اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

ویزای سرمایه گذاری در کانادا این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می کند که در بزرگترین مقصد مهاجرتی کسب وکارهای جهان، به انجام فعالیت کاری مشغول شوند. سرمایه گذاران به این علت کانادا را انتخاب می کنند امنیت و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است، مالیات های کسب وکارها پایین است و بهترین دسترسی به تجارت آزاد دارد و البته از سراسر جهان مهاجرت کنندگان را با آغوشی باز می پذیرد. شرایط پذیرش ویزای سرمایه گذاری در هر استان کانادا با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه شرایط سرمایه گذاری در کانادا سال 2023 را در هر استان بیان می کنیم. برای اینکه بتوانید این نوع ویزا را دریافت کنید، لازم است از شرایط زیر برخوردار باشید:

Residence by investment in Canada

1. میزان دارایی؛ ارزش گذاری اموال توسط کارشناسان دادگستری

دارایی خالص شما (و همسرتان) باید حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشد. باید بتوانید اثبات کنید که این دارایی از راه قانونی کسب شده است. همچنین ارزش  گذاری دارایی های منقول و غیرمنقول شما باید توسط مراکز معتبر و کارشناسان دادگستری انجام بگیرد و مطابق با آخرین استانداردهای اداره مهاجرت کانادا ارائه شود.

2. سوابق مدیریتی و حرفه های مورد قبول کانادا

شما باید حداقل دو سال از پنج سال گذشته را در پست مدیریتی یک شرکت قانونی مشغول بوده باشید. سوابق مدیریتی شما باید شامل مواردی نظیر برنامه ریزی، مدیریت و کنترل منابع انسانی و مالی باشد. حرفه های زیر از نظر دولت کانادا برای برنامه سرمایه گذاری قابل قبول هستند:

 • پزشک، داروساز و یا جراح دارای پروانه  مطب یا سهامدار بیمارستان
 • کسبه دارای پروانه کسب
 • وکلای دادگستری دارای پروانه  وکالت
 • سهامداران یا اعضای  هیات مدیره
 • مدیران ارشد شرکت های دولتی یا خصوصی
 • مهندسین عمران و معماری دارای پروانه مهندسی

در نتیجه، اولین مدرک مورد نیاز برای مشارکت در برنامه سرمایه گذاری کانادا، ارائه سابقه مدیریتی و پروانه کسب و کار به مدت دو سال است.

3. حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

شما باید مبلغ 1,200,000 دلار کانادا را به مدت 5 سال نزد دولت این کشور به ودیعه بگذارید. به این مبلغ سودی تعلق نمی گیرد و پس از این دوره 5 ساله به طور کامل به سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد. بازگشت این مبلغ از سوی دولت کانادا تضمین می شود. همچنین شما می توانید 1,200,000 دلار را به کمک بنگاه های مالی کانادا تامین کنید و فقط 350 هزار دلار را به عنوان سود بانکی آن بپردازید. به طورکلی، برای سرمایه گذاری در کانادا، حداقل میزان سرمایه ای که نیاز دارید معادل 250.000 دلار کانادا است. به این میزان سرمایه برای راه اندازی یا خرید یک کسب وکار در کانادا نیاز دارید.

4. دریافت اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کمک به اشتغال در این کشور

پس از کسب خود از طریق سرمایه گذاری کبک اجازه اقامت در باقی ایالت های کانادا را خواهید داشت. بخشی از سود حاصل از این سرمایه گذاری صرف هزینه  های مختلف نظیر شرکت  های کارگزاری سرمایه گذاری می شود. باقیمانده سود آن نیز در قالب وام  های بدون بهره به کسب  و کارهای کوچک محلی پرداخت شده یا صرف برنامه های مختلف حمایت از آوارگان و یا سایر برنامه های حمایتی مهاجران خواهد شد. در واقع شما با این مبلغ به نوعی در توسعه اقتصادی این کشور و اشتغال  زایی مشارکت می کنید. دولت کانادا نیز در عوض این مشارکت، اقامت دائم را بدون در نظر گرفتن محدودیت  های رایج به شما اعطا می  کند.

جدول امتیاز ویزای سرمایه گذاری کانادا

امتیاز توضیح معیار
12 18-35 سن
11 36
10 37
09 38
08 39
07 40
06 41
05 42
04 43
03 44
02 45
01 46
00 47 و بیشتر
IELTS زبان انگلیسی
Listening Writing Speaking Reading
CLB7 = 6.5-7 6 6 6 نمره
16 = 4 4 4 4 امتیاز
CLB8 = 7.5 6.5 6.5 6.5 نمره
20 = 5 5 5 5 امتیاز
CLB9 = 8 7 7 7-7.5 نمره
24 = 6 6 6 6 امتیاز
CLB10 = 8.5-9 7.5-9 7.5-9 8-9 نمره
24 = 6 6 6 6 امتیاز
25 PHD تحصیلات
23 کارشناسی ارشد
22 دو کارشناسی
21 کارشناسی
19 دیپلم
05 دبیرستان
09 یک سال تجربه کاری
11 2-3 سال
13 4-5 سال
15 6 و بیشتر
05 آیلتس همسر همسر
05 ارتباط خانودگی در کانادا

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا در استان ساسکاچوان

برنامه سرمایه گذاری در ساسکاچوان به شما این امکان را می دهد که به همراه خانواده تان در این استان کسب وکاری را راه اندازی کنید یا در آن شریک شوید و مدیریتش کنید. در برنامه جدید سرمایه گذاری در ساسکاچوان باید هر کاندیدا Expression of Interest یا EOI خود را در سیستم جدید آنلاین ثبت کند.

برای اینکه در برنامه سرمایه گذاری ساسکاچوان بتوانید شرکت کنید باید حتما ارزش سرمایه خالص شما حداقل 500 هزار دلار کانادا و از طریق قانونی ذخیره شده باشد. علاوه بر این، حداقل سه سال سابقه مدیریت یا کارآفرینی در شغل مربوطه لازم است. اگر شما در برنامه سرمایه گذاری ساسکاچوان پذیرفته شدید، برای دریافت اقامت دائمی باید این مدارک را فراهم کنید:

 • حداقل 300.000 دلار کانادا در رجینا یا ساسکاتون یا 200.000 دلار کانادا در دیگر شهرهای ساسکاچوان سرمایه گذاری کنید.
 • کسب وکاری را راه اندازی کنید که با اطلاعات مدارکتان هم خوانی داشته باشد.

اگر کل سرمایه تا 1 میلیون دلار کانادا یا بیشتر نیست باید حداقل یک سوم از سهام شرکت را دارا باشد. در فعالیت های روزانه شرکت مستمرا حضور داشته باشد و حداقل دو موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی ایجاد کنید.

برنامه سرمایه گذاری کبک؛ سریع ترین راه دریافت ویزای سرمایه گذاری

 • بدون محدودیت سنی
 • بدون نیاز به مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی
 • افراد بالای 50 سال حتما باید مدرک تحصیلی دیپلم و افراد بالای 60 سال مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشند.
 • بدون نیاز به راه اندازی کسب  و کار پس از ورود به کانادا
 • امکان بهره  گیری متقاضی و اعضای خانواده از خدمات بهداشتی و درمانی کانادا به صورت رایگان
 • امکان تحصیل فرزندان متقاضی در بهترین مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی بدون نیاز به دریافت
 • امکان بهره گیری متقاضی و اعضای خانواده از آموزش رایگان عمومی
 • انجام مصاحبه به زبان فارسی

علاوه بر این، امکان دریافت همزمان اقامت برای اعضای خانواده یعنی، همسر و فرزندان زیر 22 سال نیز وجود دارد.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا؛ بهترین راه برای مهاجرت کارآفرینی به ونکوور

اگر برای سرمایه گذاری در ونکوور یا بریتیش کلمبیا آماده اید و می خواهید کسب وکاری را به طور منظم مدیریت کنید باید در برنامه مهاجرتی کارآفرینی شرکت کنید. برای این کار این شرایط را باید دارا باشید:

 • حداقل سرمایه خالص 600.000 دلار کانادا داشته باشید.
 • بتوانید تجربه کاری و مدیریتی خود را ثابت کنید.
 • وضعیت قانونی مهاجرتی برای کانادا را داشته باشید.
 • دانش زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB 4 یا بیشتر داشته باشید.

اگر در برنامه سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا پذیرفته شدید باید کسب وکاری جدید را در این استان راه اندازی کنید یا کسب وکاری موجود را بهبود بخشید. علاوه بر این نیاز به حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری در این شغل دارید و باید حداقل برای یک شهروند کانادایی شغلی تمام وقت ایجاد کنید.

سرمایه گذاری در پرنس ادوارد؛ برای علاقه مندان به فعالیت مداوم

پرینس ادوارد جزیره ای در شرق کاناداست. سرمایه گذاری در پرینش ادوارد مخصوص کسانی است که می خواهند به طور دائم در کسب وکاری فعالیت کنند. برای سرمایه گذاری در پرنس ادوارد می توانید جزء یکی از سه دسته زیر قرار بگیرید.

1مالکیت 100 درصد کسب و کار و بیزینس در کانادا

همان طور که از نام این نوع سرمایه گذاری مشخص است، این نوع مهاجرت برای کسانی است که می خواهند مالکیت کامل کسب وکاری را داشته باشند. ممکن است این کسب وکار را فرد از ابتدا راه اندازی کرده یا با خرید کسب و کار موجود به دست  آورده باشد.

2مالکیت بخشی از کار؛ خرید سهام و سرمایه گذاری در شرکت

در این نوع سرمایه گذاری، فرد به جای مالکیت تمام، بخشی از یک کسب وکار را خریداری می کند. در این شرایط فرد باید یک سوم از دارایی یک شرکت را بخرد یا حداقل معادل 1.000.000 دلار کانادا را در شرکت سرمایه گذاری کند.

3اجازه کار؛ کسب تجربه در شغل مورد نظر و سرمایه گذاری در آن

در این نوع از سرمایه گذاری، برنامه مهاجرتی پرینس ادوارد به شما این اجازه را می دهد که مدتی در شغل دلخواه مشغول به کار شوید و در جریان تجربیات روزانه شغل قرار بگیرید. تا با کسب تجربه، امکان سرمایه گذاری در آن را پیدا کنید. برای شرکت در هر یک از سه روش بالا و سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد، باید ویژگی های زیر را داشته باشید.

 • باید بین 21 تا 59 سال سن داشته باشید.
 • تحصیلات دوران مدرسه را تمام کرده باشید.
 • حداقل ارزش سرمایه تان 600.000 دلار باشد.
 • حداقل نمره آیلتس 4 داشته باشید.
 • بیزینس پلان کامل و واضحی داشته باشید.
 • در شغل مورد نظر فعالیت دائم و مستمر داشته باشید.
 • سپرده ای معادل 200.000 دلار داشته باشید.

علاوه بر سپرده بانکی، شما باید حداقل 150.000 دلار در کسب وکار جدید سرمایه وارد کنید. با این کار، به جریان اقتصادی و فعالیت کسب و کار در استان پرنس ادوارد کمک خواهید کرد.

سرمایه گذاری در استان نوا اسکوشیا؛ بهترین راه دریافت اقامت دائم کانادا برای نیرو متخصص

سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا مخصوص صاحبان کسب وکاری است که مدیران عالی کسب وکار بوده اند و قصد فعالیت مداوم در کسب و کار موجود در استان نوا اسکوشیا را دارند. پس از این که چند سال این افراد، کسب وکاری را مدیریت کردند، شانس دریافت اقامت دائم کانادا برای آن ها افزایش می یابد. شرایط لازم برای سرمایه گذاری شامل موارد زیر می شود:

 • باید 21 سال یا بیشتر داشته باشد.
 • باید بخواهید به طور دائم در نوا اسکوشیا کار و زندگی کنید.
 • حداقل دارایی معادل 600.000 دلار کانادا داشته باشید.
 • حداقل میزان سرمایه  برای سرمایه گذاری معادل 150.000 دلار کانادا داشته باشید.
 • حداقل سه سال سابقه کار مدیریتی داشته باشید و مدیر کسب وکاری باشید یا معادل 5 سال مدیر ارشد کسب وکاری باشید.

برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری این استان باید حداقل نمره 5 در 4 مهارت زبانی انگلیسی یا فرانسه را کسب کرده باشید و EOI خود را به طور آنلاین پر کنید. علاوه بر این، دعوت نامه  از سوی دفتر مهاجرتی نوا اسکوشیا نیز جزو مدارک مورد نیاز محسوب می شود.

سرمایه گذاری در استان مانیتوبا؛ بدون نیاز به سپرده بانکی

برای سرمایه گذاری در استان مانیبوتا دو راه وجود دارد. یا سرمایه گذاری کارآفرینی برای کسانی که می خواهند کسب وکاری را در منیبوتا راه اندازی کنند و یا سرمایه گذاری کشاورزی برای کسانی که می خواهند در مناطق روستایی منیبوتا فعالیت های کشاورزی کنند.

افرادی که می خواهند کسب وکاری را در منیتوبا راه اندازی کنند یا آن کسب وکار را بخرند در 24 ماه اول اقامتشان اجازه کار موقت خواهند داشت و دیگر نیازی نیست که 100.000 دلار نزد دولت منیتوبا بسپارند. بدین ترتیب شرایط سرمایه گذاری در منیتوبا به شرح زیر است:

 • حداقل 3 سال به صورت تمام وقت در پنج سال گذشته تجربه کاری در مشاغل مدیریتی داشته باشید. کسانی که صاحب شغلی بوده اند امتیاز بالاتری کسب می کنند.
 • حداقل امتیاز 5 مهارت های زبانی را داشته باشید.
 • حداقل معادل مدرک دبیرستان کانادا را داشته باشید.
 • حداقل 25 تا 49 سال داشته باشید.
 • حداقل سرمایه گذاری در منیتوبا 250.000 دلار است.
 • میزان دارایی خالص باید 500.000 دلار باشد.

بیزینس پلان کامل نیز بخش مهمی از شرایط سرمایه گذاری است. همچنین، حداقل میزان سرمایه گذاری در کسب و کار باید 300.000 دلار و حداقل سرمایه خالص 500.000 دلار باشد.

سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

سرمایه گذاری در نیوبرانزویک نیز مانند دیگر استان ها شرایط خاص خود را دارد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام قوانین و آزمایشات مهاجرتی را انجام دهید و تا لحظه دریافت ویزای اقامت دائم نباید شغل خود را ترک کنید. زیرا ممکن است درخواست شما به هر دلیلی پذیرفته نشود. شرایط پذیرش سرمایه گذاری در نیوبرانزویک به شرح زیر است:

 • بین 22 تا 55 سال سن داشته باشید.
 • میزان مهارت زبانی کافی برای مدیریت کسب وکار در نیوبرانزویک را داشته باشید.
 • حداقل دیپلم دبیرستان را کسب کرده باشید.
 • بدانید که باید در همین استان زندگی و کار کنید.
 • در پنج سال اخیر حداقل سه سال تجربه کاری در زمینه شغلی مربوط را داشته باشید.
 • از شرایط کاری در نیوبرانزویک مطلع باشید.
 • بیزینس پلان شما را باید یکی از دولت های رسمی نیوبرانزویک تایید کرده باشد.
 • حداقل ارزش سرمایه خالص 600.000 دلار داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا