...
آموزش

نکات مهم آزمون تافل

شاید تا به امروز نام آزمون تافل هوم ادیشن را شنیده باشید و دقیقا اطلاع نداشته باشید چه تفاوتی با نسخه کلاسیک آزمون تافل دارد؛ به همین دلیل در این مقاله از آکادمی روان قصد داریم به معرفی آزمون تافل هوم ادیشن و تفاوت آن با نسخه اصلی آزمون بپردازیم.

آزمون تافل هوم ادیشن چیست و چه تفاوتی با نسخه معمولی آن دارد؟

آزمون تافل هوم ادیشن روشی راحت‌تر و مطمئن‌تر برای آزمون‌دهندگانی است که ترجیح می‌دهند آزمون خود را در خانه بگذرانند تا اینکه برای شرکت در این آزمون به مراکز دور بروند. تنها تفاوت آزمون تافل هوم ادیشن یا نسخه کلاسیک تافل این است که آزمون هوم ادیشن در محیط منزل انجام گرفته و آزمون معمولی تافل، در مراکز معتبری برگزار می‌شود. در واقع محتوا، قالب و سوالات روی صفحه نمایش در هوم ادیشن مشابه آزمونی است که در مرکز آزمون انجام می‌گیرد.

از دست ندهید: بهترین “منابع آزمون تافل” (TOEFL) برای قبولی قطعی

آموزش گام به گام ثبت‌نام آزمون تافل هوم ادیشن

برای ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر قبلاً یک حساب ETS نساخته‌اید، وقت آن رسیده که یک اکانت در سایت ETS ایجاد نمایید. این اکانت به شما اجازه می‌دهد آزمون خود را برنامه ریزی کرده، نمرات خود را مشاهده کنید و پروفایل خود را به روز نمایید.
 • اطلاعات شناسایی (ID) خود را وارد کنید. باید اطلاعات شناسایی (ID) خود را به صورت دقیق در اکانت‌تان وارد کنید. مدرک تافل بر پایه همین اطلاعات صادر خواهد شد و هر گونه مغایرت بین اطلاعات مندرج در پروفایل و پاسپورت می‌تواند مشکلات متعددی را برای شما ایجاد کنید؛ پس با دقت کامل شروع به پر کردن فرم اطلاعات شخصی نمایید. برای مدارکی که ارائه می‌دهید هم باید اصل آن را اسکن کنید زیرا فتوکپی پذیرفته نمی‌شود. عکس ارائه شده هم باید کاملا واضح و قابل شناسایی باشد.
 • تاریخ امتحان را انتخاب کنید. هنگامی که حساب کاربری خود را ایجاد کرده و مطمئن شدید که پروفایل‌تان کامل است، می‌توانید تاریخ امتحان خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار، Register/Find Test Centers را در صفحه اصلی سایت تافل انتخاب کنید. در صفحه Find Test Centers and Dates، گزینه Home Edition را انتخاب کنید؛ سپس آدرس ایمیل خود را تأیید کرده، منطقه زمانی خود را انتخاب کنید و دوره 2 ماهه‌ای را که در طی آن می‌خواهید در آزمون شرکت کنید، انتخاب کنید. سپس می‌توانید تاریخ و زمان آزمون موجود را انتخاب کنید و روی ” Register for this test ” کلیک نمایید.
 • پرداخت نهایی را انجام دهید. پس از انتخاب روز و ساعت آزمون، جهت ادامه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون، دستورالعمل ها را دنبال کنید. پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک ایمیل تأیید از ETS حاوی اطلاعات آزمون و لینک آزمون دریافت خواهید کرد. مطمئن شوید که این ایمیل را تا روز برگزاری آزمون، در صندوق پستی ایمیل خود نگه دارید. توجه داشته باشید که هزینه آزمون تافل برای هر دو نسخه IBT و Home یکسان است.

از دست ندهید: بهترین “مدرک‌ زبان انگلیسی” چیست؟

نحوه برگزاری تافل هوم ادیشن

برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن تنها کافیست از منزل خود به اینترنت متصل شده و در امتحان شرکت کنید اما پیش از شرکت در آن لازم است نکات مهمی را به خاطر بسپارید.

 • پیش از شروع آزمون تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید تا به مشکلی برخورد نکنید.

این مدارک شامل پاسپورت می‌شود. هم‌چنین مطمئن شوید که برای آزمون لباس مناسبی به تن داشته و کامپیوتر شما نیازهای شما در حین آزمون را برطرف خواهد کرد.

