سریعترین شارژر جهان با سرعت شارژ 240 وات توسط ریلمی رونمایی شد


مطابق انتظارات از سریعترین شارژر جهان رونمایی شد. این شارژر 240 واتی شرکت Realme بوده و گوشی Realme GT Neo5 اولین دستگاه مجهز به آن خواهد بود.

شرکت ریلمی اخیراً سریعترین شارژر جهان را با توان 240 وات ساخته است. در واقع توان 240 وات تاکنون بالاترین توان شارژ ساخته شده‌ای بوده که از طریق پورت Type-C پشتیبانی می‌شود.

این فناوری از یک ورودی 20 ولت و 12 آمپر و سپس خروجی 10 ولت و 24 آمپر استفاده می‌کند و جهت ساخت آن، شرکت Realme از طراحی موازی پمپ شارژ 100 واتی سه طرفه بهره برده است. در واقع، با چنین تجهیزاتی راندمان تبدیل شارژ به 98.5 درصد خواهد رسید. لازم به ذکر است که این شارژر مجهز به یک کابل ویژه 12 آمپری نیز خواهد بود.

بیشتر بخوانید: شارژر وایرلس تسلا با قابلیت شارژ همزمان سه دستگاه معرفی شد

برخی مشخصات سریعترین شارژر جهان

به جهت دستیابی به این شارژر سریع 240 واتی تست محیطی با محدودیت‌های 2 برابری جهت حداکثر دمایی و محدودیت حرارتی به انجام رسیده است. لذا برای روشن‌تر شدن موضوع باید اشاره داشت که این شارژر در محیطی با دمای 85 درجه سانتی‌گراد و رطوبت 85 درصد توانایی شارژ و دشارژ به مدت 21 روز بدون هیچ نقص ایمنی را دارد.

از طرفی فناوری به کار گرفته شده در این شارژر از یک سر شارژ 240 واتی دوگانه GaN جهت دسترسی به بالاترین چگالی توان صنعت که 2.34 وات بر سی سی بوده است. شارژر مذکور همچنین طبق گزارش‌ها مجهز به یک پورت USB-C خواهد بود. نکته جالب دیگر درمورد سرشارژر، حجم آن بوده که تنها 5 درصد بیشتر از سرشارژ 150 واتی قبلی ساخت این شرکت است. این سرشارژ توانایی پشتیبانی از پروتکل 240 واتی SuperVOOC را نیز دارد و در واقع با پروتکل‌های PD، QC و VOOC 65 واتی سازگار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره سریعترین شارژر جهان ساخت شرکت ریلمی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ای بی سی مگ دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا