برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند

توجه به نحوه تنظیم درجه یخچال به جهت حفظ کارکرد صحیح آن بسیار موثر است. یکی از عوامل زمینه ساز به جهت بروز خرابی در یخچال یکسره کار کردن آن است. اما از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند ؟ چه نشانه هایی دال بر یکسره کار کردن یخچال وجود دارد؟ با شناخت عواملی که باعث میشود یخچال یکسره کار کند قادر به رفع آنها و نجات یخچال خواهید بود.

از کجا بدانیم یخچال یکسره کار میکند؟ اگر میخواهید بدانید چیست این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه و از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند

با توجه به نحوه کارکرد به راحتی میتوانید به سوالتان مبنی بر از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند، پاسخ دهید. با شناخت نشانه هایی که به یکسره کارکردن یخچال مربوط میشود میتوانید به این مهم پی ببرید. گاهی اوقات به دلیل تازه بودن یخچال افراد وسواس بسیاری به خرج میدهند و به کارکرد یخچال دقت میکند. به عبارتی شاید ممکن است شک شما به یکسره کار کردن یخچال کاملا بیهوده باشد. از این رو درخواست میکنیم به نشانه ها و علائمی که در ادامه به آنها میپردازیم توجه کنید.

نظر شما در مورد اینکه از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند چیست؟

یخچال اتومات نمیکند

از مهمترین نشانه هایی که مبنی بر یکسره کار کردن یخچال است، اتومات نکردن آن است. اما از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند و اتومات نمیکند؟ پیش از بررسی این مورد بهتر است بدانیم که اتومات کردن چیست و چرا اتفاق می افتد؟ یخچال زمانی اتومات میکند که هوای داخل یخچال به حدی گرم شده است که برای مواد خوراکی دمای مناسبی نیست. به عبارتی هوای داخل یخچال به حدی خنک نیست که برای مواد غذایی داخل آن مطلوب باشد.مثلا کره در یخچال یا بستنی در فریزر شل شود و تغییر حالت دهد

در چنین شرایطی یخچال اتومات کرده و شروع به کار میکند. در این بین شاید یک سوال در ذهنتان ایجاد شود. چرا هوای داخل یخچال باید به حدی گرم باشد که یخچال یکسره کار کند؟ مبرهن است که یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن دلیل محکمی بر وجود مشکل در یخچال است. هر مشکلی که اتومات کردن یخچال را دچار مشکل میکند باید سریعا رفع شود.

اتومات نکردن یخچال میتواند به دلیل بروز خرابی در قطعاتی مانند ترموستات و یا به علت دلایلی مانند باز ماندن درب یخچال باشد.

صدای یخچال دلیل یکسره کار کردن آن

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند و موتور آن دائما در حال خنک کردن هوای داخل یخچال است؟ موتور یخچال صدای ضعیفی دارد که با نزدیک شدن به یخچال میتوانید آن را بشنوید. اگر یخچال تان از سری مدلهای هوشمند است، باید درب یخچال را باز کنید تا بتوانید صدای ضعیف موتور را بشنوید.البته وقتی درب یخچال باز شود صدای کارکرد فن قطع میشود اما میشود صدای گردش گاز و به طبع آن صدای موتور را شنید ، زمانی که صدای موتور یخچال دائما به گوش میرسد، به راحتی میتوان تشخیص داد که یخچال یکسره کار میکند. این مورد از سری دلایل محکم مبنی بر این است که از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند.

زمانی که یخچال به دلایل مختلفی اتومات نمیکند، هیچ فرمانی به موتور مبنی بر غیرفعال شدن آن ارسال نمیشود. برای مثال گزینه نشتی در گاز یخچال را در نظر بگیرید. زمانی که گاز یخچال نشت کرده و عملکرد یخچال به هم میخورد، موتور یخچال نیز به فعالیت خود ادامه داده و اتومات نمیکند. در نتیجه یخچال یکسره کار کرده و صدای موتور دائما به گوش می رسد.

از همین لحظه به صدای موتور یخچالتان توجه کنید!

به محض باز شدن درب یخچال اتومات میکند

باز کردن درب یخچال هوای خنک درون آن را خالی میکند. نحوه عملکرد یخچال به نحوی است که هوای داخل یخچال را دائما خنک نگه میدارد تا مواد غذایی درون یخچال را حفظ کند. باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی هوای خنک داخل یخچال را تخلیه میکند و باعث میشود تا یخچال اتومات کند. اما اگر همیشه به محض باز کردن درب یخچال شروع به کار کند، یکی از نشانه هایی است که نشان میدهد یخچال یکسره کار میکند.

چرا که باز کردن درب یخچال تنها برای چند ثانیه هوای خنک داخل یخچال را تخلیه نمیکند. در این حالت شاید ایرادی در موتور یخچال وجود دارد که هوای داخل یخچال را به حد کافی خنک نمیکند و با باز کردن درب یخچال همان میزان هوای خنکی که تولید اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه (بررسی کامل + راه حل)

سلام شاید الان که شما دارید این محتوا رو مطالعه میکنید متوجه این شدید که یخچال فریزرتون داره یک سره کار میکنه و مرتبی دارید

به ساعت نگاه میکنید که چند ساعت داره کار میکنه پس چرا خاموش نمیشه!!!

نکنه که موتورش بسوزه؟؟؟؟

کاملا توی این وضعیت حال شما رو درک میکنم.

توی این محتوا همراه من باشید تا کاملا این موضوع رو بررسی کنیم.

از کجا بفهمیم یخچال داره یک سره کار میکنه ؟؟؟ خیلی وقت ها صدا های قطعات دیگه یخچال رو اشتباه میشنویم برای اینکه متوجه بشی که آیا یخچال داره یک سره کار میکنه مقاله رو یک مطالعه بزن

یخچال فریزر چند ساعت باید کار کند تا خاموش شود

خاموش کردن یخچال فریزر به عوامل زیادی بستگی دارد عواملی همچون دمای محیطی که یخچال فریزر در آن قرار گرفته و یا دمای مواد غذایی که در یخچال فریزر قرار گرفته و میزان باز و بسته شدن درب یخچال فریزر.

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند

ااگر شرایط گاز یخچال فریزر مطلوب باشد و یخچال فریزر به صورت یکسره کار کند باعث میشود که مواد غذایی داخل یخچال فریزر منجمد شود و یا باعث برفک زدن شود شما از صدای یخچال فریزر و تعغیر در حالت کارکرد دستگاه میتوانید متوجه این موضوع شوید.

علت یکسره کار کردن یخچال

یخچال فریزر یک سیستم برودتی است که وظیفه دارد دمای داخل کابین یخچال رو به یک دمای درخواستی از سمت مصرف کننده برساند

و زمانی که دما به دمای درخواستی رسید خاموش شود.

فرمان دمای درخواستی را مصرف کننده در یخچال فریزر های قدمی توسط ترموستات تنظیم میکند و دریخچال فریزر های امروزی توسط برد فرمان تنظیم میشود.

پس تا اینجا متوجه شدیم که مرحله اول باید یخچال فریزر به دمای درخواستی ما برسد تا خاموش شود.

حالا یک زمان هایی هست که دما به حد درخواستی ما رسیده اما باز هم یخچال فریزر خاموش نمیکند.

در این وضعیت در یخچال فریزر های قدیمی ایراد میتواند از ترموستات باشد و در یخچال فریزر های بردی و هوشمند میتواند مشکل از سنسور محیطی باشد برای اطلاعات بیشتر از سنسور متوانید به قسمت مراجعه کنید.

1-خرابی ترموستات یخچال فریزر

ترموستات یخچال فریزر وظیفه دارد که دمای یخچال فریزر را توسط لوله بلو تشخیص دهد و توسط انبساط وانقباظ گاز داخل لوله بلو آن را به لوله ای آکاردئونی برساند و درنتیجه لوله آکاردئونی برروی پلاتین قطع ووصل فشار وارد نماید ودر نتیجه موتور یخچال فریزر را خاموش وروشن نماید.

نتیجه : اگر گاز داخل لوله بلو ترموستات خالی شود باعث میشود که ترموستات بصورت صحیح کار نکند و اگر پلاتین های قطع ووصل برق ترموستات به هم بچسبند باعث میشود یخچال یکسره کار کند.

راه حل: تعویض ترمستات

2-خرابی سنسور محیطی یخچال فریزر

در یخچال فریزر های بردی و هوشمند به جای ترموستات برای تشخیص دما از سنسورها استفاده میکنند سنسور ها مقاومت های دمایی هستند یعنی با تعغیر دما مقاومت آنها تعغیر میکند و میزان مقاومت را برای برد فرمان ارسال میکنند و برد فرمان از میزان مقاومت سنسور ها تشخیص میدهد دمای داخل کابین چقدر است هر سنسور مقاومتی دارد که در جدول میزان مقاومت یخچال فریزر در قسمت میتوانید آنهارا مطالعه کنید

نتیجه گیری: اگر سنسور محیطی میزان مقاومت را به درستی برای برد ارسال نکند و یا برد فرمان خراب باشد باعث میشود یخچال یکسره کار کند.

راه حل:  تعویض سنسور و یا برد فرمان

3-نشتی گاز و یا خرابی موتور یخچال

یکی دیگر از علت های یکسره کار کردن یخچال خرابی موتور ویا برد فرمان است در سیکل تبرید ما قطعاتی همچون موتور کمپرسور و کندانسور ولوله موئی و اواپراتور و گاز مبرد را داریم که هریک از این موارد مشکل پیدا کند باعث میشود که یخچال فریزر یا از سرما بیفتد و یا سرما را با کیفیت مطلوب نرساند که میتوانید در مطلب علت ن در این باره اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

نتیجه گیری کلی :

اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه ؟

قطعات یخچال فریزر یک سیستم به هم وابسته است که اگر یکی از این قطعات دچار مشکل شود باعث میشود مابقی قطعات به درستی کار نکند و یا به قطعات دیگر آسیب وارد کند.

اگر یخچال فریزر شما بصورت یکسره در حال کار است در بلند مدت باعث میشود که موتور کمپرسور بسوزد و یا اینکه اواپراتور(سردخانه) یخچال فریزر پر از برفک شود و در نتیجه دستگاه کاملا از سرما بیفتد برای حل این مشکل بهتر است مشکل را ریشه ای حل نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا