برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

اهمیت هوشمندسازی ساختمان

بنابراین هزینه های نگهداری و سرمایه اختصاصی کاهش می یابد و با تعویض و به روزرسانی تجهیزات، انرژی مصرفی کاهش می یابد. هنگامی که بنای یک ساختمان به اتمام می رسد، تأثیر ساختار آن بر عملکرد مصرف انرژی آن به طور معمول تا زمان انجام نوسازی ثابت می شود.

چرا باید از فناوری هوشمندسازی ساختمان استفاده کنید؟

به کارگیری تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان و ساخت یک خانه هوشمند به سادگی زندگی را تغییر می دهد و سبب می شود که دیگر افراد نسبت به خانه و محل کارخود دغدغه ذهنی کمتری داشته باشند. زیرا تمام امور مربوط به خانه و وسایل برقی خود را می توانند از راه دور و یاحتی از طریق تلفن هوشمند خود کنترل و مدیریت نمایند. اما سوال اصلی این است که این تکنولوژی چه کاربردی برای منازل و ساختمان های تجاری و اداری دارد؟

1- امنیت محیط

امروزه در خانه های مدرن و هوشمند با استفاده از انواع به خصوص نصب کنید تا ترددهای مجاز و غیرمجاز را اعلام کند.

به کمک این دستگاه شما می توانید در هر نقطه خارج از خانه که باشید می توانید از رفت و آمدها به منزل و یا محل کار خود اطلاع پیدا کنید و همچنین با گوشی هوشمند خود آن را کنترل نمایید.

2- نظارت بر خانه

یکی از مزیت های دیگر خانه هوشمند، نظارت و کنترل محل از راه دور به کمک نصب مناسب و کنترل میدان دید و زمان بندی آن در زمان نبودتان، صدا و تصویر محیط را داشته باشید.

3- کنترل نور و روشنایی در محل

یکی از روش های بسیار رایج و محبوب در میان افراد که از تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان نشأت می گیرد، کنترل نور و روشنایی محل با گوشی هوشمند است. اتفاقی که خیلی از اوقات مخصوصا در منزل رخ می دهد، این است که اشخاص یادشان می رود چراغ ها را خاموش کنند.

یا مثلا موقع خواب، خوابشان می برد و برق را خاموش نمی کنند این مسئله باعث می شود که چراغ ها تا بیدارشدن آن ها روشن می ماند.

4- کنترل تمام لوازم برقی

علاوه بر این کنترل از راه دور فقط شامل نور و روشنایی نمی شود چرا که شما می توانید در یک خانه هوشمند همه ی وسایل برقی و الکترونیکی خود را کنترل نمایید.

تمام لوازم از جمله وسایل صوتی تصویری، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، گاز، پکیج، رادیاتورها و هر آنچه که توسط برق در محل کار می کند با این روش قابل کنترل هستند.

نکته قابل توجهی که در مورد تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان وجود دارد این است که اگر  از یک دستیار صوتی استفاده نمایید، به سادگی و با صحبت کردن به آن می توانید تمام فرایندهای لازم را انجام دهید.

این اتفاق چه در هر نقطه از منزل و چه در هر نقطه ای از دنیا از طریق تنها یک اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند قابل انجام می باشد.

در واقع این موضوع خود یک کاهش هزینه و صرفه جویی در زمینه هوشمندسازی است. در جای جای خانه شما برای اجرای دستورات خانه هوشمند، از کنترلرها، پنل هایی مانند تبلت و… استفاده می شود. درصورتی که با استفاده از سیستم صوتی هوشمند می توانید از روی رایانه، تبلت ها و یا اسپیکرها این دستورات را صادر کنید. این اسپیکرها آن قدر قدرتمند هستند که در هر نقطه ای دستورات شما را دریافت می کنند.

جهت آشنایی بیشتر با سیستم های مدیریت ساختمان مقاله را مطالعه نمایید.

خلاصه مطالب:

تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان چیست؟

هوشمندسازی ساختمان (BMS) یک فناوری جدید برای ایجاد امینت و آسایش بیشتر، صرفه جویی در مصرف انرژی ها و همچنین کنترل و مدیریت بهتر می باشد.

هوشمندسازی ساختمان چگونه به امنیت محیط کمک می کند؟

با نصب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن که بخشی از یک خانه هوشمند محسوب می شود می توانید هر لحظه از خارج از منزل محیط را کنترل نمایید.

هوشمندسازی ساختمان چگونه به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند؟

با مجهز کردن خانه با تجهیزات هوشمندسازی ساختمان می توانید تنها با نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند میتوانید زمان روشنایی و خاموش بودن آنها را کنترل کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا