تکنولوژی

آیا حذف دلار 4200 تومانی از واردات موبایل صحت دارد؟

به نظر می رسد که حذف دلار 4200 تومانی از واردات موبایل صحت داشته باشد زیرا رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی از این موضوع خبر داد.

به گزارش ای بی سی مگ، اخباری مبنی بر حذف دلار 4200 تومانی از واردات موبایل منتشر شده است. رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی خود از این موضوع خبر داد و اعلام کرد که اکنون موجودی بازار بسیار کم است و بر همین اساس قیمت‌ها بالا رفته اما هیچ یک از مسئولان توجهی به این موضوع ندارند.


بیشتر خوانید: افزایش قیمت تلفن همراه در سه ماه اول سال 2018


حذف دلار 4200 تومانی از واردات موبایل

مهدی محبی در مورد حذف دلار 4200 تومانی از واردات موبایل اعلام کرد که در ماه‌های گذشته به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز و کندی‌هایی که در واردات پیش آمده، تامین نیاز بازار با دشواری‌هایی همراه بوده است.

وی ادامه داد که در این مدت گوشی‌های تلفن همراه 20 تا 30 درصد افزایش قیمت پیدا کرده اند، زیرا به واسطه کاهش واردات، موجودی بازار کاهش یافته است.

افزایش 2 میلیون تومانی برای یک گوشی!

محبی در ادامه صحبت هایش در مورد حذف دلار 4200 تومانی از واردات موبایل اعلام کرد که مدت‌هاست بسیاری از افراد موفق به دریافت ارز با این نرخ نشده‌اند و بر همین اساس یک گوشی هشت میلیون تومانی تا حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی گفت که حتی اگر نرخ ارز اختصاص یافته برای موبایل بالغ بر 6000 تومان هم باشد، در صورتی که ثبات وجود داشته باشد و مجوز ورود کالا به راحتی صادر شود، حداقل نیاز بازار تامین می‌شود و مردم هم برای خرید بر اساس قدرت خود اقدام می‌کنند اما اینکه یک روز واردات انجام شود و روز دیگر نباشد، فعالیت در بازار مختل می شود.

وی در ادامه اعلام کرد که اکنون روند ثبت سفارش و تامین کالا امری زمان بر است در صورتی که لازم بود اگر چنین تصمیماتی گرفته می‌شد، از چند ماه قبل اطلاع‌رسانی انجام می گرفت و برای آنها پیش‌بینی‌های لازم در نظر گرفته می شد. اکنون در موارد متعدد شاهدیم که کالاها به دلیل آنکه پیش از ورود ثبت سفارش نشده‌اند، در گمرکات کشور باقی مانده‌اند و بازار با کمبود کالا مواجه شده است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا