هنر و سینما

شی‌هالک و دردویل دوباره در دنیای سینمایی مارول با هم همکاری‌ می‌کنند؟

شی‌هالک و دردویل در قسمت 8 «شی‌هالک: وکیل دادگستری» کشش و رابطه دوطرفه متقابل خوبی داشتند اما شاید حالا حالاها این دو شخصیت را دوباره در یک قاب در کنار یکدیگر نبینیم. در قسمت 8 این سریال شاهد بازگشت دردویل با بازی چارلی کاکس بودیم و او در کنار شی‌هالک با جرم و جنایت مبارزه کرد و در دادگاه نیز با جنیفر والترز روبه‌رو شد.

هشدار: در این متن، داستان قسمت 8 سریال «شی‌هالک» لو می‌رود

«شی‌هالک: وکیل دادگستری» شخصیت دردویل را در بهترین زمان ممکن و در حال مبارزه با جرم و جنایت نشان داد و علاوه بر این، لحظات متعددی در این قسمت بین مت و جن وجود داشت که حکایت از یک عاشقانه بالقوه دارد. کشش متقابل و تنش احساسی بین مت و جن از حرکات عشوه‌گرانه و گفتگوهای خنده‌دار آن‌ها در طول قسمت 8 کاملا ملموس بود و این دو کاراکتر جذاب تمام توجه مخاطبان را به خود جلب کردند. رابطه این دو با یک پایان‌بندی رضایت‌بخش در این قسمت تمام می‌شود و مت مرداک در حالی که هنوز لباس دردویل را به تن دارد پس از گذراندن زمان خود با جن، قدم‌زنان از او دور می‌شود.

قسمت 8 «شی‌هالک: وکیل دادگستری» با این همه جذابیت که فقط در یک اپیزود سی دقیقه‌ای گنجانده شده، میل به دیدن بیشتر این دو شخصیت را در دل مخاطبان افزایش می‌دهد اما امکان وقوع این اتفاق در پروژه‌های بعدی دنیای سینمایی مارول بسیار کم است. پس از این همکاری بین دردویل و شی‌هالک، فرصت‌های زیادی در آینده برای هر دوی آن‌ها وجود دارد تا به صورت انفرادی در آثار مختلف ظاهر شوند اما این که آن‌ها دوباره در کنار یکدیگر حاضر شوند بسیار بعید است. البته چند احتمال جالب در این رابطه وجود دارد اما متاسفانه حتی‌ محتمل‌ترین گزینه‌ها نیز تا اواخر سال 2024 یا 2025 منتشر نمی‌شوند.

آیا شی‌هالک می‌تواند در «دردویل: تولد دوباره» ظاهر شود؟

شی‌هالک و دردویل

«دردویل: تولد دوباره» محتمل‌ترین پروژه‌ای است که شاید این دو کاراکتر دوباره در آن با هم همکاری کنند. طبق گفته‌ها سریال جدید دردویل یک فصل هجده قسمتی دارد و بنابراین نویسندگان می‌توانند جن والترز را به گونه‌ای در این داستان بگنجانند. اما سوال بزرگ‌تر این‌جاست که آیا آوردن جن به هلز کیچن و دنیای دردویل منطقی است یا خیر. شی‌هالک: وکیل دادگستری لحنی نسبتا ملایم و مضمونی احساسی دارد. این پروژه دردویل متفاوت از سریال‌ دردویل نتفلیکس است و شاید با لحنی ملایم‌تر به شخصیت و داستان مت مرداک بپردازد.

اگر «دردویل: تولد دوباره» داستانی عمیق‌ و دارک باشد، یا باید به گونه‌ای در یک قسمت با سبک ملایم «شی‌هالک» سازگار شود یا به طور گسترده مقدمات حضور شخصیت جن را در دنیای جنایی دردویل فراهم کند. به احتمال زیاد دیگر شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول هم در «دردویل: تولد دوباره» ظاهر می‌شوند.

چرا حضور دردویل (و نه شی‌هالک) در سریال «اکو» منطقی است

شی‌هالک و دردویل

اطلاعات زیادی درباره طرح داستان سریال جدید «اکو» در دیزنی‌پلاس در دسترس نیست اما این مجموعه با توجه شایعه حضور دردویل در آن، گزینه احتمالی بعدی است و شاید این دو شخصیت در آن ظاهر شوند. «اکو» در تابستان 2023 پخش‌ می‌شود و نزدیک‌ترین زمینه ممکن برای همکاری دردویل و شی‌هالک خواهد بود. با این حال، به نظر می‌رسد که سریال «اکو» یک داستان جنایت‌آمیز و بیشتر درباره مایا لوپز و کینگ‌پین است و در حال حاضر حضور شی‌هالک در این مجموعه‌ چندان منطقی نیست.

فصل 2 «شی‌هالک» فرصتی عالی خواهد بود اما شاید اصلا ساخته نشود

شی‌هالک و دردویل

یکی دیگر از سناریوهای احتمالی برای همکاری بعدی دردویل و شی‌هالک حضور آن‌ها در فصل دوم «شی‌هالک: وکیل دادگستری» خواهد بود. فصل اول ثابت کرد که مت مرداک می‌تواند به یکی از عناصر ثابت زندگی شی‌هالک تبدیل شود. با این حال، هیچ اطلاعیه یا نشانه‌ای مبنی بر انتشار فصل دوم وجود ندارد. مارول اکنون در حال تکمیل فاز 4 دنیای سینمایی مارول است و در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های فاز 5 را هم به طور کامل انجام داده است.

بنابراین حتی اگر فصل دوم هم ساخته شود احتمالا تا فاز 6 و تا اواخر سال 2024 یا 2025 در جدول پخش مارول جایی نداشته باشد. هم‌چنین شاید فصل 2 «شی‌هالک» از نظر داستانی بسیار متفاوت باشد و اگر این اتفاق بیافتد این سریال ممکن است رویکرد مارول در قبال مجموعه‌های آینده را تغییر دهد. پس اگر فصل دوم رویکرد متفاوتی داشته باشد، شاید حضور دردویل نیز دیگر منطقی نباشد.

آیا شی‌هالک می‌تواند به چهار شگفت‌انگیز بپیوندد؟

شی‌هالک و دردویل

سناریوی سرگرم‌کننده‌ای که هم می‌تواند خط داستانی شی‌هالک را بیشتر و هم او را به مت مرداک در شهر نیویورک نزدیک‌تر کند، این است که جن به چهار شگفت‌انگیز بپیوندد. شی‌هالک در کمیک‌ها، به طور متناوب یکی از اعضای تیم چهار شگفت‌انگیز و در نیویورک مستقر است. همکاری جن با چهار شگفت‌انگیز نه تنها یک اقتباس کمیک فوق‌العاده هیجان‌انگیز خواهد بود، بلکه به او این امکان را می‌دهد که به انتقام‌جویان و برخی دیگر از قهرمانان شهر نیویورک مانند دردویل نزدیک‌تر شود و به طور منظم با آن‌ها ارتباط برقرار کند. با این حال، وقوع این اتفاق به چند دلیل بعید است.

فیلم «چهار شگفت‌انگیز» که فعلا عنوانی ندارد احتمالا اولین تجربه این تیم در دنیای سینمایی مارول خواهد بود و قطعا تمرکز اصلی آن بر روی خود این تیم است. این امر باعث می‌شود که بسیاری از شخصیت‌های خارج از مارول، شانس کمی برای حضور در فیلم داشته باشند چه رسد به این که به عنوان یکی از اعضا به این تیم بپیوندند.

حتی اگر هم شی‌هالک در این فیلم ظاهر شود، بسیار بعید است که «چهار شگفت‌انگیز» به داستان فرعی شی‌هالک و دردویل در شهر نیویورک بپردازد. در نهایت، شاید شی‌هالک در طول خط داستانی «جنگ‌های مخفی» و در غیاب قهرمان سنگی آن‌ها، تینگ، به این تیم اضافه شود که با توجه به داستان «جنگ‌های مخفی» و اکران‌ این فیلم و «چهار شگفت‌انگیز» در فاز 6، شاید مارول تا آن زمان صبر کند تا جن را با اولین خانواده مارول پیوند دهد.

احتمال بالای همکاری مجدد دردویل و شی‌هالک در انتقام‌جویان 5 و 6

شی‌هالک و دردویل

اگر دردویل و شی‌هالک قبل از سال 2025 دوباره در کنار یکدیگر قرار نگیرند، در صورتی که در فیلم‌های «انتقام‌جویان: سلسله کانگ» و «انتقام‌جویان: جنگ‌های مخفی» حضور داشته باشند می‌توانند شانه به شانه یک‌دیگر با دشمن مبارزه کنند. «انتقام‌جویان: پایان بازی» تمام قهرمانان اصلی دنیای سینمایی مارول را در آن زمان گرد هم آورد و به همین خاطر انتظارات مشابهی از فیلم‌های بعدی انتقام‌جویان وجود دارد. این آثار فرصتی عالی برای متحد کردن قهرمانان از سراسر جهان برای رویارویی با یک تهدید مشترک را فراهم می‌کنند.

این بدان معناست که شی‌هالک می‌تواند یک بار دیگر با دردویل و دیگر قهرمانان خیابانی در شهر نیویورک همکاری کند. پس اگر همه سناریوها شکست بخورند، جن و مت فرصتی دیگر در حداقل یکی از فیلم‌های آینده انتقام‌جویان خواهند داشت. خط داستانی «جنگ‌های مخفی» در کمیک‌ها جن را به همکاری با چهار شگفت‌انگیز سوق می‌دهد. جن با اقتباس این کمیک‌ها در دنیای سینمایی مارول، می‌تواند نقشی مهم به عنوان یکی از اعضای چهار شگفت‌انگیز در انتقام‌جویان 5 و 6 ایفا کند و در ادامه در فاز 6 و حتی فاز 7 نیز ظاهر شود.

منبع: screenrant

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا