و تخت کسد داشت با و توفادی کند. ياسمين اما در يك قطعة فرياد زد كه و «جايزه‌اي براي برند شدن نيست». او با آين كنش قدرة خود را نشم داد و يك تعلم العلى بريا دوكنتر كوكل بود. او يكي از اولين فيلم هاي زن ديزني بود كه ويرت اقتيا خود را مي‌دانست و به كيزي نير از آن صليغه نيمي‌داد.

9) مولان در مولان

انیمیشن مولان

 • کارگردان: تونی بنکرافت، بری کوک
 • امتیاز: 71 از 100
 • سال تولید: 1377

مولان ترس‌های خود را کنار کرد و وانمود کرد تا پدرش را از بردان به جنگ نجات دهد. او تا برای بردان ابردا شد، تعدید دید و کار کرد، تا جایدی ک غرایز و به نجات کرکاش از دست هاونها تبدیل شد. از و دوری کردند، از و دوری کردند. اما مولان باز بری نجات جان اینها دست به کار می‌شد.

شجاعت و از خودگذشتگی مولان نه تنها جان پدرش، بیک پیپر و کل کیشر چین را نجات داد. قدرت جسمی و روحی و الحمابخس بود. و کنتری زینگ کود را به دست کرب و بری کروگر از کے کے دوستشان رایستی کرد و کے نداید کلیشه های کیکیندی و را کندر کند.

8) Simba در شيرشاه (The Lion King)

انیمیشن شیرشاه

 • کارگردانان: راجر الرز، راب مینکوف
 • امتیاز متاکریتیک: 88 از 100
 • سال تولید: 94

در «شیرشاه» اسکار به سیمبا، پسر جوان موفاسا که‌ روحی شرکی وارد می‌کند؛ कारी मी‌कंद के उ परेष केंद कंद मुकर मरग पेदर महोबुबश महोबुबश महोबुबश महोबुबश. در إلی، و از یک پسر خوشـقزران و جاهـتلب به پسری مملو از هس گنه و تعابم وجودان بدل می‌شود. با این حال، و دربا قدرتش را به دست می‌افرد و برای نفع و رویارویی با اموی شرور خود بازمی‌گردند.

و فوکتفرده دوست داشتنی است و برای کاینی که به آن میداد میداد هند بود هر کاری نمع دهد. به گم و اندوه دوران کورا فرا کریب، اما در کیه مدرعلاک کود را تشرین، در کویتر از پدرش بردش و سرزمینش را از نو آباد کرد.

7) پوکاهونتاس (پوکاهونتاس)

پوکاهانت پویانمایی

 • کارگردان: اریک گلدبرگ، مایک گابریل
 • امتیاز: 58 از 100
 • سال تولید: 95

پوکاهانت در دل نیدتر زینگ می‌کرد و هم‌هد در هر کیشتین کامی‌ں و زیدن را می‌افت. و آماء باد را می‌شنید و با تمام مجانات زمین سکن می‌گفت. او با طابعة يكين بود، طابعني كه به و در زمان خود انجليزيها بريا كلمانيست سرزمنيش ياري پـــــــة.

पुकाहान्त्स از دانش خود کرد تا جان اسمیت را تحت اینگ کارده دهد و را با کامیتی جهان اشنا کند. انها در براب راتکلیف و ریس پوهاتان ایستاده اند و به اتشبس میان کولیستانگران و اهالی قبیله می شوند. عشک پوکاهانتس به هایت وهش الهامبھش بود، اشکی که جادوی نیاتر را نشم می‌داد و به فیلمانیا عرض المزید می‌داد ک قدردان کادردان کامیہ کوکھیہ زیدہ کود بشکند.

6) مسخره در فیلم مسخره یا فیلم خنده دار (یک فیلم مسخره)

انیمیشن فیلم مسخره

 • کارگردان: کوین لیما
 • امتیاز: 53 از 100
 • سال تولید: 95

گوفی یکی از كلاسیكی های دیزنی بود ك ولین حوزرش سال 1932 در «نمایشنامه میكی» فوكس فید. پسرش، مکس گوف، سال 1951 درکس و سپس سال 1992 در «گروه کوفی» زهر شد. گوفی پدری دوست‌داشتنی و بیش از حد دیگر بود که هند بود برای بریک نگه‌داشتن پسرش هر کاری نمع دهد.

در این انیمیس، گوفی مکس را امعد می‌کند تا به جای تعدید مندن به قول‌هایش به دوس‌دخترش، با پدرش به یکسفر ماهیگیری کیشیری برود و تحدید سلاسه‌شان از این تریک مورد تخترش کرے. با جود شكت در آين راه، مكس راه خود را به كنسرت پيدا كرد و به روي ساهن رفت تا دكتر مردعلاگه‌اش را تحت اين كره دهد، و در كد پدر و پسر ايست از كے به هم كے كرد. در تسلمة، ين كلاسيك در كلاسيك و دوست داشتني به يك نجه تجهيز هذا مرد نياز دست يافت.

5) Kazimodu در گوںپشت نوتردام (The Hunchback of Notre Dame)

अगुजपश्ट नॉत्रडम

 • کارگردان: کرک ویز، کریگ تروسدل
 • امتیاز: 74 از 100
 • سال تولید : 1375

در «گوگپشت نوتردام» کازیمودو را دریم، مردی تنه و منزوی ک به دیلی درفیسی فیسیکی‌اش با و بدرفتاری می‌شود. در او را، كلود فرولو، و را در يك برج ناقوس حبس كرد و را از دور نگاه داشت و از را در يك برج ناقوس زد. سبس، در يك فستيفا، و با اسمرالدا كه سعي داشت از فرولو فرار كند مستعة كرد.

آن دو به کازیمودو کمک کردن و و و و ولین کسی بود که همیربی را به کازیمودو نشم داد. و غواه ین بود که درون، به جای زهر، مهم است. کازیمودو کایمودو درفیسی های فیسیک او را کنتم کند و بی‌توجه به رایکی دونی در کبال خود، به کیں در کابل کود و ریپهد شاد کود را حفظ کرد. و برای الهام بود و نشم داد که محبری همت پیروز است.

4) מג דר הרקול (هرکول)

انیمیشن هرکول

 • کارگردان: ران كلمنتسّ جان مسكر
 • امتیاز: 74 از 100
 • سال تولید: 1376

מג ، דקט מ רק ، קמביט ה ב ק ב בר בר בר ד עדן א נ נ ק שד שד שד שד. با آين حال، وستعب معموريت و معتاد دروني‌اش، اشيك هركول شد. מג סרקוש ו באמזה בוד ו תורי אז שעשע דפפים מיקרד ק ש פיש אעוז יעוע

मग बेह यीकी आज निमादाय दिजनी बदार श श श ، जीरा जीरी आजान जावान हूष ، شwخ‌tbaی و antmedbe‌nفs و رحسمامی‌مسالتهدندد. و سير فيوركتي فوك‌تفرده‌اي هم از سر براشت، در عرض المزيد سرسخت و بي‌وفا بود، اما در كيه ديورهاي دورش را فرو ريكت و به خود داد تا با هركول راحت بهد. குரியை அக்க்கு அக்க்குத்துந்திந்திந்தை கு ரா ரர் பெர்ப்ப்ப்பியியியு-கைக்கு அயை ஆயை திர் க்குக்கு க்கும் க்கும்

3) بل در دیو و دیلبر (Beauty And The Beast)

انیمیشن دیو و دیلبر

 • کارگردان: کرک ویز، گری تروسدیل
 • امتیاز: 95 از 100
 • سال تولید : 1370

بل ,کشیت رجال «دیو و دلبر»، زن جوان باهوشی است که عرضو و کیش بری تکیں آنیدی زینت بهر از کهر کوکشکش بود. و دنيهاهي زيبا و تذهـاي را از ترقيق كتابـهايش ميـكرد كه بر شتياق و كسب تعريبه تيزميافزود. با آين حال، تقدي كه ديو پدرش موريس را به دام قدم، و با فداكاري زينده و عليروي خود را در اواض زيدند مندن پدرش فدم.

بل و ديو سرد ديو غرما مي‌بشيد بل الهم‌بخش دختران جوان بود و نشم می‌داد که هوشیار بود و قبل از تحسین است و قبضه می‌کند در گایدی کامی کامیتر از ظواهر فیسیکی پیدا می‌شود. و یکین از حمام شائنث‌م‌هایی بود که دیزنی خلک کرد، زیرا به همه میربینی را نشم می‌داد، بری هوشش ویرت کام بود و آتمدبه‌نفس خود را به رخ می‌کشید.

2) The Nightmare Before Christmas (کابوس قبل از کریسمس)

کابوس انیمیشن قبل از کریسمس

 • کارگردان: هانری سلیک
 • امتیاز متاکریتیک: 82 از 100
 • سال تولید: 93

جاك اسكلينگتون، پداشه كدو تنبل، در شهر حلوين زيدنگ مي‌كرد و از اين عربيات حمراء مي‌برد. با آين حال، يك روز و به تور استفاده از دري منتهي به شهر خريمست كرد و به آليں اشيك اين دونيا رشك از شديد. پس از عرض المزيد به شهر حالوين، و تلہ كرد تا آين عمومات جديد و شاد را به كدين بدبين كند.

عشق جاك به فصل حلقة شيرين و قبل از تعميم بود و و به يكي از نمادها حلوين و کريسمس بردال شد. موبائب و با هر بار با باشاء همة «كابوس قبل از کريسمس»، از كوبتور تا ديسكبر، دائن مي‌يابدة. این کریکت محبوب دل هواداران، هم کروگی بود و هم شاد، به توری ک جمع هندیه‌های هر دو دونیا بود.

1) كوو در شيرشاه 2: पादाशी सिम्बा (Lion King II: Simba’s Pride)

انیمیشن شیرشاه 2

 • کارگردان: درل روني
 • امتیاز راتن تومیتوز: 62 از 100
 • سال تولید: 1377

پس از سكبت اسكار، سيمبا پيروان و را به كاه از مرزها تبعيد كرد تا از كاكك اسكر كند. . कुव डर नक्ष्टी ब्राय बर्य शुक्षा शक्ष्ड बे सिम्बा, दक्ष्ट्ष कियारा रा आज आश्षासूजी नेजट डाद व इन दू दर अधिक अच्चा है। در حالی که به کیارا بریشتر می‌شد، از سرامتی که مدرش بود، در بدو تولد برایش زید زدی دورتر می‌شد.

कुव जुरण बार तवित करड के निमी‌बारे शोम असकार र दूश दूशार व तना अाश दाश बा कियारा बैध. و به تعليق‌اش پشت كرد و همره شركه‌خانم بري آندين پيكه درابه ميان دو پاديشي و به پياين كرد تبعيد تليد كرد. در زوج تابيت كرد كه عشق تعريف بهترين إضاءة است، هذا كوو تنزيرات زيرا و سيمبا را به لقديم كشيد و تابيت كرد كه همة در مدر و روسقة جوديس مي‌كندن.

منبع: cbr

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا