...
برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

برنامه طراحی نمای ساختمان برای ایفون

 1. تری دی مکس (3ds Max)

انواع نرده سنگی: نرم افزار جهانی تری دی مکس انتخابی عالی برای طراحان و معماران است. این نرم افزار ، روی طراحی اشیاء سه بعدی، جلوه های ویژه و تجسم معماری متمرکز است. جعبه ابزار این برنامه شامل مدل های آماده، مصالح، جلوه های نوری، بافت ها و سایر موارد است. نحوه چیدمان و محل درب ها و پنجره ها را مشخص کنید. همچنین با کمک دوربین های مجازی این ابزار، زوایای مطلوبی را برای نمایش اتمام پروژه انتخاب کنید.

 1. V-Ray

نرده سنگی: طراحی نمای ساختمان در تری دی مکس با موتور V-Ray عالی می شود. به لطف تنظیمات این افزونه در تری دی مکس به واقعی ترین طراحی از نمای بیرونی و رندرهای با کیفیت، خواهید رسید. مصالح و بافت مدنظرتان را با این ابزار بسازید یا از لایبرری مصالح واقعی استفاده کنید.

 1. Lumion 3D

نرم افزار Lumion یک ابزار طراحی نمای سه بعدی و مخصوص معماران و طراحان است. برای تصویرسازی نمای خانه به بیش از 5600 شی، از جمله انواع اقلام محوطه سازی، ماشین، انسان، اقلام خارجی و غیره دسترسی دارید.

این نرم افزار بسیار ساده با حداقل تعداد دکمه، تنظیمات و رندر نسبتاً سریع است. نسخه پرو این نرم افزار دارای برخی ویژگی های اضافی مانند صداگذاری برای پس زمینه های دو بعدی است.

 1. Revit

یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی نمای ساختمان و بازسازی آن است. با Revit یک صحنه شبیه سازی شده و یک نقاشی دقیق از خانه دارید. این برنامه هم در ارتباط با 3D مکس به خوبی کار می کند. پایگاه داده Revit حاوی اطلاعات در مورد پروژه از توسعه مفهومی  تا ساخت و ساز است. بعلاوه دارای یک لایبرری داخلی بزرگ از اشیاء آماده است.

 1. SketchUp

نرم افزار SketchUp محبوب ترین برنامه طراحی نمای ساختمان است. این ابزار، لذت نقاشی با دست را با قابلیت نرم افزاری هوشمند ترکیب می کند. کار با این برنامه به صورت دو بعدی و سه بعدی میسر است. ویژوالایزر نمای خانه دارای افزونه های حرفه ای از جمله پارامترهای قطعات، هزینه آنها و اطلاعات مربوط به تامین کنندگان است. همچنین دارای نسخه رایگان و پولی است.

این ابزار طراحی نما به خوبی با سایر خدمات گوگل ادغام می شود تا شرایط نوری را بر اساس موقعیت مکانی محاسبه کنید. با این سرویس، علاوه بر خانه ها، امکان تعیین چیدمان منطقه محلی هم وجود دارد. بعلاوه فرصت های بسیار خوبی برای طراحی منظره، پرینت سه بعدی، برنامه ریزی ، مسکن، نجاری و غیره را فراهم می کند.

 1. Cedreo

اگر به دنبال نرم افزاری رایگان هستید؛ Cedreo بهترین گزینه و برنامه عالی برای طراحی سه بعدی ساختمان است. سرعت، مزیت اصلی این برنامه است. به راحتی می توانید رندرهای سه بعدی داخلی و نما را تهیه کنید.

 1. Provia Visualizer

یک برنامه رایگان طراحی نمای ساختمان با رابط کاربری ساده است. می توانید عکس مدنظرتان را آپلود کنید یا از عکس های متعدد نرم افزار استفاده کنید. این برنامه امکان ذخیره سازی، اعمال تغییرات و مقایسه با پروژه های دیگر را در اختیارتان قرار می دهد.

با Provia Visualizer می توانید پنجره ها، سقف ها، دربهای ورودی، کرکره ها، رنگ های تزئینی، دریچه ها و رنگ و مصالح نمای ساختمان را سفارشی کنید. تنها اشکالش این است که این برنامه نیازمند تصاویر باکیفیت است.

 1. Dream Designer

ابزار Dream Designer یک رندر نمای خانه و عالی برای افراد مبتدی است. این نرم افزار، دیاگرام های طراحی نمای چشمگیر با مصالح شرکت Royal Building Products را به نمایش می گذارد. دارای طیف گسترده ای از گزینه های سفارشی سازی برای اکثر عناصر نما مانند رنگ دیوار بیرونی، مصالح، پنجره ها، کاشی ها، تزئینات و درب ورودی است. می توانید به راحتی فضای بیرونی را تغییر داده و بازسازی کنید.

این برنامه هیچ محدودیتی برای اندازه عکس ندارد، بنابراین می توانید به راحتی یک تصویر خوب را آپلود کرده و کارتان را شروع کنید. برنامه پس از اینکه تصویری از پروژه را آپلود کردید، آن را نمایش داده و از طریق ایمیل برایتان ارسال می کند تا طراحی را شروع کنید. به علاوه، می توانید از آن به عنوان اپلیکیشن بازسازی نمای ساختمان در تلفن همراه هم استفاده کنید.

 1. Menards Design-It-Center

یک نرم افزار رندر رایگان برای طراحی داخلی و نمای ساختمان است. ویژگی های زیادی مانند رنگ آمیزی دیوارها، تغییر مصالح دیوار یا سقف را دارد. ویژوالایزر طراحی خانه دارای لیست گسترده ای از محصولات خاص و گزینه های رنگی است.

امکان آپلود تصاویر خانه فعلی یا آتی را به شما می دهد. هنگامی که عکس را آپلود می کنید، می توانید رنگ های بیرونی، مصالح و سقف را تغییر دهید. یا می توانید یکی از نمونه عکس های برنامه را ویرایش کنید. اگرچه Menards Design-It-Center دارای رابط کاربری کاملاً پیچیده است، اما استفاده از آن بسیار آسان و نرم افزاری کارآمد برای طراحی سه بعدی نمای خانه است.

 1. Hover

یک اپلیکیشن جدید موبایل، برای تغییر طراحی نمای ساختمان است. تمام چیزهای لازم برای طراحی سه بعدی درجه یک را دارد. تنها باید از هر طرف خانه عکس بگیرید و عکس ها را در اپلیکیشن آپلود کنید تا یک مدل سه بعدی آماده و قابل تغییر را در اختیارتان قرار دهد. سپس می توانید مصالح و رنگ های مختلف را برای دیوارها، سقف ها، پنجره ها و غیره امتحان کنید. همچنین نقشه های دقیق طبقات و اندازه گیری های لازم برای بازسازی خانه  را دریافت می کنید.

این برنامه به صورت آنلاین هم در دسترس است. می توانید مدل یا اندازه گیری های خودتان را با فرمت های مختلف فایلی و انواع CAD ارسال کنید. تمام مصالح موجود در این اپلیکیشن از برندهایی مانند GAF، Alside و JamesHardie اصل هستند. با این نرم افزار به راحتی نمای سنگی، چمنزار یا ترکیب رنگ های دیوار را اضافه کنید. فقط باید از خانه خودتان عکس بگیرید و آن را دوباره طراحی کنید.

 1. Virtual Architect

این نرم افزار برای طراحی نمای ساختمان، طراحی داخلی و منظره مناسب است. دارای لایبرری بزرگ با هزاران گرافیک سه بعدی است. می توانید طرح ها را به صورت دو بعدی و سه بعدی تهیه کنید و طرح های قبلی خودتان را وارد این برنامه کنید.

رابط برنامه با یک ویزارد ر(Wizard) کنترل می شود که به کاربران بی تجربه هم اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی نمای بیرونی خانه را طراحی کنند. فقط باید کلیک کنید. پشتیبانی فنی و فیلم های آموزشی هم دارد. اگر ایده خاصی ندارید، از نمونه های طراحی موجود استفاده کنید.

 1. Lumion LiveSync

Lumion LiveSync یک پلاگین رایگان که لینک آنلاین بین Lumion و چندین نرم افزار محبوب معماری از جمله Revit، SketchUp، ArchiCAD، Rhino، Vectorworks و AutoCAD ایجاد می کند. این نرم افزار طراحی، منحصر به فرد است.

با Lumion LiveSync می توانید رندر نمای ساختمان را سریع و با کیفیت بسازید. می توانید فرایند ساختمان سازی را رصد کنید؛ با فعالسازی پلاگین LiveSync در اتوکد، می توانید تصویر دوربین دو برنامه را هماهنگ کنید. این نرم افزار با داشتن حداقل تعداد دکمه، تنظیمات و رندر، نسبتا سریع عمل می کند.

 1. Live Home 3D

این ابزار در وهله اول یک برنامه طراحی داخلی است، اما برای طراحی نمای ساختمان هم مناسب است. علاوه بر انواع مصالح، امکان جابجایی اجسام، تنظیم نور و حرکت در دنیای سه بعدی هم وجود دارد

منبع : سنگ ایران

دکمه بازگشت به بالا
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.