آموزشبرترین های کسب وکار ایرانی

راهنمای خرید کالای خواب با کیفیت

کالای خواب برای اتاق کودک می خواهید یا بزرگسال

راهنمای خرید روتختی ,رده سنی در محصولی که انتخاب می کنیم، بسیار تاثیرگذار است برای مثال قطعا نوع بالشی و تشکی که برای کودک انتخاب می کنیم هم به لحاظ اندازه و ارتفاع و هم متریالی که در آن تشک یا بالش به کار رفته کاملا متفاوت است زیرا کودکان پوست های حساسی دارند بنابراین برای بالش، لحاف و تشک از محصولاتی که کاملا به آنتی آلرژی و آنتی باکتریال بودن آن مطمئن هستیم خرید می کنیم.

نکته دیگر اینکه طرح و رنگی که برای این رده سنی تهیه می کنیم می تواند از شخصیت های کارتونی محبوب او و یا رنگ های پر انرژی مانند قرمز و زرد و صورتی و نارنجی باشد. اما برای انتخاب طرح بزرگسالان معمولا رنگی را انتخاب می کنیم که با دکوراسیون خانه هارمونی داشته باشد و همچنین رنگ آن در یک تنالیته رنگی با سایر وسایل خانه و یا رنگ دیوارها باشد. البته اینها صرفا پیشنهاد می باشند زیرا اولویت اصلی سلیقه هر فرد است.

نکته دوم؛ چند نفر قرار است از اتاق خواب استفاده کنند؟

اتاق هایی که برای پدر و مادر در نظر گرفته می شود طبیعتا بایستی تشک و روتختی دو نفره خریداری کنند و طرح و رنگ آن را با توجه به سایر وسایلی که در اتاق خواب قرار دارد انتخاب کنند. اما برای اتاق فرزندان اگر قصد دارید در هر اتاق خواب بیش از یک تخت قرار دهید توجه داشته باشید کالای خواب هر شخص را به خصوص روتختی را با توجه به روحیات و سلیقه او انتخاب کنید و در مرحله دوم می توانید تناسبی هم با سایر روتختی های که در اتاق وجود دارد برقرار کنید.

نکته سوم؛ فضای اتاق خواب را در نظر بگیرید

فضای اتاق در انتخاب کالای خواب نقش مهمی دارد زیرا اگر اتاقی با طول و عرض زیاد در اختیار دارید می توانید محصولاتی با طرح و نقش های بزرگ و تیره انتخاب کنید اما اگر اتاق شما کوچک است برای اینکه کوچکتر به نظر نیاید بایستی از طرح های اسپرت و مینیمال استفاده کنید. همچنین در اتاق های کوچک باید از رنگ های روشن و ملایم به کار ببریم که فضا را بزرگ نشان دهد

نکته چهارم؛ در انتخاب رنگ و مدل، به پسرانه و دخترانه بودن برخی محصولات دقت کنید

اتاق خواب های پسرانه و دخترانه هر کدام دیزاین خاصی را می طلبد و با در نظر گرفتن همان دیزاین باید دست به انتخاب کالای خواب بزنیم. اتاق های دخترانه با توجه به سن فرد طرح و رنگ های ملایم در تناژ های مختلف مناسب است البته اگر با سایر وسایل او هماهنگی داشته باشد می توانید از رنگ های قرمز، صورتی و زرد هم استفاده کنید. در اتاق های پسرانه می توانید از شخصیت های محبوب آنها و تنالیته رنگی که دیوارها و سایر اکسسوری اتاق خواب او دارد استفاده کنید برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه معمولا از رنگ های گرم و کمی تیره می توانید استفاده کنید.

سعی کنید هنگام خرید با در نظر گرفتن فضای کلی منزل و نوع دکوراسیونی که برای آن انجام داده اید دست به انتخاب کالای خواب مناسب برای اتاق خود بزنید. برای مثال اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک است با انتخاب یک ست روتختی فانتزی چندان هماهنگی ایجاد نخواهد شد. و یا اگر فضای خانه شما اسپورت است خرید کالای خواب کلاسیک و نقش های بزرگ جایز نیست.

رنگ و مدل سایر اکسسوری اتاق خواب هم یکی از فاکتورهایی است که می تواند شما را در انتخاب یک کالای خواب مناسب با فضای شما یاری کند. زیرا با توجه به آن می توانید هارمونی اتاق خواب خود را دو چندان کنید.

اتاق خواب کامل چه لوازمی باید داشته باشد؟

هر اتاق خواب بسته به اینکه چند نفر در آن زندگی می کنند و جنسیت آنها متفاوت است اما یک‌سری وسایل در همه اتاق ها مشترک و ضروری است. در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

 • تخت و سرویس خواب
 • تشک
 • بالش
 • لحاف
 • روتختی
 • کمد لباس
 • ارگانایزر های وسایل شخصی
 • آیینه

ژرمن کالا ارائه دهنده انواع از برند های آلمانی می باشد و می توانید بهترین ها را به مجموعه کالای خواب خود اضافه کنید. در صورتی که شما نیز فرا رسیده، می توانید اتاق خواب خود را با لوازم ما بروزرسانی کنید.

معرفی انواع کالای خواب

 

انواع کالای خواب شامل: تشک، ، بالش، لحاف، روتختی، روبالشی، ملحفه و انواع کاور، پتو و کوسن می باشد.

 • برای خرید و بالش توصیه می شود از محصولات طبی استفاده کنید زیرا علاوه بر خواب با کیفیتی که برای شما به ارمغان می آورند از ستون فقرات شما حمایت و از دردهای احتمالی جلوگیری میکنند.
 • انتخاب و پتو مناسب بسته به فصلی که می خواهید از آن استفاده کنید متفاوت است مثلا برای فصل تابستان از پتوهایی با تراکم پایین و ضخامت کم استفاده کنید. اما توصیه می شود برای سایر فصول از لحاف پر استفاده کنید.
 • برای خرید انواع ملحفه، ، کاور و توجه داشته باشید جنس پارچه در میزان کیفیت بسیار تاثیرگذار است سعی کنید جنس کالاهای نامبرده شده از نخ و پنبه باشد و یا ترکیبی از هر دو باشد. همچنین برای انتخاب روتختی با توجه به نوع دکوراسیون اتاق خواب و رنگ غالب بر فضای خانه بایستی دست به انتخاب بزنید.

راهنمای خرید تشک تخت خوب

به عنوان ؛ فاکتور هایی که در تصمیم گیری شما برای خرید تشک جدید موثر هستند، شامل 9 پارامتر اصلی زیر می باشند. با رعایت نکات مربوط به هر یک از موارد زیر، قطعا شما یک نمونه ایده آل از تشک را برای تخت خواب خود انتخاب خواهید کرد.

 1. انتخاب تشک بر اساس شرایط سلامت جسمانی شما؛
 2. انتخاب تشک بر اساس وزن شما؛
 3. انتخاب تشک بر اساس پوزیشن و حالت خوابیدن شما؛
 4. انتخاب تشک بر اساس سن شما؛
 5. انتخاب تشک بر اساس تعداد افرادی که قرار است روی تشک بخوابند؛
 6. انتخاب تشک بر اساس برند سازنده تشک؛
 7. انتخاب تشک بر اساس بودجه و توانایی پرداخت؛
 8. انتخاب تشک بر اساس علایق شخصی و تعریف شما از بستر راحت؛
 9. و انتخاب سایز و ضخامت مناسب تشک.

برای بررسی تخصصی هر یک از موارد فوق، را مطالعه کنید.

معرفی انواع لوازم اتاق خواب

هر اتاق خواب با توجه به سن فرد و نوع کاربری که علاوه بر خوابیدن برای او دارد متفاوت است برای مثال افرادی که در اتاق خواب نیز مطالعه می کنند حتما به یک میز و صندلی علاوه بر سایر نیازمند هستند.

اما وسایلی اصلی علاوه بر کالای خواب و آیینه و در صورت نیاز است. البته عموم ما ایرانی ها از نیز در اتاق خواب خود استفاده می کنیم.

ارگانایزرها جعبه های گاها بدون درب هستند که برای انواع وسایل از جمله زیورآلات، جوراب، لباس و غیره کاربرد دارد و به اتاق نظم می دهند و از گم شدن وسایل جلوگیری می کند.

پادری از وسایل کاربردی در اتاق خواب به حساب می آید بهتر است از پادری هایی استفاده کنید که بر روی موزاییک سر نخورد و از الیاف با کیفیت تولید شده باشند.

آینه علاوه بر زیبایی که به فضای اتاق می دهد، می توانند بازتاب نور را در تاروپود خانه القا کنند. به علاوه آینه ها می توانند فضا را بزرگتر و محیط را جذاب تر نمایش دهند.

لوازم دکوری اتاق خواب

استفاده از ، فضای اتاق را دلنشین و به زیبایی اتاق اضافه می افزاید. دکوراسیون اتاق خواب می تواند ساعاتی را که در آن می گذرانیم برایمان جذاب تر باشد چرا که با توجه به سلیقه و میل خود آنجا را تزئین کرده ایم.

این لوازم شامل: انواع ، ، انواع ، ، کوسن های تزئینی تخت خواب، و انواع ریسه نوری می باشد. البته به کار بردن همه اینها الزامی نیست بلکه با توجه به روحیات فرد و ابعاد اتاق می تواند بخشی از این لوازم را بکار ببرد

مشاهده لینک : هرمدر برند ایرانی کالای خواب

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا