تکنولوژی

افزایش واردات موبایل به کشور تا 736 هزار دستگاه در سال جاری

آمار منتشر شده از سوی گمرک نشان از افزایش واردات موبایل در سال جاری به کشور دارد. بیش از 736 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در سال جاری وارد شده است.

به گزارش ای بی سی مگ، در دو ماه نخست سال جاری 736 هزار و 610 دستگاه گوشی تلفن همراه به ایران وارد شده که ارزش آن 109 میلیون و 250 هزار دلار بوده است. واردات تلفن همراه در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 163.22 درصد افزایش یافته است.

آرون گروپس

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت موبایل از 30 تا 40 درصد؛ علت این افزایش قیمت چیست؟


افزایش واردات موبایل به کشور

در دو ماه اول سال گذشته میزان واردات گوشی تلفن همراه به کشور، 282 هزار و 672 دستگاه بود که ارزش آن رقمی برابر 41 میلیون و 506 هزار دلار اعلام شد. بر اساس آنچه گمرک ایران اعلام کرده، تمامی مسافران باید حداکثر در مدت 30 روز از تاریخ ورود به کشور نسبت به ثبت کد شناسایی تلفن همراه خود در سامانه اظهار گوشی تلفن همراه مسافری اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات خبر از پیگیری افزایش قیمت موبایل داد


با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیرتجاری، مسافران صرفا یک دستگاه تلفن همراه را می‌توانند در سامانه ثبت کنند.

در صورت عدم اظهار تلفن همراه و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذکور امکان رجیستری تلفن همراه وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا