هنر و سینما

10 بازیگر شخصیت ابرقهرمان که سال‌ها بعد برای ایفای نقش‌شان برگشتند

بازی در نقش یک ابرقهرمان چنان تجربه متفاوت و ویژه‌ای است که گاهی بازیگران‌ را وادار می‌کند پس از یک مرخصی طولانی‌ دوباره برای ایفای نقش بازگردند. از طرف دیگر سوای میزان محبوبیت آن بازیگر یا نقش، همیشه اشتیاق خاصی برای دیدن دوباره یک بازیگر قدیمی‌ در قالب همان شخصیت قبلی وجود دارد.

این تکرار نقش‌آفرینی در سراسر جهان، باب میل طرفداران ژانر ابرقهرمانی است و به یک روند رایج در فرانچایزهای بزرگ، به ویژه آثار مارول و دی‌سی تبدیل شده است. فیلم‌هایی مانند «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» و سریال‌هایی مانند «بحران در زمین‌های بی‌نهایت» این جریان را محبوب‌تر کرده‌اند. بد نیست به تعدادی از این بازیگران و شخصیت‌ها نگاه دقیق‌تری بیندازیم.

10. انسون ماونت – بلک بولت

بازیگر ابرقهرمانی

بازی انسون ماونت در نقش بلکگر بولتاگون یا همان بلک بولت در سریال کوتاه «اینهیومنز»، آن‌طور که می‌خواست از آب درنیامد و او کمی بدشانسی‌ آورد. این سریال در سال 2017 در هشت قسمت پخش شد و کاملا با شکست همراه بود. با این حال، ماونت به عنوان نسخه بسیار دقیق‌تر بلک بولت در فیلم «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» در سال 2022 و پنج سال پس از پایان سریال ناموفق خود، یک بازگشت غافلگیرکننده داشت.

بازگشت ماونت در نهایت برای این بازیگر و شخصیت خوشایند بود و بلک بولت به خوبی‌ و با جزئیات در لباس کلاسیک کمیکش به تصویر کشیده شد. این فیلم کمک زیادی به رستگاری گروه اینهیومنز در چشم طرفداران کرد. البته هنوز مشخص نیست که این تیم ابرقهرمانی برای دنیای سینمایی مارول مناسب خواهند بود یا خیر.

9. پاتریک استوارت – پروفسور ایکس

بازیگر ابرقهرمانی

پاتریک استوارت برای سال‌ها نقش پروفسور چارلز خاویر را بازی کرد و این شخصیت را به مدت 17 سال در فرانچایز مردان ایکس فاکس به تصویر کشید. استوارت پس از حضور در هفت فیلم در نقش پروفسور ایکس، در «لوگان» در سال 2017 اعلام بازنشستگی کرد اما بار دیگر در فیلم «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» در قالب همان شخصیت قدیمی نقش یکی از اعضای ایلومیناتی زمین 838 را به بازی کرد.

بسیاری از طرفداران امیدوارند که استوارت به عنوان پروفسور ایکس برای ریبوت مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول بازگردد. حضور کوتاه این بازیگر بریتانیایی باعث ایجاد یک چندجهانی عمیق‌تر در این فرانچایز شد. خاویر زمین 838 متاسفانه درگذشت اما هنوز نسخه‌های دیگری از این شخصیت وجود دارند که می‌توانند در پروژه‌های آینده ظاهر شوند.

8. تام ولینگ – سوپرمن

بازیگر ابرقهرمانی

تام ولینگ سوپرمن یک نسل کامل است و به مدت ده فصل در نقش کلارک کنت در سریال بلند ابرقهرمانی «اسمال‌ویل» در شبکه سی‌دابلیو بازی کرد. این سریال سرانجام در سال 2011 به پایان رسید و طرفداران فکر می‌کردند که برای آخرین بار سوپرمن ولینگ را دیده‌اند اما این بازیگر هشت سال بعد در سریال کراس‌اوور دنیای کمانداران در سال 2019، «بحران در زمین‌های بی‌نهایت»، در کنار اریکا دورنس، بازیگر نقش لوئیس لین، حضوری کوتاه در قالب کاراکتر سوپرمن داشت.

حضور کوتاه ولینگ و دورنس در بحران در زمین‌های بی‌نهایت پایانی بر خطوط داستانی آن‌ها در «اسمال‌ویل» است و برشی کوتاه از زندگی مشترک کلارک و لوئیس را پس از پایان آن سریال نشان می‌دهد. آینده آن‌ها پس از راه‌اندازی مجدد چندجهانی در پایان این کراس‌اوور نامشخص است اما طرفداران می‌توانند مطمئن باشند که این دو شخصیت نمادین به سرنوشت‌ خوشی که شایسته آن بودند، رسیده‌اند.

7. اندرو گارفیلد – مرد عنکبوتی

بازیگر ابرقهرمانی

مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد هرگز واقعا این شانس را نداشت که در فرانچایز خودش خوش بدرخشد. او با بازی در فیلم‌های «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز» و «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 2» در سال‌های 2012 و 2014 به عنوان ابرقهرمان عنکبوتی ما، دوران کوتاهی داشت اما سونی و استودیوی مارول برای بازگشت این شخصیت به دنیای سینمایی مارول با هم به توافق رسیدند. گارفیلد در اواخر سال 2021، هفت سال بعد، در فیلم موفق «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»، حضوری پیروزمندانه داشت.

بازگشت گارفیلد طرفداران دوران حضور او به عنوان مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز را خوشحال کرد و بسیاری از بینندگان خواستار بازگشت وی در فیلم‌های بعدی شدند. هیچ اطلاعیه رسمی درباره وضعیت مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 3 وجود ندارد اما بسیاری از طرفداران اعتقاد دارند‌ که گارفیلد در واقع می‌تواند مرد عنکبوتی دنیای سینمایی سونی از شخصیت‌های مارول باشد.

6. برندن راث – سوپرمن

بازیگر ابرقهرمانی

بسیاری از طرفداران پس از تماشای فیلم‌ «سوپرمن باز‌می‌گردد» در سال 2006 احساس می‌کردند که برندن راث نقش‌آفرینی طولانی برایان سینگر در قالب شخصیت سوپرمن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و کاملا از او بهتر است. راث در جریان سریال «بحران در زمین‌های بی‌نهایت» در سال 2019 برای آخرین بار در نقش سوپرمن حاضر شد و 13 سال پس از اولین ماجراجویی خود، یک بار دیگر این لباس ابرقهرمانی را به تن کرد.

بازگشت راث به عنوان سوپرمن برای طرفداران نسخه او از این شخصیت، هم جذاب و هم غم‌انگیز بود، زیرا مشخص شد که این نسخه از لوئیس لین مدتی پس از وقایع «سوپرمن باز‌می‌گردد» توسط جوکر به قتل رسیده است. با این حال و به لطف مداخله قهرمانان دنیای کمانداران به طور ضمنی مشخص شد که این نسخه از سوپرمن پایان خوشی داشته است.

5. توبی مگوایر – مرد عنکبوتی

بازیگر ابرقهرمانی

توبی مگوایر بیشتر به خاطر بازی در نقش یکی از دوست‌داشتنی‌ترین نسخه‌های مرد عنکبوتی که تاکنون به نمایش درآمده، شناخته می‌شود. او این شخصیت را در سه‌گانه «مرد عنکبوتی» سم ریمی که در سال 2007 به پایان رسید به تصویر کشید. مگوایر پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، برای آخرین بار در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در این نقش بازی و با نسخه‌های اندرو گارفیلد و تام هالند همکاری کرد.

بازگشت مگوایر طرفدارانی را که با تماشای نسخه مرد عنکبوتی او بزرگ شده بودند به وجد آورد. احتمالا راهی به خانه نیست آخرین حضور مگوایر در این نقش بود اما طرفداران به هر حال از این که برای آخرین بار نسخه مسن‌تر و با تجربه این شخصیت را دیده‌اند خوشحال بودند.

4. اشلی اسکات – هانترس

بازیگر ابرقهرمانی

بسیاری از طرفداران ژانر ابرقهرمانی شاید از سریال کوتاه «پرندگان شکاری» که از سال 2002 تا 2003 پخش شد، آگاه نباشند. این سریال 13 قسمتی با بازی اشلی اسکات در نقش هانترس با نسخه‌ای از این شخصیت همراه بود که به مدت 15 سال دیده نشد اما در صحنه‌ای شگفت‌انگیز در سریال «بحران در زمین‌های بی‌نهایت» دوباره نقش‌آفرینی کرد.

بازی اسکات در «بحران در زمین‌های بی‌نهایت» کوتاه است و هانترس با وحشت متوجه می‌شود که جهان او در شرف نابودی به واسطه موجی از ضد ماده است. جزئیات چندانی درباره آینده او مشخص نیست اما این حضور کوتاه با گنجاندن عناصر کم‌تر شناخته‌شده دنیای دی‌سی در داستان، عمق این جهان را بیشتر کرد.

3. جان وسلی شیپ – فلش

بازیگر ابرقهرمانی

جان وسلی شیپ یکی از اولین بازیگرانی بود که نقش بری آلن را در دنیای لایواکشن بازی کرد. او در سریال کوتاه «فلش» در دهه 90 میلادی نقش این ابرقهرمان سریع را ایفا کرد. این سریال تنها پس از یک فصل در سال 1991 به پایان رسید اما شیپ بعدا دوباره در قالب این شخصیت در کراس‌اوور «جهان‌های دیگر» و پس از 27 سال ظاهر شد.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
8 انیمیشن مستقل برتر تاریخ سینما

حضور فلش در «جهان‌های دیگر» به تثبیت تهدید مانیتور کمک کرد و در عین حال زمینه را برای بازگشت قابل توجه این شخصیت در رویداد مهم «بحران در زمین‌های بی‌نهایت» فراهم کرد. نسخه شیپ در آن سریال، شخصیت خود را فدای فلش با بازی گرانت گاستین کرد و یک مرگ عاطفی داشت که البته پایانی مناسب برای این کاراکتر بود.

2. مایکل کیتون – بتمن

بازیگر ابرقهرمانی

مایکل کیتون در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی بتمن تیم برتون بود. این بازیگر بعدا برای دنباله‌ «بازگشت بتمن» در سال 1992 به این پروژه برگشت و سپس از شخصیت بتمن خداحافظی کرد و پس از آن چندین‌ بازیگر مختلف نقش این کاراکتر را در طول دهه‌های گذشته بازی کردند. با این حال، بازگشت کیتون در فیلم «فلش» در سال 2023 و 31 سال پس از آخرین بازی او به عنوان بتمن در حال حاضر در اخبار و گزارشات تایید شده است.

طرفداران مشتاقانه منتظر بازگشت کیتون به شخصیت نمادین خود هستند و فعلا نمی‌دانند که او چه جایگاهی در طرح داستان «فلش» خواهد داشت. کیتون در واقع قرار بود در فیلم لغو شده «بت‌گرل» به کارگردانی لزلی گریس ظاهر شود و خیلی زودتر از این‌ها طرفداران را شگفت‌زده کند اما این امکان میسر نشد.

1. برت وارد – رابین

بازیگر ابرقهرمانی

برت وارد بیشتر به خاطر ایفای نقش نمادین پسر شگفت‌انگیز و همراه قابل اعتماد بتمن، رابین در سریال برجسته «بتمن» که از سال 1966 تا 1968 پخش شد، شناخته می‌شود. او در زمین 66 و در سریال «بحران در زمین‌های بی‌نهایت» حضوری کوتاه داشت و مانند بسیاری از افراد دیگر متوجه شد که دنیایش در شرف نابودی به واسطه موجی از ضد ماده است.

حضور وارد تماشاگران را واقعا خوشحال کرد و او حتی‌ با دیدن یک دیوار از انرژی قرمز که به او نزدیک می‌شد، یاد و خاطرات آن‌ها را زنده کرد و چندین تکه کلام سرگرم‌کننده خود در آن مجموعه قدیمی را به کار برد و بیش از پیش به دل مخاطبان نشست.

منبع: screenrant

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا