برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

نکات مهم خرید کنتور اب برای خانه

کنتورهای آب انواع و اقسام گوناگونی دارند و به همین دلیل تنوع کنتورها بسیار زیاد است. افرادی که می خواهند کنتور آب مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایند باید به نوع آن توجه ویژه ای داشته باشند. یکی از انواع این کنتورها نمونه هوشمند است. نکات خرید کنتور آب هوشمند به شما کمک می کند تا کنتور مورد نظر را با اطلاعات و آگاهی بیشتری تهیه کنید. در ادامه مطلب این نکات مهم را به شما عزیزان ارائه می دهیم پس با ما همراه باشید.

کنتور آب هوشمند چیست؟

این روزها که همه چیز هوشمند است پس جای تعجب ندارد که نیز هوشمند شده اند. کنتور آب هوشمند در واقع همان کنتور آب معمولی است که به یک دستگاه ثبت کننده اطلاعات متصل می باشد. بدین شکل به صورت مداوم بر مصرف آب نظارت خواهد شد. بدین شکل دیگر نیازی بر انتظار برای رسیدن قبض نیست بلکه می توان در لحظه بر مصرف آب نظارت داشت.

در واقع این کنتورها به عنوان بخشی از سیستم زیرساخت اندازه گیری پیشرفته مجهز می باشند. کنتورهای آب هوشمند بدون در نظر گرفتن جمعیت، موقعیت مکانی، شهر و یا حتی زیرساخت های موجود در انواع و اقسام مدل ها در دسترس کاربران قرار دارند.

مزایای کنتور آب هوشمند

نکات خرید کنتور آب هوشمند بسیار با اهمیت است و باید در ابتدا به سراغ بررسی مزایای این نوع کنتور برویم. این کنتورها نشت آب را در سریع ترین زمان هشدار می دهند تا برنامه ریزی های لازم در کوتاه ترین زمان برای تعمیرات صورت گیرد. این کنتورها در مصرف آب و هزینه پرداخت آن صرفه جویی می نمایند. بدین شکل مدیریت و بهینه سازی آب به خوبی انجام می گردد. دامنه کارکرد دمایی این کنتورها بالا می باشد و در انواع دماهای کم و زیاد مقاوم است.

کنتور آب هوشمند دارای یک خروجی دارای رله است و در صورتی که مشکلی ایجاد شده و یا خطری احساس گردد، دستور قطع آب و یا قطع پمپ صادر می گردد. در کنتور آب هوشمند می توان هرگونه تغییر را متوجه شده و به مراکز کنترل اعلام نمود. این کنتورهای هوشمند میزان آب مصرفی را به صورت آنلاین نمایش داده و دقت بالایی دارند.

تمام کنتورهای هوشمند در مقابل دستکاری ها مقاوم بوده و امکان دستکاری در میزان آب تقریبا صفر است. این کنتورهای هوشمند دارای های ضربه، دما، باز شدن درب کنتور و تشخیص میدان مغناطیسی نیز می باشند.

دلیل استفاده از کنتور آب هوشمند

استفاده از هر یک از تجهیزات مزایایی دارد و با توجه به دلایلی به کار می رود. دلیل استفاده از کنتور آب هوشمند نیز از جمله مواردی است که در رمان خرید باید به آن توجه نمود.

مانیتور کردن زیرساخت تاسیسات

این کنتورها به شرکت  های بزرگ و تاسیسات گوناگون این امکان را می دهند تا لوله ها، کنتورها، شیرها، تأسیسات و سایر تجهیزات مهم را ببینند. بدین شکل زیرساخت ها کنترل شده و از ایجاد مشکلات و خطرات مختلف جلوگیری می گردد. در چنین شرایطی مسئولان و مدیران می دانند که باید برای رفع مشکل به کجا مراجعه نمایند. از این طریق آبرسانی برای مدت زمان طولانی متوقف نخواهد شد.

بهینه سازی مصرف آب

یکی از نکات خرید کنتور آب هوشمند بهینه سازی مصرف آب است. به کمک یک سیستم اندازه گیری آب هوشمند، شرکت  های آب از مصرف دقیق میزان آب مطلع خواهند شد. این موضوع در بهینه سازی مصرف آب نقش دارد و بسیار مورد توجه می باشد. از این طریق کاربران به صورت مداوم از میزان مصرف آب مطلع شده و به همین دلیل مصرف خود را بهینه سازی خواهند کرد.

بهبود ارائه خدمات به مشتریان

مصرف کنندگان تمایل دارند که نحوه خدمات رسانی به آنها بهبود پیدا کند. استفاده از کنتورهای هوشمند، خدمات مشتری را بهبود می بخشد. با کمک یک سیستم اندازه گیری آب هوشمند، داده ها به طور دقیق اندازه گیری شده و عدد مشخص تری را ارائه می دهند. از این طریق کاربران خدمات را در کوتاه ترین زمان دریافت می نمایند.

نحوه کارکرد کنتور آب هوشمند

کنتور آب هوشمند در واقع یک کنتور آب استاندارد یا معمولی است همان عملکرد را دارد. برای هوشمند سازی کنتور آب از یک دستگاهی استفاده شده که امکان خواندن، ذخیره سازی، نمایش و انتقال داده های مصرف آب را به صورت دائمی و در لحظه فراهم کرده است.

میزان و یا تعداد دفعات ورود به سیستم و انتقال و ارائه اطلاعات بدست آمده به پیکربندی کنتور آب هوشمند بستگی دارد. فاصله زمانی معمول برای کنتورهای آب هوشمند خانگی به صورت ساعتی می باشد. از این طریق میزان مصرف آب به طور دقیق مشخص شده و کاربران می توانند با خیال آسوده تری از میزان آب مورد نظر خود استفاده کنند.

بخش های مختلف کنتور آب هوشمند

یکی از انواع کنتورهای آب نوع هوشمند آن است . بدین شکل دبی آب به طور لحظه ای اندازه گیری شده تا حجم مصرفی به طور دقیق مشخص شود . این کنتورها مانند سایر کنتورها از بخش های مختلفی ساخته شده اند. این دستگاه ترکیبی از سه بخش است که به طور هماهنگ با هم کار می کنند.

سه بخش اصلی دستگاه شامل کنتور دیجیتال برق، کنتور حجمی آب و قطعات مدیریت مصرف آب می باشد. یکی از نکات خرید کنتور آب هوشمند هماهنگی بخش های مختلف آن است. شما باید به این مورد توجه داشته باشید تا کنتور انتخابی به صورت دقیق و کاملا هماهنگ به ارائه اطلاعات و میزان مصرف آب بپردازد.

در این مطلب به بررسی نکات مختلفی برای خرید کنتور آب هوشمند پرداختیم. پس با خواندن این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این کنتور بدست آورده و در مورد کارکرد آن نیز بیشتر بدانید. در واقع ما در این مطلب از صفر خرید کنتور آب هم مثل خرید هر محصول یا کالای دیگری، نیازمند داشتن اطلاعات کافی درباره خود محصول، انواع آن و نشانه های کیفیت بالای آن کالا می باشد.

مقایسه انواع کنتور آب مکانیکی

یکی از مواردی که هنگام خرید کنتور آب به آن بر می خورید، انواع مختلف کنتورهای آب موجود در بازار است. شما باید بدانبد که کدام نوع کنتور آب برای کاربرد موردنظرتان، مناسب تر است. بنابراین در اینجا انواع کنتور آب مکانیکی که هنگام خرید کنتور آب مشاهده خواهید کرد، را به شما معرفی می کنیم:

: مناسب برای آب های با کیفیت بالا و فاقد شن و ذرات، دقت بالا و R بالا، ضعف شدید در برابر یخ زدگی و سرمای زیر صفر، دبی استارت پایین مناسب برای شهرهای جنوبی در صورت بالابودن کیفیت آب به خصوص در شهرهایی که به علت کمبود آب اکثر مردم منبع ذخیره آب دارند. مقاومت کم در برابر آب های EC بالا و دارای شن و ریگ، کلاس دقتی بالا.

: مناسب برای هر گونه اقلیم و هر گونه آب، در صورت اینکه تولید برند معتبری نباشد، ممکن است به علت کیفیت مگنت دچار خرابی زودرس شود.

ضعف دقت اندازه گیری در دبی های کم و دبی های زیاد، کلاس دقتی متوسط، مقاوم در برابر آب های شور و EC بسیار بالا، مقاوم در برابر ضربات هیدرولیکی آب، امکان دستکاری کنتور و برداشت غیر مجاز راحت تر است.

: مناسب برای آب های با کیفیت متوسط به بالا، کلاس دقتی بالا، مقاوم در برابر ضربات هیدرولیکی آب، مناسب برای اکثر مناطق کشور.

کنتور سینگل جت : دبی استارت پایین و مناسب تر نسبت به مولتی جت، کلاس دقتی بالا، عدم مقاومت مناسب در برابر ضربات هیدرولیکی آب مناسب برای واحدهای آپارتمانی قیمت بسیار مناسب

الزامات فنی که هنگام خرید کنتور آب باید به آن دقت کنید:

1 – کنتور آب باید از موادی ساخته شده که دوام و استحکام کافی جهت هدفی که مورد استفاده قرار می گیرد را داشته باشد.

2 – یک کنتور آب باید از موادی ساخته شده باشد که در محدوده دمای کاری، تحت تاثیر سوء تغييرات دمایی قرار نگیرد.

3 – همه اجزاء یک کنتور آب که در ارتباط با شارش آب عبوری هستند باید از مواد کاملا شناخته شده،

غیر سمی، غیر آلوده و از لحاظ بیولوژیکی بی اثر ساخته شده و همچنین با توجه به مقررات ملی طراحی شوند.

4 – کنتور آب کامل باید از موادی ساخته شده که در برابر خوردگی داخلی یا خارجی مقاوم بوده و یا به وسیله یک سطح مناسب، محافظت شده باشد.

5 – وسیله نشانگر کنتور باید توسط یک پنجره شفاف محافظت شود. همچنین می توان از یک درپوش مناسب به عنوان محافظ اضافی استفاده کرد.

6 – در جایی که خطر بخارگرفتگی در زیر پنجره یک وسیله نشانگر کنتور آب وجود دارد، کنتور آب باید مجهز به وسایلی برای جلوگیری یا حذف بخار گرفتگی باشد.

7 – یک کنتور آب باید دارای طراحی، ترکیب و ساختاری باشد که امکان ارتکاب تقلب را تسهیل نکند.

8 – یک کنتور آب باید به یک نمایشگر کنترل شده از نظر اندازه شناسی، مجهز باشد. نمایشگر باید بدون نیاز به استفاده از یک ابزآب یکی از گران بهاترین منابع در جهان است. تمدن های زیادی سر آب جنگیدند، این به ما نشان می دهد چقدر خوش شانسیم که به این راحتی در خانه هایمان آب داریم.

در زمان حال، اداره آب و فاضلاب این آب شهری را اداره می کند، مخزن می سازد و… تا برای خانه های ما کافی باشد. برای مقدار آبی که مصرف می کنیم، از ما پول می گیرند و این هزینه بر اساس خواندن کنتور آب است. اگر قصد خرید کنتور آب دارید، با همراه باشید تا به نکات مهم خرید کنتور آب بپرداریم.

چرا به کنتور آب نیاز داریم؟

کنتور آب یک ضرورت بزرگ است. مهم نیست کجای جهان زندگی می کنید، یک کنتور آب به شما کمک می کند تا از میزان آبی که مصرف می کنید، هزینه ای که برای آب پرداخت می کنید، اطمینان از اینکه که آیا آب واقعاً به شما می رسد، مطلع شوید و همچنین شما را به صرفه جویی در مصرف آب تشویق می کند.
اگر در هر یک از لوله های آب شما نشتی وجود داشته باشد، کنتور آب می تواند این موضوع را به شما اطلاع دهد. اگر نشتی در لوله تغذیه وجود داشته باشد، آب به طور مداوم از طریق کنتور جریان پیدا می کند، پس شما می توانید آن را تشخیص داده و سریع اقدام کنید. همچنین می توانید از آسیب ناشی از نشت آب جلوگیری کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا