برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

ایران فونت؛ اولین و بزرگترین سایت دانلود رایگان فونت فارسی

بهترین فونت های فارسی کدامند؟

من اینجا تعدادی دسته بندی را نوشتم که هرکدام بهانه ای باشه برای معرفی بهترین فونت های فارسی و مطمئناً روش جامع و علمی برای دسته بندی فونت ها نیست.
مثلا یک فونت که برای طراحی وب سایت بهترین هست ممکنه برای مجله یا نامه اداری هم خیلی خوب باشه. جهت اطلاعات بیشتر از منبع این مطلب کلیک کنید.

برای معرفی بهترین فونت برای وب سایت لازم نیست به سال های دور بریم. چون تا همین چند سال قبل امکان استفاده از فونت دلخواه و قرار دادن اون روی وبسایت وجود نداشت. تا اون موقع بهترین فونت وب یا شاید بهتر باشه بگیم تنها فونت قابل استفاده در طراحی وبسایت تاهوما بود. چون روی همه ویندوزها بود. اما بعد از پشتیبانی همه مرورگرهای وب از فونت فارسی ظاهر سایت های ایرانی دگرگون شد. وب سایت ها خیلی سریع از فونت های پر استفاده در گرافیک چاپی استفاده کردند که در این بین فونت های یکان، نازنین، میترا، ترافیک، رویا پر طرفدارتر از بقیه بودند. در اون سال ها وب سایت بی بی سی فارسی اولین سایتی بود که وب فونت اختصاصی خودش را استفاده کرد که اسمش بی بی سی نسیم بود و خب پیرو اون خیلی از سایت های ایرانی هم از این فونت استفاده کردند. این فونت ها گاهی بهتر از تاهوما بودند و گاهی هم نه! خیلی از این فونت ها برای وب بهینه نبودند و خوانایی و نمایش خوبی نداشتند. جهت اطلاعات بیشتر از فونت انلاین همراه ما باشید.

وب فونت ایران سنس

اما در سال 1393 مسلم ابراهیمی در وبلاگ خودش فونت جدید ایران سنس را معرفی کرد. این فونت رایگان نبود اما با قیمت کمی می شد خریداری و دانلودش کرد و بدون محدودیت استفاده کرد. اینطوری شد که در کمتر از یک سال اکثر وبسایت های جدید فارسی از فونت ایران سنس خوششون اومد. فونت ایران  سنس به نسبت فونت های دیگه به نظر خواناتر و زیباتر بود و البته به نظر می رسید یک محصول حرفه ای تر هست که توسط خود طراح منتشر شده، پشتیبانی داره و رفع اشکال میشه. به مرور در سال های بعد فونت های جدید زیادی برای طراحی وب معرفی شدن ولی بهتره بدونید که هنوز از نظر بسیاری از طراحان وب، ایران سنس بهترین فونت برای وب سایت است.
بنابراین اگر تمایلی ندارید که فونت سایت تون خیلی خاص باشه و می خواهید اکثر کاربرهاتون را از خوانایی نوشته ها راضی نگه دارید بهترین فونت برای وب سایت شما هست.

وب فونت ایران یکان

و اما بعد از ایران سنس باید از فونت ایران یکان نام ببریم که دومین وب فونی بود که باز هم توسط مسلم ابراهیمی در سال 1395 معرفی شد. این فونت ترکیبی از 2 تا از پرطرفدارترین فونت های فارسی یعنی یکان+ایران سنس هست و علاوه بر اینکه خوانایی و قابلیت های ایران سنس را داره کمی هندسی تر هست. اگر می خواهید خیالتون راحت بشه که ایران یکان هکم یکی از بهترین فونت ها برای طراحی وب سایت هست کافیه بدونید که وبسایت جدید دیجی کالا ، دیجی استایل، شیپور، تپسی و … از فونت ایران یکان استفاده می کنند. پس اگر می خواهید یک وب فونت مطمئن کمی هندسی و به نسبت جدید برای وبسایت تون انتخاب کنید بهترین فونت برای وب سایت شما می تونه باشه.

وب فونت انجمن

دو فونت قبلی که بهش اشاره کردیم دارای سبک خاصی در طراحی هستند که با ساده شدن شکل حروف و یکسان بودن ضخامت حروف به دست میاد. ممکنه شما از این سبک فونت خوشتون نیاد و تمایل داشته باشید که از یک فونت متفاوت استفاده کنید اگر اینطوره بهتره فونت انجمن اثر هیربد لطفیان را ببینید. فونت انجمن برعکس 2 فونت قبلی دارای تنوع ضخامت هست و زاویه های شکسته ای داره که باعث شده فونت شخصیت رسمی تر و فرهنگی تر داشته باشه.  فونت انجمن در آغاز سال 1398 معرفی شده و به نسبت 2 فونت قبل جدیدتر هست و به طبع کمتر استفاده شده . بنابراین اگر می خواهید فونت وبسایت شما متفاوت از فونت های مرسوم باشه و شخصیت فرهنگی تر داشته باشه بهترین فونت برای وب سایت شما می تونه باشه.

وب فونت دانا

در خرداد ماه 1398 مسلم ابراهیمی فونت دانا را ارائه کرد که سبکی مشابه وب فونت های قبلی این طراح (ایران سنس و ایران یکان) داشت. اما بطور مشخصی فونت دانا پیش رفته تر و به روز تر از دیگر فونت هاست. طراحی فونت دانا خیلی دقیق تر و مهندسی  شده تر از ایران سنس و ایران یکان است و از تکنولوژی فوق العاده وریبل بودن هم بهره می برد. فونت وریبل دانا به طراحان وب سایت این امکان را می دهد که 10 وزن و تعداد زیادی استایل را یکجا در یک فونت بر روی سایت خود نصب کنند بدون اینکه حجم افزایش پیدا کند. فونت دانا دنیایی از امکانات گرافیکی و نرم افزاری است که تا کنون در هیچ وب فونت فارسی موجود نبوده. مانند ایرانیک کردن حروف، کشیده کردن، تغییر شکل نقطه ها و بسیاری امکانات دیگر که با مراجعه به صفحه می توانید آن را ببینید. بنابراین اگر می خواهید وب سایت شما از به روز ترین تکنولوژی فونت بهره بگیره و به فونت های خیلی ساده و هندسی علاقه دارید بهترین فونت برای وبسایت می تونه باشه.

وب فونت ایران و ایران شارپ

اگر شما از هیچ کدام از فونت های جدید خوش تان نمی آید و دوست دارید فونت سایت شما شبیه فونت رسمی که در کتاب ها و روزنامه های ایرانی استفاده می شود باشد. ما به شما وب و را پیشنهاد می کنیم. این 2 فونت بر اساس سبک نسخ کلاسیک ایرانی طراحی شده اند و به وب سایت شما شخصیت فرهنگی و رسمی می دهند. ایران شارپ دارای شکستگی و زوایای بیشتر و فونتِ ایران نرم تر است.

وب فونت ایران سنس دست نویس

بعضی وب سایت ها ممکن است بخواهد بیشتر از هر چیزی دارای حس شاد و صمیمی باشند مانند سایت ها و بازی هایی که ویژه کودکان و نوجوانان طراحی  می شوند یا وب سایت های دارای محتوی طنز و هیجان انگیز . برای چنین وب سایت هایی بهترین فونت است.  فونت ایران سنس دست نویس بر اساس فونت پر طرفدار ایران سنس طراحی شده اما حالت دست نویس و فانتزی دارد، نقطه ها و لبه ها کاملا دایره هستند و دارای حس صمیمیت و شادمانی بسیار است.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا