برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

بهترین پارک های آبی استانبول که باید بروید!

هرچند استانبول شهر تمام فصل هاست، اما تابستان هایش دنیایی دیگری است. این شهر ساحلی که در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره آرام گرفته است، بیش از 20 ساحل برای شنا دارد. اما فقط این ساحل ها نیست که این شهر را برای تمام جهان به یک گزینه  ایده ئال برای سفرهای تابستانی می کند، پارک های آبی مجهز استانبول خودشان دنیایی است.

3 پارک آبی استانبول که رفتن به آنها واجب است + عکس و آدرس |مجله علی بابا

استانبول ، ، و مراکز خرید متنوعی دارد که در کنار پارک های آبی و سواحل معروفش این شهر را یک مقصد پرطرفدار برای ایرانی ها کرده است. اگر درباره این ابرشهر می خواهید بیشتر بدانید، به را هم بعد از این مقاله بخوانید.اما برویم سراغ اصل مطلب و بهترین پارک های آبی استانبول. ما هم پارک های آبی استانبول و امکانات آن ها را به شما معرفی می کنیم و هم آدرس پارک های آبی استانبول را روی گوگل مپ نشان می دهیم تا بدون دغدغه به مقصدتان برسید.

پیش از هرچیز یادتان باشد نباید این پارک ها را با اشتباه بگیرید. حتی فکر سرخوردن از آبشارهای بلند در دل آسمان و افتادن در دل استخر آدم را به هیجان می آورد، چه برسد به تجربه واقعی این خوشی ها.اگر با کودکان تان به این پارک آبی سفر می کنید، احتمالا یکی از بهترین و هیجان انگیزترین خاطرات کودکی اش را برایش رقم می زنید. هرچند کودک درون بزرگ سال ها هم دست کمی از کودکان در خوش گذرانی در این پارک نخواهد داشت.

پارک آبی دلفین کلاب استانبول در سال 2011 افتتاح شد و هنوز هم بزرگ ترین پارک آبی استانبول است. این پارک آبی در فراهم کردن بازی های آبی و خوش گذرانی در یک روز تابستانی کم نگذاشته است؛ از انواع سرسره ها و استخرها و سونامی گرفته تا استخر واترپلو، والیبال ساحلی و زمین تنیس. استخرهای شنای کودکان و بزرگ سالان هم جداست، در نتیجه کودکان با همسن وسالان خود بیشتر می توانند از این تفریح لذت ببرند.

همان طور که از اسمش هم می شود حدس زد، این پارک آبی استخر ویژه دلفین  هم دارد. در این قسمت از پارک می توانید اجرای نمایشی دلفین ها و شیرهای دریایی را ببینید و با آن ها عکس های یادگاری بگیرید.

زمان شروع به کار

با شروع گرم شدن هوا یعنی از ماه اردیبهشت، پارک آبی آکوا دلفین استانبول هم شروع به کار می کند و تا آخر تابستان فعال است. شما می توانید با رزرو به این پارک ها سفر کرده و از تفریحات آن لذت ببرید.

ورودی پارک

ورودی پارک برای کودکان 0 تا 4 سال رایگان است. مبلغی هم که برای کودکان 5 تا 12 سال دریافت می شود نصف ورودی بزرگ سالان است. باتوجه به اینکه آخر هفته ها استقبال از پارک آبی زیاد است، روز یکشنبه (آخر هفته ترکیه) افزایش قیمت دارد.

خدمات دیگر پارک

یکی از ویژگی های خوب این پارک این است که از بعضی مراکز گردشگری معروف استانبول مثل تا خود پارک سرویس رایگان دارد و شما کافی است زمان حرکت این اتوبوس ها را بدانید. برای اطلاع از زمان حرکت سرویس ها و قیمت های به روز ورودی پارک آبی کلاب دلفین استانبول به سر بزنید.

– پارک آبی آکوامارینا استانبول

اینجا دیگر کار از شنا و تفریح تابستانی گذشته است. اگر فکر می کنید آدرنالین خونتان پایین آمده و باید خودتان را غرق در هیجان کنید، پس بهتر است خودتان را در پارک آبی آکوارمارینا استانبول مهمان هیجان های فراموش نشدنی کنید.

این پارک آبی در محله اروپایی بویوک چکمجه استانبول، یکی از منطقه های لوکس و شیک قرار دارد. پارک آبی آکوامارینا خارج از شهر است و پشت فرودگاه آتاتورک قرار دارد. اگر نخواهید خودتان با تاکسی دربست یا اینترنتی به این پارک آبی برسانید، می توانید از سرویس های رفت رایگان استفاده کنید.

از ساعت 8:30 صبح تا ساعت 10 سرویس های پارک مسافران را به صورت رایگان جابه جا می کند. اما بهتر است بدانید که فقط سرویس رفت رایگان است و برای برگشت باید کرایه را بپردازید. سرویس های برگشت از ساعت 5 بعدازظهر شروع به کار می کند.

امکانات پارک

امکانات این پارک از مثل سرسره و استخرها برای گروه های سنتی مختلف متفاوت است و به همین خاطر این پارک یک گزینه فوق العاده برای تفریح خانوادگی است. هر یک از اعضای خانواده می توانند متناسب با سنشان خوش بگذرانند.در کنار استخرهای شنای بزرگ سال ها، صندلی و چتری ساحلی چیده شده است و بعد از شنا می توانید ریلکس کنید و آفتاب بگیرید.

انواع استخرهای پارک مارینا شامل استخر المپیک، استخر مخصوص بچه ها، استخرهای بزرگ و کوچک است. در کنار استخرها دی جی  حضور دارد که موسیقی مناسب با حال و هوا را پخش می کند و شور و هیجان بیشتری به این روز تابستانی شما می دهد.

انواع سیاه چاله های آب، رودخانه دیوانه، سرسره های بزرگ، حمام های تفریحی و سقوط آزاد به داخل آب از دیگر تفریح های این پارک آبی است. این پارک هر روز ظرفیت پذیرش 3000 بازدیدکننده را دارد.

ورودی های پارک

ورودی پارک آبی آکوامارین استانبول هم مانند پارک آبی کلاب دلفین برای کودکان 0 تا 4 سال رایگان است. از هم می توانید قیمت ورودی برای آقایان و خانم ها در طول هفته و آخر هفته را ببینید.

نام این مجموعه آبی از ویالند به اسفانبول (isfunbul) تغییر پیدا کرده است. ساخت این پارک آبی در سال 2011 شروع شده و دو سال زمان برده است. بهترین زمان برای رزرو تور استانبول  فصل بهار و پاییز است.

شهربازی و پارک آبی ویالند یکی از بزرگ ترین شهربازی های استانبول، یکی از بهترین پارک های موضوعی ترکیه و هم اینکه یکی از بهترین پارک های آبی این کشور است.اینجا نه تنها یک پارک آبی درست وحسابی است، بلکه در بین 800 پارک موضوعی اروپا در سال 2015 رتبه پنج را هم گرفته است.

اسفانبول به معنای واقعی یک شهر تفریحی است که بزرگ و کوچک خانواده ساعت ها می توانند در آن تفریح کنند و لحظات پر از هیجانی را بگذرانند. ازجمله وسیله ها و تفریح های هیجان انگیز این پارک می توان به ترن نفس گیر، چرخش 360، رودخانه وحشی، سرسره وایکینگ، برج عدالت و ترن ماجراجو و جهانگرد کوچک اشاره کرد.

جهانگرد کوچک

در تفریح جهانگرد کوچک، کودک شما وارد یک تونل می شود. داخل این تونل کوچک بچه ها انگار که روی یک قایق کوچک نشسته باشند، دنیا را فتح می کنند. از کشورهای شرق گرفته تا غرب سفر می کنند و در این تونل دنیا را زیر پایشان می گذارند.

بازی انگردی بردز

بازی انگری بردز معروف را هم که می شناسید و احتمالا بارها و بارها بازی کرده اید. حالا در این شهربازی و پارک آبی با نورپردازی های سه بعدی و تصاویر شخصیت های اصلی این بازی یک دنیای واقعی از پرنده های دیوانه ساخته اند. افراد کم توان هم می توانند از دنیای پرندگان دیوانه در شهربازی لذت ببرند.

استانبول قدیم

اینجا خیابان و کوچه های استانبول قدیم را شبیه سازی کرده اند. پس اگر به تاریخ علاقه دارید، این فرصت را از دست ندهید. با قدم زدن در کوچه و خیابان های استانبول قدیم شما درواقع دارید در تاریخ قدم می زنید.

تفاوتی ندارد به تاریخ و علاقه مند باشید، به مایل باشید، یا به تفریحات و هیجانات مختلف، هر ذائقه ای هم که داشته باشید، سفر به استانبول و بازدید از این شهربازی برایتان جذاب خواهد بود.

امکانات پارک ویالند استانبول

یکی از امکانات جالب این مجموعه دست بندهای زوم است. ازآنجایی که نمی شود داخل پارک آبی تلفنتان را به همراه داشته باشید. با این دست بندها می توانید از لحظات هیجان انگیز سرخوردن از آبشارهای بلند و تمام تفریح های دیگر مجموعه فیلم و عکس یادگاری بگیرید.

  • سوغاتی فروشی: در این مغازه ها وسیله های کوچک و رنگی مثل عروسک و جاسویچی می فروشند. در پایان یک روز پر از خاطره و خوشی می توانید از این فروشگاه ها که در بخش های مختلف پارک قرار دارد یادگاری و سوغاتی بخرید.
  • قطار شهربازی: این شهربازی و پارک آبی آن قدر بزرگ است که شاید نتوانید پیاده به گوشه وکنار آن سر بزنید. اما قطار شهربازی شما را به همه جای این شهر پر از خاطره می برد و بدون خستگی می توانید از همه جای آن دیدن کنید.
  • سرویس رفت وبرگشت به شهربازی: اینجا هم مثل دو پارک آبی دیگر استانبول برای رفت وآمد بازدیدکنندگان سرویس در نظر گرفته اند. در ایستگاه های منطقه های مختلف استانبول مثل محله سلطان احمد، شیشلی، بشیکتاش، تکسیم، کادیکوی و … می توانید سوار این اتوبوس ها شوید و رایگان خودتان را به ویالند قدیم و اسفانبول جدید برسانید.

تفاوتی ندارد در کدام یک از اقامت کرده باشید، در هر صورت برای رسیدن به این پارک، مسیر پیچیده ای پیش روی شما نیست.

– پارک آبی توزلا مارینا استانبول

استانبول شهری است که پارک های آبی بزرگ و معروف زیادی دارد؛ اما توزلا مارینا با 15 هزار متر مربع مساحت، بزرگ ترین آن هاست. پیشنهاد می کنم اگر اهل هیجان هستید و از ارتفاع هم نمی ترسید سری به پارک آبی توزلا مارینا بزنید؛ این پارک آبی یکی از بهترین و معروف ترین پارک های آبی استانبول است و مرتفع ترین سرسره تیوبی اروپا را دارد.

سرسره تیوبی پارک آبی مارینا حدود 25 متر ارتفاع دارد و باعث معروفیت بیشتر این پارک جذاب می شود. هیجان پرت شدن از ارتفاع 25 متری درون استخر را نمی توانید در بقیه پارک های آبی ترکیه تجربه کنید؛ پس پیشنهاد می کنم این پارک را در لیست دیدنی های سفرتان قرار دهید.

پارک آبی توزلا مارینا به اسم های مارینا آکوا پارک و پارک آبی توزلا معروف است. این پارک آبی در نزدیکی ساحل توزلا استانبول قرار دارد؛ به همین دلیل خیلی از گردشگران به این پارک، پارک آبی توزلا می گویند. این پارک سال 2019 و در منطقه آسیایی استانبول ساخته شده است.

زمان شروع کار

پارک آبی توزلا مارینا از ساعت 11 صبح تا 6 عصر مشغول به کار است؛ اگر یک روز پر از هیجان با کلی ورزش و بازی را می خواهید، از صبح به آن جا بروید. لازم نیست نگران ناهار باشید، این پارک آبی رستورانی 5 ستاره دارد که آماده پذیرایی از شما است.

خدمات دیگر پارک

برویم سراغ خدمات دیگر پارک آبی توزلا مارینا که در انتخاب یک پارک آبی مهم هستند.

– رستوران 5 ستاره

کمی بالاتر از وجود رستوران 5 ستاره محبوبی گفتم که در پارک آبی توزلا مارینا قرار دارد. یکی از قوانین پارک آبی مارینا این است که نمی توانید هیچ خوردنی یا نوشیدنی ای همراه خود به داخل پارک ببرید؛ اما وجود این رستوران اجازه نمی دهد شما گرسنگی و تشنگی را تحمل کنید پس لازم نیست نگران باشید.

با دیدن 5 ستاره بودن رستوران، به راحتی می شود حدس زد که غذاهای متنوع، رنگارنگ و لذیذی در انتظار شماست. می توانید با سر زدن به پارک آبی مارینا با یک تیر دو نشان بزنید و مزه غذاهای خوشمزه ترکی را هم بچشید.

– پخش موسیقی

اگر ترجیح می دهید در کنار تفریحاتتان به موسیقی گوش کنید، حسابی خوش به  حالتان است؛ چون در این پارک آبی استانبول، تمام روز موسیقی پخش می شود. مطمئنم موسیقی لذت تفریح تان را چند برابر می کند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا