تکنولوژی

بررسی وضعیت بازار موبایل ؛ تا هفته آینده موبایل نخرید!

وضعیت فعلی بازار تلفن همراه چندان خوب نیست و قیمت ها بسیار بالا رفته است. رئیس اتحادیه فروش تلفن همراه به مردم اعلام کرد که فعلا گوشی تلفن همراه نخرند.

به گزارش ای بی سی مگ، افزایش قیمت موبایل در این مدت مردم را برای خرید این محصول سردرگم کرد. رئیس اتحادیه فروش تلفن همراه گفت: مردم فعلا گوشی موبایل نخرند چرا که پیش بینی می شود در هفته های آینده بازار تلفن همراه بهبود یابد.

نوامبر تتر

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت تلفن همراه در بازار ایران; دلار 4400 تومانی برای واردات تلفن همراه تعلق نمی گیرد


تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی بازار تلفن همراه و رشد تلاطم

در چند وقت اخیر تورم و نوسانات نرخ ارز در بازار باعث افزایش قیمت انواع کالاهای وارداتی شده است. قیمت محصولی مانند موبایل بی سابقه افزایش یافته است و با توجه به افزایش قیمت گوشی موبایل در بازار فروشندگان و مردم زیادی با این مشکل مواجه شده اند. همین موضوع باعث شد تا لیست شرکت هایی که دلار 4200 تومانی برای واردات گوشی موبایل استفاده کرده اند منتشر شود.


بیشتر بخوانید: افزایش قیمت سکه در بازار ایران; خودسازی یک برنامه نیست!


البته این مشکل کمکی به بهبود بازار تلفن همراه نکرد و روز به روز قیمت موبایل افزایش یافت. در واقع، به عنوان مثال، دستگاه های تلفن همراه با برند چینی که تا یک ماه پیش حدود 1800000 ریال قیمت داشتند، اکنون بیش از 3700000 ریال قیمت دارند.

ابراهیم درشتی، رئیس اتحادیه فروش صوتی، تصویری و تلفن همراه درباره وضعیت بازار تلفن همراه اعلام کرد که دیگر 4200 تومان از اعتبارات دولتی به واردات گوشی تلفن همراه تعلق نمی گیرد و این شامل تغییر قیمت نیز می شود. به آن دلیل.

وی همچنین گفت: بهتر است مردم فعلا گوشی موبایل نخرند زیرا به زودی قیمت آن در بازار کاهش می یابد.

به گفته وی، 130 هزار گوشی تلفن همراه که با بودجه عمومی وارد شده بود، توقیف شده است و پیش بینی می شود به زودی حذف و با بودجه عمومی در بازار عرضه شود.

البته دیده نمی شود که با وجود این قیمت تلفن همراه کاهش پیدا کند زیرا بسیاری از شرکت ها تاکنون پول دولتی دریافت کرده اند اما نمی تواند روی قیمت و بازار موبایل تاثیر بگذارد. در چنین شرایطی بهتر است نهاد نظارتی با جدیت وارد بازار شود و اجازه سوء استفاده از شرایط را به سودجویان ندهد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه خاصی مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا