آموزش

نکات مهم روز آزمون آیلتس که تأثیر زیادی

رعایت نکات روز آزمون آیلتس ضروری هستند. این نکات هیچ ارتباطی با دانش زبان انگلیسی شما و میزان آمادگی قبلی تان برای آزمون آیلتس ندارد. بلکه نکاتی هستند که لازم است با رعایت آنها، از بالاترین ظرفیت ذهنی خود در آزمون آیلتس بهره ببرید و چیزی مانع اختلال در آزمون شما یا حواس پرتی نشود. 

سرتیتر مطالب

 • نکات روز آزمون آیلتس
  • 1. خواب و خوراک خوب
  • 2. لباس راحت و مناسب
  • 3.  آب آشامیدنی همراه داشته باشید
  • 4. زودتر بروید
 • کار هایی که نباید انجام دهید:

نکات روز آزمون آیلتس

قبل از هرچیزی شما باید بدونید که روز آزمون دقیقا چه اتفاقاتی و با چه اندازه زمانی قرار است اتفاق بیفتد. در این حالت شما می دانید که نکات روز آزمون آیلتس چه خواهند بود:

1. خواب و خوراک خوب

آزمون آیلتس طولانی است! حدود 2 ساعت و 40 دقیقه آزمون لیسنینگ ریدینگ و رایتینگ شما طول میکشد، صرف نظر از وقت رفت و آمد و کارای قبل از شروع آزمون. هیچ گونه وقفه ای نیز به شما در حین آزمون داده نمیشود، پس سعی کنید که بطور کافی قبل از آزمون استراحت کنید و غذا بخورید که خستگی و گرسنگی مانع کار شما نشوند.

2. لباس راحت و مناسب

سعی کنید لباسی انتخاب کنید که جدا از مناسب بودن آن برای محیط آزمون در آن احساس راحتی و اعتماد بنفس کنید که فکرتان را به جای آزمون مشغول به خودش نکند. همچنین در نظر بگیرید که ممکن است در کنار کولر یا شوفاژ قرار بگیرید! پس حتما یک لایه لباس گرم اضافی همراه داشته باشید که در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

3.  آب آشامیدنی همراه داشته باشید

حتما قبل از رفتن به آزمون تحقیق کنید که اگر مرکز آزمون به شما اجازه میدهد با خود آب ببرید، یا اگر شرایط خاص دیگری وجود دارد از آن آگاه شوید.

4. زودتر بروید

قبل از روز آزمون حتما یک بار تا مرکز آزمون بروید تا اطمینان حاصل کنید که دقیقا از محل آن مطلع هستید و زمان رفتن تا آن و احتمال وجود ترافیک را نیز در نظر بگیرید.

5. سرویس بهداشتی

در نظر داشته باشید که هیچ گونه وقفه ای به شما داده نمیشود. پس حتما قبل از شروع آزمون از سرویس بهداشتی استفاده کنید. در طول آزمون نیز پس از قسمت لیسنینگ آیلتس، میتوانید با بلند کردن دستتان اجازه برای اینکار بگیرید، اما وقت زیاد و مفیدی را از شما میگیرد.

6. تلفن همراه

شما حق بردن گوشی تلفن یا هیچگونه وسیله الکترونیکی دیگری را ندارید

7. خودکار، مداد، پاک کن و تراش

شما لازم است تا چند تا مداد و یک خودکار به علاوه ی پاک کن و تراش با خود ببرید تا نیاز به هیچ چیزی از هیچ کسی نداشته باشید.

در روز آزمون اسپیکینگ آیلتس، شما هیچ چیزی به غیر از کارت شناسایی با خود نمیبرید.

8. کارت شناسایی

قبل از آزمون حتما مدارک مورد نیاز را آماده کنید و به هیچ وجه آنها را جا نگذارید.

9. ساعت با خود نبرید

در اتاق آزمون ساعت بزرگی قرار میدهند تا همگی بتوانند زمان را بدانند، ولی شما اجازه ی بردن هیچگونه ساعتی را با خود ندارید.

10. به دستوراتی که داده میشود بطور کامل گوش دهید

11. ناتوانی

چنانچه شما هر مشکل و ناتوانی دارید که میتواند در آزمون شما تاثیر بگذارد، از قبل با مرکز آزمون هماهنگ کنید.

12. تمرکز و خونسردی

آزمون آیلتس نیز مانند هر آزمون دیگری پس استرس و تنش زا است. تا حد ممکن خونسردی خود را حفظ کنید و تمرکزتان را روی آزمون بگذارید.

و اما…

کار هایی که نباید انجام دهید:

 • تقلب نکنید
 • دیکشنری نبرید
 • برگه سؤالات را با خود نبرید
 • بعد از اینکه زمان تمام میشود ننویسید

 

امیدواریم که با تمام نکات روز آزمون آیلتس، به شما کمک کنیم تا به بهترین حالت ممکن برای آزمون خود آماده شوید.

همچنین در لینک روبرو میتوانید مقالات دیگر ما را در رابطه با آیلتس ببینید: Ielts

آروین جعفری جی


پادکست ها در انگلیسی یکی از عوامل مهم برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی میباشند. آزمون آیلتس در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار می‌شود و روشی برای ارزیابی مهارت‌های زبانی افراد است. این آزمون به دو شکل «جنرال» (General) و «آکادمیک» (Academic) برگزار می‌شود که البته این دو فرق هایی(تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال) هم دارند، و در مجموع از چهار بخش «لیسنینگ»، «ریدینگ»، «رایتینگ» و «اسپیکینگ» تشکیل شده است. در این مقاله بهترین پادکست های زبان انگلیسی برای این آزمون معرفی میکنیم.

آسان ترین و موثرترین روش های یادگیری برای آیلتس

بسیاری از استادان آیلتس و کسانی که در این زمینه تخصص دارند، روش‌های مختلفی را برای یادگیری پیشنهاد می‌کنند. اگرچه هر یک از این روش‌ها می‌تواند تأثیر زیادی در بهبود روند مطالعاتی زبان‌آموزان داشته باشد، یادگیری امری منحصربه‌فرد است و در هر یک از افراد به شیوه‌های مختلفی اتفاق می‌افتد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم به منظور شروع یادگیری برای آیلتس، دو یا چند روش مختلف را در کنار هم امتحان کنید تا در نهایت سبک مناسب خودتان را پیدا کنید. در این صورت یادگیری لذت‌بخش‌تر خواهد بود و روند پیشرفت با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

انواع روش‌های مختلفی برای یادگیری در دسترس افراد است. از مهم‌ترین و مؤثرترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کتاب‌های آموزشی (کل گرامر در یک کلام!)
فیلم‌های آموزشی (آموزش نکات کیلیدی)
صحبت کردن (تقویت مکالمه انگلیسی)
پادکست انگلیسی برای آیلتس

بهترین پادکست انگلیسی برای آیلتس

پادکست سطح مقدماتی ( پادکست Learn English)

یکی از بهترین پادکست های انگلیسی پادکست Learn English می باشد. این پادکست یکی از پادکست های شگفت انگیز و عالی از British Council می باشد. اپیزودهای این پادکست بر پایه مکالمه زبان انگلیسی می باشد. این پادکست شرایط مختلفی که در زندگی روزمره خود با آنها مواجه می شوید را بازسازی کرده و لغات مربوط به آنها را پوشش می دهد. بعلاوه این پادکست در پایان هر اپیزود کوئیزهای کوتاهی نیز ارائه می دهد. این کوئیزها مطالبی که در هر درس فرا گرفته اید را از شما آزمون می گیرد. این روش برای یادگیری لغات جدید و پیشرفت سریع در زبان انگلیسی بسیار موثر است.

پادکست IELTS Energy English

پادکست آیلتس انرژی برای زبان آموزانی که مهارت شنوایی آنها در سطح متوسط به بالا هست و یا قصد امتحان آیلتس رو دارند بسیار مناسب هست. پادکست هایی که لینگوجو تهیه و تولید کرده است، یکی از بهترین پادکست های انگلیسی در رابطه با آیلتس هست. البته می توانید از پادکست های انرژی نیز استفاده کنید. فقط کافیه وارد سایت شوید و از پادکست های آنها استفاده کنید.

وارد سایت که شدید در قسمت All Episodes قرار دارید. در این قسمت می تونید با نحوه تست مهارتها و همچنین نحوه امتحان یا نکات کلیدی آیلتس آشنا بشید.

یکی از بهترین پادکست ها ، پادکست IELTS Writing Podcast

«IELTS Writing Podcast» به شما کمک می‌کند تا برای بخش رایتینگ آیلتس آماده شوید. این برنامه شامل نکات مهم برای آمادگی در تسک 2 آیلتس است. ۶۶٪ از بخش رایتینگ را تسک 2 تشکیل داده است و از یک ساعت زمانی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، ۴۰ دقیقه به این تسک اختصاص دارد. بنابراین برای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس، باید بتوانید به خوبی از عهده این بخش بربیایید.

گوش دادن و خواندن همزمان ریدینگ، با لینگوجو!

یکی از مهمترین قسمت های آزمون آیلتس، بخش ریدینگ آن می باشد. شما می توانید برای درک بهتر متون، اپلیکیشین لینگوجو رو نصب کنید و براساس سطحی که هستید ویدئو های ریدینگ رو یکبار به انگلیسی گوش دهید و بار دوم به معنی یا درک متن که توسط مدرس گفته میشه دقت کنید!

شاید برای شما مفید باشه: نمره دهی ریدینگ آیلتس چگونه است؟

حرف آخر:

برای شروع آموزش انگلیسی در سطح آیلتس شما اول نیازمند این هستید که تعیین سطح اولیه شوید تا از سطح خود آشنا شوید و سپس به فراگیری آیلتس بپردازید مجموعه آموزش زبان انگلیسی لینگوجو این امکان را فراهم کرده است تا شما زبان آموزان عزیز بدون صرف هیچ هزینه ای به صورت رایگان در تعیین سطح آنلاین خود که در اپلیکیشن آموزش زبان لینگوجو می باشد شرکت کنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا