هنر و سینما

آیا سریال بی گناه ادامه سریال هم گناه است

به گزارش همشهری آنلاین، روزنامه خراسان نوشت: دیروز پس از انتشار ۲۴ قسمت، سریال پربیننده «هم‌گناه» به کارگردانی مصطفی کیایی به پایان رسید. این مجموعه با استقبال مخاطبان به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های نمایش خانگی تبدیل شد و اکنون تعدادی از تماشاگران مشتاق تماشای ادامه سریال در فصل سوم هستند. به بهانه پایان این مجموعه، نگاهی به کیفیت پایان‌بندی آن داشته‌ایم.

پایان‌بندی واقعی

با توجه به اتفاقاتی که در قسمت‌های اخیر سریال شاهد آن بودیم، پایان سریال «هم‌گناه» دور از انتظار و غافلگیرکننده نبود، اما به طور کلی می‌توان گفت پایان‌بندی آن بسیار منطقی و نزدیک به واقعیت بود. اگر قرار بود شخصیت‌های داستان طبق کلیشه‌های مرسوم در سریال‌ها به سرانجام برسند، شخصیت‌هایی که قربانی اشتباهات دیگران شده بودند، سراسر گذشت و فداکاری می‌شدند و پایانی کاملا خوش را رقم می‌زدند، اما شخصیت‌های داستان مانند آدم‌هایی که در حقیقت، بیرون از دنیای قصه وجود دارند، در مواجهه با مسائل، واکنشی منطقی و باورپذیر داشتند. رفتار کاراکتر «لیدا» با «فرهاد» و مواجهه «فریبرز» با کاری که خواهر و برادرش در حق او کرده بودند، نمونه‌هایی از اتفاقات منطقی و قابل باور قصه بود.

خوشبختانه مدتی ‌است که سریال‌های نمایش خانگی سعی کرده‌اند کلیشه یک پایان کاملا خوش و شیرین را بشکنند و واقعی‌تر به نظر برسند. همان طور که در واقعیت، بیماری، عزیزان آدم‌ها را از آن‌ها می‌گیرد، برخی افراد ناخواسته قربانی خطاهای بقیه می‌شوند و سرنوشت بعضی عشاق دوری یا جدایی است، در قصه نیز ممکن است هرکدام از این اتفاقات رخ بدهد. سریال «هم‌گناه» هم در ادامه شکستن این کلیشه، پایان نسبتا تلخی داشت.

  • تصاویر | بازیگر سریال هم‌گناه کشف حجاب کرد و به شبکه ماهواره‌ای پیوست

امکان ادامه سریال در فصل سوم

پایان باز قصه بعضی از شخصیت‌ها می‌تواند یک دلیل مهم داشته باشد و آن امکان ادامه یافتن داستان در فصل سوم است. طبق آنچه در قسمت آخر «هم‌گناه» دیدیم، قصه می‌تواند با ماجراهای جدید ادامه یابد و سرنوشت قطعی کاراکترها در فصل سوم روشن شود. 

پیمان؛ ترحم‌برانگیز نه منفور

یکی از شخصیت‌های «سریال» که بُعد منفی آن پررنگ‌تر بود، شخصیت «پیمان» با بازی پدرام شریفی بود. این کاراکتر به نوعی قربانی اطرافیان خود و شرایط شده بود، بنابراین مخاطب به او احساس ترحم داشت و شخصیت منفوری نبود. بیماری روحی و روانی این کاراکتر که باعث شده بود تصور کند مادرش زنده است و با او زندگی می‌کند، غیرقابل پیش‌بینی بودن «پیمان»، دیوانگی و علاقه او به «سارا» در کنار هم، این راز مهم که آیا او گورکن است یا خیر، این کاراکتر را جذاب کرده بود. زوایای مختلف شخصیت «پیمان» و سکانس پایانی داستان او که سکانس آخر سریال هم بود، می‌تواند زمینه‌ساز، ادامه سریال در فصل سوم باشد.

  • تصاویر | آخرین دوشنبه هم‌گناهی

کد خبر 541420


دانلود قسمت جدید بی گناه

این روزها با پخش قسمت 3 سریال بی گناه، این سریال علاقمندان خود را پیدا کرده است و اشتیاق برای دانلود قسمت جدید بی گناه به وجود آمده است. این سریال با کارگردانی مهران احمدی است که سگ بند و مصادره را کارگردانی کرده است. اولین تجربه کارگردانی ژانری غیر از کمدی موجب جذابیت دانلود قسمت جدید بی گناه شده است. معمایی بودن این سریال موجب شده است در قسمت های اول کمی ببندگان را گیج کند اما همین موضوع همچنین سبب شده برای باز کردن گره های ذهنی هر هفته ببینده منتظر دانلود قسمت جدید بی گناه برای یافتن پاسخ سوال هایش نیز باشد.

سریال بی گناه ارتباطی به همگناه ندارد

دانلود قسمت جدید بی گناه ادامه سریال همگناه نیست و سریال بی گناه از نظر داستانی ربطی به سریال هم گناه ندارد و تنها عوامل مشترکی در بین این دو ساخته وجود دارد. مصطفی کیایی تهیه کننده هر دو این پروژه هاست. سرپرست نویسندگان محسن کیایی است. تا کنون که قسمت های اولیه سریال پخش شده است، طبق نظر سنجی افراد علاقه زیادی به دانلود قسمت جدید بی گناه داشته اند و به نظر میرسد به اندازه کافی کشش داشته باشد. از دیگر ویژگی های جذاب این سریال این است که دو زمان مختلف را نشان میدهد و ما شاهد دوران جوانی و میان سالی برخی کاراکتر ها هستیم، این موضوع از این نظر جذاب است که متوجه میشویم در طول زمان چه اتفاقاتی برای شخصیت ها افتاده است و کنش های امروزی آنها به چه دلیل است، این پرداختن به لایه های شخصیتی کاراکتر ها موجب میشود همواره منتظر دانلود قیمت جدید بی گناه باشیم.

عوامل سریال بی گناه

برای دانلود قسمت جدید بی گناه بهتر است بدانید، که در این سریال عاشقانه و رازآلود، محسن کیایی، ویشکا آسایش، شبنم مقدمی، مهران احمدی، ماهور الوند، دنیا مدنی، مسعود رایگان و مهرانه مهین‌ترابی و رویا تیموریان و آتیلا پسیانی، به هنرمندی پرداخته‌اند و اگر تاکنون آنها را در داستان ندیده اید به زودی شخصیت های جدیدی به سریال اضافه میشوند و برای دیدن آنها باید منتظر دانلود قسمت جدید بی گناه باشید.

سایر عوامل بی‌گناه نیز به شرح زیر است؛
مدیر فیلمبرداری: حسین جلیلی، تدوین: نیما جعفری جوزانی، موسیقی: آرمان موسی پور، جلوه‌های بصری: فرید ناظر فصیحی، مدیر تولید: شهاب علی بخشی، مدیر هنری صحنه و لباس: سیامک احصایی، طراح صحنه و لباس: مهدی قوچانی، طراح چهره‌پردازی: عباس عباسی، صدابردار: امیر نوبخت، صداگذار: امین شریفی، برنامه‌ریز: زینب نصرالهی، دستیار اول کارگردان: محمد مهدی رسول‌زاده که حرفه ای بودن آنها باعث شده دانلود قسمت جدید بی گناه تجربه لذت بخشی باشد.

نظر کاربران برای دانلود قسمت جدید بی گناه

برای اینکه بدانیم چند نفر از افرادی که بی گناه را تماشا کرده اند مایل به دانلود قسمت جدید بی گناه هستند بیایید نظر برخی کاربران را درباره دانلود قسمت جدید بی گناه بخوانیم:

· بی صبرانه منتظر قسمت های جدید بی گناه هستم.برای قسمت اول فوق العاده بود.😍

· فیلم جالبی هس من خوشم اومد👍👌

· عالی بود من که عاشقش شدم ممنون بابت سریال بی گناه بازی نسرین نصرتی بازیش خوب بود

این سریال یک سریال راز آلود و معمایی است به همین دلیل برای فهمیدن برخی ابهامات باید هر هفته تا دانلود قسمت جدید بی گناه صبر کنیم تا ببینیم چگونه کارگردان گره از ابهامات این فیلم میگشاید. سریال های معمایی اگر به خوبی پرداخته شوند و به موقع ابهامات ذهنی ببیننده را رفع کنند بسیار جذاب خواهند بود، همانگونه که کاربران در نظرات اکنون تا دانلود قسمت جدید بی گناه در حال مذاکره و تبادل حدسیات در خصوص معما های این سریال هستند و تا وقتی که این معما ها برای ببینده گیج کننده نباشد میتواند منجر به جذابیت دانلود قسمت جدید بی گناه باشد.


به گزارش خبرنگار ایمنا، کارگردانی مجموعه «بی‌گناه» را مهران احمدی بر عهده دارد و تهیه‌کننده آن مصطفی کیایی است. احمدی پیش از این دو فیلم سینمایی «مصادره» و «سگ‌بند» را کارگردانی کرده و «بی‌گناه» نخستین تجربه او در عرصه سریال‌سازی است. این مجموعه یک درام اجتماعی و پر بازیگر است که یکشنبه‌ها منتشر می‌شود.

آیا «بی‌گناه» ادامه «هم‌گناه» است؟

در جواب باید بگوییم خیر! «بی‌گناه» ادامه «هم‌گناه» نیست اما این دو مجموعه شباهت‌هایی با هم دارند که باعث شده است این شائبه به وجود آید که این دو سریال در ادامه یکدیگر است.

شباهت اول به اسامی این دو مجموعه بازمی‌گردد که ناخودآگاه مخاطب را به یاد «هم‌گناه» می‌اندازد.

دومین شباهت، حضور برادران کیایی است. در «هم‌گناه» مصطفی کیایی به عنوان کارگردان و محسن کیایی به عنوان نویسنده و بازیگر حضور داشتند، حالا در «بی‌گناه» مصطفی کیایی تهیه‌کننده و محسن کیایی به عنوان بازیگر، سرپرست نویسندگان و مجری طرح در کنار برادرش قرار گرفته است. علاوه بر آن تعدادی از عوامل پشت صحنه نیز در این دو سریال مشترک هستند. «بی‌گناه» و «هم‌گناه» بازیگران مشترک هم دارند، علاوه بر محسن کیایی، مسعود رایگان و رؤیا تیموریان نیز در هر دو مجموعه حضور دارند.

داستان «بی‌گناه» چیست؟

«بی‌گناه» که به سرپرستی محسن کیایی توسط عماد رضایی‌نیک و رضا علی‌پور به نگارش درآمده، روایتگر داستان زندگی بهمن مردانی است که برای کشف راز آنچه ۲۵ سال قبل باعث فرار او به خارج از کشور شده بود به ایران بازمی‌گردد. خانواده رشید فرشباف، استاد مشهور طراحی فرش پس از ورود بهمن به ایران، در موقعیت تازه‌ای قرار می‌گیرند؛ موقعیتی بسیار عجیب…

بهمن بعد از ۲۵ سال متوجه می‌شود بیهوده او را راهی غربت و خارج از ایران کرده‌اند و نقشه و فریبی در کار بوده است. او تصمیم می‌گیرد به ایران بازگردد تا به واقعیت پی ببرد….

درباره بازیگران

در «بی‌گناه»، تعداد بسیاری از بازیگران حضور دارند که حضورشان یکی از دلایل جذب مخاطب است. محسن کیایی، ویشکا آسایش، شبنم مقدمی، مسعود رایگان، مهرانه مهین‌ترابی، ابوالفضل امیری، نوید لایقی‌مقدم، رؤیا تیموریان، آتیلا پسیانی، مهران احمدی، ماهور الوند، نسرین نصرتی و هدیه بازوند، نقش‌های اصلی این سریال را بر عهده دارند. در این مجموعه ترکیبی از بازیگران مطرح در کنار بازیگران جوان و کمتر شناخته شده حضور دارند که می‌تواند ترکیبی برنده باشد. اما موضوع اینجا است که احمدی نتوانسته است از این ترکیب برنده به نفع سریال بهره ببرد. او در هدایت بازیگرانش ناموفق بوده است و سبب شده است از بازیگران توانمندی همچون شبنم مقدمی و آتیلا پسیانی، شاهد بازی‌هایی ضعیف باشیم.

اگرچه سعی شده است با گریم، سن محسن کیایی را افزایش پیدا کند اما باز هم تفاوت سنی او با شبنم مقدمی مشهود است و عشق میان آنها که نطفه اصلی داستان را شکل می‌دهد باورپذیر از آب درنیامده است.

مهران احمدی و نسرین نصرتی که پیش از این در سریال «پایتخت» به عنوان یک زوج همبازی بودند در «بی‌گناه» نیز یکی از زوج‌های سریال هستند. مسعود رایگان و مهرانه مهین‌ترابی هم پیش از «بی‌گناه» در سریال تلویزیونی «دلدادگان» زوج قصه بودند.

درباره سریال

در سریال «بی‌گناه» همچون «هم‌گناه» داستان یک خانواده بزرگ روایت می‌شود که هرکدام از آنها خرده داستانی دارند که در مجموع باعث شده است تا این مجموعه پرقصه باشد. در همان قسمت اول، همه شخصیت‌ها معرفی شدند و گره اصلی داستان باز شد. شاید نیازی به رو کردن تمام شخصیت‌ها در قسمت ابتدایی نبود تا فرصت معرفی بهتری دست می‌داد و رابطه میان آدم‌ها آنقدر گنگ اتفاق نمی‌افتاد. شاید بتوان گفت مشکل از آنجا شروع شده که احمدی در دو جایگاه مهم و متفاوت یعنی بازیگری و کارگردانی قرار گرفته و همین امر باعث شده است تا تمرکز از ذهنش دور شود و در کارگردانی شش دانگ نباشد.

در قسمت نخست با تصادف منوچهر و مرگ او مواجه می‌شویم که بدون کاشت و برداشت درست صورت می‌گیرد و نه تنها در مخاطب احساسی را برنمی‌انگیزد بلکه بلافاصله با پرتاب به ۴۰ روز بعد، سردرگمی‌هایش دو چندان می‌شود.

احمدی در هدایت بازیگران بسیار ناموفق عمل کرده است، به گونه‌ای که شاهد بازی‌های بد از بازیگران خوب هستیم. نسرین نصرتی در پایتخت بسیار مسلط و توانمند ظاهر شده بود اما حالا در «بی‌گناه» گویی همان نسرین «پایتخت» است که لهجه شمالی ندارد. صحنه دعوای او با دخترش سارینا و پسری که او را نیمه شب بیهوش جلوی در خانه رها کرده بود را به یاد آورید، این سکانس به جای آنکه تأثیرگذار باشد، بیشتر خنده‌دار از آب درآمده است.

احمدی خود نیز بازیگر توانمندی است، بازی‌های او در «آلزایمر»، «هیچ»، «بیست»، «آوای باران» و «می‌خواهم زنده بمانم» فراموش‌نشدنی است. اما بازی او در «بی‌گناه» هیچ حسی را به مخاطب منتقل نمی‌کند. او حتی نتوانسته است روی بازی خودش نیز سرمایه‌گذاری کند که این امر هم به حضورش در دو جبهه بازیگری و کارگردانی به صورت همزمان بازمی‌گردد.

ایراد بزرگ «بی‌گناه» تا اینجای کار، ضعف در کارگردانی است. احمدی نه تنها از میزانسن‌های بکر و خلاقانه استفاده نکرده است بلکه در انتقال حس اصلی و اساسی صحنه‌ها نیز عاجز است. برای مثال صحنه‌ای را به یاد آورید که عده‌ای با اسلحه، منفرد را دستگیر می‌کنند و با خود می‌برند، این صحنه آنقدر دم دستی و بدون هیجان اجرا شده است که بیشتر احساس می‌کنیم یک شوخی است و دوستان منفرد با او بازی می‌کنند.

در «بی‌گناه» به جنبش «می تو» هم اشاره شده است و یکی از خرده داستان‌های این مجموعه روایتگر همین مسئله است، اما تا به اینجای داستان، این قصه نیز به صورت الکن روایت شده است و نتوانسته است تأثیرگذار باشد.

هر چند هنوز برای قضاوت جدی‌تر درباره این سریال زود است، تنها می‌توان با قاطعیت در این باره نظر داد که حضور احمدی به عنوان بازیگر و کارگردان به صورت همزمان، تمرکز را از او گرفته است تا نتواند کارگردانی استانداردی از خود ارائه دهد و این گروه ستاره را به درستی هدایت کند.

کد خبر 607063

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا