راهی ساده و ارزان برای درمان قولنج گردن

یک فرد می تواند به اندازه فردی که قولنج انگشتش را می شکند قولنج گردن خود را بشکند. هیچ دلیل واقعی وجود ندارد که شکستن قولنج گردن باعث آسیب قابل توجه و یا خطرناک می شود برخی فکر می کنند که انجام این کار چندین بار در روز نیز برای سلامتی خوب نیست با درک کلی از گردن و قدرت اراده، ممکن است بتوانید یاد بگیرید که چطور شکستن قولنج گردن را متوقف کنید می توانید با کشش و کاهش عادت شکستن قولنج گردن شروع کنید.

چگونه باید شکستن قولنج گردن را رها کنیم

1. گردن به کشش بیش از حد نیاز دارد:

بسیاری از مردم احساس می کنند که نیاز به شکستن قولنج گردن دارند، زیرا ماهیچه های آنها سفت شده است این معمولا تلاشی برای کاهش فشار و ناراحتی است به جای تلاش برای شکستن قولنج گردن، سعی کنید به آرامی ماهیچه ها را بکشید این باعث خواهد شد که مشکل گردن تان کاهش یابد و و میل کمتری به شکستن قولنج باشد دقت کنید که از حرکات آرام و آهسته استفاده کنید و در طول زمان نفس عمیق بکشید باید این حرکت را به مدت 30 ثانیه 3 تا 5 بار در روز نگه دارید.

کار خود را در طول یا درست پس از یک دوش آب گرم برای گرفتن نتیجه بهتر انجام دهید حرارت دادن به شما کمک می کند که ماهیچه های شما انعطاف پذیر شوند.

هنگام ایستادن، دست راست خود را به پشت دراز کنید تا مچ دست چپ را بگیرید. در حالی که گردن خود را در جهت دیگر خم می کنید، به آرامی بکشید این باید گوش راست شما را به سمت راست بکشد، حدود سی ثانیه نگه دارید و سپس روی دو طرف تکرار کنید.

2. حرکت گردن خود در تمام جهات برای درمان قولنج گردن:

اگر گردنی منقبض داشته باشید، حرکت ضعیفی دارید این ممکن است یک مشکل مرتبط با مفصل باشد. به جای تلاش برای شکستن قولنج گردن باید سعی کنید که سرتان را دایره ای حرکت دهید شکستن زیاد قولنج گردن به سادگی باعث ترک مفصل می شود که از هم اکنون شل شده و مفاصل سفت و سخت را به حال خود رها می کنند. در طول زمان، این مساله می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در مفاصل و ایجاد بی ثباتی شود.

سر خود را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید. این کار را حدود 5 تا 10 دقیقه در هر جهت انجام دهید. شاید قولنج های کوچکی وجود داشته باشد اما سعی کنید به جای صدا روی حرکت تمرکز کنید.

به حرکت اصلی گردن خود توجه کنید این به این معنی است که به جلو خم شوید (به پاهای خودنگاه کنید) به کنار خم شوید (گوش وشانه ها) و امتداد (نگاه کردن به آسمان). تا جایی که ممکن است در هر یک از چهار جهت حدود 10 بار در روز انجام دهید بعد از یک هفته کوتاه تا دو هفته متوجه دامنه بیشتری از حرکت خواهید شد.

3. بهبود تقویت ماهیچه گردن برای درمان قولنج گردن:

چگونه شکستن قولنج گردن را رها کنیم؟ تقویت ماهیچه های گردن برای ثبات بسیار مهم است این ماهیچه ها به حرکت، حفاظت استخوان و ثبات مفصل کمک می کنند داشتن ماهیچه های ضعیف گردن می تواند به این معنا باشد که ستون فقرات گردنی ضعیفی خواهید داشت و آن را به عنوان نشانه ای برای ترک های مفصل ستون فقرات تبدیل می کند با ماهیچه های قوی تر ممکن است احساس نیاز به شکستن قولنج گردن را نداشته باشید.

چنانچه در نمناک گفته ایم از باندهای ورزش الاستیک برای گره زدن دور سر و یک چیز پایدار استفاده کنید چند قدم حرکت کنید تا زمانی که فشار را احساس کنید و سپس آزاد کنید این را برای چهار حرکت گردن انجام دهید؛ سمت راست / چپ، و امتداد. انجام اینها ده بار در روز باعث بهبود قدرت خواهد شد بعد از یک یا دو هفته، می توانید برای فشار بیشتر باند ضخیم تر استفاده کنید.

هم چنین می توانید یک درمانگر فیزیکی را ببینید که به شما نشان می دهد برای کمک به گردن کارهای خاصی انجام دهید.

راه درمان قولنج گردن

4. کار روتین خود را جایگزین کنید:

چگونه قولنج گردن را رها کنیم؟ گردن می تواند با ورزش تحت فشار قرار بگیرد ممکن است نیاز به استراحت داشته باشید تا چیزی که باعث فشارگردن می شود را مشخص کنید اگر شما به شدت ورزش می کنید یا با شکل بد، ناراحتی گردن را خواهید دید.

دقت کنید که وزنه ها به درستی قرار گرفته باشند تا از رگ به رگ شدن ماهیچه گردنی اجتناب کنید. از سرتان به عنوان اهرم استفاده نکنید وقتی روی شکم تمرین می کنید چون می تواند گردن را رگ به رگ کند روی حرکات سر مراقب باشید چون می توانند باعث آسیب گردن شوند.

5. بهبود وضعیت خواب برای درمان قولنج گردن:

اگر گردنتان خشک است، ممکن است به این دلیل باشد که محیط خوابتان به تغییر نیاز دارد بالش ها و تشک هایی وجود دارند که بسیار نرم و یا بیش از حد سفت هستند و اینها می توانند منجر به مشکلات کمر و گردن شوند از خوابیدن بر روی شکم خود اجتناب کنید چون می تواند باعث شود که گردن و سر تان پیچ بخورند و مفاصل را اذیت کنند.

بازوهای خود را زیر سر قرار دهید زانوها و باسن خود را کمی خم کنید این وضعیت جنینی است یک ناز بالش ارتوپدی برای حمایت از منحنی های طبیعی گردن در نظر بگیرید.

وضعیت خواب

6. تغییر محیط کار از روش های درمان قولنج گردن:

ممکن است حرکات تکراری را در محل کار انجام دهید که باعث جراحات جزئی می شود اگر مشکل مربوط به کار است می توانید با رئیستان درباره تغییر فعالیت ها و یا موقعیت شغلی صحبت کنید شاید جای کامپیوتر یا صندلی را تغییر دهد.

مهارت های تلفنی خود را تغییر دهید و عملکرد سخنگو را امتحان کنید. اگر رانندگی زیادی انجام می دهید موقعیت صندلی خود را تغییر دهید سر خود را به راحتی تکیه دهید تا فشار را کاهش دهید.

7. قولنج گردن را با ماساژ درمان کنید:

ممکن است درد شدید ماهیچه داشته باشید که باعث می شود قولنج گردنتان را بشکنید ماساژ بافت عمیق می تواند به کشش متوسط، کاهش التهاب، انقباض عضلانی و آرامش کمک کند یک ماساژ 30 دقیقه ای را در نظر بگیرید که روی شانه و گردن تمرکز دارد از مشاور خود بخواهید تا جایی که می توانید تحمل کنید ادامه دهید زیاده روی نکنید، بنابراین ماساژ سبک تر می تواند گزینه بهتری باشد.

دقت کنید که قبل و بعد از ماساژ، مقدار زیادی آب بنوشید تا به دفع سموم، اسید لاکتیک و دیگر محصولات کمک کنید اگر این کار را نکنید، ممکن است حالت تهوع و یا سردرد بگیرید.

8. طب سوزنی برای درمان قولنج گردن :

چگونه شکستن قولنج گردن را رها کنیم؟ سعی کنید طب سوزنی را امتحان کنید این فرآیند شامل سوزن های بسیار نازک است که به نقاط انرژی خاص در بدن چسبیده اند. این می تواند به تورم، ناراحتی و فشار کمک کند. این روش چندین سال به طور موثر مورد استفاده قرار گرفته است.

پیش از این هم در نمناک اشاره شد نقاط طب سوزنی می توانند به گردن شما کمک کنند اما در تمام بدن قرار دارند. طب سوزنی توسط متخصصین مختلفی از جمله فیزوتراپیست، ماساژدرمانی، پزشکان و… انجام می شود. گاهی اوقات به عنوان درمان کمکی استفاده می شود.

9. درمان قولنج گردن با مراجعه به متخصص بیماری های استخوان :

متخصصان ستون فقرات می توانند بر روی کمر و مفاصل جانبی تمرکز کنند. آن ها می توانند تنظیماتی را برای قرار گیری گردن که درست تراز نمی شوند، ارائه دهند. این می تواند عجیب و غریب باشد، اما می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چطور از شکستن قولنج گردن جلوگیری کنید. این به این دلیل است که آن ها می توانند مفصل های سفت را مشخص کرده و به شما کمک کنند به جای سفت کردن مفاصل دیگر، آن ها را آزاد کنید.

تنظیمات واحد ممکن است گردن شما را بهبود دهد، اما به احتمال زیاد به چند درمان نیاز دارید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

دکمه بازگشت به بالا