برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

موارد منع مصرف از نخ کلاژن

یکی از انواع چین و چروک ها و خطوطی که معمولاً در اثر افزایش سن و از بین رفتن کلاژن های پوست به وجود می آید و سبب پیر به نظر رسیدن چهره افراد می شود، و خنده می باشد. ژنتیک و حرکت دادن زیاد صورت در هنگام صحبت کردن نیز، از دیگر دلایل ایجاد این خط می باشد. همچنین در برخی مواقع خشکی پوست، عدم مراقبت درست از پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدت طولانی و تحلیل رفتن پوست صورت نیز میتوانند باعث ایجاد خط اندوه شوند.

برای رفع خطوط خنده و اندوه امروزه متد ها و عمل های زیبایی بسیار متعدد و مختلفی در دنیا وجود دارد و هر یک به طریق متفاوتی انجام شده و دارای مزیت ها و معایب مختص خود می باشد؛ اما از جمله عمل های زیبایی که در سال های اخیر توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان به عنوان یک روش مطمئن و کم خطر تأیید شده است، لیفت نخ برای رفع این خطوط می باشد. لیفت با نخ یکی از به روزترین روش های غیر جراحی برای رفع نواقص پوستی است. در طی این روش حساس و ظریف، از طریق سوزن های نازک، قسمت های افتاده صورت مانند خط خنده و اندوه به آرامی کشیده می شوند تا صاف شوند. لیفت صورت کلاژن را تحریک کرده و پوست را ترمیم می کند و خاصیت ارتجاعی پوست را بازیابی می کند که پوست شاداب و جوان تر به نظر برسد.

خطوط خنده و اندوه در القای عدم طراوت، شادابی و جوانی چهره به مخاطب نقش موثری دارند. یکی از روشهای رفع خطوط اندوه و خنده لیفت با نخ است که توسط دکتر جمال الدین حسن زاده، متخصص پوست در شهرکرد انجام می شود.

انواع نخ کلاژن ساز

که به اختصار به آن PDO می گویند نخ تک رشته ای است و خیلی اثرات لیفت ندارد.

PDO-COG

نخ تک رشته ای است که واجد خارهای بسیار ظریفی است. این برجستگی ها باعث افزایش سطح تماس می شود که خود موجب التهاب و بیشتر می شود و از طرفی با قلاب شدن به پوست امکان لیفت سریع را ایجاد می کند. این نخ گران تر و مؤثرتر از بقیه است.

در این سیستم نخ به  شکل مارپیچ کار گذاشته می شود، لذا به همین دلیل طول بیشتری از نخ داخل بافت می شود که خود باعث التهاب و کلاژن سازی بیشتر می شود. این نخ ها نیز اثرات بیشتری در لیفت دارند و در کنار نخ های کاگ بسیار مورد استفاده برای لیفت هستند. بدیهی است که التهاب بیشتر موجب کلاژن سازی و خونرسانی بیشتر می شود. این سوزن ها و نخ ها وابسته به محل کارگزاری که می تواند صورت یا بدن باشد در ضخامت های مختلف و با طول های مناسب هر محل موجود هستند.

مزایای رفع خط اندوه و خنده با نخ کلاژن ساز

 • شادابی و طراوت بخشیدن به بافت پوست صورت
 • بهبود خاصیت ارتجاعی پوست صورت
 • کمک به روشن کردن بافت پوست صورت
 • بدون ایجاد هیچگونه زخم و آسیب به صورت
 • تحریک تولید کلاژن و الاستین به مدت طولانی
 • مشاهده نتایج طبیعی بدون هیچگونه کشیده شدن و فرورفتگی بیش از حد پوست

نحوه رفع خط اندوه و خنده با نخ کلاژن ساز

پزشک ابتدا یک بیحسی موضعی خفیف در محل عمل اعمال می کند و سپس نخ  لیفت را به وسیله یک سوزن خیلی ریز در زیر پوست جایگذاری می کند. وقتی که نخ لیفت در جای خود قرار داده شد، پزشک به آرامی بافت پوست را با دست فشار می دهد تا شکل مورد نظر در آن ایجاد شود و نتیجه مطلوب از عمل به دست آید. نتیجه این عمل، پوستی محکم و جوان است که بدون نیاز به بریدگی و بخیه در پوست حاصل شده است و نیازی هم به استراحت بعد از عمل ندارد.

اقدامات قبل از درمان با نخ کلاژن ساز

 • متخصصان موافق هستند که افراد کاندید جهت انجام نخ لیفت باید حداقل از یک هفته قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار اجتناب نمایند؛ زیرا این موارد باعث کمبود آب بدن می شوند و ممکن است که با مواد بیحسی تداخل ایجاد کنند.
 • از تمام محصولات دارویی بر پایه ی آسپرین باید اجتناب شود (این داروها رقت خون را بالا می برند) و می توانند باعث خونریزی غیرضروری در هنگام انجام این پروسه درمانی شوند. این مورد می تواند عوارض جانبی و ناخواسته ای را به همراه داشته باشد (جهت قطع دارو حتماً از دستورالعمل پزشک خود پیروی کنید).

مراقبت های پس از درمان با نخ لیفت

 • اگر پوست شما متورم یا کبود شده است، به مدت 30 دقیقه چهار بار در روز برای 5 روز اول، یخ استفاده کنید.
 • انجام حرکات ورزشی را به مدت 24 ساعت محدود کنید.
 • از مصرف کرم های صورت یا آرایشی صورت برای 48 ساعت خودداری کنید.
 • نوشیدنی را با نی استفاده نکنید.
 • سر را بالا نگه دارید. به مدت 5-7 روز با زاویه 45 درجه سر خود را نگه دارید.
 • به مدت 7-10 روز غذاهای نرم و یا مایعات بنوشید.
 • از جویدن آدامس به مدت 2 هفته اجتناب کنید.
 • به مدت 2-3 هفته از فشار شدید یا کشیدگی پوست صورت اجتناب کنید.
 • از کشیدن صورت یا ماساژ آن به مدت 3 هفته خودداری کنید.

موارد منع درمان با نخ کلاژن ساز

 • فعال و یا عفونت پوست
 • زمینه برآمدگی بعد از التیام زخم
 • بیماری های خود ایمنی، تصلب پوست، سارکوئیدوز ( یا زخم پوستی)، آمیلوئیدوز و…
 • داروهای ضد انعقاد: کومارین و هپارین (آسپرین)
 • هموفیلی
 • حاملگی، IVF
 • بدخیمی/ شیمی درمانی
 • هپاتیت B و C و HIV
 • پورفیری

مدت ماندگاری درمان با نخ کلاژن ساز

معیارهایی برای افزایش ماندگاری و دوام نتایج حاصل از رفع و اندوه با نخ موجود می باشد. به عنوان مثال نوع نخی که مورد استفاده قرار می گیرد تأثیر بسزایی در مدت زمان دوام نتایج آن دارد. معمولاً نخ های صاف که برای رفع خط خنده و اندوه مورد استفاده قرار می گیرند پس از مدت کوتاهی قدرت خود را از دست می دهند و در داخل بافت می لغزند و تأثیراتش از بین می رود. به طور میانگین مدت باقی ماندن نتایج نخ های صاف 6 ماه می باشد. در دیگر نوع نخ که نخ های خاردار نام دارد، میزان مقاومت و دوام بیشتری دارند و ماندگاری نتایج آنها تا 5 سال نیز باقی می ماند و پس از آن پوست به شرایط عادی قبل از بر می گردد. عامل دیگر جهت تداوم بیشتر لیفت خط خنده و اندوه نحوه لیفت کردن و مهارت پزشک می باشد. گاهی با اشتباه پزشک بی تجربه باعث می شود نخ ها از صورت خارج شوند یا کبودی و ورم غیر عادی پیش بیاید که با تحقیق و انتخاب صحیح پزشک و کلینیک معتبر می توانید از این عوارض جلوگیری کنید.

هزینه این پروسه با توجه به دستمزد پزشک، نوع نخ و تعداد آن، هزینه داروها و غیره تعیین می شود.

عوارض جانبی درمان با نخ کلاژن ساز

نخ های کلاژن ساز، خطرناک نیستند و اثرات جانبی بر بدن ندارند. ممکن است این نخ ها باعث ایجاد قرمزی، تورم و کبودی ناشی از عمل شود. با این حال، افراد مختلف می توانند به درمان، متفاوت واکنش نشان دهند. این عوارض جانبی ظرف چند روز ناپدید می شوند. هیچ برش و هیچ بخیه ای در این روش وجود ندارد، بنابراین هیچ جای زخمی وجود ندارد.

صورتی متناسب و چهره  ای موزون غریزه ای مشترک بین تمام انسان هاست؛ همه دوست دارند جوان تر از سن واقعی شان به نظر برسند. با اینحال گاهی عواملی مانند ژنتیک، بیماری های مزمن، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ی ناسالم و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید انسان  را از تناسب چهره دور می کنند و باعث می شوند پیرتر از آنچه که هست به نظر برسد.

بعضی وقت ها خانم های جوانی را می بینیم که حجم صورتشان خوب است اما دچار افتادگی پوست شده اند. گاهی با افرادی مواجه می شویم که بعد از اتمام دوره ی تزریق فیلر و بوتاکس هنوز هم به ظاهر دلخواه شان نرسیده اند. حتی خانم هایی هستند که صورت شان هیچ نقصی ندارد اما از پیری می ترسند و روش های موزون سازی را به عنوان راه حلی پیشگیرانه دنبال می کنند.

فرقی نمی کند شما عضو کدام دسته باشید. لیفت غیر جراحی با استفاده از ساده بهترین راه برای رسیدن به چهره ای موزون است. اگر در مورد این روش نوین چیزی نمی دانید با ما همراه باشید و با دیدگاه در مورد کلاژن سازی و بهبود قوام پوست با استفاده از نخ های کلاژن ساز PDO ساده آشنا شوید.

نخ کلاژن ساز چیست؟

نخ  های کلاژن ساز PDO ساده (که نخ های مونو هم نامیده می شوند) از جنس بهترین نخ های جذبی جراحی پلاستیک هستند. این نخ ها که ظرف مدت 2 تا 3 هفته کاملا جذب می شوند، فیبروبلاست های لایه درم را به شدت تحریک می کنند تا بافت ترمیمی غنی از کلاژن و الاستین را بسازند.

دکتر لیلا فرد:

در این تکنیک اثری از خود این نخ ها باقی نمی ماند، اما بافت ترمیمی سفت و محکمی که ساخته اند باعث لیفت پوست می شود. این روش کاملا بدون درد و با حداقل دوره نقاهت همراه خواهد بود.

لیفت صورت با نخ های کلاژن ساز برای چه کسانی مناسب است؟

در افرادی که با فیلرهای هیالورونیک، گودی های صورت را اصلاح کرده اند و مخازن هیالورونیک پوست را با پروفایلو (هیالورونیک خالص که ماده اولیه ساخت کلاژن است) پر کرده اند، بهترین نتیجه ی حاصل از لیفت صورت با نخ  را شاهد خواهیم بود. آموزش پاکسازی پوست یکی از پرمتقاضی ترین دوره های آموزشی، دوره پاکسازی پوست یا همان فیشیال می باشد

ماندگاری لیفت با نخ کلاژن ساز چقدر است؟

اثر و لیفت با نخ های کلاژن ساز مونو تا 2 سال ماندگاری است. با اینحال با توجه به اینکه نخ های PDO از جنس نخ های بخیه ی جذبی هستند پس از 6 تا 8 ماه توسط بدن جذب می شوند و بهتر است سالانه یکبار تکرار شوند.

فیلم تزریق نخ کلاژن

عوارض نخ کلاژن ساز چیست؟

لیفت با نخ های کلاژن ساز، همانند دیگر روش های موزون سازی از جمله تزریق فیلر و ، یک اقدام علمی است اما به شرطه ها و شروطه ها:

 • انتخاب مورد مناسب که در زمان معاینه و توسط پزشک شما مشخص می شود (بدیهی است اینکار برای همه مناسب نیست)
 • نوع نخ مورد استفاده
 • محل جای گذاری آن در صورت
 • تکنیک جای گذاری

ضمنا فراموش نکنید که تکنیک های موزون سازی هم همانند سایر اقدامات پزشکی، مهم و به لحاظ سلامتی سرنوشت ساز هستند. در صورتیکه هرگونه مشکل قلبی، عروقی، بیماری ریوی، بیماری پوستی، مشکلات سیستم ایمنی و… دارید، پزشک متخصص طب زیبایی خود را در جریان بگذارید.

دکتر لیلا فرد:

جلسه ويزيت و معاينه، قبل از هر گونه اقدام پزشكى، يكى از اركان مهم حفظ سلامتى ما به حساب مى آيد. همانگونه كه قبل از هر جراحى يا حتى يك آندوسكوپى و عكسبردارى ساده، پزشكمان را در جريان وضعيت جسمى و سلامتى خودمان قرار می دهيم، براى هرگونه اقدام زيبايى (حتى تزريق بوتاكس كه به نظر ساده مى آيد) بايد، پزشك مان را از بيماری ها و شرايط سلامتی مان، مطلع كنيم. گاهى وجود يك بيماري، منع مطلق تزريق بوتاكس يا فيلر است و يا براى حفظ سلامتى و رعايت احتياط، نيازمند مجوز از پزشك متخصص بيمارى ديگرى مثل همكار متخصص داخلى، قلب يا روماتولوژى هستيم.

در کاشت نخ  های کلاژن ساز دو هدف مهم مورد نظر ما است:

 • کلاژن سازی که به تدریج باعث سفتی و افزایش قوام بافت می شود و اثرات آن در طولانی مدت (مثلا 6 تا 12 ماه) مشخص می شود. تاثیرات لیفت صورت با نخ در نخ ها PDO ساده به خوبی مشهود است.
 • لیفت و بالا کشیدن نواحی مانند شقیقه، گونه، ماریونت و… که برای رسیدن به این هدف می توان از نخ هایی مانند سیلوئت آمریکا استفاده کرد.

نخ  های کلاژن ساز زمانی بهترین نتیجه را ایجاد می کنند که کارهای تزریق فیلر و بوتاکس را کامل کرده  باشید، صورتتان پر باشد و گودی نداشته باشد و بخواهید برای رفع افتادگی و افزایش قوام پوست کار مکمل عالی را انجام دهید. انتظار نداشته باشید (نخ چه نوع ساده و چه نوع ملا کاگ مثل سیلوئت) خط خنده یا ماریونت را پر کند. جهت استفاده از نخ، مانند و بوتاکس، به نوع نخ، محل جایگذاری و تبحر و مهارت پزشکتان توجه کنید.

دکتر لیلا فرد:

از نخ کلاژن انتظار معجزه نداشته باشید چون روش های لیفت در کنار هم موثر هستند و قرار نیست یک دفعه همه مشکلات چهره ما با یک اقدام طبی رفع شود.

آیا تعداد نخ  های کلاژن ساز همواره مشخص است؟

محورهای مورد نیاز و تعداد نخ  های کلاژن در هر فرد ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد. اما یک الگوی علمی مشخص دارد که توسط پزشک شما بر اساس سن شما، جنس پوست و ضخامت و قوام آن و میزان افتادگی ها تعیین می شود.

در ویدئو زیر نمونه ای از درمان مربوط به یکی از مراجعه کنندگان عزیز دکتر فرد را می بینید. در مورد ایشان از 20 عدد نخ PDO ساده در هر طرف صورت استفاده شده است.

توضیحات ویدئو از زبان دکتر لیلا فرد:

برای مراجعه کننده عزیز که تمام کارهای فیلر و بوتاکس شون رو کامل کرده بودیم و دو جلسه پروفایلوشون رو هم زده بودیم، برای تکمیل کلاژن سازی، بهبود قوام پوست و افزایش محتوای کلاژن از نخ های کلاژن ساز یا PDO ساده استفاده می کنیم.

این نخ های کلاژن ساز که همون نخ های جراحی پلاستیک هستند و ظرف 2 تا 3 هفته جذب می شوند، تدریجا فیبروبلاست ها رو تحریک به ساخت کلاژن می کنند. برای ایشان در چهار محور (محور خط فکی، محور زاویه فکی، محور خط خنده و محور راس گونه) و در هر محور 5 نخ – مجموعا برای هر سمت صورت 20 نخ استفاده شده است.

در این روش درد بسیار ناچیز و قابل تحمل است. اثرات درمان پس از 1 تا 2 هفته شروع و به تدریج مشهودتر خواهد شد.

عوارض لیفت صورت با نخ کلاژن چیست؟

همانطور که گفتیم نخ  های کلاژن ساز جایگزین فیلر هیالورونیک، بوتاکس و نیستند اما یک مکمل درمانی عالی محسوب می شوند.
اگر این نخ ها از جنس مرغوب انتخاب شوند، با تکنیک درست جایگذاری شوند و در انتخاب فرد مناسب دقت کافی انجام گیرد، کاملا بدون عارضه هستند.

قیمت  نخ  کلاژن ساز چقدر است؟

از آنجائیکه تعداد نخ  های کلاژن ساز و محورهای جایگذاری نخ کلاژن برای هر کس متفاوت است، قیمت این تکنیک یکسان نیست. برای تعیین وقت مشاوره و اطلاع از هزینه های مربوط به این تکنیک و سایر تکنیک های موزون سازی که توسط دکتر فرد ارائه می شوند با واحد پذیرش تماس بگیرید. برای اطلاع از راه های تماس

پرسش های رایج در مورد نخ های کلاژن ساز مونو

آیا می شود از این درمان برای لیفت شقیقه و بالا کشیدن انتهای چشم ها استفاده کرد؟

دکتر لیلا فرد:

خیر؛ من از نخ های کلاژن ساز PDO استفاده می کنم. این نخ ها ظرف مدت 1 تا 2 هفته جذب می شوند و با تحریک شدید بافت ترمیمی و کلاژن سازی یاعث افزایش قوام پوست می شوند. من از نخ های بالا کشنده مانند نخ هایی که با آنها لیفت شقیقه و چشم گربه ای انجام می دهند، استفاده نمی کنم.

آیا شما نخ سیلوئیت را تائید می کنید؟

دکتر لیلا فرد:

بله؛ اگر از همکاران کسی نخ سیلوئیت آمریکا را موجود داشت، برای بالا کشندگی پوست، حتما استفاده بفرمائید. تا جائی که من مطلع هست مدتیست در ایران موجود نیست.

برای افتادگی پایین صورت، فیلر چانه بهتر است یا لیفت با نخ کلاژن ساز؟

دکتر لیلا فرد:

پاسخ این سوال را در متن داده ایم: فیلر + نخ، در صورتی که در معاینه دقیق، شما مناسب این اقدامات باشید، کمک کننده هستند.

لیفت با نخ کلاژن چه زمانی توصیه می شود؟

دکتر لیلا فرد:

من مدت هاست برای مراجعین عزیزی که برنامه تزریق فیلر و بوتاکس آنها را کامل کرده ام، به عنوان مکمل درمان و تقویت کلاژن سازی از نخ  های کلاژن ساز PDO استفاده می کنم.

آیا نخ  های کلاژن ساز PDO در جوانسازی گردن کاربرد دارند؟

دکتر لیلا فرد:

بله؛ یک روش مکمل و عالی در کنار میکروبوتاکس، و فیلر هیالورونیک استفاده از نخ کلاژن PDO است که سالانه یکبار توصیه می شود. اقدامات زیبایی و جوانسازی با نخ  های قابل جذب، یکی از محبوب ترین و مؤثرترین اعمال غیرجراحی است که برای کشیدن و سفت کردن پوست های شل، همچنین افزایش استحکام و مورد استفاده قرار می گیرد. لیفت با نخ همچنین مناطق کوچک دارای چربی در قسمت پایین صورت و بدن را نیز از بین می برد. عملکرد نخ ها در زیبایی به این صورت است که به کشیدن پوست ضعیف کمک می کند و پوست را به تولید کلاژن بیشتر تحریک می نماید.
در بسیاری از اقدامات زیبایی و جوانسازی، مراقبتهای پس از عمل، نقشی کلیدی در دستیابی به بهترین و مطلوب ترین نتایج خواهد داشت. در لیفت با نخ نیز همین قاعده حکم فرما است؛ و پس از عمل مراقبتهایی لازم است تا هم به رفع عوارض کمک کند و هم بتوان شاهد عالی ترین نتایج بود. در این مطلب بر آن شدیم تا مراقبتهای بعد از لیفت با نخ را به شما کاربران گرامی معرفی نموده و شما را با چند و چون آن آشنا سازیم.

لیفت با نخ یکی از روشهای غیرتهاجمی کم عارضه، مقرون به صرفه و با نتایج چشمگیر برای است که توسط دکتر رامین مدرسی، در اصفهان قابل انجام می باشد. اگر مایل به جوانسازی و لیفت با نخ می باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما، با شماره های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.

روش انجام لیفت با نخ

مکانیزم ، به شکلی است که بلافاصله پس از عمل، نتایج اولیه، قابل مشاهده خواهد بود. در این فرایند به جای از بین بردن کامل افتادگی پوست، تنها بخشی از افتادگی پوست مهار می شود که نتیجه ای به شدت چشمگیر در رفع چروک و لیفت پوست به همراه دارد.

در این روش تحریک لایه های میانی پوست توسط نخ لیفت و افزایش سطح ساخت کلاژن و الاستین، به بازیابی شادابی و طراوت پوست می انجام. در لیفت با نخ، با کارگذاری نخ های قابل جذب در مناطق معین، که بدون بخیه و برش صورت می گیرد، و توسط سوزنهای مخصوص انجام می شود؛ می توان شاهد جوانسازی و رفع چین و چروک پوست، مهار افتادگی پوست و بود.

مراقبت های بعد از لیفت با نخ چیست ؟

پس از عمل لیفت با نخ، در محل درمان احساس سفتی و تورم طبیعی است. گزگز، بی حسی و کبودی هم ممکن است ایجاد شود. استفاده از کمپرس یخ در موضع درمان، می تواند بسیار کمک کننده باشد.
از جویدن خوراکی های سفت خودداری شود.
پس از لیفت با نخ، به مدت یک هفته باید زیر سر بلند باشد. و از خوابیدن روی محل عمل نیز پرهیز شود.
هم قبل و هم بعد از از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین اجتناب شود.
ماساژ محل درمان اکیداً ممنوع است.
تا دو هفته از ورزشهای سخت و سنگین خودداری شود.

موارد استفاده از نخ لیفت

رفع افتادگی کلی پوست صورت و گردن
درمان افتادگی گونه ها و فک (متوسط تا شدید)
از بین بردن خطوط ماریونت (متوسط تا شدید)
و پیشانی (هر درجه از افتادگی)
جوانسازی و افزایش در مناطق زیر چشم، گونه ها، و

فواید لیفت با نخ

حداقل تهاجم در این روش
زمان کوتاه مورد نیاز برای انجام لیفت با نخ
مشاهده نتایج بلافاصله پس از لیفت
احتمال آسیب اعصاب بسیار اندک است
قابلیت تکرار عمل در صورت عدم رضایت وجود دارد
نتایج قابل پیش بینی است

موارد منع لیفت و کشیدن صورت با نخ

فعال یا عفونت پوست
استعداد پوست برای ایجاد کلویید
در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین
بیماران هموفیلی، سرطانی، هپاتیت B و C همچنین مبتلایان به ایدز و بیماریهای خود ایمنی

 

 

دکمه بازگشت به بالا