تکنولوژی

فناوری خلاقانه تکنو برای تغییر رنگ قاب پشتی گوشی در MWC 2023 معرفی شد [+ویدیو]


فناوری تغییر رنگ قاب پشتی گوشی به وسیله شرکت “تکنو” در نمایشگاه MWC 2023 رونمایی شد. شیوه کار این قاب ها بسیار شبیه به آفتاب پرست است!

شرکت تکنو از یک ویژگی منحصربه فرد به نام تغییر رنگ قاب پشتی گوشی در نمایشگاه MWC 2023 رونمایی کرد. آنگونه که این شرکت فناوری خود را توصیف می کند، این ویژگی که Chameleon Coloring Technology نام دارد و شبیه به تغییر  رنگ پوست در آفتاب پرست است. شرکت تکنو به منظور قابل فهم این موضوع دو ویدئوی اختصاصی برای این تکنولوژی منتشر کرده است که در ادامه مطلب خواهید دید.

بیشتر بخوانید: نسخه مفهومی گوشی رول شونده موتورولا رونمایی شد [+ویدیو]

فناوری تغییر رنگ قاب پشتی گوشی توسط شرکت تکنو معرفی شد

قاب پشتی موبایل ها در یک بازه خاص به سمت رنگ های گرادیانت ویژه پیشرفت و خیلی سریع این موضوع اصطلاحا از مد افتاد. با این حال شرکت ها تلاش می کنند تا متمایز باشند. در همین راستا فناوری تغییر رنگ قاب پشتی تکنو در MWC 2023 نمایش داده شده است که جالب به نظر می رسد. تکنو به آن Chameleon Coloring Technology می گوید که به فناوری تغییر رنگ آفتاب پرست ترجمه می شود.

به گفته تکنو Chameleon Coloring Technology یک فناوری رنگ آمیزی منشوری کنترل کننده الکتریکی با طیف کامل است که از شبکه ای از مواد منشوری در سطح میکرون استفاده می کند و با اعمال میدان الکتریکی تغییر جهت می دهند. با کنترل دقیق جهت منشور، این ماده می تواند نور را در طول موج های مختلف شکست دهد و طیف وسیعی از رنگ های متنوع را نشان دهد.

ویدئوهای رسمی تکنولوژی Chameleon Coloring Technology در ویدئوهای زیر ببینید:

پس از دیدن ویدیوهای بالا باید یادآوری کنیم که این قاب پشتی یک نمایشگر یا حتی LED نیست بلکه نور محیط را از سطح خود منعکس می کند و در این فرآیند رنگ آن تغییر می کند.

این چیدمان منشوری در سطح میکرون را می توان به صورت دستی از طریق نرم افزار دستگاه کنترل کرد و به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی از بین 1600 رنگ مختلف انتخاب کنید یا به طور بالقوه بر اساس وضعیت باتری، موسیقی یا اعلان ها به طور خودکار تغییر کنید. این کار را می توان تا 2 میلیون بار انجام داد و حتی با تغییرات متعدد در طول روز، کاملاً بادوام است.

این ماده می تواند در 3 صدم ثانیه رنگ را تغییر دهد. همچنین مصرف انرژی ناچیزی دارد. مثلا برای 100 بار تغییر رنگ در طول روز به اندازه تماشای یک ویدیوی 5 دقیقه ای انرژی نیاز دارد.

تکنو با تلاش برای تغییر رنگ قاب پشتی موبایل هایش غریبه نیست. سال گذشته، این شرکت گوشی Techno Camon 19 Pro Mondrian را عرضه کرد که از فناوری فوتو ایزومر چند رنگی برای پنل پشتی استفاده می کرد. این فناوری هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه UV نور خورشید، رنگ ها را تغییر می دهد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فناوری تغییر رنگ قاب پشتی گوشی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا