برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

بهترین مکان مسافرت در زمستان

کم کم در حال نزدیک شدن به فصل سرد و سفید پوش و برفی زمستان هستیم. فصلی که بیشتر افراد به انواع نوشیدنی ها و مکان های گرم پناه می برند و کمتر به سفر و لذت بردن از طبیعت فکر می کنند. تقریبا بیشتر افراد تابستان و بهار را به عنوان بهترین فصل های سفر انتخاب می کنند و همه برنامه ریزی های سفر خود را به بهار و تابستان اختصاص می دهند.

The best place to travel in winter

اما بهتر است بدانید که در کشور چهار فصلمان، مناطق بسیار زیبایی وجود دارد که به عنوان بهترین مکان برای سفر داخلی در زمستان اند و شاید در دیگر فصل های سال جذابیت آن چنانی برای سفر نداشته باشند. اگر شما هم فکر می کنید که بهترین زمان برای سفر در کشور و لذت بردن از مناظر طبیعی فصل تابستان و بهار است، با ما همراه باشید تا با بهترین مناطق دیدنی ایران در زمستان بیشتر آشنا شده و خود را برای سفری زمستانه آماده کنید.

بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در زمستان

برای اینکه شهر مناسبی برای سفر زمستانی خود انتخاب کنید باید به چند نکته توجه کنید. اول اینکه آیا سرما مسئله ای آزاردهنده برای شماست و قصد دارید به مناطق گرمسیری سفر کنید از یک آژانس مسافرتی خوب اطلاعات لازم را کسب کنید و بعد از اطمینان از شرایط سفر از طریق بهترین آژانس مسافرتی که سراغ دارید اقدام به سفر کنید. اگر سرما می تواند شما را آزار دهد بهتر است به شهرهایی همچون کیش، سیستان، اهواز و شوش، اروند کنار و یا بندرعباس سفر کنید.

در مجموع شهرهای جنوب کشور گزینه ای مناسب برای سفر شما خواهند بود. البته اگر کیش را به عنوان مقصد سفر زمستانی خود انتخاب می کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است هزینه سفر به کیش نسبت به فصل دیگر بیشتر باشد. اما اگر سرما آزارتان نمی دهد بیشتر شهرهای ایران می توانند گزینه ای مناسب برای سفر شما باشند. در فصل زمستان هر کدام از شهرهای ایران جذابیت های مخصوص به خود را دارند و بهتر است با توجه به فاکتورهای دیگر مقصد سفر خودتان را انتخاب کنید.

بهترین مقاصد داخلی برای سفر در زمستان

فصل زمستان بی تردید جذابیت های خاص خود را دارد و البته عده بسیاری از افراد سراسر سال را منتظر رسیدن زمستان و روزهای برفی آن هستند. بر خلاف کسانی که زمستان را فصل روزهای سرد و ابری و افسردگی می دانند! خوشبختانه ایران سرزمینی چهار فصل است و در تمام اوقات سال جاذبه های گردشگری و سفری خود را دارد و برخی از این نقاط با جذابیت های خاص خود به عنوان بهترین مقاصد سفری زمستان و فرار از سرمای برف هستند.

سرمای زمستان را در بندر خمیر و چشمه آب گرم سیاه کش از تنتان بیرون کنید!

این چشمه زیبا در استان هرمزگان و در روستای نیمه کار قرار دارد و از بکرترین مناطق گردشگری ایران است. چشمه آب گرم سیاه کش در کشور کمتر شناخته شده است و از گزند آلودگی های محیطی به دور مانده است و به جرات آن را به عنوان بهترین مقصد سفر در زمستان عنوان می کنیم.

برای فرار از سرمای زمستان و تعطیلاتی چند روزه می توانید یک لیست از بهترین مکان ها برای سفر در زمستان درست کنید و سیاه کش را در رتبه اول آن قرار دهید. این چشمه طبیعی به دلیل دارا بودن مواد و املاح خاص دارای خاصیت درمانی برای بدن نیز هست. پس در سفر به چشمه آب گرم سیاه کش با یک تیر چندین نشان زده اید!

غار نمکی قشم، جذاب ترین مکان برای سفر در دی ماه

غار نمکی در لیست جاذبه های توریستی و گردشگری جزیره قشم قرار دارد و در فاصله 100 کیلومتری شهر است. غار نمکی قشم یا غار نمکدان، به عنوان طولانی ترین غار نمکی جهان نیز شناخته می شود. علت نامگذاری آن نیز به غیر از نمک موجود در محیط به دلیل شکل نمک دان مانند و مخروطی دالان ها در دل کوه است و بهترین زمان برای دیدار از ان نیز فصل زمستان!

در این غار می توانید قندیل های زیبا و طبیعی از نمک ببینید و حتی از نمک آن به عنوان نمک خوراکی با خود به همراه ببرید. همچنین به دلیل نمکی بودن غار و خاصیت ضد عفونی کننده نمک، هوای غار نیز دارای خاصیت درمانی است. برای سفر به قشم راه های دسترسی بسیار متنوع است و می توانید به هر طریق که دوست داشته باشید سفر خود را به مقصد برسانید؛ از ، قطار، اتوبوس و یا حتی استفاده از خودرو های شخصی؛ همه چیز بستگی به انتخاب خودتان دارد.

جزیره ستاره ها در قشم، مقصدی افسانه ای برای مسافرت زمستانی!

در فاصله 5 کیلومتری شهر قشم و نزدیکی های روستای برکه خلف، یکی از عجایب زیبای ایران به نام دره ستاره ها وجود دارد؛ مکانی که عمری دو میلیون ساله دارد! مکانی با تندیس و ستون هایی ماسه ای و عجیب که بسیار محسور کننده و زیبا هستند.

براساس افسانه مردم محلی سال ها قبل یک ستاره در این نقطه سقوط کرده است و این مکان را به وجود آورده است. به همین دلیل نام آن را در زبان محلی استاره کفته می گویند. البته مردم بومی قشم معتقدند که این مکان محل رفات و آمد اجنه است از رفت آمد به هنگام شب در آن واهمه دارند!

دره ستارگان به عنوان بخش بزرگی از ژئو پارک جزیره قشم در سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده است و دارای اهمیتی جهانی است و می تواند در لیست بهترین مقاصد سفری زمستان برای شما قرار بگیرد. اگر به قشم سفر نکرده اید و شنیده هایتان شما را جذب این جزیره ی افسانه ای کرده است، پیشنهاد میکنیم ویدئوی کوتاه زیر را که نمایی از جزیره قشم است را مشاهده کنید.

در زمستان ایران به کجا مسافرت کنیم؟ جزیره هنگام، هرمزگان

جزیره هنگام در خلیج فارس است که وسعتی 50 کیلومتری دارد و در حقیقت در قسمت جنوبی جزیره قشم است. در این جزیره زیبا معادن سرب و نمک زیادی وجود دارد. اگر دلتان می خواهد در فصل زمستان از سواحل زیبا و رنگارنگ و حضور در کنار دلفین ها لذت ببرید، حتما سری به جزیره هنگام بزنید. جزیره هنگام بهترین مکان برای فرار از سرمای برف و سفر در زمستان است.

در جزیره هنگام خبری از برق و گاز و تکنولوژی نیست و فرصت زندگی در گذشته و لذت بردن از طبیعت بکر و محیط اطراف است. حتی به همین دلایل است که سفر و زندگی در این جزیره دارای جذابیت های خاص خود است.

آبشار سوی دزفول

آبشار شوی دزفول، مقصد بعدی است که برای سفر در زمستان با معرفی آن با شما همراهیم. این آبشار به غیر از داشتن جاذبه های محیط های آبی که همیشه مورد علاقه هستند، به سبب پتانسیل بالایی که برای تبدیل شدن به جاذبه های توریستی دارد، مورد توجه قرار گرفته است. علت نامگذاری این منطقه وجود دهستانی در نزدیکی های آن است که به معنی لطافت است.

این آبشار از درون غاری سرچشمه می  گیرد و پس از بیرون آمدن از آن از صخره  های بلندی به پایین می  ریزد. آب آبشار سوی دزفول؛ مسافتی را از میان دشت  ها و کوه ها می  پیماید و در نهایت به آغوش دریاچه سد دز در استان خوزستان وارد می  شود. این آبشار ارتفاعی 85 متری دارد و محیط مناسبی را برای سفر در زمستان به وجود آورده است.

دسترسی نه چندان آسان به این آبشار تا حد مطلوبی باعث بکر ماندن آن شده است و همین مورد لذت دیدن آن را دوچندان می  کند. آبشار شوی به عنوان سی و پنجمین اثر طبیعی ملی و اولین اثر ملی استان خوزستان در سال 1393 به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید.

تنگه کول فرح، ایذه

این تنگه در هفت کیلومتری شمال شرق ایذه است که با داشتن شش نقش برجسته تاریخی؛ دارای قدمتی مربوط به دوران ایلامیان است. این محل در واقع پرستشگاه نارسینا است که یکی از خدایان ایلامی است. در قسمت راست ورودی این تنگه دو قطعه سنگ عظیم نیز وجود دارد که بر بدنه آنها نقش هایی ظریف و زیبا از صورت انسان و حیوانات در حال نیایش و پرستش دیده می شود.

جزیره هرمز، بهترین مکان برای سفر در زمستان

جزیره هرمز به خاطر خاک قرمزش رنگش معروف است. خاکی که ترکیب بی  نظیر را با آبی دریا به وجود آورده و خودش می تواند به عنوان یکی از سوغات های سفر شما باشد. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه  ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که همگی بی نظر اند، نباید از دست داد. بطور کلی مناطق جنوب کشور همیشه در لیست بهترین مقاصد سفر در زمستان قرار دارند و برای فرار از سرمای زمستان، فرصت مناسبی هستند.

خبر خوب این است که برای سفر به نزدیکی های هرمز می توانید از قطار استفاده کنید و بهتر از همه اینکه در صورت تمایل به تعویض ابزار سفر و مثلا انتخاب هواپیما، می توانید در سایت سامتیک اقدام به خود کنید و در کمترین زمان ممکن کارهایتان را انجام دهید.

قلعه سریزد، مهریز – بهترین جا برای سفر در زمستان

این بنا در شهر یزد و شهرستان مهریز قرار دارد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بانک های جهان در گذشته بوده است. قدمت این بنا به دوره ساسانیان می رسد و در گذشته برای ذخیره سازی مواد غذایی، پول، طلا و زیورآلات مورد استفاده بوده است.

این قلعه از 3 طبقه خشتی و گلی به وجود آمده است و مجموعا 7790 مترمربع مساحت دارد. این بنا 468 حجره دارد که هر کدام از آنها متعلق به یک خانواده بوده تا اشیاء با ارزش خود را در آن نگهداری کنند و در هنگام هجوم دشمن نیز در این حجره ها پناه بگیرند. دیدار از قلعه سریزد به عنوان مکانی برای سفر در زمستان می تواند فرصت مناسبی باشد تا هم از تعطیلات خود لذت کافی را ببرید و هم سفری در دل تاریخ داشته باشید.

کوه های مریخی چابهار

اگر حدود 50 کیلومتر از چابهار به سمت بندر گواتر پیش بروید، رشته کوه هایی وجود دارد که به کوه های مینیاتوری یا مریخی نام دارند و البته در زبان محلی به نام “کالانی” شناخته می شوند. این منطقه به لحاظ تاریخی نیز دارای اهمیت خاصی است و گذشته پرباری دارد. در تفحص های انجام شده این منطقه انواع فسیل های جانوری دریای نیز وجود دارد و نشان دهنده این امر است که در گذشته این منطقه خشک نبوده و در زیر آب قرار داشته است.

چشمه آب گرم گنو، بندرعباس

این چشمه های آب گرم فرصت مناسبی برای بیرون کردن سرمای زمستان از بدنتان است و از جمله مقاصد سفری است که همیشه در زمستان محبوب اند و پرطرفدار. در آب های این منطقه نوعی ماهی به نام آوینیوس گینویس زندگی می کنند که در هیچ جای دیگر جهان نمونه ای از آنها وجود ندارد. در این چشمه آبگرم برای خانم ها و آقایان دو استخر جدا در نظر گرفته شده است تا بتوانند از خواص آب های گوگردی این چشمه آبگرم استفاده کنند.

تنگه گمبیل، سپیدان

تنگه گمبیل در روستای ساران استان فارس قرار دارد و از جمله خصوصیات زیبای آن رودهای زیبا، درختان سرسبز، انگور، گردو، انجیر و تمشک های وحشی است. این تنگه در روستای ساران بهشت مکان یا بشمکان قرار دارد و از جمله مناطقی است که جز قطعاتی از بهشت ایران محسوب می شود.

آبشار آب گرم مشهد

برخلاف طرز فکر بسیاری از افراد که فقط به قصد زیارت به مشهد سفر می کنند، این شهر زیارتی دارای جاذبه های توریستی بسیاری است، همانند آبشار آبگرم مشهد که برای زمستان بهترین مقصد سفری است. آبشار آبگرم تنها آبشار ایران است که آب گرمی دارد و دمای آن به حدود 40 درجه هم می رسد. این آبشار در حدود 5 کیلومتری جاده مشهد به کلات نادری و در نزدیکی روستای آبگرم قرار دارد.

آبشار درگهان، تفت

این منطقه از جمله مکان های دیدنی استان یزد است که به تفرجگاه درگهان نیز شناخته می شود و به دلیل داشتن محیطی بکر و طبیعی و آبشاری زیبا در دسته مکان های دیدنی برای سفر در زمستان قرار دارد. البته دیدار از آبشار درگهان همیشه مناسب است و جذابیت های خاص خود را دارد.

دکمه بازگشت به بالا