...
برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

آیا شامپو فرش می تواند به بافت فرش آسیب برساند؟

شامپو فرش یا پنهان کننده آلودگی فرش

خرید شامپو فرش نانوسان: فرش ها بزرگترین منبع آلودگی در نشیمن هستند . اولین جایی که بعد از ورود به خانه در ارتباط با میکروب های محیط بیرون میباشد فرش ها هستند زیرا بیشترین انتقال دهنده های آلودگی پاها میباشند  .
بهتر است هر چند وقت یک بار به فکر تمیز کردن این آلودگی ها باشید تا امنیت خانواده از لحاظ ایمنی بهداشتی کاملا در امان باشد .

شاید در نگاه اول آسانترین روش ، شست و شوی فرش با شامپو فرش باشد .

 شستشوی فرش در منزل 

قیمت محصولات نانو بیز: ممکن است جز افرادی باشید که اعتقاد به تمیز کردن فرش در منزل دارید . در دید اول آسانترین و سریعترین روش پاک کردن فرش استفاده از شامپو فرش میباشد . ولی آیا از لحاظ بهداشتی و ایمنی ، کار صحیحی میباشد ؟

شامپو خودرو نانو:  استفاده از شامپو فرش نه تنها برای فرش مضر است بلکه برای خود شما هم ضرر دارد.
مخصوصا برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند و ممکن است به راحتی با فرش در تماس باشند در این شرایط بایددر مورد استفاده از شامپو فرش دقت عمل داشته باشیم یا به طور کلی صرف نظر کنیم. زیرا شامپو در تار و پود فرش باقی مانده و به راحتی قابل انتقال بوده ومیتواند به دستگاه های گوارشی یا تنفسی کودک منتقل شود .

از دیگر معایب استفاده از شامپو فرش میتوان به این مورد اشاره کرد که شامپو فرش فقط بخش سطحی فرش را تمیز میکند و به عمق تار و پود فرش نفوذ نکرده و این تمیزی خیلی سطحی بوده و در عین حال خیلی سریع از بین خواهد رفت .

مضرات شامپوفرش به اختصار:
1_شستشو موقت وظاهر فرش
2_خشک شدن سطح فرش
3_باقی ماندن مواد شامپو در فرش
4_آسیب مواد شامپو فرش به کودکان
5_باعث ایجاد ترک پا میشود
6_در اصل برای مدتی کوتاه آلودگی ها ومیکروب های فرش را پنهان میکند.

 علاوه بر معایب ممکن است شامپو فرش از جهاتی مناسب باشد :

یکی از بهترین انواع شامپو فرش برای از بین بردن لکه و کثیفی روی فرش، شستن فرش با مواد نانو است.

1_شستن فرش در مدت زمان کوتاه
2_تمیز کردن فرش به روشی راحت و آسان
3_از بین بردن لکه های روی فرش و مبلمان
4_خشک شدن سریع شامپو فرش
5_عدم نیاز به شستشو و آبکشی فرش

در صورتی که به علت معایب شامپو فرش در استفاده از آن تردید داشتید میتوانید در خانه شامپو فرش درست کنید .

دو روش ساخت شامپو فرش در منزل

گرچه این نوع شامپو فرش نیز معایبی دارد ولی نسبت به نوع شیمیایی آن از معایب کمتری برخوردار است .  استفاده بیش از حد از این شوینده ها درطولانی مدت و در صورت پاک نشدن درست آنها سبب پوسیدگی فرش می شود. همچنین پیشنهاد می کنیم که شامپو های فرش خانگی و صنعتی را روی فرش های دستباف امتحان نکنید. زیرا الیاف این فرش ها، به دلیل رنگ آمیزی طبیعی شانس درهم آمیختگی رنگ ها را دارند. از این رو استفاده از این مواد سبب می شود تا تغییر رنگ فرش رخ دهد . بنابراین توصیه می کنیم از این مواد برای لکه بری سطحی از فرش های ماشینی آن هم به شکل موردی استفاده کنید.

ترکیب مایع ظرفشویی و سرکه

مقداری مایع ظرفشویی را در یک لیوان آب نیمه ولرم به خوبی حل کنید . سپس یک قاشق سرکه سفید داخل آن بریزید. همانطور که می دانید سرکه سفید به دلیل دارا بودن اسید اسیتیک نه تنها لکه ها را در خود حل می کند؛ بلکه بوی بد موجود در فرش را نیز از بین می برد. از این رو تاثیرات بسیار زیادی در فرآیند نظافت مانند چربی زدایی، بو  زدایی و رفع لکه های مختلف دارد.

استفاده از چند قطره محلول سفید کننده

می توانید به ترکیب آب، مایع ظرفشویی و سرکه چند قطره وایتکس اضافه کنید. سپس آن را خوب هم بزنید تا تمام مواد با یکدیگر ترکیب شوند. توجه داشته باشید اضافه کردن بیشتر وایتکس ممکن است به فرش یا قالی شما آسیب برساند.

 شامپو فرش چیست؟

شامپو فرش یک نوع شوینده است که برای شستشوی فرش در خانه بدون آبکشی کامل به کار می رود. نکته بسیار حائز اهمیت در ارتباط با شامپو فرش این است که اگر از آن به درستی استفاده نشود می تواند به فرش آسیب برساند.

مضرات شستن فرش با شامپو فرش

معایب شامپو فرش

شامپو فرش هرچند در ظاهر، فرش را تمیز می کند اما دارای برخی معایب است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  • از بین بردن الیاف و بافت فرش: مواد تشکیل دهنده شامپو فرش در واقع به نوعی ساخته شده اند که انواع آلودگی ها را در خود حل کنند، بنابراین این مواد می توانند به الیاف و بافت فرش آسیب برسانند.
  • پوسیده شدن فرش: با توجه به این که بعد از استفاده از شامپو فرش، فرش به صورت کامل آبکشی نمی شود ممکن است که مقداری از شامپو فرش در میان الیاف فرش باقی بماند. باقی ماندن شامپو فرش میان الیاف باعث پوسیدگی فرش در درازمدت خواهد شد. این پوسیدگی ممکن است در اثر پا خوردن و وارد شدن ضربه به پارگی تبدیل شود.
  • بوی بد فرش: یکی از مشکلاتی که در اغلب موارد بعد از استفاده از شامپو فرش به وجود می آید، بوی بد فرش است. علت این موضوع نیز عدم آبکشی کامل است. از طرف دیگر در صورتی که از فرش قبل از خشک شدن استفاده شود، فرش بوی بد نم خواهد داد.
  • تداخل رنگ: یکی از نکات مهمی که در ارتباط با شستشوی فرش وجود دارد این است که شوینده فرش باید با توجه به نوع فرش انتخاب شود. در حالی که شامپو فرش ممکن است مناسب با جنس فرش نباشد و باعث شود رنگ فرش به هم بخورد. همچنین از شوینده باید به اندازه صحیح استفاده کرد. در صورتی که در اغلب موارد افراد به درستی نمی دانند که باید از چه میزان شامپو فرش استفاده کنند. تداخل رنگ باعث می شود فرش جلوه بسیار بدی پیدا کند و کهنه به نظر برسد.
  • به خطر انداختن سلامتی کودکان: همان طور که گفتیم به دلیل عدم آبکشی کامل فرش بعد از استفاده از شامپو فرش، ممکن است مواد شامپو میان بافت فرش باقی بماند. با توجه به این که کودکان در اغلب موارد روی فرش می نشینند و وسایل روی زمین را در دهان خود می گذارند با مواد شوینده فرش تماس پیدا می کنند و این امکان وجود دارد که مواد شوینده وارد بدن آن ها شود. این موضوع می تواند باعث مسمومیت و حتی ایجاد بیماری های خطرناک شود.
  • ایجاد ترک پا: یکی از مشکلاتی که اغلب افراد بعد از شستشوی فرش با شامپو فرش تجربه می کنند این است که دچار ترک پا می شوند؛ زیرا سطح فرش خشک می شود و راه رفتن روی آن باعث خواهد شد که در کف پا ترک ایجاد شود.

مضرات شستن فرش با شامپو فرش

بهترین روش برای شستشوی فرش چیست؟

شستشوی منظم فرش باعث افزایش طول عمر فرش می شود؛ اما در صورتی که فرش به صورت صحیح شسته نشود، عمر فرش کوتاه خواهد شد. بهترین روش برای شستشوی فرش، سپردن آن به قالیشویی است؛ زیرا در قالیشویی ها از ماشین آلات و ابزار آلات مخصوص فرش استفاده می شود. نیروهای قالی شویی افراد مجرب و آشنا به فرش هستند که سال های طولانی در حوزه شستشوی فرش فعالیت داشته اند. همچنین شوینده ای که برای شستشوی فرش استفاده می شود، مخصوص فرش است و باعث خراب شدن آن نخواهد شد. فرش قبل از شسته شدن توسط کارشناس فرش ارزیابی می شود و در صورتی که دارای ایراد باشد، توسط استادکاران حرفه ای ایرادات فرش رفع خواهد شد. جهت مشاهده لیست بهترین قالیشویی ها در تهران کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.