 • در ساعت اعلام شده برای چک کردن پیش نیازهای آزمون آنلاین باشید.

پیش از شروع رسمی آزمون، مراقب تمام شرایط محیطی را تست کرده و پیش نیازهای مرتبط با آزمون را بررسی می‌کند به همین دلیل لازم است در ساعت مشخص شده آنلاین باشید در غیر این صورت هزینه شما خواهد سوخت و آزمون لغو می‌شود. برای این کار بر روی دعوت‌نامه ارسالی به ایمیل کلیک کرده و گزینه start your test را انتخاب نمایید. تنها 12 دقیقه زمان دارید تا فرآیند چک‌این را آغاز کنید در غیر این صورت آزمون لغو می‌شود.

پس از این مرحله باید بر روی Start Session کلیک کنید. برای احراز هویت باید کارت شناسایی خود را به مراقب آزمون ارائه دهید، نام قرار گرفته بر روی این کارت باید مشابه نام کاربری در سایت باشد.

مراقب از شما می‌خواهد از یک آینه یا گوشی همراه برای نشان دادن صفحه نمایش لپ تاپ استفاده کنید و پس از آن باید وبکم را 360 درجه حرکت دهید تا کل فضای اتاق قابل مشاهده باشد.

پس از احراز هویت و بررسی محیط امتحان، مراقب مرورگر ETS را راه اندازی کرده و نام کاربری و رمز ورود را وارد می‌کند. این فرآیند حدودا 20 دقیقه طول خواهد کشید.

 • در طول آزمون دائما توسط مراقب مورد نظر خواهید بود. مراقب از طریق وبکم تمام حرکات شما را زیر نظر خواهد داشت و در هر صورت مشاهده هر گونه مورد منفی، آزمون شما بی اعتبار خواهد شد. این آزمون توسط ProctorU ضبط شده و عکس‌هایی از آن با موسسه به اشتراک گذاشته می‌شود.

برای آشنایی با ارزیابی سطوح زبان انگلیسی طبق استاندارد CEFR کلیک کنید.

اعتبار تافل هوم ادیشن

آزمون تافل هوم ادیشن اعتباری مانند آزمون تافل کلاسیک دارد و توسط دانشگاه‌ها و موسسات دولتی و غیر دولتی سراسر دنیا به رسمیت شناخته می‌شود.

تجهیزات مورد نیاز آزمون تافل هوم ادیشن چیست؟

قبل از اینکه برای آزمون تافل هوم ادیشن ثبت نام کنید، باید مطمئن شوید که اتاق آزمون و تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون را دارید. اگر این تجهیزات را در روز امتحان خود نداشته باشید، نمی‌توانید به درستی در آزمون شرکت کرده و بازپرداخت یا زمان‌بندی مجدد رایگان دریافت نمی‌کنید.

🖥 کامپیوتر: برای شرکت در این آزمون، شما باید از لپ تاپ استفاده کنید. تبلت یا دستگاه‌های تلفن همراه مجاز نیستند.

PC: Windows operating system, versions 10 or 8

MAC: Mac OS X® 10.5 or higher (10.13 High Sierra is recommended)

🔈 اسپیکر: برای شنیدن متونی که خوانده می‌شود، به اسپیکر نیاز خواهید داشت. دقت داشته باشید که استفاده از هدست یا هدفون در طول آزمون ممنوع است.

🎤 میکروفون: برای برقراری ارتباط در طول این آزمون از میکروفون داخلی یا خارجی استفاده کنید که بخشی از هدست نیست.

📷 دوربین: دوربین مورد استفاده می‌توانید وبکم خود لپ تاپ یا یک وبکم جداگانه باشد. این دوربین باید بتواند 360 درجه بچرخد تا تمام محیط اتاق را به ممتحن نشان دهد.

نکات مهم قبل و حین شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن

 • در طول آزمون باید در اتاق تنها باشید و هیچ شخصی وارد نشود.
 • شما نمی‌توانید آزمون خود را در یک مکان عمومی انجام دهید.
 • قبل از شروع آزمون، اطمینان حاصل کنید که درب‌های اتاق بسته هستند.
 • کامپیوتر را طوری قرار دهید که امکان مشاهده درب برای مراقب امتحان وجود داشته باشد.
 • میز و محیط اطراف آن باید خالی از هر گونه کتاب، جزوه، یادداشت برداری های کوچک و … باشد.
 • باید برروی یک صندلی استاندارد امتحان دهید؛ نمی‌توانید روی تخت دراز کشیده یا روی مبل بنشینید.
 • خوردن غذا و نوشیدنی در طول آزمون ممنوع است.
 • گوش ها و صورت شما باید در طول آزمایش قابل مشاهده باشند. نباید با مو، کلاه یا هر وسیله دیگری گوش‌ها و صورت خود را بپوشانید.
 • شما باید برای آزمون لباس مناسب بپوشید. در واقع شما از طریق دوربین توسط مراقب نظارت خواهید شد و تصویر شما با مؤسساتی که امتیازات شما را دریافت می‌کنند به اشتراک گذاشته می‌شود.
 • از پوشیدن هر گونه جواهرات یا سایر لوازم جانبی خودداری کنید.

از دست ندهید: همه چیز درباره “آزمون ماک آیتلس ” (IELTS MOCK)

 

بعد از اتمام آزمون تافل هوم ادیشن چه اتفاقی می افتد و چه باید کرد؟

شما می‌توانید نتایج نهایی آزمون تافل خود را با دو فرمت دریافت کنید:

 • گزارش الکترونیکی نمرات: بین 6 تا 10 روز پس از برگزاری آزمون، نمره شما در اکانت ETC قابل مشاهده خواهد بود.
 • گزارش کاغذی: در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا ارسال گزارشات کاغذی کمی با تاخیر مواجه می‌شود اما به طور کلی بین 1 الی 2 هفته زمان می‌برد.

نمره شما به موسسه‌ای که از طریق آن‌ها ثبت نام کرده‌اید هم ارسال می‌شود؛ در نتیجه راه دیگری برای پی گیری نمره دارید.

 

منبع


آزمون تافل، آزمونی است که میزان استعداد و توانایی افراد را در زمینه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسه های آموزشی ارزیابی می کند. معمولا افرادی که قصد گرفتن پذیرش در دانشگاه های خارج از ایران را دارند نیاز به کسب حد نصاب لازم در آزمون تافل دارند. شما می توانید پرداخت هزینه های آزمون تافل خود را با کمترین کارمزد، با استفاده از خدمات Vpayment بصورت آنی و فوری انجام دهید. درباره آمادگی آزمون تافل ، داشتن تصویر روشنی از روند برگزاری آزمون، دانستن نکاتی نظیر نوع میز و صندلی، نحوه پارتیشن‌بندی، فاصله بین آزمون‌دهندگان، نوع و اندازه مانیتور، صفحه کلید و Headset، باعث کاهش استرس شما در روز آزمون می شود.

برای آشنایی با مراحل آزمون در یک مرکز بین المللی می توانید این ویدئو را مشاهده نمایید.

آمادگی آزمون تافل :

پیش از آزمون

از کارهایی که باید برای بیشتر شدن تسلط و آمادگی آزمون تافل انجام دهید این است که روز قبل از آزمون می‌بایست دو کار مهم را انجام دهید. نخستین کار پرینت برگه‌ی تاییدیه ثبت نام یا Ticket Confirmation است که آن را می‌توانید از پروفایل شخصی خود در قسمت View Order(s) در سایت ETS پیدا کرده و چاپ نمایید و دومین کار به همراه داشتن اسناد هویتی خود نظیر گذرنامه، کارت ملی و گواهینامه رانندگی است. توصیه اکید ما به همراه داشتن کارت ملی یا گذرنامه می‌باشد تا دیگر دغدغه‌ای بابت پذیرش مدارک به جهت تایید اعتبار آن‌ها از سوی مراکز نداشته باشید.

مدارک هویتی شما باید دارای اعتبار باشد و چنانچه می‌خواهید گواهینامه را به عنوان مدرک شناسایی ارائه دهید، عکس گواهینامه شما جدید باشد.

نکاتی از قبیل شادابی و سرحالی و تغذیه پیش از آزمون، پیش بینی زمان رسیدن به محل آزمون، اقامت در شهر محل آزمون می تواند آمادگی شما را برای انجام آزمون افزایش دهد.

روز آزمون

در روز آزمون یک ساعت زودتر در محل آزمون حاضر شوید. معمولاً مراکز آزمون فهرستی از اسامی آزمون‌دهندگان آن روز را بر روی تابلوهای اعلانات و درهای ورودی خود نصب می‌کنند. با نگاه به آن فهرست، شما از محل قرارگیری صندلی و میز خود یعنی طبقه و سالنی که در آنجا باید آزمون دهید، مطلع می‌شوید. همچنین نکاتی در خصوص ارائه مدارک به مسئولان آزمون و وسایلی‌ که در سالن مجاز به همراه داشتن آن هستید، نوشته شده است. به طور خلاصه این نکات عبارتند از رعایت قوانین امتحان، همراه نداشتن هر نوع خوراکی و نوشیدنی در زمان برگزاری امتحان و عدم استعمال دخانیات است. البته در بعضی از مراکز اجازه همراه داشتن یک بطری آب در هنگام برگزاری آزمون، به شما داده می‌شود.

پس از ورود به مرکز و قبل از شروع آزمون برگه‌ای تحت عنوان قوانین و مقررات آزمون در اختیار شما قرار خواهد گرفت و باید بعد از تکمیل کردن و امضای این برگه، آن را به مسئولین برگزاری امتحان تحویل دهید. امضای این برگه به منزله آگاهی کامل شما از قوانین و مقرات آزمون تافل محسوب شده و ETS آن را به عنوان مدرکی در اختیار خواهد داشت تا در آینده متقاضی نتواند در رابطه با این قوانین و مقررات اظهار بی اطلاعی نماید. نام این برگه‌ Confidentiality Statements است. مراکز موظف هستند که برگه‌ها را به ETS ارسال کنند. توجه داشته باشید که تکمیل نکردن و همچنین تحویل ندادن این برگه به متصدیان آزمون و متعاقب آن ارسال نشدن این برگه‌ها توسط مسئولین آزمون به ETS منجر به تصحیح نشدن آزمون شما خواهد شد.

با ورود به سالن آزمون، مدارک هویتی و برگه تعهد نسبت به اطلاع از قوانین، کنترل می شود و سپس از شما تقاضا می‌کنند تا تمامی وسایل نظیر کیف پول، کلید، خودکار و سایر وسایل متفرقه را داخل سبدهای مخصوص قرار داده و تحویل دهید. پس از آن با استفاده از یک وب‌کم و در حضور نماینده ETS، عکسی از شما گرفته می شود.

سپس در محل انجام آزمون خود مستقر می شوید، در اینجا لازم است تا کلیه لوازم انجام آزمون توسط شما بررسی گردد تا در صورت نیاز به رفع عیب، به مسئولین برگزاری اطلاع داده شود. این وسایل شامل: صفحه کلید، مانیتور و Headset، میکروفون؛ طبق قوانین ETS، شما تنها باید از خودکار و برگه‌های ارائه شده در مرکز آزمون استفاده کنید، در نتیجه از بردن هر گونه برگه و نوشت‌افزار به داخل سالن اکیدا خودداری نمایید.

شروع آزمون

با نزدیک شدن به زمان شروع آزمون، مسئولین سالن با مراجعه به میزهای تک تک داوطلبان و وارد کردن کد امنیتی، نرم‌افزار آزمون را اجرا می‌کنند. بدین ترتیب، زمان آزمون شما آغاز شده و متن اول بخش Reading بر روی مانیتور ظاهر می‌شود. Reading در برگیرنده‌ی سه یا چهار متن است که شما به فراخور تعداد متن‌ها بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه فرصت خواهید داشت تا این بخش را به اتمام برسانید. در هنگام پاسخگویی میتوانید زمان باقیمانده از این بخش را در نوار بالای صفحه خود مشاهده کنید.

پس از اتمام زمان بخش Reading، بخش Listening آغاز می‌شود. این قسمت از دو یا سه بخش تشکیل شده است. هر بخش شامل یک مکالمه (Conversation) و دو متن شنیداری (Lecture) است. هر بخش دربرگیرنده‌ی ۱۷ سوال است که پنج سوال مربوط به Conversation است که بعد از اتمام گفتگو، سوالات بر روی صفحه مانیتور ظاهر می‌گردند و هر Lecture نیز 6 سوال را در برمی‌گیرد که بعد از اتمام هر کدام، سوالات را بر روی مانیتور خواهید دید. برای پاسخ به ۱۷ سوال هر بخش، مجموعا ۱۰ دقیقه فرصت دارید.

نکته‌ای که باید متذکر شد در خصوص Long Format بودن یکی از بخش‌های Reading یا Listening است. بدین معنی که یک متن با ۱۲ الی ۱۴ سوال به متن‌های Reading اضافه می‌شود یا در صورت عدم اضافه شدن متن به بخش Reading یک مکالمه و دو Lecture با ۱۷ سوال به بخش Listening اضافه می‌گردد. در بخش Long Format برای پاسخ‌های شما نمره‌ای در نظر گرفته نمی‌شود و فقط سوالات این بخش از آزمون جهت سنجش میزان آسانی و سختی آن‌ها، به منظور طرح سوالات استاندارد تافل در آینده است. سوالات این بخش در آزمون به طور جداگانه مشخص نمی‌گردد و آزمون‌دهندگان نمی‌توانند تشخیص دهند کدام سوالات مربوط به Long Format است.

بعد از به پایان رسیدن این بخش، شما باید محل سالن را به مدت ده دقیقه جهت استراحت ترک کنید. طبق قوانین ETS استفاده از این زمان و ترک میز اجباری است. در این زمان ده دقیقه‌ای به کارهایتان برسید و در صورت نیاز مواد خوراکی و آب از بوفه تهیه کنید و سر زمان ۱۰ دقیقه به پشت میز خود بازگردید. در هنگام خروج از سالن، مراعات حال دیگر آزمون‌دهندگان را بکنید، زیرا تعدادی از آزمون‌دهندگان زودتر از شما به استراحت رفته و برگشته‌اند و اکنون در حال انجام قسمت Speaking می‌باشند و یا اینکه دیرتر از شما نرم‌افزار آزمون برای آنها اجرا شده است و هنوز درگیر بخش Listening هستند.

در این فاصله زمانی، به هیچ وجه با دیگر شرکت‌کنندگان که در زمان استراحت هستند، صحبت نکنید زیرا در مواردی این موضوع به عنوان تقلب محسوب شده است. مخصوصاً اگر با فرد مربوطه دوست یا آشنا باشید.

به محض پایان زمان ۱۰ دقیقه ای استراحت، به محل آزمون خود برگردید. لازم به ذکر است که به دلایل فنی، تاخیر در بازگشت از استراحت اجباری، ممکن است ادامه بخش‌های باقیمانده آزمون یعنی قسمت‌های Speaking و Writing را غیر ممکن کند. تاخیر در بازگشت از استراحت به طور خودکار به ETS گزارش می‌شود.

بعد از پایان وقت استراحت، قسمت Speaking شروع می‌شود. در این بخش شما با شش سوال مواجه خواهید شد و برای پاسخ به هر سوال بین ۴۵ تا ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا صدای خود را ضبط کنید.

بخش پایانی آزمون تافل iBT مربوط به مهارت Writing است. در بخش اول این قسمت، متنی در خصوص یک موضوع بر روی مانیتور ظاهر می‌شود که در سمت چپ قرار دارد و در سمت راست کادر، واژه‌پرداز نرم‌افزار جهت تایپ نوشته شما رویت می‌شود. بعد از خواندن متن، شما باید به یک Lecture هم راستا یا در تقابل با آن متن گوش کنید. سپس شروع به نوشتن کنید. شما ۳۰ دقیقه فرصت خواهید داشت تا متن خود را بنویسید و ویرایش کنید. بخش دوم Writing نیز از شما می‌خواهد نظر خود را در مورد یک عبارت بنویسید که برای این بخش نیز ۳۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

انتهای آزمون

در هنگام ثبت نام آزمون تافل، شما می توانید درخواست ارسال گزارش (Report) نمره آزمون خود را به چهار دانشگاه مورد نظرتان به طور رایگان داشته باشید. اما اگر پیش بینی شما از نتیجه آزمون راضی کننده نیست، شما می توانید در انتهای آزمون درخواست عدم ارسال گزارش نمره خود را ثبت کنید. البته چنانچه شما بعدا بخواهید نمره این آزمون را داشته باشید با پرداخت ۲۰ دلار به روشی خاص، پس از آزمون می‌توانید درخواست نمایید که آزمون شما ارزیابی و قابل گزارش شود.

Vpayment این امکان را برای مشتریان خود ایجاد کرده است که بتوانند به راحتی پرداخت بین المللی خود (از قبیل خدمات پرداخت اینترنتی، ثبت نام آزمون های بین المللی، پذیرش دانشجو و خدمات مهاجرت و ویزا، هزینه چاپ مقالات، رزرو هتل، خدمات پست بین الملل) را انجام دهند. برای انجام این کار به صفحه خدمات پرداخت بین المللی وی پیمنت مراجعه نمایید.


گرداوری و تلخیص از منابع اینترنتی

همچنین شما می توانید موضوعات مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

 • مراکز برگزاری تافل
 • انواع آزمون تافل (TOEFL)
 • راهنمای تصویری ایجاد حساب کاربری تافل
 • راهنمای تصویری ثبت نام تافل
 • راهنمای تصویری لغو آزمون تافل iBT
 • راهنمای تصویری گزارش نمره تافل (Report-Toefl)
 • آشنایی با نحوه درخواست تجدید نظر نمره تافل iBT
(Visited 212 times, 1 visits today)

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.