هنر و سینما

10 شخصیت انیمه‌ی «ناروتو» که هواداران معتقدند بیش از حد تمجید شده‌اند

به لطف آثار فرعی که هر سال ساخته می‌شوند، جهان داستانی «ناروتو» همچنان در حال گسترش یافتن است. در «ناروتو»، شخصیت‌های مختلفی وجود دارند که توانایی‌های قدرتمندی دارند و از پسزمینه‌های داستانی متفاوتی می‌آیند. در سریال انیمه‌ای با بیش از پانصد قسمت، طبیعی است که بعضی شخصیت‌ها بیشتر از بقیه مورد توجه قرار بگیرند.

ولی بعضی هواداران معتقدند برخی از این شخصیت‌های محبوب شایسته‌ی این همه تمجید و ستایش نیستند. مدتی است هواداران ناروتو در وبسایت ردیت گرد هم جمع شده‌اند ده شخصیتی را انتخاب کرده‌اند که از نظر آن‌ها، در جهان داستانی «ناروتو» بیش از حد تمجید شده‌اند. از مایت گای مدرس آکادمی گرفته تا  کابوتو یاکوشی جاسوس، در این فهرست شخصیت‌های قابل توجه زیادی پیدا خواهید کرد.

10. شیسوی اوچیها

شیسوی اوچیها

شیسوی یکی از اعضاء قبیله‌ی اوچیها و بهترین دوست ایتاچی است. او یک نینجای بسیار ماهر است، و توانایی ویژه‌اش این است که می‌تواند بدون هیچ  ردی ناپدید شود. شیسوی به دلیل این‌که شاهد مرگ دوستش بعد از نبرد سوم شینوبی بوده است، از همان سن پایین شارینگان مانگکیو را فعال کرده است.

ولی شیسوی از معدود شخصیت‌های انیمه‌ی «ناروتو» است که می‌تواند سوسانوی خودش را شکل بدهد. اگرچه هواداران «ناروتو» شیسوی را به خاطر مهارت‌های فو‌ق‌العاده‌اش دوست دارند، ولی عده‌ای هم معتقدند او صرفا برای شاخ و برگ دادن به داستان اضافه شده است و تاثیر چندانی ندارد.

9. مایت گای

مایت گای

در «ناروتو»، مایت گای یک جونین است که مهارت زیادی در مبارزه‌های تن به تن دارد. او یکی از شخصیت‌های پرشور و مثبت‌ سریال است. خیلی از هواداران سریال او را به خاطر مهربانی‌اش دوست دارند. شخصیت او نمایان‌گر خوش‌بینی و اعتماد بنفس بالایش است.

او شاید آن‌قدر قدرتمند نباشد که هوکاگه‌ی هشتم شود، ولی آن‌قدر تمرین کرده است که می‌تواند دروازه‌ی درونی هشتم را باز کند. در واقع، او می‌تواند بلافاصله هفت دروازه‌ی اول را باز کند. با این‌حال، او بعد از باز کردن دروازه‌ی هشتم دیگر نیرومندی قبل را ندارد، و همین باعث می‌شود در این شرایط، تقریبا مبارزه با هر کسی برای او سخت و طاقت فرسا باشد.

8. اوروچیمارو

اوروچیمارو

در بخش اول «ناروتو»، اوروچیمارو حکم شرور اصلی داستان را دارد. اگرچه خیلی زود معلوم می‌شود در جهان «ناروتو»، شرورهای بدتر از اوروچیمارو هم وجود دارند، ولی اوروچیمارو به خاطر خلق‌وخوی دگرآزار گونه‌ی خود و آزمایش‌های وحشتناکی که انجام می‌داد، خیلی از شینوبی‌ها را حسابی ترسانده بود.

این شرور با هدف قرار دادن شینوبی‌های مطرودی چون ساسکه، موفق شد تاثیر خود در این جهان داستانی را تا مدت‌ها حفظ کند، هرچند این شینوبی‌های مطرود هم تنها عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی بودند که اوروچیمارو با کمک آن‌ها می‌خواست به هدف خود برسد. اگرچه هواداران زیادی معتقدند اوروچیمارو خیلی راحت می‌تواند خیلی از شخصیت‌های قهرمان داستان را شکست دهد، ولی خیلی هم معتقدند مهارت‌های او آن‌قدرها هم بالا نیست و نمی‌تواند بر هر کسی غلبه کند.

7. میناتو نامیکازه

میناتو نامیکازه

او پدر ناروتو و هوکاگه‌ی چهارم کونوها است. میناتو به خاطر این‌که می‌تواند از توانایی‌های سفر در زمان-مکان خود استفاده کند و اشیاء و انسان‌ها و حتی مکان‌ها را بلافاصله جابجا کند، لقب فلش زرد را دریافت کرده است. او همچنین جزو معدود نینجاهایی است که گامابونتا برایشان احترام قائل است، به همین دلیل میناتو از قدرت احضار وزغ‌های عظیم برخوردار است.

ولی هواداران معتقدند قدرت میناتو بیش از حد دست بالا گرفته شده است، دلیل این دست بالا گرفته شدن هم این است که او پدر ناروتو است. اگرچه خیلی‌ها با این عقیده موافق هستند، ولی این نکته را هم باید مد نظر داشت که میناتو برای نجات کونوها، از خودگذشتگی‌های زیادی نشان می‌دهد.

6. ساکورا هارونو

ساکورا هارونو

خیلی‌ها معتقدند ساکورا شایسته‌ی حضور در تیم 7 نیست، چرا که هیچ جوتسو ویژه‌ای ندارد. با این‌حال، ساکورا در «ناروتو: شیپودن»، بارها توانایی‌های خود را به رخ می‌کشد.  او با تلاش و پشتکار فراوان خود به یک تایجوتسو باز قدرتمند تبدیل می‌شود، او همچنین یک نینجوتسو درمانگر بسیار ماهر می‌شود.

ولی بعضی از طرفداران «ناروتو» معتقدند ساکورا بیش از حد مورد تمجید و توجه قرار گرفته است، در این حد که بعضی از هواداران او را بی‌مصرف خطاب می‌کنند. آن‌ها معتقدند ساکورا در طول داستان هیچ‌وقت کار متمایزی انجام نمی‌دهد، کاری که خارج از توان شخصیت‌های دیگر باشد.

5. شیکامارو نارا

شیکامارو نارا

شیکامارو بعد از مرگ استادش آسوما، رهبر تیم 10 شد. شیکامارو اگرچه بعضی وقت‌ها تنبل می‌شود، ولی یکی از باهوش‌ترین آدم‌های کونوها و یک استراتژیست فوق‌العاده در میدان نبرد است. جذابیت و مهارت او حتی قلب تماری، خواهر بزرگتر گارا را هم می‌رباید.

شیکامارو به عنوان عضوی از قبیله‌ی نارا، می‌تواند از سایه‌ی خود برای تحت کنترل درآوردن دشمنان استفاده کند. اگرچه طرفداران این سریال شیکامارو را به خاطر قدرت رهبری و جوتسوی متمایزش دوست دارند، ولی بعضی‌ها هم معتقدند او ویژگی‌ خاصی ندارد و در دنیای «ناروتو» استراتژیست‌های میدان نبرد، زیاد پیدا می‌شوند.

4. مادارا اوچیها

مادارا

مادارا رهبر قبیله‌ی اوچیها است، بعدا معلوم می‌شود او یکی از شرورهای اصلی دنیای «ناروتو» هم هست. نقشه‌ی عظیم مادارا برای رساندن جهان به صلح و آرامش، شامل دستیابی به چشم‌های افسانه‌ای رینگان، خلق جین‌چوریکی ده دم و قرار دادن کل جهان در یک رویا می‌شود.

اگرچه در این مساله تردیدی وجود ندارد که مادارا یکی از بهترین شرورهای این انیمه است، ولی بعضی از هواداران معتقدند او بیش از حد دست بالا گرفته شده و بارها در مسیر خود شکست می‌خورد. یکی نمونه‌هایی که می‌تواند این ادعا را اثبات کند این است که مادارا پیوسته در نبرد با هاشیراما، دیگر بنیان‌گذار دهکده پنهان برگ، شکست می‌خورد.

3. هیناتا هیوگا

هیناتا هیوگا

در سریال «ناروتو»، هیناتا همیشه به چشم دیگر بچه‌ی هیوگا نگریسته می‌شود که هیچ کنترلی روی قدرت‌هایش نداشته است. او همیشه با پسرعموی خود نجی مقایسه می‌شد، کسی که کنترل بیشتری روی بیاکوگان خود داشت.

با این‌حال، در طول داستان، هیناتا بارها ارزش‌های خود را ثابت می‌کند. او مهارت‌هایی دارد که حتی ناروتو هم قادر به انجام‌شان نیست، مواردی مثل فن هشت تریگرام، احضار کریستال و پر کردن دوباره‌ی چاکرای ذخیره. با این وجود، هیناتا به خاطر این‌که در نبردها همیشه در پس‌زمینه حضور دارد، هیچ‌وقت آن‌چنان که باید مورد توجه هواداران قرار نگرفت. بعضی از کاربران معتقدند اصلا دلیلی ندارد هیناتا یک جونین رده بالا باشد، چرا که هرگز نبرد خوبی از خود نشان نداده است.

2. کابوتو یاکوشی

کابوتو یاکوشی

کابوتوی جاسوس، یکی از فریبکارترین شخصیت‌های «ناروتو» است. او با سازمان‌ها و شرورهای مختلفی چون آکاتسوکی و اوروچیمارو همکاری می‌کند. میل شدید او به پشت سر گذاشتن اوروچیمارو باعث می‌شود آزمایش‌هایی روی بدن خودش انجام دهد.

این آزمایش‌ها باعث می‌شوند او به یک چاکرای ذخیره‌ی بزرگ برسد، همچون اوروچیمارو به مارهای سفید بزرگی می‌رسد و حتی بدنش را مایع می‌کند. همین مهارت‌های هولناک و آزمایش‌های ترسناکی که کابوتو روی خودش انجام می‌دهد، باعث شده است که هواداران او را عجیب و غریب و نچسب در نظر بگیرند.

1. ایتاچی اوچیها

ایتاچی اوچیها

ایتاچی به عنوان برادر بزرگ‌تر ساسکه و قاتل قبیله‌ی اوچیها، با وجود ذات شریرانه‌اش موفق شده هواداران زیادی را جذب خود کند. ایتاچی وقتی با ساسکه رودررو می‌شود، به او می‌گوید که هرکاری کرد برای منفعت دهکده و انسان‌ها بود. و این‌که به خاطر علاقه‌ی زیادی که به ساسکه داشته، از جان او گذشته است.

ایتاچی با وجود فداکاری‌های فراوان، مخالفان فراوانی دارد. بعضی  از کاربران معتقدند ایتاچی آن‌قدر فعالیت‌های مختلف انجام نداده است که بعضی از هواداران او را ناگاتوی قدرتمند مقایسه می‌کنند. از نظر آن‌ها، او جایگاه پایین‌تری دارد.

منبع: Screen Rant

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا