برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

طریقه تعمیر آفتابگیر ماشین

گام به گام با نحوه بستن آفتابگیر ماشین آشنا شوید

بخشی از نگهداری صحیح خودروی شما، محافظت از داخل در برابر دمای شدید و آسیبی است که اشعه ماورای بنفش می تواند ایجاد کند. یک سایه بان یا آفتابگیر که در داخل شیشه جلو قرار می گیرد و اشعه های خورشید را مسدود می کند، یک راه حل عالی است. متأسفانه، بسیاری از افراد نحوه بستن آفتابگیر ماشین را بلد نیستند به همین خاطر آفتاب گیرها را در کف صندلی عقب خودرو خود می اندازند و از استفاده از آنها خودداری می کنند، زیرا نحوه بستن آفتابگیر ماشین را گیج کننده می دانند. در ادامه نحوه بستن آفتابگیر ماشین را گام به گام آموزش داده ایم.

مرحله 1
نحوه بستن آفتابگیر ماشین در مرحله اول این است که سایه بان را در یک سطح صاف به صورت ایستاده قرار دهید.

مرحله 2
حالا به کمک دست ها وسط آفتابگیر را بگیرید. یعنی لبه های کناری آفتابگیر را بگیرید و به سمت داخل تا کنید طوری تا کنید که دست راست داخل و دست چپ بیرون باشد.

مرحله 3
حالا با دست راست  لبه های آفتابگیر را بگیرید و دست چپ خود را آزاد کنید؛ یعنی با یک دست دولبه را به داخل نگه دارید . با کمک دست چپ لبه بالایی را به داخل تا کنید.

مرحله 4
حالا دوتا دایره رو هم دارید و به کمک دست راست دایره ها را تنظیم کنید. نحوه بستن آفتابگیر ماشین به همین راحتی است. با این روشی که گفتیم حتماً امتحان کنید.

How to repair car sun visor

مزایای استفاده از آفتابگیر ماشین

حالا که با نحوه بستن آفتابگیر ماشین آشنا شدید بهتر است مزایای استفاده از آن را هم درک کنید درحالی که خودرویی که در یک روز گرم تابستانی در بیرون پارک شده است، به ناچار فضای داخلی گرمی خواهد داشت، استفاده از آفتابگیر تفاوت بزرگی ایجاد می کند. بسیاری از افراد آفتابگیر را به عنوان دریافت کرده اند و همیشه از آن استفاده می کنند. در اینجا به چند مورد اشاره کرده ایم:

دمای داخلی را کاهش دهید

مسدودکردن و انعکاس نور خورشید به کاهش تجمع گرما در داخل ماشین شما کمک می کند. این باعث می شود که در اولین ورود به وسیله نقلیه نفس کشیدن راحت تر شود. مسدودکردن نور مستقیم خورشید همچنین از سوختن خود در هنگام لمس کمربند ایمنی، فرمان و تعویض دنده جلوگیری می کند.

از وسایل الکترونیکی خود محافظت کنید

استریو و سی دی خودرو ممکن است در اثر نور مستقیم خورشید و گرمای بیش از حد آسیب ببینند. صفحه نمایش های لمسی در خودروهای جدیدتر به ویژه در خودروهایی که ماه ها متوالی در خارج از خانه زیر آفتاب پارک می شوند آسیب پذیر هستند. یک سایه بان آفتاب نور مستقیم خورشید را مسدود می کند و به افزایش عمر وسایل الکترونیکی خودرو کمک می کند.

از فضای داخلی محافظت کنید

نور خورشید نیز می تواند آسیب زیادی به داخل خودرو شما وارد کند. داشبوردها و صندلی ها ممکن است محو شوند؛ زیرا نور خورشید رنگ را از آن ها خارج می کند. آنها حتی می توانند در اثر دمای شدید ترک بخورند و منحرف شوند. یک سرمایه گذاری کوچک در یک سایه بان آفتاب می تواند کمک کند که فضای داخلی خودروی شما برای سال های آینده مانند نو باقی بماند.

سهولت در استفاده

نحوه بستن آفتابگیر ماشین خیلی راحت است. ذخیره سازی آن آسان و فضا را اشغال نمی کند. قابل استفاده برای بیش از 90٪ از خودروها برای جلوپنجره ماشین.

چه چیزی را در یک سایه بان خودرو دنبال کنید

در خصوص پیداکردن بهترین سایه بان و  نحوه بستن آفتابگیر ماشین باید گفت که آفتاب گیرهای زیادی برای اتومبیل ها وجود دارد، و تشخیص اینکه کدام یک برای خانواده شما بهترین است، کمی دشوار است. اما کافی همین چند نکته را در هنگام خرید رعایت کنید. برای ساده سازی تجربه تان، به این ویژگی ها توجه داشته باشید:

سایزبندی

قبل از خرید یک سایبان خودرو، مطمئن شوید که اندازه آن برای شیشه ماشین شما مناسب است. به این ترتیب، بدون توجه به زاویه ای که خورشید می تابد، می توانید روی آن حساب کنید تا به طور مؤثر نور را مسدود کند. اگر قصد دارید فقط به طور دوره ای از سایه بان استفاده کنید، اندازه ذخیره سازی و نحوه بستن آفتابگیر ماشین نیز مهم است. به دنبال مواردی باشید که در یک بسته کوچک و مسطح فرومی روند تا به راحتی در صندوق عقب شما ذخیره شود یا در یک سازمان دهنده خودرو یا جیب پشتی صندلی های جلوی خودروتان نگهداری شود.

قابلیت دید

درحالی که می خواهید یک سایه بان آفتاب اتومبیل برای محافظت از پوست کودکتان داشته باشید، باید دید را نیز در نظر بگیرید. به والدین یادآوری می کنیم که طرح هایی را انتخاب کنید که مانع از دیدن فرزندنتان یا جاده در حین رانندگی نشود. علاوه بر این به طور طبیعی، سایبان های خورشیدی طراحی شده برای جلوگیری از تابش خورشید و در نتیجه خنک نگه داشتن خودروی شما در هنگام جرقه، با مواد مات باکیفیت بالا ساخته شده اند تا اشعه های خورشید را دفع کنند.

اما اگر می خواهید در حین رانندگی سایه بیشتری به فضای داخلی خودرو اضافه کنید – یک ویژگی خوب برای دورنگه داشتن نور خورشید در هنگام حضور در ماشین و به ویژه برای محافظت از نوزادان در صندلی ماشین – به دنبال مدل هایی باشید که برای شیشه های جانبی طراحی شده اند و شیشه جلوی عقب که دارای پارچه های مشبک است. اینها به شما این امکان را می دهند که اشعه های خورشید را فیلتر کنید، تابش خیره کننده را کاهش دهید و مانع از UV بدون تأثیر بر توانایی دیدن بیرون از پنجره شوید.

قیمت

اکثر آفتاب گیرهای اتومبیل قیمت بسیار مناسبی دارند، از مواد باکیفیت برخوردار هستند که قابلیت بازتاب را دارند و اندازه آنها متناسب با اکثر وسایل نقلیه است. اگر به دنبال گزینه هایی با گزینه های سفارشی تر هستید سایه های جمع شونده در اندازه های خاص، سایه هایی که به طور یکپارچه برای خودروی شما تنظیم شده اند، یا آن هایی که محافظت جدی در برابر اشعه ماورای بنفش دارند انتظار دارید قیمت ها افزایش یابد.

محافظت در برابر اشعه فرابنفش

اشعه ماورای بنفش شکلی از تابش الکترومغناطیسی در نور خورشید است که می تواند باعث آسیب به پوست، از چین وچروک و لکه های کبدی گرفته تا سرطان پوست شود. آنها همچنین می توانند روی چشم ها تأثیر بگذارند. به همین دلیل است که محافظت در برابر اشعه ماورای بنفش برای هر سایه بان آفتابی که قصد استفاده از آن را در پنجره های جانبی یا شیشه جلوی عقب دارید ضروری است. آنها یک لایه محافظتی بسیار موردنیاز را مانند عینک آفتابی تحت درمان با اشعه ماورای بنفش اضافه می کنند.

