علمی و پزشکی

فواید پیاده روی بعد غذا و اهمیت آن برای سلامت بدن

فواید پیاده روی بعد غذا و اهمیت آن برای سلامت بدن

آیا شما هم جزء افرادی هستید که دوست دارید بعد از خوردن یک وعده غذایی، پیاده  روی کنید؟ در واقع عادت پیاده روی کردن بعد از وعده غذایی برای سلامتی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ اما خیلی  ها از فواید این موضوع باخبر نیستند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم که راجع به فواید پیاده روی بعد از غذا صحبت کنیم که احتمالا خیلی از شما ترغیب می شوید این کار را انجام دهید.

بهبود وضعیت گوارشی

بعد از هر وعده غذایی بدن فرایند گوارش را آغاز کرده و می خواهد مواد مغذی را تجزیه کند و انرژی جذب کند. اگر بعد از غذا خوردن می نشینید و فعالیتی ندارید، این فرایند کند می  شود. جالب است بدانید خودتان هم متوجه این موضوع خواهید شد که پیاده روی بعد از غذا گوارش را آسان تر کرده و بهبود می بخشد.

بهبود وضعیت روحی

هیچ چیز بهتر از لذت بردن از یک غذای خوشمزه نیست؛ اما اگر بعد از آن فعالیتی نداشته باشید و یک جا بنشینید یا دراز بکشید، این احساس خوب از بین می  رود؛ در صورتی که هورمون های شادی که باعث بهبود روحیه می شوند، با پیاده روی بعد از غذا ترشح خواهند شد.

مراقبت از سطح گلوکز خون

بدن گلوکز، کربوهیدرات و دیگر مواد مغذی را از طریق غذا جذب می کند و آن ها را به سوخت تبدیل می کند.  با پیاده روی، این جذب بهبود پیدا کرده و سطح گلوکز خون به حد تعادل می رسد.

خواب بهتر

خیلی از افراد عادت دارند که بعد از غذا بخوابند؛ در صورتی که پیاده روی بعد از غذا باعث افزایش سطح سروتونین می  شود و بدن انرژی کسب خواهد کرد. اگر هم بعد از این پیاده روی قصد خواب داشته باشید، خواب آرام تری را تجربه می کنید، زیرا بدن به تعادل رسیده است.

بهبود گردش خون

بعد از پیاده روی؛ آدرنالین و خون را در بدن خود به گردش در می آورید که باعث می شود هم جذب مواد مغذی از غذا بهبود پیدا کند و هم فواید آن به مفاصل استخوان و سیستم تنفسی تان برسد و به طور کل همه اعضای بدنتان بهتر از قبل کار خواهد کرد.

چربی سوزی

متاسفانه خیلی از افراد از وعده های غذایی با کالری بالا استفاده می کنند و ورزش نمی کنند و این کالری های اضافی به شکل چربی در بدن آن ها تجمع پیدا می کند. در صورتی که اگر بعد از وعده غذایی پیاده  روی کنید، چربی سوزی به شکل عالی برایتان انجام خواهد شد.

افزایش سطح خلاقیت

اگر در فضای سرسبز زندگی می کنید؛  چه بهتر که پیاده روی بعد از غذا را در بیرون از منزل انجام دهید تا هم بتوانید از طبیعت لذت ببرید و هم به بهبود وضعیت جسمی خود کمک کنید و هم سطح خلاقیتتان به خاطر افزایش خون رسانی بالا برود.

خلاقیت

کمک به یادگیری چیزهای جدید

پیاده روی بعد از غذا یعنی استفاده کردن از فرصت برای افزایش علم و آگاهی؛ پس چه بهتر که در هنگام راه رفتن به یک پادکست آموزشی هم گوش دهید و همزمان اطلاعات تان را هم بالا ببرید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا