هنر و سینما

10 شرور دنیای مارول که مت مرداک به راحتی آن‌ها را شکست می‌دهد

مت مرداک با نام مستعار دردویل، سرانجام با حضور در قسمت هشتم سریال «شی‌هالک: وکیل دادگستری» به آن‌چه که در دنیای سینمایی مارول می‌خواست رسید. سریال اختصاصی این شخصیت، «دردویل: تولد دوباره» سال 2024 از دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد.

حالا دردویل با حضور در دنیای سینمایی مارول این فرصت را دارد تا با انواع شخصیت‌های نمادین این فرانچایز، از جمله شخصیت‌های شرور مبارزه کند. برخی از شروران دنیای سینمایی مارول مطمئنا بر دردویل غلبه خواهند کرد اما به هر حال، او به راحتی می‌تواند برخی دیگر را شکست دهد.

10. باتروک لیپر

مت مرداک

شخصیت باتروک لیپر که نقش او را رزمی‌کاری به نام ژرژ سنت پیر به تصویر می‌کشد، اولین حضور خود در دنیای سینمایی مارول را در فیلم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» تجربه کرد و در مبارزه‌ای تک به تک با کاپیتان آمریکا روبه‌رو شد. باتروک سال‌های زیادی را در زندان سپری کرد و در نهایت در سریال «فالکون و سرباز زمستان» در سرویس دیزنی‌پلاس، ظاهرا به دست پاور بروکر کشته شد.

باتروک در مبارزه با کاپیتان آمریکا تا حد خوبی دوام آورد اما در نهایت در این دوئل شکست خورد. در واقع، به نظر می‌رسد که سرنوشت باتروک، شکست خوردن در تمام مبارزات باشد و احتمالا نبرد با دردویل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

9. یلوجکت

مت مرداک

دارن کراس در خلال وقایع فیلم «مرد مورچه‌ای» به عنوان ابرشروری معروف به یلوجکت به بینندگان معرفی شد. او با قدرت کوچک‌ کردن اندازه خود، ثابت کرد که دشمنی سرسخت برای ابرقهرمان داستان است. کراس در نهایت و زمانی که لباسش خراب و وی به ذره‌ای ریزاتمی تبدیل می‌شود از مرد مورچه‌ای شکست می‌خورد.

کراس مطمئنا در مبارزه با دردویل شانس کمی خواهد داشت و طولی نمی‌کشد که قدرت‌های مت با الگوی حرکتی دشمن کوچکش هماهنگ شوند و او را از پای درآورند. دردویل به محض این که موقعیت حریف خود را شناسایی کند، او را در این مبارزه شکست می‌دهد.

8. جان واکر

مت مرداک

شخصیت جان واکر در نهایت اصلاح شد تا در چارچوب کهن‌الگوی ضدقهرمان خاکستری قرار بگیرد اما او در بیشتر شش قسمت سریال «فالکون و سرباز زمستان» نقش یک شرور را بر عهده داشت. واکر پس از استفاده مخفیانه از سرم ابرسرباز، فقط به دنبال شهرت و شکوه خود بود و ردای کاپیتان آمریکا را لکه‌دار کرد.

دردویل علی‌رغم کمبود قدرت، به مراتب سطح بالاتری نسبت به واکر که به ندرت با یک استراتژی مشخص وارد مبارزه می‌شود دارد. پس اگر دردویل بتواند از ضربات سنگین واکر جان سالم به در ببرد، حریف خود را شکست خواهد داد.

7. ویپلش

مت مرداک

آنتون وانکو با بازی میکی رورک، ملقب به ویپلش، شرور اصلی «مرد آهنی 2» است. اغلب طرفداران دنیای سینمایی مارول او را به یاد نمی‌آورند اما وانکو به طرز شگفت‌انگیزی قدرتمند بود و راکتور انرژی او نیروی زیادی را به شلاق‌هایش تزریق می‌کرد و نزدیک بود که او مرد آهنی را در طول مبارزه از پای درآورد.

وانکو از دو سلاح قدرتمند استفاده می‌کند اما میزان دقت در استفاده از سلاح‌های بلند و غیرقابل کنترل بسیار مهم است. ضربه زدن به رقیبی سریع مانند دردویل برای این شخصیت شرور و کند، دشوار خواهد بود و او به ناچار مجبور به قبول شکست در برابر این ابرقهرمان می‌شود.

6. تسک‌مستر

مت مرداک

تسک‌مستر اولین حضور خود در دنیای سینمایی مارول را در فیلم «بیوه سیاه» در سال 2021 تجربه کرد و توانایی و مهارت تقلید از حرکات دشمنان خود را در برابر بیوه سیاه به نمایش گذاشت. او پس از نابودی پروژه اتاق سرخ زنده ماند تا شاید روزی دیگر و ظاهرا در قالب پروژه مرموز صاعقه‌ها به میادین نبرد برگردد.

مهارت‌های این جنگجو علی‌رغم توانایی باورنکردنی‌اش در تقلید از سبک‌های مبارزه، فاقد خلاقیت و نبوغ کافی است. نسخه کمیک او بارها با دردویل روبه‌رو شده و اغلب به همین دلیل شکست خورده است. او مطمئنا شانس خوبی در برابر مت مرداک خواهد داشت اما به هر حال در نبرد با او تسلیم می‌شود.

5. کراس‌بونز

مت مرداک

مامور سابق سازمان شیلد، براک راملو در نبرد با سم ویلسون در طول فروپاشی تریسکلیون به طرز وحشتناکی شکست خورد و بعدا در ادامه ماجراجویی شرورانه‌اش، نام کراس‌بونز را برای خود برگزید. او یک بار دیگر نیز در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» با انتقام‌جویان روبه‌رو و در نهایت در یک انفجار کشته شد.

کراس‌بونز مطمئنا مبارزی ماهر محسوب می‌شد اما او برای تهدید دیگران و مبارزه با آن‌ها بیش از حد به قدرت خود دل بسته بود و فردی مانند دردویل که برای مقابله با اکثر سبک‌های مبارزه، از جمله روش‌های دیوانه‌کننده راملو، آموزش دیده، کار سختی برای شکست دادن او ندارد. دردویل درست مانند ویلسون و راجرز که کراس‌بونز را شکست دادند به راحتی از پس این ضدقهرمان برمی‌آید.

4. میستریو

مت مرداک

کوئنتین بک با بازی جیک جیلنهال در نقش یک ابرقهرمان چندجانبه به نام میستریو در جریان وقایع «مرد عنکبوتی: دور از خانه»، با استفاده از پهپادهای استارک، توهمات و تخیلات پیچیده‌ای برای دشمنش ایجاد می‌کرد و با تکیه بر این قابلیت‌ها با مرد عنکبوتی روبه‌رو شد. در نهایت مرد عنکبوتی متوجه شد که باید به حس ششم خود اعتماد کند و در ادامه، میستریو را یک بار برای همیشه شکست داد.

پهپادهای میستریو بر روی افراد بینا واقعا تاثیر‌گذار هستند اما او در مبارزه با دردویل چنین شانسی ندارد. دردویل که بینایی خود را در یک تصادف در سنین نوجوانی از دست داده، می‌داند که چگونه از حواس دیگر خود استفاده کند و برای مقابله با ابزار توهم‌زای میستریو مشکلی نخواهد داشت و او را در عرض چند ثانیه شکست می‌دهد.

3. ولچر

مت مرداک

آدرین تومز با بازی مایکل کیتون و با نام مستعار ولچر، ضدقهرمان اصلی فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» و یکی از بزرگ‌ترین دشمنان قهرمان داستان بود. او از لباسی با تکنولوژی بالا استفاده می‌کند و بخش‌های مختلف فناوری بیگانگان را به سرقت می‌برد و در بازار سیاه می‌فروشد تا این که مرد عنکبوتی عملیات او را خنثی و وی را روانه زندان می‌کند.

توانایی ولچر در پرواز باعث سردرگمی دردویل می‌شود اما این ابرشرور برای شکست دادن قهرمان ما باید از نزدیک با او رودررو شود که همین امر قطعا موجب ناکامی وی خواهد شد. در اصل، تومز بیشتر به ترفند و حقه متکی بود تا مهارت‌های واقعی مبارزه که همین ویژگی موجب شکست او در برابر مت مرداک می‌شود.

2. لوکی

مت مرداک

لوکی با بازی تام هیدلستون در اغلب موارد شخصیت شرور محبوب طرفداران به حساب می‌آید که در عناوینی مانند «انتقام‌جویان»، «ثور»، «ثور: دنیای تاریک»، مشکلاتی را برای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول ایجاد کرده است. لوکی در طول مبارزه با تانوس جان خود را از دست داد اما نسخه دیگر این خدای شرارت در مجموعه اختصاصی خود در دیزنی‌پلاس به کاوش در چندجهانی ادامه می‌دهد.

لوکی قدرت‌های یک خدای اسکاندیناویایی را دارد اما به اندازه پدر یا برادرخوانده‌اش قدرتمند نیست. در واقع، خدای شرارت معمولا به قدرت‌های شهودی و توهم‌زای خود تکیه می‌کند تا از نبرد جان سالم به در ببرد. وی در کار با خنجر و چاقو مهارت دارد اما به اندازه کافی سریع نیست و در نهایت از دردویل شکست می‌خورد.

1. کیلمونگر

مت مرداک

کیلمونگر با بازی مایکل بی‌جردن شخصیت برجسته فیلم فوق‌العاده «پلنگ سیاه» در سال 2018 بود. کیلمونگر در راستای استفاده از منابع واکاندا در سایر نقاط جهان، تصرف این کشور را به شکلی خشونت‌آمیز آغاز کرد و لباس پلنگ سیاه را قبل از شکست از پادشاه برحق واکاندا، تی‌چالا، برای خود تصاحب کرد.

کیلمونگر خود یک مبارز سرسخت بود اما بیش از حد به فناوری خود تکیه کرد و در نهایت در پایان «پلنگ سیاه» جان خود را از دست داد. این ابرشرور در نبرد با حریفی مانند دردویل که به فناوری یا ابزارهای دیگر متکی نیست، شانس زیادی نخواهد داشت.

منبع: screenrant

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا