...
هنر و سینما

10 قهرمان انیمه ها که ماندگارترین طراحی ها را دارند

بسیاری از طرفداران انیمه گمان می کنند که تنها بخش های مهم یک انیمه ی خوب، داستان و پرداخت درست کاراکتر های آن است اما طوری که این کاراکتر ها به تصویر کشیده می شوند نیز به همان اندازه مهم است. کاراکتر ها باید به یاد ماندنی طراحی بشوند و به راحتی بتوان آن ها را شناخت. هر کسی که با طراحی کاراکتر آشنا است، آزمون سایه  نما را می شناسد که معلوم می کند چقدر آسان است که کاراکتری را تنها با سایه  نمای آن به یاد بیاوری.

ماندگارترین انیمه ها به خاطر داستانشان محبوب هستند اما از طرفی طراحی شگفت انگیزی نیز دارند که سبب می شود تا کاراکتر های آن ها از دیگر انیمه ها متمایز شود. طرح شخصیت ها نباید پیچیدگی خاصی داشته باشد تا عالی به نظر برسد و طرح های ساده که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود، خاطره انگیز ترین نیز بوده اند و در چشم طرفداران بسیار دوست داشتنی.

10. کلاه حصیری لوفی در وان پیس (One Piece)

لوفی. ماندگارترین طراحی کاراکتر

لباس لوفی در طول انیمه ی «وان پیس» خیلی کم تغییر می کند، اما عناصر مهمی که او را به چیزی که هست تبدیل کرده، همیشه ثابت بوده اند. کلاه حصیری لوفی تنها نام گروه دزد دریایی او نیست بلکه قطعه ای آشنا از طرح کاراکتر او نیز هست که حتی آن هایی که انیمه ی «وان پیس» را تماشا نکرده اند، با آن آشنا هستند.

فیگور مدل لوفی دنده سه طرح وان پیس

کفش های صندل انتخاب منطقی ای برای دویدن و مبارزه کردن به نظر نمی رسد اما جزئی اساسی از لباس او است که طرفداران نمی توانند تصور کنند لوفی آن ها را رها کند. اهمیتی ندارد که سبک طراحی لوفی در طول زمان چقدر تغییر خواهد کرد چون هسته ی اصلی طرح او همیشه همان بوده است که طرفداران عاشق آن هستند.

9. لباس سرهم نارنجی رنگ ناروتو در انیمه ی ناروتو (Naruto)

ناروتو. ماندگارترین طراحی کاراکتر

لباس ناروتو برای یک نینجا زیادی پر زرق و برق است ولی با شخصیت مصمم و البته بی نزاکت او کاملا مطابقت دارد. پیشانی بند نینجا برای کسانی که طرفدار انیمه نیستند، عنصر آشنایی است خصوصا از آنجایی که بخش مهمی از طرح و پرداخت کاراکتر او است.

سوالی که معمولا بین طرفداران ناروتو مطرح می شود این است که آیا خطوط روی صورت ناروتو ریش واقعی است یا تنها خطوطی برای تمایز چهره ی این کاراکتر است؟ با این حال فارغ از این موضوع این  خطوط به مهم ترین بخش طرح کاراکتر ناروتو تبدیل شده   است. حتی وقتی ناروتو طرح و رنگ خود را در «ناروتو شیپودن» عوض می کند، لباس سرهم او همچنان آشنا و ماندگار است.

8. موی تیغ تیغی یوگی در انیمه ی یو-گی-او! (!Yu-Gi-Oh)

طرح های کاراکتر در «یو-گی-او!» با زیادی روی همراه است اما این دقیقا آن چیزی است که کاراکتر ها را برایمان آشنا و جذاب می کند. این موضوع مخصوصا برای خود یوگی صادق است؛ با آن موهای تیغ تیغی رنگارنگش که او را از بقیه متمایز می کند و به چشم می آید. یوگی اغلب در طول سریال لباس مدرسه ی خود را می پوشد اما حتی لباس ساده ی او نیز می تواند از آزمون سایه نما سربلند بیرون بیاید.

یوگی طرح کاراکتری دارد که حتی از آزمون گذر زمان هم سربلند بیرون می آید. با وجود اینکه سبک طراحی او بیشتر با حال و هوای انیمه های دهه ی  90 و اوایل سال های دهه ی 2000 سازگار است اما از مد نیفتاده است. یوگی همین الان هم مثل وقتی که طرفداران صبح روز شنبه آن را تماشا می  کردند، جذاب و خفن است.

7. لباس ملوانی یوساگی در انیمه ی سیلور مون (Sailor Moon)

نیازی نیست کسی طرفدار انیمه باشد و با یک نگاه لباس ملوانی یوساگی را می شناسد. تنها لباس رنگارنگ او نیست که طرح کاراکتر او را اینچنین ماندگار می کند.

«سیلور مون» سبک هنری بسیار زیبایی دارد و با استفاده از جریان و طول به کاراکتر ها چهره ی منحصربه فردشان را می دهد. پاهای دراز یوساگی شاید واقعی نیستند اما اجزایی از بدن او هستند که سبب تمایز طرح او می شوند. موهای به شکل کوفته قلقلی او شاید بتواند مامورو را در طول سریال اغوا کند اما موهای دم خوکی ساده ی او هم بی نهایت بانمک هستند و خیلی به او می آیند.

6. سادگی کاگومه در انیمه ی اینویاشا (Inuyasha)

کاگومه از انیمه ی «اینویاشا» یکی از چندین کاراکتر  دنیای انیمه ها است که بیشتر وقت ها لباس مدرسه ی خود را می پوشند. با این حال هر طرفدار انیمه  ای فورا می تواند کسی را که مثل او لباس پوشیده است، بشناسد فارغ از اینکه لباس او چقدر ساده است.

هر قسمت از طراحی کاگومه باید او را به یک کاراکتر عام و ساده تبدیل کند. او مثل بسیاری از کاراکتر های انیمه موی سیاه و چشمان قهوه ای رنگ دارد اما ترکیب این ویژگی های ساده ی او است که او را متمایز می کند. وجود این حقیقت که حتی کاراکتری مثل کاگومه را هم می توان از سایه نمای او شناخت، نشان می دهد که طراحی او چقدر بی نقص است.

5. حالت سوپر سایان گوکو در انیمه ی دراگون بال (Dragon Ball)

«دراگون بال» سبک هنری بسیار شناخته شده ای دارد خصوصا وقتی که پای کاراکتر اصلی اش گوکو در میان است. او عضلاتی مواج و طرح رنگی روشنی دارد که کاملا با قدرت و شخصیت سرزنده ی او منطبق است. حتی لوگوی روی لباس رزمی او برای طرفدارانش ماندگار است و آن ها دوست دارند لوگو روی تی شرت و دیگر لباس های مرتبط با کاراکتر محبوبشان نقش ببندد.

بر خلاف دیگر کاراکتر های انیمه گوکو طرح های مختلفی دارد که مثل طرح پایه ی او ماندگار است. کسی که حتی از دور با «دراگون بال» آشنا است، گوکو را در حالت سوپر سایان و عادی او می شناسد که نشان می دهد طراحی او چقدر شگفت انگیز است.

4. ابهت مرموز وش در انیمه ی ترایگان (Trigun)

وش از انیمه ی «ترایگان» فردی مهربان و خوش قلب است که کاملا برعکس طرح کاراکتر او است. عینک و کتی که می پوشد، ظاهری مرموز و باابهت و به نوعی هراس انگیز به او می دهد خصوصا وقتی او نشان می دهد چه مهارتی در کارکردن با تفنگ دارد.

گرچه چهره ی او با ظاهرش تطابق ندارد، اما این در واقع آن چیزی است که طرح او را خاص و ماندگار می کند. این طرح بازتابی از رنجی است که او کشیده است در حالی که دیگران ابدا چنین برداشتی از شمایل او ندارند. بازسازی «ترایگان» کار بسیار خوبی با دست کشیدن روی طرح به یاد ماندنی این کاراکتر انجام داده که حتی در نوع سه بعدی آن نیز جذاب است.

3. چهره ی افسونگر فی در انیمه ی کابوی بیپاپ (Cowboy Bebop)

هر یک از اعضای گروه بیپاپ در این انیمه طرح کاراکتر بسیار خوبی دارند اما فی با اختلاف ماندگارترین آن ها است. او اغواگر است اما بیش از اندازه جنسیت زده نیست که بسیاری از انیمه ها نمی توانند چنین عملکرد موفقی درباره ی کاراکتر های زن داشته باشند.

ترکیب رنگ لباس او بیشتر با حال و هوای دهه ی 90 جور است، اما به جای اینکه مثل بیشتر انیمه ها ظاهر از مد افتاده   ای داشته باشد، شمایلی خاص و قدیمی دارد که برای بسیاری از افراد جذاب و خوشایند است. طرح فی ساده است اما مثل بسیاری از دیگر کاراکتر ها مسبب وجه تمایز او است خصوصا وقتی طرفداران در گردهمایی ها مثل او لباس می پوشند.

2. کلاه قرمز اش در انیمه ی پوکمون (Pokemon)

«پوکمون» یک عالمه کاراکتر دارد اما کاراکتری که همه آن را به خاطر دارند، اش است. درست مثل لوفی، اش یک کلاه فراموش نشدنی دارد که همه آن را می شناسند چه سریال «پوکمون» را تماشا کرده باشند چه نه.

ظاهر اش زیادی منحصر به فرد نیست، اما ترکیب ظاهر ساده ی او با لباس بی همتایش چیزی است که در طول سالیان باعث تمایز او شده است. اش سبب شد که دستکش های بدون انگشت باحال به نظر برسند و در این میان تعداد کمی کاراکتر انیمه وجود دارد که بتواند بگوید طرحشان بر روی انتخاب لباس افراد در دنیای واقعی تاثیر گذاشته است.

1. شنل قرمز اد در انیمه ی کیمیاگر تمام فلزی (Full Metal Alchemist: Brotherhood)

در قیاس با تمامی کاراکتر های انیمه، اد از انیمه ی «کیمیاگر تمام فلزی» باحال ترین و خفن ترین سبک طراحی را دارد. کت قرمز او برای بسیاری از طرفداران انیمه آشنا است اما تنها بخش از طرح او نیست که از او کاراکتری ماندگار می سازد.

اعضای بدن فلزی اد با جزئیات کم نظیری طراحی شده اند که سبب می شود خیلی واقعی به نظر برسد. اد به خاطر سبک و سیاق ظاهرش ماندگار است اما او به این دلیل بهترین طراحی کاراکتر در دنیای انیمه ها را دارد که مهم ترین بخش های کاراکتر او واقع گرایانه تصویر شده اند و روی پرداخت کاراکترش تاثیر می گذارند.

منبع: CBR

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.