تکنولوژی

خرید موبایل با کد ملی ؛ شرط جدید برای کنترل بازار موبایل!

بر اساس تصمیم جدید کمیته ثبت تلفن همراه، به زودی خرید تلفن همراه با کد ملی الزامی می شود و بر این اساس باید کد ملی در زمان خرید تلفن همراه ارائه شود.

رئیس انجمن واردکنندگان گوشی تلفن همراه اخیرا در صحبتی گفته است که به زودی خرید گوشی های همراه با کد ملی ضروری است و در نتیجه مردم هنگام خرید گوشی موبایل کد ملی را ارائه کنند. به گفته وی، هیچ محدودیتی برای خرید گوشی تلفن همراه وجود ندارد.

در هفته گذشته زمزمه هایی مبنی بر محدودیت تلفن همراه و فروش تلفن همراه به هر کد ملی شنیده می شد، اما حداقل در حال حاضر بررسی ها نشان می دهد که بحث تخصیص کد ملی فقط به خریداران محدود شده است. نه در مورد محدودیت فروش..

بیشتر بخوانید: واردات تلفن همراه در 4 ماهه اول سال 1401 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است

خرید موبایل با کد ملی

محمدرضا علیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه با اشاره به تصمیمی که در آخرین جلسه کمیته ثبت تلفن همراه اتخاذ شد، گفت:

هیچ اتفاق غیرعادی رخ نداد و در واقع، این جریان همه به فرآیند برنامه ریزی افق برمی گردد. بر اساس این طرح، کل فروشگاه های زنجیره ای تلفن همراه باید در سامانه اغور ثبت شود. در آخرین لایه این زنجیره، برای اینکه بتواند گوشی فروخته شده به مشتری را ثبت کند، فروشنده باید کد پیامکی ارسال شده توسط خریدار را پس از فعال سازی گوشی دریافت کرده باشد.

خرید تلفن همراه با کد ملی;  قوانین جدید برای کنترل بازار تلفن همراه!

به گفته آقای علیان این مشکل به این دلیل است که گاهی مراحل ثبت نام با مشکل مواجه می شود. به عنوان مثال افرادی که قصد هدیه دادن گوشی را دارند، گوشی را فعال نمی کنند و البته هیچ کدی به فروشنده داده نمی شود و در نتیجه باعث نامشخص بودن ثبت نام محصولات شده است. کسانی که در Horizon ساختار:

بنابراین سامانه جدیدی در نظر گرفته شده و باید کد ملی خریدار و IMEI گوشی در حال فروش در سامانه افق ثبت شود که این امر کار را برای فروشنده ساده می کند.

آقای علیان تایید کرد که در اجرای این طرح هیچ محدودیتی برای افرادی که گوشی موبایل خریداری می کنند وجود نخواهد داشت. این در حالی است که انجمن واردکنندگان هنوز در مورد نحوه خرید گوشی تلفن همراه توسط شهروندان و اینکه آیا می توان از کد ملی افراد زیر هجده سال در این طرح استفاده کرد یا خیر، ابهام دارد و موارد دیگری از این دست پاسخگو نبوده و به این سوالات پاسخ داده نشده است. به دفعات بعدی موکول شد.در مورد جزئیات بیشتر این مشکل.

لازم به ذکر است یکی از تصمیماتی که در آخرین جلسه کمیته ثبت نام به تصویب رسید، تغییرات ایجاد شده در تکمیل آخرین برنامه سازمانی بود، اما مستلزم ابلاغ نامه از سوی دولت است و اجرای آن بر عهده دولت است. که به وضوح مشخص نشده است که چه زمانی اجرا می شود. اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد شرایط خرید موبایل با کد ملی چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با ای بی سی مگ در میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا