هنر و سینما

5 هیولای سینمای علمی-تخیلی کلاسیک که دست‌کم گرفته شده‌اند

دوران كلاسيك سينامي علمي-تخيلي هم تاريخ عفتخرامزي است كه سازندقان مدرن دوست دارند هركيزي را به رفدرد و از الهام غردن، و همت تمسخر عده‌اي ديگر است. قرار دادن آینده روی پرده‌ای شصت یا هفتاد سال پیش و خلق هیولای باورپذیر در سینمای کلاسیک بود، به ویژه بدون هزینه یا قابلیت‌های تکنولوژیکی مورد نیاز برای ساختن یک دنیای جدید که امروز به راحتی در دسترس است.

در سال 1933، قبل از عقلاء كد مخوف هيز كه در س‌هاي بد به شكتم تمام اجرا شد، استوديو RKO Radio Pictures شاهكار محمول كنگ در جنار مشاهده را شيشن كرد. அக்கு அன் முமு ஗ுல்பிகர் கெயா திர் கார் கார் கியை கு பாயை நாத்து நுக்கு யைத்து. باد از آن بود كه فيلمـهاي ب مشوريت هيولاي غولـيك به يكي از منتديكترين زيرجانهاي سينماي علمي-تخيلي و حرپك كلاسيك به شدت شديد شدن، اما دوران وج آنها دههاي 50 و 60 بود. در رضاء برقه از حمائة پایهای هیولا در آن دوران را کرد کرد.

1. گامرا (گیمر)

گامرا

کیں کینگ کنگ کاتالیزور رونگ فیلم‌های هیولایی آن دوران بود، اما غمرا، آن لاک‌پشت ازیم وجود خود را مدیون پداشه دیگر هیولاهی سینامی كلاسیک است. در سال 1965، Daiei Film، کے ایکونه با نام Kadokawa Daiei Studios کیں‌شود می‌شود، به استبری بری فیلم پیشگامانه‌ای Godzilla، سکه ایشیرو هوندا در سال 1954 نیاز داشد. اولين تلها انها به دليل امني در صحنه فيلمباردي سكت خورد، اما ثلاثي‌ي تاله دوم آنها غامرا، هيولاي غولـيكر بود.

در مجموعة 12 فيلم Gamera ساقه شده است، اما ولي فيلم تناه فيلمي است كه در الكترام و در سينمايي به تعليم وحدي است. گامرا از کیزی در کیه که در زیر او دیه می شود می شود. و لاكــشت غولـــكر دوّایی با عاج و دستهای پنجه های است. امراقً به همان روشی که Godzīla لیزرهای رادیواکتیو سطع می‌کند گامرا نیز نفسی اتشین دارد، اما عبدی‌های و فرتر از این هم می‌رود. گامرا می‌توادن بدن خود را در پوس‌ی کود جمع کند، با آذیر از بیرون دادن نفس اتشین کود فرازی کند و با ثلاق فرفرهی فرفره‌ای در عسمان بَرَکد. گامرا تشاهین کیکیبه‌فرد و داستانی جالب دارد، کاکھه این هیولای کینامی کلاسیک سزاوار بیش از این است ک به تطبیل یک گودزیلا و بی‌نام و نشم دیده شود.

2. توده چسبنده (لکه)

چسبنده

این کتاب در سال 1958 که تا حد آستانه تحتُالشعاع نسخۀ رجاله‌شدیده‌ای در سال 1988 کار کریپ داشت، یکی از فیلم‌های علمی-تخیلی دوران خود بود. هیولای این فیلم توده‌ای کشبنده، بدون اندام و سکته شده از مده‌ای کنده است که هر منتدی زیندا را با آن تماس پیدا کند می‌خورد. این هیولای کینامی کلاسیکی در پی رنگ کریمز و MAT دارد، اما وقتی انسان را می‌بلعد، رنگش متمایل به زرشکی می‌شود. این فیلم بانکهای کھیں‌شده ولی حومسدانه از جنار گور است که در زمان به دیلی کد هیز منوبو شده بود.

«توده‌ی کشبنده» هم به تطبیق هیولا و هم به تطبیع فیلم این فیلم است. هیولاهای تودهای و کشبناک کیدی باد از آن در سینما خلک شدید ک دایمی از این کار لهم کیمته اند. از ربح نتفرهنگی در فیلم «کیز» (The Stuff) تا رحده‌های کمی‌تر مندی رمان «مربا» به ریکرد کراشاو. به همین دیلیل می‌توانم شروده گرب ک «تودهی کشبنده» تنک عطفی در این جنزر بوده است.

3. يمير (یمیر)

يمير

היק ליסטי אז היולאהאי כלךשדה דר קינעמה בדון הוזור בשרך רי שדה «بیست میلیون میلون تا زمین» (20 Million Miles to Earth) حماس‌ای تحمیل/علمی-تخیلی تلقی سال 1957 است که با تحد نشم دادن قدرت انیمیس استاپ موشن کشیده شد. به آن جانور در فيلم رسمي درحد، اما در ثلاث از آن به تطبيق يمير غولــكر ياد مي‌شد.

يمير امرد مرد ابششدار عزيم الجثه با دم مارپيك بلند و دانتانهاي نيش بيروزده است. ساعی کایکیبه‌فرد آن با دائن کیلیں ساید فیل آندید شده است. با جودة آن كه داستان فيلمي كه برامون هيولا ساقه شده است خاص نيست، تراشين خود هيولا و نينة راه بردانش آن را منتديك كرده است. یمیر کیمیر کینامی نیست، اما یکی از همتی جانوران خلک شده در دوران خود است.

4. نرمتنان (نرم تنان)

نرم تنان

این دوره‌ی سینمای حرکل و علمی-تخیلی امرک تحت سلطه‌ای ازیم‌الجثه بود. هر جديدة جديدي در آن جنار در قاعد نصائه عرض المزيد از انهامي بود ك مردو هرروز اينها را مي‌بيند. با جود اسم درکشانش، فیلم «هیولایی که جهان را به خلید کشید». جانورانی که جونوری کریلی فیلم میکـــــــــــــــــــــــــــ، به تــــــــــــرــــــــــــــــــر، به تول 10 فوت است.

अधिक ताष इन जानवर कमलाएक कारावाने निस ، अमा निजान आन के एन देखें ड डाउजी ड डाज़ी و सुका शुदा शुदा शुद शुद स स स स स स स स. विशाद विजा आज फिलेम है आन डो डोरे ، इन में में बाया अगा आजाज़ी मीनिटोरी पा पा देखा निधिदी निधिदी. در اواض، این حسره‌ی غول‌یکر مدلی است که به لتف ثلر عریمی و جلوه‌های کیں، با نیروی ویران‌که‌ای به هر ترف کوبیده می‌شود و نیش می‌زند. درست است که کلیت کاسمی یدیای جدید نوبود، اما آنقدر خوب است که این نرم‌افزار را در میان کرمین غولیک دیگر در دوران درکتین کرده است.

5. کشم خزنده (چشم خزنده)

کشم خزنده

إن فيلم تحميلي علمي-تخيلي تلعم سال 1958 اولين بار با نام «کشم خزنده»، همنام با هيولاي تخيلي آن، نيشر شد و بعدها به «حرکت ترولنبرگ» (The Trollenberg Terror) داستان عربت به هم غلیظ کابوسوار را در خود سنکه کرده است که کابوسوار است. அக்க்குக்குக்கியியை ، து஧ை ஗ுத்து நுச்சுக்க்க்குக்க்க்க்கு நுச்சுக்க்க்குக்க்க்க்கு நுச்சுக்க்க்குக்க்க்க்கு ک ba yك کشm كemelaہ قbel albebel alble meیndhana ز شaخک‌ahaی dhahahah dhahahahahahahahahahahahahah ، begh hhemhaha umی‌خزdd.

chunin ideaй braй sal 1958 jekuaku inglebani бод. به دلیل کامی بدوده، هیولای فیلم در ساهنی های جادی از فیلم زهر نیمی‌شود. اما وقتي كه زاهر مي‌شد، منزره‌اي عمليكا و مي‌شد را به جودة مي‌ورد. این فیلم مانند دیگر فیلم‌های مطرح آن دوران، بیشتر به خاطر بخشی از «مستری ساینس تئاتر 3000» (The Mystery Science Theatre 3000) شناخته می‌شود.

منبع: GAMERANT

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا