هنر و سینما

هر آنچه در مورد فصل سوم سریال «نیروی اهریمنی‌اش» می‌دانیم

«نیروی اهریمنی‌اش» یک سریال فانتزی تاریک و تلخ است که داستان آن توسط فیلیپ پولمن نوشته شده است. پولمن در بین سال‌های 1995 تا 2000 مجموعه کتاب خود را که خیلی زود در سطح جهان محبوب شد منتشر کرد.

این مجموعه کتاب‌ها به روایت داستان‌هایی فانتزی می‌پرداختند و طرفدارانش هم کسانی بودند که هم به داستان‌های فانتزی و هم داستان‌های تاریک و هراس آور علاقه‌مند بودند. با گذشت سالیان سال، نه تنها از محبوبیت مجموعه کتاب‌های پولمن کم نشد بلکه طرفدارانش بیشتر هم شدند.

نورهای شمالی که به قطب نمای طلایی معروف شد، اولین کتاب پولمن بود که در سال 2007 تلاش شد فیلمی با اقتباس از آن ساخته شود. اما داستان فیلم آن‌طور که انتظار می‌رفت پیش نرفت هر چند این فیلم بیشتر به دلیل جنجال‌هایی که به راه انداخته بود شکست خورد. بنابراین، وقتی که اعلام شد قرار است سریالی با اقتباس از این کتاب‌ها ساخته شود شک و تردیدهای زیادی در رابطه با آن وجود داشت. بسیاری تصور می‌کردند که سریال «نیروی اهریمنی‌اش» با آن‌چنان استقبالی مواجه نمی‌شود اما پس از تماشای قسمت اول، نفس همه‌ی مخاطبان در سینه حبس شد و بسیاری عاشق سریال شدند. این سریال ابتدا در اواخر پاییز 2019 در بریتانیا و یک روز بعد در ایالات متحده به نمایش در آمد. در کل این سریال ثابت کرد که داستان‌های پولمن در نوع خود همانند یک گنج هستند و نباید ساده از آن‌ها گذشت.

داستان سریال کجا به پایان رسید؟

نیروی اهریمنی‌اش

در فصل اول «نیروی اهریمنی‌اش»، طرفداران یک دختر کوچک اما شجاع و جسور به نام لایرا بلکووا را می‌بینند و با شیطان او پانتالامون آشنا می‌شوند. داستان سریال از جایی شروع می‌شود که راجر پارسلو دوست لایرا و بیلی کاستا به دردسر بزرگی میافتند. تا اینجا ما شاهد داستانی درام هستیم که به شدت سرگرم کننده و جذاب به نظر می‌رسد هر چند در ادامه داستان جذاب‌تر هم می‌شود زیرا لایرا می‌خواهد بداند که دوستانش و سایر افراد گمشده در کجا نگهداری می‌شوند و آن‌ها را از دست گابلرها نجات دهد. البته چندی نمی‌گذرد که خود لایرا هم ربوده می‌شود. هر چند ربودن شدن او به نقطه‌ی آغاز ماجراجویی‌هایش تبدیل می‌شود و داستان سریال هم سرگرم کننده‌تر به نظر می‌آید. بینندگان در طول این سریال با دنیایی خارق‌العاده و شگفت انگیز مواجه می‌شوند که برایشان تازگی دارد.

اگرچه هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد اما فصل اول توانست توجه بسیاری از مخاطبان را جلب کند. در پایان هم ما شاهد فرار لایرا و ویل به دنیایی دیگر بودیم که باعث شد این سوال برای مخاطبان به وجود بیاید که در ادامه چه اتفاقات دیگری می‌تواند رخ دهد. هر چند آن‌ها مدت زمان زیادی منتظر پاسخ سوالشان نمادند زیرا فصل دوم بلافاصله منتشر شد.

فصل دوم «نیروی اهریمنی‌اش» هم با استقبال بسیار خوبی مواجه شد زیرا از قبل مخاطبان منتظر پخش آن بودند. این فصل که به روایت ادامه‌ی داستان فصل اول پرداخت در نوامبر 2020 برای اولین بار پخش شد. در واقع فصل دوم هم درست همانند فصل اول بر اساس اثر دیگری از مجموعه پولمن ساخته شده بود و به روایت داستان چاقوی ظریف این نویسنده می‌پرداخت و داستان را از همان نقطه‌ای که در فصل اول قطع شده بود ادامه داد.

این فصل به طور قابل توجهی روی لایرا و ویل و ماجراجویی‌هایشان در طول سفر در جهان‌های مختلف متمرکز شده بود. در نهایت فصل دوم این سریال هم در 20 دسامبر 2020 به پایان رسید و در نهایت لایرا به دست خانم کولتر افتاد و حالا طرفداران منتظرند که ببینند در فصل سوم این سریال چه اتفاقی روی خواهد داد. هر چند اطلاعات اندکی در مورد فصل سوم این سریال وجود دارد اما انتظار می‌رود که این فصل هم همانند دو فصل قبل به روایت ادامه‌ی داستان بپردازد. در واقع طرفداران سریال مدت زمان زیادی است که منتظر اکران فصل سوم هستند. البته اخیرا، بی بی سی تایید کرده که فصل سوم به زودی پخش خواهد شد.

داستان فصل سوم «نیروی اهریمنی اش»

نیروی اهریمنی‌اش

مضامین اصلی داستان‌های پولمن موضوعاتی نظیر ماجراجویی، کشف ناشناخته‌ها، مبارزه با اشرار و تلاش برای بقا، هستند و این سریال هم سعی کرده تمام آن‌ها را در خود بگنجاند. درواقع این موضوعات زیربنای اصلی سریال «نیروی اهریمنی‌اش» را تشکیل می‌دهند. هر چند سوژه‌های بهتری هم برای ادامه‌ی داستان سریال وجود دارد. برای مثال، طبق مصاحبه‌ای که با تهیه کننده‌ی اجرایی این سریال انجام شده، فصل سوم بیشتر بر روی مضامینی همچون عشق و حقیقت جویی متمرکز خواهد بود جین ترانتر، تهیه کننده اجرایی این سریال در این خصوص گفته است که فصل سوم «نیروی اهریمنی‌اش» یک ماجراجویی حماسی تمام عیار خواهد بود و به روایت داستانی در مورد عشق و حقیقت جویی خواهد پرداخت.

هر چند بسیاری از مخاطبان نگرانند که پرداختن به چنین موضوعاتی داستان سریال را از مسیر اصلی‌اش خارج کند و باعث شود که این سریال به سریالی پیش پا افتاده تبدیل شود اما بهتر است نگران نباشند. زیرا پرداختن به چنین موضوعاتی قطعا چیزی از محبوبیت سریال کم نخواهد کرد و داستان سریال به جای خود مهیج و سرگرم کننده خواهد بود.

در حقیقت آنچه که قرار است در فصل سوم اتفاق بیفتد این است که فصل سوم می‌خواهد موضوعات جدی‌تری را مورد بحث قرار دهد و در کنار آن به ماجراجویی نیز بپردازد. حتی مجموعه کتاب‌های پولمن هم هر چقدر که جلوتر می‌روند بیشتر و بیشتر، چنین مفاهیمی را مورد تحلیل قرار می‌دهند. بنابراین کسانی که قبلا داستان اسپای گلس را خوانده باشند، داستان حماسی فصل سوم را بهتر درک خواهند کرد. زیرا فصل سوم «نیروی اهریمنی‌اش» قرار است داستانی را به تصویر بکشد که شاید برای درکش نیاز باشد چند بار هر قسمت را تماشا کنید. همان‌طور که جین ترانتر گفته جنگ حماسی پیش رو قطعا نتیجه‌ی داستان و سریال را مشخص خواهد کرد.

بازیگران فصل سوم «نیروی اهریمنی‌اش» چه کسانی هستند؟

نیروی اهریمنی‌اش

معمولا بینندگان هر سریالی دوست داند که در هر فصل، همان بازیگران فصل قبل به ایفای نقش بپردازند بنابراین بسیاری از آن‌ها از دانستن این موضوع که در فصل سوم «نیروی اهریمنی‌اش» دوباره همان بازیگران قبلی حضور دارند خوشحال خواهند شد. روث ویلسون در نقش ماریسا کولتر دوباره به این سریال باز خواهد گشت. جیمز مک‌آوی در نقش لرد آسریل بلاکوا به ایفای نقش خواهد پرداخت و روتا گدمینتاس نیز نقش ملکه‌ی جادوگر سرافینا پکالا را بازی خواهد کرد. سیمون کربی، ویل کین و لین مانوئل میراندا نیز در این سریال حضور خواهند داشت. طرفداران خرس لورک زره پوش هم بهتر است بدانند که جو تاندبرگ به عنوان صداپیشه در این سریال حضور خواهد داشت و از همه مهم‌تر، دافنه کین و امیر ویلسون هم به ماجراجویی‌های خود ادامه خواهند داد.

هر چند قطعا ماجراجویی‌های جدید به حضور بازیگران جدید هم نیاز خواهد داشت. بنابراین، بازیگرانی همچون ادواله اکیونه اگباجه به عنوان رهبر ارتش اسریل در این سریال حضور خواهد داشت. همچنین جیمی وارد به عنوان پدر گومز پای به میدان خواهد گذاشت و کوبنا هولدبراک اسمیت، سیمون هریسون و چیپو چونگ در نقش فرشتگان شورشی بالتاموس، به ایفای نقش خواهند پرداخت.

تاریخ انتشار سریال «نیروی اهریمنی‌اش»

نیروی اهریمنی‌اش

طرفداران سریال می‌توانند در طول فصل تعطیلات آینده به تماشای این سریال بی‌نظیر بنشینند. دو قسمت اول فصل جدید این سریال از دوشنبه 5 دسامبر 2022 آغاز خواهد شد و طبق گزارش‌ها، پخش آن تا دوشنبه 26 دسامبر 2022 ادامه خواهد داشت.

منبع: movieweb

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا