تکنولوژی

نسخه مفهومی وان پلاس 11 با خنک کننده جذاب Active CryoFlux رونمایی شد


نسخه مفهومی وان پلاس 11 در نمایشگاه MWC 2023 رونمایی شد. این گوشی از یک قابلیت خنک کننده پیشرفته به نام Active CryoFlux بهره می برد.

نسخه مفهومی وان پلاس 11 با سیستم خنک کننده کاربردی Active CryoFlux در کنگره موبایل بارسلون 2023 رونمایی شد. این گوشی قرار نیست هیچ وقت به تولید انبوه برسد و وان پلاس آن را صرفاً برای معرفی سیستم خنک کنندگی جدیدش رونمایی کرد. به گفته این شرکت، این سیستم خنک کننده جدید قادر است دمای دستگاه را تا 1.6 درجه سانتیگراد کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: وان پلاس Ace 2 رسما معرفی شد؛ قیمت و مشخصات فنی

نسخه مفهومی وان پلاس 11 با سیستم خنک کنندگی جدید معرفی شد

وان پلاس امروز از گوشی هوشمند مفهومی OnePlus 11 خود رونمایی کرد. وان پلاس 11 کانسپت قرار نیست به تولید انبوه برسد اما برای نمایش فناوری خنک کننده Active CryoFlux جدید این شرکت در MWC 2023 به نمایش گذاشته شد.

فناوری Active CryoFlux یک اصطلاح فانتزی برای چیزی است که اساساً یک سیستم خنک کننده مایع حلقه بسته محسوب می شود. این سیستم در رایانه های رومیزی وجود دارد اما حالا توسط وان پلاس برای استفاده در گوشی های هوشمند بسیار کوچک شده است.

فناوری Active CryoFlux وان پلاس

در قلب سیستم یک میکروپمپ پیزوالکتریک سرامیکی قرار دارد که مایع را از طریق یک سری لوله بین دیافراگم بالایی و پایینی به گردش در می آورد. میکروپمپ کمتر از 0.2 سانتی متر مربع از فضای دستگاه را اشغال می کند.

پمپ سیال را به گردش در می آورد. این مایع در اطراف لوله ای حرکت می کند و به عنوان یک هیت سینک و رادیاتور عمل می کند، گرما را از تراشه جذب می کند و آن را به آرامی در طول مسیر برگشت به پمپ، آزاد می کند.

وان پلاس ادعا می کند که Active Cryoflux می تواند دما را تا 2.1 درجه سانتیگراد کاهش دهد که برای بهبود چند فریمی در یک بازی خوب است. در حین شارژ، دما را می توان 1.6 درجه سانتیگراد کاهش دهد و 30 تا 45 ثانیه از زمان شارژ شدن کاهش می یابد.

بقیه موارد بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند. وان پلاس از یک شیشه خمیده و شفاف برای قاب پشتی استفاده کرده است و قاب پشتی به شما امکان می دهد لوله زیر آن را ببینید که تا حدی روشن شده است. اطراف دوربین نیز نورپردازی شده و دوربین دارای الگوی جدید حکاکی Guilloche است.

مشخص نیست که وان پلاس این فناوری را در یک گوشی هوشمند تجاری پیاده سازی خواهد کرد یا خیر. گوشی کانسپت وان این شرکت که در CES 2022 رونمایی شده و یک شیشه خاص دو حالته برای پوشاندن دوربین در حالت بلااستفاده داشت، هیچ وقت به صورت رسمی تولید نشد یا فناوری آن در محصول تجاری حضور نیافت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره نسخه مفهومی وان پلاس 11 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا