تکنولوژی

قیمت گوشی در بازار ایران بالا می‌رود؛ دلار 4400 تومانی به واردات موبایل اختصاص نخواهد یافت

قیمت موبایل در بازار ایران رو به افزایش است. با دلار 4400 تومانی امکان سفارش گوشی وجود ندارد. کمبود بودجه دولتی برای واردات تلفن همراه باعث می شود قیمت گوشی در بازار ایران بالاتر از حد انتظار باشد.

صبر کنید قیمت گوشی در ایران بالا می رود و به سختی گوشی زیر میلیون تومان پیدا می کنید.

نوامبر تتر

مجتبی خسرو تاج، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت در جمع خبرنگاران از عدم امکان واردات تلفن همراه با قیمت 4400 تومان خبر داد. واردکنندگان سامانه نیما را بررسی کرده و از ارز صادراتی برای تهیه ارز مورد نیاز خود استفاده کنند.

مجتبی خسرو تاج، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین رئیس سازمان توسعه تجارت.
مجتبی خسرو تاج

تلفن همراه در ایران گران است

اما چه چیزی باعث می شود افزایش قیمت موبایل در ایران انتقال تلفن همراه از گروه محصول 2 به گروه 3 است. خسرو تاج در این باره گفت:

در گروه کالایی که در پایان تیرماه برگزار شد، گوشی تلفن همراه از گروه کالای 2 به گروه 3 منتقل شد و مقرر شد واردکننده مبلغ مورد نیاز را از طریق سامانه چیست؟

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت سکه در بازار ایران; خودسازی یک برنامه نیست!

رئیس سازمان توسعه تجارت درباره افزایش قیمت تلفن همراه در بازار ایران گفت:

در جلسه مرکز بررسی مشکلات اقتصادی با معاون اول رئیس جمهور بحث و تبادل نظر شد تا موبایل های ارزان قیمت زیر 300 ریال در گروه 2 کالا قرار گیرد که این موضوع رد شد. اخرین. از نقطه نظر فنی؛ زیرا نمی توان برای یک تعرفه دو نرخ ارز در نظر گرفت و امکان افترا وجود دارد.

قرار گرفتن گوشی هوشمند در گروه محصولات 3 باعث می شود قیمت گوشی هوشمند در بازار ایران بسیار بالاتر از وضعیت فعلی باشد. از آنجایی که قیمت پول در بازار غیررسمی بیش از 10 هزار تومان است و صادرکننده موظف به فروش زیر این نرخ نیست، تقریباً پولی که واردکننده می تواند در اولویت گروه کالایی 3 قرار دهد، پول بازار آزاد است.


بیشتر بخوانید: با ارزش ترین ارز جهان; با ارزش ترین ارزهای دنیا را بشناسید


با این کار تقریبا هیچ گوشی هوشمند زیر یک میلیون تومان در ایران عرضه نمی شود. گوشی های هوشمند رده بالا در بازارهای جهانی حداقل قیمتی در حدود 100 دلار دارند و ورود این گوشی ها با پول مفت قیمت ارزان ترین گوشی های هوشمند موجود در بازار داخلی را به بیش از یک میلیون تومان می رساند.

به نظر می رسد بازار ثانویه تاثیری بر ثبات قیمت ها نداشته است، اما بسته جدید سیاست های پولی دولت در هفته جاری اعلام می شود. باید دید آیا سیاست پولی جدید بر نرخ دلار تاثیر می گذارد یا اینکه دلار به افزایش خود ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا