آموزش

نحوه شرکت در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) (International English Language Testing System) مشابه آزمون تافل (TOEFL) و آزمون جی آر ای (GRE)، آزمونی است که به بررسی سطح مهارت و دانش زبان انگلیسی داوطلبین شرکت کننده در آن می پردازد. این آزمون برای اشخاصی که قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

نحوه برگزاری آزمون IELTS

امتحان آیلتس (IELTS) به صورت مشترک توسط شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) ، مرکز آیلتس استرالیا (IELTS Australia) و دانشگاه کمبریج انگلستان (University of Cambridge) برگزار می گردد.
این آزمون در دو حالت مختلف آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) برگزار می گردد. آزمون IELTS Academic ویژه متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند. آزمون IELTS General Training نیز برای سایر مقاصد مانند مهاجرت و گرفتن اقامت، گذراندن دوره های حرفه ای و شغلی و … کاربرد دارد.

در آزمون IELTS تمامی مهارتهای اصلی زبان انگلیسی شامل خواندن (Reading) ، نوشتن (Writing) ، شنیدن (Listening) و صحبت کردن (Speaking) مورد ارزیابی قرار می گیرند. دو بخش شنیدن و صحبت کردن (Listening & Speaking) در هر دو نوع آزمون (آکادمیک و عمومی) یکسان هستند، اما دو قسمت خواندن و نوشتن (Reading & Writing) متفاوت می باشند. مدت زمان آزمون برای بخشهای Reading ، Writing و Listening مجموعا 150 دقیقه (60+60+30) و برای بخش Speaking که به صورت مجزا برگزار می گردد، 11 تا 14 دقیقه می باشد.

• نمره قبولی در امتحان IELTS بسته به دانشگاه یا ارگانی که قرار است نمره خود را به آن ارسال نمایید، متفاوت است. به طور کلی نمره کسب شده در این آزمون بین 0 تا 9 می باشد.

مراکز برگزاری آزمون IELTS

در حال حاضر آزمون آیلتس (IELTS) در بیش از 1100 مرکز در 140 کشور جهان برگزار می گردد. در کشور ایران نیز موسساتی همچون آيلتس تهران، ايرسافام، عصر دین و دانش، دانشگاه آزاد اسلامی و … مجری برگزاری این آزمون می باشند. اما در برخی مواقع داوطلبان ایرانی شرکت در این آزمون با اختیار خودشان و یا از روی اجبار به دلایل مختلف (مانند اینکه در بازه زمانی مورد نظرشان، نوع آزمونی که می خواهند در آن شرکت کنند، در مراکز ایران برگزار نگردد) باید در کشورهای دیگر در آزمون آیلتس شرکت نمایند. مراکز شناخته شده و نزدیک به ایران که اکثر داوطلبان انتخاب می کنند، شامل شهرهای زیر است: ترکیه( آنکارا و استانبول)، ارمنستان( ایروان)، گرجستان(تفلیس) آذربایجان( باکو). در اینصورت مبلغ آزمون به صورت غیرریالی و از طریق کارت های اعتباری بین المللی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) قابل پرداخت می باشد. شما به سهولت می توانید با خرید یک مسترکارت یا ویزا کارت از مجموعه تهران کردیت کارت، همانند پرداخت هزینه آزمون با کارتهای شتابی خود به مراکز برگزاری آزمون داخل کشور، پرداخت ارزی خود جهت شرکت در آزمون IELTS در یکی از مراکز خارج از کشور را انجام دهید.

چنانچه بخواهید بلیط هواپیمای سفر خود جهت شرکت در آزمون IELTS را شخصا به صورت آنلاین تهیه نمایید می توانید از این لینک کمک بگیرید. همچنین به منظور رزرو هتل نیز می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

آموزش تصویری ثبت نام آزمون IELTS

در زیر به صورت تصویری نحوه ی ثبت نام آزمون IELTS General Training در شهر آنکارا(کشور ترکیه) را شرح می دهیم:

در ابتدا وارد وبسایت ثبت نام آزمون آیلتس می شوید و کشوری که می خواهید در آن آزمون دهید را انتخاب می نمایید و نوع آزمونی که می خواهید در آن شرکت کنید (آکادمیک یا عمومی) را تعیین می نمایید:

در مرحله بعد نیز پس از انتخاب کشور حوزه ی امتحانی خود، از بین ماههای مشخص شده ی برگزاری آزمون، ماه مورد نظر خود را انتخاب می نمایید:

در صفحه بعد از بین شهرهای قابل انتخاب (شهرهایی که آزمون در تاریخ مورد نظر شما در آنها برگزار می شوند) شهر مورد نظر خود را انتخاب می نمایید:

سپس از بین تاریخ های موجود در ماه انتخابی تان، تاریخ مورد نظر خود را انتخاب می نمایید:

در صفحه بعد مبلغ شرکت در آزمون، تاریخ و ساعت دقیق شروع و خاتمه آزمون و آدرس محل برگزاری آزمون به شما نمایش داده می شود. درصورتیکه همه ی موارد فوق مورد تایید شما بود، با کلیک روی گزینه Choose speaking test به مرحله بعد می روید. در صورتیکه بخواهید تاریخ برگزاری آزمون را تغییر دهید، می توانید روی View different dates کلیک نمایید:

در مرحله بعد باید زمان آزمون Speaking خود را که پس از آزمون اصلی برگزار می شود، تعیین نمایید و سپس با کلیک روی Continue booking مراحل ثبت نام را ادامه می دهید:

در مرحله بعد باید وارد حساب کاربری خود در سایت britishcouncil شوید. (چنانچه قبلا در این سایت ثبت نام نکرده اید، با کلیک روی I’m not registered باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.)

پس از اینکه وارد اکانت خود شدید، ابتدا اطلاعات آزمون انتخابیتان به شما نمایش داده می شود. در صورت تایید اطلاعات روی Book test کلیک نمایید. توجه داشته باشید که آزمون انتخابی شما تنها به مدت 25 دقیقه برای شما ذخیره می شود و شما میبایست در این مدت مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید، در غیر این صورت باید از ابتدا مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایید:

در مرحله بعد اطلاعات شخصی خود را وارد نموده و روی Add ID کلیک می نمایید:

سپس اطلاعات گذرنامه ی معتبر خود را وارد می نمایید:

در دو مرحله بعد نیز اطلاعات خواسته شده را وارد می نمایید:

در مرحله بعد می توانید چهار دانشگاه یا موسسه آموزشی، ارگان یا فردی که می خواهید نتیجه آزمونتان برایشان ارسال گردد را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که این انتخابها در این مرحله اجباری نیستند و بعدا نیز می توانید آنها را انتخاب نمایید:

در مرحله بعد تمام اطلاعات وارد شده در مراحل قبل به شما نمایش داده می شود. درصورتیکه قسمت یا قسمتهایی را اشتباه وارد کرده باشید، می توانید آنها را ویرایش نمایید. پس از اطمینان از صحت اطلاعات خود، پس از زدن تیک پذیرش قوانین و مقررات، با کلیک روی گزینه Payment به مرحله پرداخت هدایت می شوید:

در مرحله پرداخت روی Pay online کلیک می نمایید:

در مرحله آخر نیز با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود ( مستر کارت یا ویزا کارت )، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل می نمایید:

در صورتی که می خواهید با هزینه ای پایین یک کارت اعتباری بین المللی شخصی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) داشته باشید تا بتوانید هزینه شرکت در آزمون IELTS خود را پرداخت نمایید، کارتهای ارزی قابل ارائه تهران کردیت کارت مناسب ترین گزینه برای شما می باشند.

توجه نمایید، اگر قصد انجام پرداخت توسط خودتان را دارید، از آنجایی که ارز مورد نظر پرداخت(مثلاً لیر ترکیه، منات آذربایجان، درام ارمنستان، لاری گرجستان) غیر از ارز دلار است، علاوه بر نرخ برابری ارز مورد نظر با دلار که از وبسایت XE.com قابل محاسبه است، بایستی کارمزد تبدیل ارز( 2-5 درصد) را نیز در نظر بگیرید. چرا که با در صورت عدم موجودی کافی، پرداخت شما ناموفق خواهد شد.

همچنین درصورتیکه مایل به خرید کارت نمی باشید و می خواهید هزینه آزمونتان را ما پرداخت کنیم، می توانید پرداخت خود با کارمزدی بسیار اندک، با چند کلیک ساده به کارشناسان پرداخت ارزی تهران کردیت کارت بسپارید.


آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است که چهار مهارت زبان انگلیسی زبان‌آموزان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. اخذ مدرک این آزمون و کسب نمره بالا در آن برای متقاضیان کار، تحصیل و اقامت الزامی است. اگر قصد شرکت در آزمون IELTS را دارید و می‌خواهید با مراکز رسمی و معتبر برگزارکننده این آزمون و همچنین نحوه ثبت‌نام آن آشنا شوید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید که قصد داریم به‌صورت تصویری و قدم‌به‌قدم شما را با مراحل ثبت‌نام آشنا کنیم. پیشنهاد می‌شود این مقاله با دقت مطالعه شود چرا که در صورت بروز هرگونه خطا و اشتباه در هر یک از مراحل ثبت‌نام، امکان تصحیح وجود ندارد و ممکن است هزینه‌های زیادی برای داوطلبان به همراه داشته باشد.

مراکز رسمی دارای مجوز ثبت‌نام و برگزاری آزمون آیلتس

در ایران، سازمان سنجش تنها سازمان رسمی صادر کننده مجوز جهت برگزاری آزمون‌های بین‌المللی ازجمله آزمون IELTS است. بدیهی است که تمامی مؤسسات و سازمان‌هایی که اسامی آن‌ها همه ساله توسط سازمان سنجش به‌عنوان مراکز برگزاری آزمون منتشر می‌شود، ابتدا باید توسط سازمان IDP استرالیا تایید شده و مجوزهای لازم را دریافت کنند. بنا به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور مراکز و مؤسسات زیر حائز صلاحیت برگزاری امتحان IELTS می‌باشند.

 • دانشگاه آزاد اسلامی
 • آیلتس تهران (برگزاری آزمون در شهرهای تهران، شیراز، اهواز، مشهد، کرج، کیش، تبریز، زنجان)
 • موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام (برگزاری آزمون در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، ساری، تبریز، اهواز، شیراز، کرمان، کیش و رشت)
 • موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش (برگزاری آزمون در شهرهای تهران و مشهد)
 • موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (Offsite موسسه آیلتس تهران)
 • و غیره

راهنمای ثبت نام در آزمون آیلتس (به‌صورت تصویری)

جهت شرکت در آزمون IELTS هر یک از مراکز فوق، ابتدا باید در سایت بین‌المللی آزمون آیلتس به نشانی https://ielts.idp.com ثبت‌نام کنید؛ بنابراین در ادامه به آموزش گام‌به‌گام مراحل ثبت‌نام در این سایت خواهیم پرداخت.

 مرحله اول: ثبت‌نام در سایت بین‌المللی https://ielts.idp.com

 • ابتدا وارد سایت https://ielts.idp.com شوید.
 • در این صفحه بر روی گزینه “Book Now” در سمت چپ کلیک کنید.
 • در گام بعدی وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن صفحه ابتدا باید کشور و شهر خود را انتخاب نمایید. پس از انتخاب لوکیشن باید در کادر “Test Type” نوع آزمونی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، جنرال یا آکادمیک را مشخص نمایید.
 • بعد از درج موارد ذکرشده در بالا و انتخاب نوع آزمون، نوبت به انتخاب محل برگزاری آزمون می‌شود که بدین منظور فیلدهای مربوط به انتخاب مکانی برای شما باز می‌شود که باید در آن شهر و مرکز موردنظر خود را برای آزمون انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی پس از تعیین زمان و تاریخ موردنظر جهت شرکت در آزمون، درنهایت بر روی گزینه‌ی “continue” کلیک کنید.
 • گام اصلی و مهم برای ثبت‌نام در این سامانه ایجاد حساب کاربری است برای این کار کافیست بر روی گزینه “create new user” کلیک کنید.
 • در این مرحله باید با درج اطلاعات خواسته‌شده ازجمله نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، سال تولد، ایمیل و غیره فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید. (مواردی که در کنارشان ستاره قرمز درج شده است الزامی هستند.)
 • بعد از اتمام این مرحله و ایجاد حساب کاربری، یک ایمیل حاوی نام کاربری برای شما ارسال می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید وارد پنل کاربری خود در سایت آیلتس شوید.

مرحله دوم: پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آیلتس

در این مرحله باید هزینه ثبت نام IELTS را پرداخت کنید. برای پرداخت وجه دو گزینه PAY ONLINE و PAY OFFLINE وجود دارد. واریز وجه در ایران با استفاده از کارت‌های عضو شتاب و در خارج از کشور نیز از طریق سیستم‌های پرداخت همچون visa Card و Master Card انجام می‌گیرد؛ اما از آنجایی که برای متقاضیان داخل کشور پرداخت آنلاین بر روی سایت‌های بین‌المللی وجود ندارد بنابراین باید در این مرحله گزینه PAY OFFLINE یا پرداخت آفلاین را انتخاب کنید. سپس بعد از رزرو کردن ثبت نام امتحان ielts، وجه آزمون را نیز باید از طریق سایت موسسه موردنظرتان به‌صورت آنلاین از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و سپس ثبت‌نامتان را در سایت اصلی آزمون نهایی کنید.
شهریه آزمون بر اساس آخرین اعلامیه سازمان سنجش 6,151,400 تومان است که باید در طی 24 ساعت پرداخت شود چنانچه جهت پرداخت وجه در طی این مدت اقدام نکنید، ثبت‌نام شما لغو می‌شود.

مرحله سوم: ارسال مدارک

در این مرحله باید از صفحات اول و دوم پاسپورت خود اسکن گرفته و آن را در سامانه آپلود کنید. پس از ارسال مدارک بر روی گزینه Terms & Conditions کلیلک کرده و گزینه continue را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که جهت پذیرش فایل‌های آپلود شده باید نکات مهمی را رعایت کنید چراکه موسسه IDP حساسیت زیادی بر روی فایل‌های ارسالی دارد؛ بنابراین در صورت عدم رعایت، امکان برگشت تصاویر و لغو ثبت‌نام وجود دارد. فایل‌های مورد پذیرش برای ثبت‌نام در آزمون IELTS باید دارای مشخصات زیر باشد.

 • فایل اسکن مدارک ارسالی فقط باید در فرمت JPG باشند.
 • اسکن مدارک باید واضح بوده و تمامی نوشته‌ها و شماره‌ها خوانا باشند.
 • برای هر عکس حداکثر سایز فایل ارسالی 1 مگابایت و رزولوشن نیز حداقل 800 پیکسل و حداکثر 2000 پیکسل باشد.
 • منظور از صفحات اول و دوم پاسپورت همان برگ اول پاسپورت به‌صورت کامل است که باید در یک برگ اسکن شود لذا از ارسال آن‌ها به صورت مجزا خودداری کنید

نحوه ثبت‌نام در تمامی مراکز رسمی

قبل از ثبت‌نام در سایت‌های مؤسسات و مراکز مجاز بهتر است قبل از هر چیزی با نحوه ثبت‌نام در هریک از آن‌ها به طور کامل آشنا شوید.

نحوه ثبت نام آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مؤسسات معتبر برگزاری این آزمون است. درصورتی‌که تمایل به ثبت‌نام در این موسسه را دارید باید مراحل زیر را به‌دقت طی کنید.

 • در مرحله اول به سایت ielts.idp.com مراجعه کرده و بعد از ثبت‌نام و تشکیل حساب کاربری، گزینه پرداخت آفلاین را انتخاب کنید.
 • از بین اسامی مراکز مختلف معتبر، دانشگاه آزاد را انتخاب کرده و از طریق لینک نمایش داده شده در سایت به این دانشگاه  به نشانی english.iau.ac.ir متصل شوید.
 • اطلاعات لازم را به‌صورت دقیق وارد کرده و با متصل شدن به درگاه پرداخت آنلاین، هزینه ثبت نام را به‌صورت الکترونیکی و از طریق کارت بانک‌های عضو شتاب پرداخت کنید
 • بعد از 3 روز از واریز هزینه، تأییدیه ثبت‌نام در قالب ایمیل برایتان ارسال خواهد شد.

نحوه ثبت نام آیلتس پروشات

درصورتی‌که مایل به ثبت‌نام در موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین هستید مراحل زیر را با دقت طی کنید.

 • ابتدا به سایت ielts.idp.com مراجعه کرده و بعد از ثبت‌نام، حساب کاربری خود را تشکیل دهید.
 • در پایان مراحل پس از هدایت شدن به صفحه پرداخت، گزینه پرداخت آفلاین را انتخاب و جهت پرداخت هزینه به سایت موسسه پروشات نوین مراجعه کنید.
 • در مرحله بعدی پس از مراجعه به سایت پروشات به نشانی www.proshotportal.com، از طریق پنل کاربری پروشات، حساب کاربری خود را بسازید.
 • از طریق پنل کاربری خود نوع آزمون (جنرال یا آکادمیک) موردنظرتان را انتخاب و سپس رزرو نمایید.
 • پس از رزرو آزمون ظرف مدت 24 ساعت فرصت دارید تا از طریق حساب کاربری خود در سایت پروشات، هزینه آزمون را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. در صورت عدم پرداخت در مدت تعیین شده ثبت‌نام شما لغو خواهد شد.
 • پس از واریز هزینه ثبت نام، مجدد به سایت اصلی بازگشته و فایل مدرک اسکن شده خود را ارسال کنید.

نحوه ثبت نام آیلتس ایرسافام

موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام یکی از مؤسسات معتبر و رسمی برگزارکننده این آزمون در ایران است که جهت ثبت‌نام در این موسسه باید مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا به سایت ielts.idp.com مراجعه کرده و بعد از ثبت‌نام و رزرو آزمون، با انتخاب موسسه ایرسافام به سایت ایرسافام متصل شوید.
 • با مراجعه به سایت ایرسافام به نشانی irsafam.com وارد منوی ثبت‌نام شوید.
 • با درج اطلاعات خواسته‌شده و تکمیل فرم‌ها در آخر بر روی گزینه “تائید و ثبت اطلاعات” کلیک کنید.
 • جهت فعال‌سازی اکانت کاربری خود با مراجعه به سایت irsafam.com و پر کردن فیلدهای نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.
 • از لیست آزمون‌ها “آزمون IELTS” را انتخاب و با کلیک کردن بر روی گزینه “رزرو” و تائید رزرو به درگاه پرداخت متصل می‌شوید.
 • پس از پرداخت هزینه ثبت نام مجدداً به سایت اصلی برگشته و با ارسال مدارک، ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.
 • لازم به ذکر است که داوطلبان می‌توانند از طریق پنل کاربری خود در سایت ایرسافام نسبت به رزرو آزمون شفاهی نیز اقدام نمایند. بدیهی است که انتخاب زمان آزمون شفاهی تا 10 روز قبل از آزمون کتبی امکان‌پذیر است در صورت عدم انتخاب در فاصله ده روز مانده به آزمون کتبی، زمان آزمون شفاهی توسط موسسه تعیین و از طریق پیامک به متقاضیان اعلام می‌گردد.

نحوه ثبت نام آیلتس دین و دانش

جهت ثبت‌نام در موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش باید مراحل زیر را با دقت طی کنید.

 • ابتدا به سایت موسسه دین و دانش به نشانی www.ieltsadd.ir مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام، از طریق آیکون “ورود به سایت” در بالای صفحه وارد سایت شوید.
 • پس از وارد شدن به ‌حساب کاربری خود با انتخاب گزینه “ثبت نام آزمون‌ها” آزمون و زمان آزمون موردنظر خود را انتخاب نمایید.
 • پس از انتخاب و رزرو آزمون، با انتخاب گزینه پرداخت، هزینه ثبت نام را از طریق کارت‌های عضو شتاب به‌صورت آنلاین پرداخت کنید.
 • تأییدیه ثبت‌نام به همراه کد رهگیری در قالب ایمیل برایتان ارسال خواهد شد.

نحوه ثبت‌نام در موسسه آیلتس تهران

موسسه آیلتس تهران یکی دیگر از مراکز معتبر و مجاز برگزارکننده این آزمون در ایران است. در صورتی که قصد ثبت‌نام در این موسسه را دارید مراحل زیر را با دقت طی کنید.

 • در وهله اول به سایت ielts.idp.com مراجعه کرده و بعد از ثبت‌نام و رزرو آزمون، با انتخاب موسسه آیلتس تهران جهت پرداخت هزینه به سایت این موسسه مراجعه کنید.
 • بعد از وارد شدن به سایت این موسسه به نشانی www.ieltstehran.com با انتخاب گزینه “ورود به سایت” نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایید.
 • با توجه نوع آزمونی (جنرال یا آکادمیک) که می‌خواهید در آن شرکت کنید یکی از دو گزینه ” General Test” و “Academic Test ” را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده بر اساس جدول زمان‌بندی تحت عنوان IELTS EXAMS تاریخ آزمون را انتخاب و بر روی گزینه ” Register ” کلیک کنید.
 • با انتخاب این گزینه مجدد به سایت اصلی برگشته و با ارسال مدارک، ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس سازمان سنجش

جهت ثبت نام ایلتس سازمان سنجش نیز می‌توانید به سایت http://sanjesh.org مراجعه کرده و با ایجاد حساب کاربری نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایید. درصورتی‌که در این سایت حساب کاربری خود را از قبل ایجاد کرده‌اید نیازی به ایجاد پنل کاربری مجدد وجود ندارد.

زمان برگزاری آزمون آیلتس

این آزمون همه‌ساله در بیش از 142 کشور برگزار می‌شود. در ایران نیز برگزاری این آزمون هرساله در چندین نوبت و در تاریخ‌های متفاوتی از طرف سازمان سنجش در مراکز و مؤسسات دارای مجوز انجام می‌شود. زمان برگزاری آن‌ها نیز به مؤسسات آموزشی برگزارکننده بستگی دارد و متقاضیان می‌توانند جهت شرکت در این آزمون با توجه به میزان و سطح آمادگی خود تاریخ موردنظرشان را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان در طول سال حداقل 12 بار مهلت شرکت در این آزمون را دارند. بااین‌حال برای شرکت چندین‌باره در امتحان نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی در ایران مقدار مجاز تعیین شده حداکثر چهار بار در هرماه است؛ اما با توجه به قیمت نسبتاً بالای این آزمون پیشنهاد می‌کنیم که با برنامه‌ریزی و آمادگی کامل در این امتحان شرکت کنید. درنتیجه به‌منظور شرکت در این آزمون بین‌المللی قبل از هر چیزی باید به مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. برای یادگیری مهارت‌های لازم مجموعه کتاب‌ها و منابع متنوع و زیادی از انتشارات زبانمهر در دسترس هستند که می‌توانید بامطالعه آن‌ها برای این آزمون و کسب نمره بالا در آن آماده شوید.

مشاوره ثبت‌نام توسط آکادمی زبانمهر

برای متقاضیان، کسب اطلاعات درباره شرایط، نحوه و زمان ثبت نام آزمون آیلتس بسیار ضروری است. به همین خاطر راهنمایی گرفتن از یک مشاوره متخصص و آگاه در این زمینه الزامی است. جهت کسب اطلاعات و دریافت راهنمایی درباره چگونگی و مهلت ثبت نام آزمون آیلتس می‌توانید با تیم مشاوره‌ای باتجربه و حرفه‌ای آکادمی زبانمهر در ارتباط باشید. اساتید باتجربه و مشاوران در آکادمی زبانمهر برای متقاضیان و داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون‌ را دارند با برگزاری جلسات مشاوره به تعیین سطح زبان آموزان به‌صورت کاملاً رایگان می‌پردازند و سپس با توجه به سطح زبانی داوطلبان، نمره هدف و بازه زمانی، نکات طلایی برای داشتن برنامه‌ریزی منظم و روزانه جهت آمادگی برای آزمون را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و مسیر را برای قبولی و اخذ نمره بالا در این آزمون هموار می‌سازند. علاوه بر این، آکادمی زبانمهر در برگزاری دوره‌های تخصصی تکنیک، تست و آمادگی برای شرکت در آزمون نیز در کشور پیشگام است و این دوره‌ها را به‌صورت حضوری در موسسه زبانمهر یا به‌صورت آنلاین و یا از طریق اعزام استاد به محل برگزار می‌کند.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا