هنر و سینما

روز پخش سریال شبکه مخفی زنان

ای بی سی مگ نوشت: این روزها خبرهایی مبنی بر از سرگیری پخش سریال «شبکه مخفی زنان» رد و بدل می شود که در عمل هنوز اجرایی نشده و از سوی ساترا و پلتفرم پخش کننده هم خبری رسمی مبنی بر صحت این ادعا منتشر نشده است. اما روندی که «شبکه مخفی زنان» از زمان پخش تاکنون در شبکه نمایش خانگی گذرانده و توقف چندباره، این پرسش را به ذهن متبادر می کند که آیا پرونده این سریال نیمه تمام را باید مختومه تلقی کرد یا هنوز احتمال پخش باقی قسمت های آن وجود دارد؟

هرچند تا همین جا هم توقف های چندین باره، قطعا بر روند ساخت و همچنین میزان استقبال از سریال، تاثیر منفی گذاشته است. ضمن اینکه با هر بار رخ دادن اتفاقاتی از این دست، مخاطب دنبال کننده سریال های نمایش خانگی که برای تماشای آن ها هزینه پرداخت می کند، به این مدیوم بی اعتمادتر شده و در نتیجه کلا به فضای شبکه نمایش خانگی و فعالان این حوزه آسیب وارد می شود.

مخاطبان مجموعه های شبکه نمایش خانگی در این سال ها با ناتمام ماندن چند سریال مواجه بوده اند؛ مجموعه هایی که بابت تماشای قسمت های مختلف آن  پول قابل توجهی هم پرداخت کرده اند و با اینکه بازیگران و کارگردانان اسم و رسم داری هم پشت کار بوده اند، اما از نیمه های مجموعه، با بدعهدی سازندگان و یا موانع دیگر روبه رو شده اند.

سریال «شبکه مخفی زنان» نیز از زمان انتشار تاکنون، در مواردی با وقفه در پخش همراه بوده است که هر بار شبهه توقیف این سریال را در برخی رسانه ها و فضای مجازی پررنگ کرده است. با این همه تاکنون تعامل ساترا، تهیه کننده و پلتفرم پخش کننده به روندی انجامیده است که پخش ادامه قسمت ها را به همراه داشته است اما در ارتباط با مورد آخر روند از سرگیری پخش کندتر از قبل بوده و سریال با توقف زمانی بیشتری مواجه شد.

افشین هاشمی، کارگردان سریال «شبکه مخفی زنان» نیز پیشتر درباره سخت گیری ها و سانسورهای عجیب و در عین حال بیش از حد این سریال انتقاد کرده بود.

سریال «شبکه مخفی زنان» بعد از پخش بیستمین قسمت خود، با وقفه در انتشار همراه شده و بعد از گذشت چند ماه از زمان یادشده، توضیحی از سوی پلتفرم پخش کننده به مخاطبان درباره ی دلایل این اتفاق و سرنوشت پخش آن ارائه نشد.

سیاهه سریال های ناتمام طولانی تر می شود؟

در پی پیگیری های ، جواد نوروزبیگی، تهیه کننده «شبکه مخفی زنان» پخش ادامه ی این سریال را به تصمیم پلتفرم پخش کننده مربوط دانست اما مسوولان پلتفرم پخش کننده نیز با وجود پیگیری ها تاکنون پاسخی رسمی را اعلام نکرده  و ارائه توضیحات را به بعد موکول کرده اند.

پیشتر معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا درباره ی دلایل این اتفاق و سرنوشت پخش ادامه قسمت ها توضیحاتی را بیان و تاکید کرده بود، مشکل جدی برای پخش سریال «شبکه مخفی زنان» وجود ندارد و مواردی که مطرح است، حتما با تعامل با پلتفرم و گفت وگو حل خواهد شد.

با این همه به نظر می رسد تا لحظه انتشار این گزارش، این تعامل آن طور که باید برقرار نشده یا نتایج آن رسانه ای و اجرایی نشده است.

«قهوه تلخ» جزو نخستین سریال های شبکه نمایش خانگی است که با استقبال خوبی هم مواجه شد. بیش از صد قسمت از این سریال که فضایی تاریخی و فانتزی داشت، در شبکه نمایش خانگی منتشر شد اما در نهایت چند قسمت پایانی این سریال پخش نشد و سریال بدون پایان متوقف شد.

سریال «جزیره» به کارگردانی سیروس مقدم، کارگردان باسابقه تلویزیون، سال گذشته در 14 قسمت منتشر شد. این سریال به طور ناگهانی و در حالی که گره های باز نشده زیادی در داستانش وجود داشت به پایان رسید و از قضا ساخت فصل دومی هم در کار نبود.

در سال 1397 وقتی نخستین قسمت های سریال «رقص روی شیشه» منتشر شد، به نظر می آمد این سریال عاشقانه به کارگردانی مهدی گلستانه و با حضور بازی بازیگران نام آشنای سینما همچون: بهرام رادان، مهتاب کرامتی و امیر آقایی، جزو سریال های موفق شبکه نمایش خانگی باشد. همه چیز خوب پیش می رفت، بازی ها، طراحی صحنه، داستان و فضای سریال؛ اما ناگهان در قسمت 12 به کلی ورق برگشت و سریال با وجود مشخص نشدن سرنوشت کاراکترهای اصلی به کار خود پایان داد.

سریال «عشق تعطیل نیست» به کارگردانی بیژن بیرنگ و با بازی مهناز افشار و محمدرضا گلزار، زوج موفق سینمایی در دهه هشتاد، از جمله سریال های شبکه نمایش خانگی است که به طور کامل منتشر نشده و پس از چند قسمت پخشش متوقف شده است. این سریال که پخشش را در سال 1393 آغاز کرد، قرار بود در 26 قسمت منتشر شود اما پس از پخش پنج قسمت متوقف شد.

به فهرست سریال های ناتمام شبکه نمایش خانگی، می توان نام مجموعه هایی چون «گیسو» ساخته منوچهر هادی، «میدان سرخ» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان و سریال «سیاوش» به کارگردانی سروش محمدزاده را هم اضافه کرد.

هرچند سازندگان این سریال ها سعی کردند پایانی را برای خود متصور شوند اما پایان دم دستی و سرهم بندی شده ی سریال ها از چشم مخاطبان شبکه نمایش خانگی دور نماند و سبب شد تا برای همیشه از این کارها هم به عنوان آثاری شکست خورده در شبکه نمایش خانگی یاد شود و حالا باید دید «شبکه مخفی زنان» نیز در زمره این سیاهه سریال های ناتمام قرار می گیرد؟


تماشاخانههمه چیز درباره تازه ترین فساد کشف شده در ایران/ ببینید به بهانه چای چطور ارز دولتی را حیف و میل کردند/ چای گران می شود؟ (فیلم)

تولید فرش پشم در ژاپن/ هتل های لوکس از این محصولات استفاده می کنند (فیلم)


فیلم های دیگر

عضویت در اینستاگرام عصر ایران 15 سال پیش در چنین روزی این لحظه با حافظ نظرات کاربران

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری آنلاین ای بی سی مگ، قسمت پانزدهم مجموعه نمایشی «شبکه مخفی زنان» که توسط افشین هاشمی در ژانر کمدی  و تاریخی ساخته شده است، جمعه ها از بستر نماوا پخش می شد، اما این بار در جمعه ای که گذشت این سریال بر روی سایت نماوا بارگذاری نشد. این موضوع باعث انتشار برخی حواشی شد و عده ای آن را به توقیف سریال «شبکه مخفی زنان» نسبت دادند. این در حالی است که اساسا از ابتدا توقیفی در کار نبوده و عدم ارائه به موقع قسمت های جدید «شبکه مخفی زنان» از سوی پلتفرم برای بررسی توسط ساترا عامل این وقفه بوده است. 

محمدصادق افراسیابی، معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا نیز در رابطه با موضوعات مطرح شده درباره توقیف این سریال، با اشاره به اینکه «شبکه مخفی زنان» برای بازبینی توسط ساترا، در موعد مقرر توسط پلتفرم پخش کننده ارسال نشده بود از نادرست بودن خبر توقیف این مجموعه نمایشی خبر داد. وی همچنین تأکید ساترا در خصوص برنامه ریزی دقیق از سوی پلتفرم ها، برای پخش سریال های نمایشی در موعد مقرر را اعلام کرد. 

افراسیابی با بیان اینکه ساترا حمایت از حقوق مصرف کنندگان آثار نمایشی را یکی از وظایف خود می داند، ابراز امیدواری کرد که با رفع مشکل یادشده تمام سریال ها به موقع از پلتفرم ها پخش شوند تا در ادامه شاهد چنین مسائلی که باعث ناراحتی مخاطبان می شود نباشیم.

روابط عمومی نماوا نیز در خصوص مشکل پخش سریال «شبکه مخفی زنان» اطلاعیه ای صادر کرد:

«سریال شبکه مخفی زنان با وجود پیگیری های مدیران نماوا با عدم پاسخگویی از سمت ساترا روبه رو شد. سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تا این لحظه هیچ توضیحی مبنی بر دلیل عدم پخش این قسمت ارائه نداده است.

لازم به ذکر است که تمامی چهارده قسمت پیشین این سریال بعد از ارائه ممیزی ها و اصلاحات از سمت ساترا و اعمال آن ها روی پلتفرم نماوا بارگذاری شده است.  

نماوا ضمن عذرخواهی از تمامی مخاطبان محترم این سریال، در تلاش است تا پاسخ قانع کننده ای از سوی مسئولان مربوطه دریافت و مشکل پخش این سریال را برطرف کند.»

اما امروز روابط عمومی نماوا در اطلاعیه خبر از پخش قسمت پانزدهم مجموعه نمایشی «شبکه مخفی زنان» از فردا جمعه 27 آبان ماه پخش می شود. 

بر اساس اعلام روابط عمومی نماوا، مشکل پخش قسمت پانزدهم سریال «شبکه مخفی زنان» برطرف شد و طبق روال همیشگی پخش این سریال، قسمت پانزدهم شبکه مخفی زنان روز جمعه27آبان ساعت  12ظهر در پلتفرم نماوا منتشر می شود. قسمت پانزدهم سریال کمدی -تاریخی «شبکه مخفی زنان» که جمعه ها از سامانه نماوا پخش می شود، بیستم آبان ماه 1401 پخش نشده بود.

لیلا حاتمی، سیامک انصاری، حمید فرخ نژاد، شبنم مقدمی و مهدی هاشمی بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

پایان پیام/

 


مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا