پلکسی گرد ( استوانه پلکسی و برش گرد صفحه پلکسی)

خوب است بدانید که پلکسی گلس یک ترموپلاستیک در رنگ بندی های مختلف می باشد که از ویژگی های مانند سبکی وزن، مقاومت بالا و انعطاف پذیری مناسب برخوردار است. معمولا این ورق ها در صنایع تزئینی و دکوراسیون مانند ساخت استند، باکس گیفت و موارد این چنینی مورد استفاده قرار می گیرند اما می توان گفت که کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف دارند. همراه آقای پلکسی باشید.

ورق پلکسی گلاس چیست؟

ورق پلکسی عموما با نامپلکسی گلاسشناخته می شود. ورق پلکسی نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس ورق پلکسی از نوعی پلی کربنات شفاف است. جنس ورق پلکسی نوعی پلیمر است. از دیگر ویژگی های ورق پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. ورق پلکسی به صورت صفحاتی با ابعاد 2/1 × 8/1 متر به بازار ارائه می شود. پلکسی گلاس یا همان ورق پلکسی در دو نوع مات و شفاف در رنگ های مختلف تولید می شود. ورق پلکسی دارای ضخامت هایی بین 1 میلی متر تا 40 میلی متر است. از این رو ماده مناسبی برای ماکت سازی است.

ورق پلکسی گلاس به دو عامل ضخامت ورق پلکسی و ابعاد ورق پلکسی محاسبه می شود. هرچه ضخامت ورق پلکسی بیشتر باشد به تناسب قیمت ورق پلکسی نیز افزایش پیدا می کند.

کاربردهای مختلف ورق پلکسی:

ورق پلکسی کاربردهای متعددی دارد. استفاده از ورق پلسی روز به روز افزایش پیدا می کند. مهم ترین کاربرد ورق پلکسی جایگزین شیشه شدن است. این به دلیل خاصیت ضد خش بودن ورق پلکسی است. البته از ورق پلکسی گلاس شفاف می توان در زمینه های مختلف و در ساخت محصولات متنوعی استفاده نمود.

موارد زیر از جمله مهم ترین کاربرد های ورق پلکسی است:

  • ساخت استند های تبلیغاتی
  • ساخت تندیس های چهره تزیینی
  • ساخت باکس پلکسی گلاس
  • ساخت تریبون های سخنرانی و استند های مجری

پلکسی گلاس از کجا بخریم

اگر شما نیز قصد خرید پلکسی را دارید حتما مشخص نمایید که به چه نوع پلکسی نیاز دارد. فروش پلکسی آینه ای یا خرید پلکسی شفاف یا حتی خرید پلکسی مات را برای خود مشخص نمایی. قیمت پلکسی مات ارزان تر از سایر مدل های پلکسی است.

در طرفین صفحات پلکسی گلاس معمولاً برچسبی مقوایی چسبیده شده که کار محافظت از این ورقه ها را در برابر گرد و خاک انجام می دهد. از این لایه می توان برای خط کشی و مشخص نمودن محل برش نیز استفاده نمود. برای برش پلکسی دو روش وجود دارد. استفاده از کاتر مخصوص برش پلکسی و دستگاه برش CNC. اما بهتر است برش ها توسط دستگاه انجام شود. چون در دستگاه برای برش از اشعه لیزر استفاده می شود، به همین خاطر برشها دقیق تر، تمیز تر و ظریف تر خواهد بود و در نتیجه کیفیت کار بالا می رود.

دکمه بازگشت به بالا