تشعشعات فرابنفش  همراه با گرمای شدیدی که می تواند در داخل خودرو ایجاد شود، می تواند به داشبورد، صندلی ها و کنسول های شما آسیب برساند، بنابراین ایده خوبی است که در همه حالات به دنبال سایه های ضدآفتاب با محافظ UV باشید. مطالعات نشان داده اند که در ظهر یک روز آفتابی، فضای داخلی خودرو می تواند در عرض پنج دقیقه به بیش از 150 درجه برسد، بنابراین مهم است که اقدامات احتیاطی را انجام دهید، مانند استفاده از آفتاب گیرهای شیشه عقب برای محافظت از کودکان خود درحالی که شما دارید. در حال رانندگی هستید و زمانی که پارک می کنید سایه ای روی شیشه جلوی خود قرار می دهید.

انواع آفتابگیر ماشین

همه افراد پس از چند ساعت تابش نور خورشید به داخل خودرو، محیطی شبیه به اجاق گاز را تجربه کرده اند.  صندلی ها و فرمان گرم و داغ، هوای متراکم و مرطوب که باعث می شود شما عرق کنید و همیشه زمان زیادی طول می کشد تا از بین برود. اما این تجربه را می توان به راحتی با آفتاب گیر مناسب خودرو کاهش داد. برای این منظور نمونه های مختلفی از آفتابگیر ماشین را معرفی می کنیم:

آفتابگیر شیشه جلو یک تکه

این سایه بان باکیفیت خودرو، اشعه های مضر UV خورشید را مسدود می کند و از گرم شدن ماشین شما تا دمای سونا جلوگیری می کند. لازم نیست تهویه مطبوع را منفجر کنید یا نگران سوختن دستان خودروی فرمان داغ و کمربند ایمنی نباشید. آفتابگیر به راحتی بیرون می زند، بنابراین می توانید آن را در عرض چند ثانیه روی شیشه جلوی خود نصب کنید. وقتی به ماشین خود برگشتید، می توانید به سادگی  به همان روشی که نحوه بستن آفتابگیر ماشین را توضیح دادیم آن را تا کنید و در کیسه ای که در جیب درب ماشین یا کنسول وسط قرار می گیرد، نگهداری کنید.

معمولاً  این آفتاب گیرها از مواد پلی استر نایلونی باکیفیت بالا ساخته می شوند، سبک وزن اما بسیار بادوام هستند. با انتخاب مناسب و حرفه ای  در سایز می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید که کاملاً متناسب با شیشه جلوی شما باشد، بنابراین لازم نیست نگران عبور نور خورشید از لبه ها باشید. این سایبان های آفتاب علی رغم قیمت مناسبش، برای ماندگاری ساخته شده اند و ماشین شما را خنک و محافظت می کند.

آفتابگیر شیشه جلو دو تکه

این نوع آفتابگیر برای اکثر خودروها مناسب هستند. مدل دوتکه در دو سایه بان مستطیلی یکسان عرضه می شود که با شیشه جلو اتومبیل شما سازگار است و به شما امکان می دهد آنها را به صورت عمودی یا افقی نصب کنید. در کنار تناسب بهتر، همپوشانی دو سایه آفتاب بیش از 99 درصد محافظت در برابر اشعه ماورای بنفش و بیش از 82 درصد کاهش حرارت را تضمین می کند. طراحی منحصربه فرد آفتابگیر دوتکه ماشین شما را خنک نگه می دارد، درحالی که  نحوه بستن آفتابگیر ماشین در این نوع سهولت را تضمین می کند به راحتی هم می شود در کیسه نگهداری می شوند.

برخی از آفتاب گیرها در صورت عدم استفاده، می توانند بخش خوبی از صندوق عقب شما را اشغال کنند، اما سایه آفتاب دوتکه برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی به طور فشرده تا می شود. شما به سادگی دو سایه را روی هم بچرخانید و به شکل یک دایره کوچک تا کنید، دایره را با تسمه های الاستیک بپیچید و سپس سایه را در کیف حمل آن قرار دهید. همچنین ابعاد آن ها به اندازه کافی کوچک است تا در جیب های صندلی عقب یا فضای بین صندلی سرنشین و کنسول خودرو قرار گیرد

آفتابگیر شیشه های جانبی

سایه های خورشیدی روی شیشه های جانبی می توانند از صندلی های خودرو و کمربند ایمنی در برابر گرم شدن تا دمای گرم محافظت کنند. این سایه بان شیشه جانبی محافظت در برابر اشعه ماورای بنفش را فراهم می کند، تابش نور خورشید را کاهش می دهد و از گرم شدن بیش از حد سرنشینان صندلی عقب جلوگیری می کند. با نصب آسان، می توانید از کاهش تابش نور خورشید و جلوگیری از آفتاب سوختگی قدردانی  کنید.

آفتابگیر شیشه عقب

نصب آفتابگیر عقب بسیار منطقی است، به خصوص اگر کودکان در ماشین حضور داشته باشند. استفاده از آفتابگیر روی شیشه عقب می تواند به جلوگیری از گرم شدن صندلی عقب و صندلی ماشین بچه ها کمک کند و به خنک نگه داشتن سرنشینان صندلی عقب کمک کند. معمولاً برای شیشه عقب ماشین از این سایه های جمع شونده از پارچه مشبک ساخته شده اند و دارای دکمه ای هستند که می توانید زمانی که می خواهید سایه ها جمع شوند استفاده می شود. پارچه مشبک در برابر اشعه ماورای بنفش مسدود می شود، اما دید را نیز امکان پذیر می کند. اندازه های زیادی در پیشنهاد وجود دارد، بنابراین قبل از خرید بررسی کنید که برای وسیله نقلیه شما مناسب هستند.

آفتابگیر مخصوص کودک و نوزاد

اگرچه بیشتر سایه بان های آفتاب گیر برای محافظت از کودک شما در برابر نور خورشید ساخته شده اند. درحالی که سایبان های خورشیدی خودرو کاربردی هستند، می توانند سرگرم کننده نیز باشند. کودک خود را با این سایه شیشه جلو کارتونی که به ماشین شما چشمان گوگولی می دهد، بخندانید. این آفتابگیر ها در چندین موجود است. این آفتاب گیرها برای اکثر خودروها مناسب است، توصیه می کنیم قبل از انتخاب اندازه خود به دقت اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که مناسب است. سایه فویل سرگرم کننده دارای یک لایه محافظ در برابر اشعه ماورای بنفش است تا ماشین شما را در هنگام پارک خنک نگه دارد.

آفتابگیر مغناطیسی

خورشید و اشعه ماورای بنفش آن از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر بالاترین میزان را دارند استفاده از یک آفتابگیر در این زمان یک ضرورت است. همچنین نحوه بستن آفتابگیر ماشین نیز با اهمیت است. این نوع سایه بان به راحتی با آهن ربا نصب می شود و در طرح های مناسب برای کودکان، از دایناسورها گرفته تا خرس های قطبی و غیره ارائه می شود. برای استفاده از سایه بان آفتاب، به خودرویی با پنجره های اسکلت فلزی نیاز دارید. به سادگی قسمت بالایی مغناطیسی شده را روی قاب صاف کنید و سایه آویزان خواهد شد. همچنین می توانید آهنرباها را به یک طرف یا طرف دیگر بلغزانید.

دیدن روزهای آفتابی بسیار خوب است، اما آنها می توانند سفر با ماشین را به طورجدی ناراحت کننده کنند. حتی با روشن بودن تهویه مطبوع، شیشه خودرو می تواند اشعه خورشید را بزرگ کرده و فضای داخلی را به طرز ناخوشایندی داغ کند. به علاوه تابش نور فرابنفش خورشید  می تواند در کوتاه مدت باعث آفتاب سوختگی و در میان مدت تا طولانی مدت مشکلات بزرگ تری شود؛ بنابراین در چنین شرایطی وجود یک مناسب مهم می شود. اما بلد نبودن نحوه بستن آفتابگیر هم کلافه کننده می تواند باشد به همین خاطر در این مقاله درباره نحوه بستن آفتابگیر ماشین توضیحاتی داده ایم.

دکمه بازگشت به بالا