هنر و سینما

زمان پخش سریال بی گناه از ماهواره

معرفی سریال ونزدی (Wednesday) | مجموعه جدید خانواده آدامز

اسپین آفی از داستان خانواده آدامز یعنی سریال ونزدی (Wednesday) مدتی است که پخش خود را در نتفلیکس آغاز کرده است و همین حالا هم رکورد بیشترین میزان تماشا در عرض یک هفته را شکسته است.

درست است که خانواده ی آدامز را نمی توان در رتبه های اول مشهورترین خانواده های داستانی و ساختگی دید، اما قطعا می توان آن را یکی از موارد این فهرست دانست؛ هرچند که به پای خانواده ی گلدبرگ، سیمپسون ها و سوپرانوها و غیره نمی رسد. این خانواده ی مشهور در سال 1938 برای اولین بار در مجله نیویورکر به نمایش درآمد و هنوز هم که هنوز است جذابیت خود را حفظ کرده است. این خانواده که توسط چارلز آدامز خلق شده بودند، تا به امروز به اشکال مختلف در رسانه های متنوع مانند تلویزیون، سینما، بازی های ویدیویی، کمیک بوک ها و غیره به تصویر کشیده شدند. چارلز آدامز تا لحظه مرگ خود، تمام وقتش را صرف خلق آثار جدیدی از خانواده آدامز کرد.

خانواده ی آدامز یک وارونگی طنزآمیز از یک خانواده ایده آل در قرن بیستم آمریکا بود؛ یک قبیله اشرافی، ثروتمند و البته عجیب و غریب که از ترسناک بودن خود لذت می بردند. اصلا هم به این موضوع توجه نمی کردند که چقدر در نظر دیگران عجیب یا ترسناک هستند؛ اگر هم متوجه این موضوع می شدند، آنچنان برایشان مهم نبود که بخواهند کاری برایش انجام دهند. از سال 1964 آثار تلویزیونی مختلفی حول محور آن ها ساخته شد (علاوه بر آثار سینمایی و غیره) و آخرین سریال در سال 1999 به پایان رسید. گذشت و گذشت تا به اواخر سال 2020 و معرفی سریال Wednesday (ونزدی) توسط شرکت ام جی ام رسید؛ آن هم با کارگردانی تیم برتون.

چند ماه بعد، سرویس استریم نتفلیکس ساخت این سریال با 8 قسمت را در دستور کار قرار داد و به مرور زمان بازیگران اضافه و روند فیلم برداری آغاز شد. جالب است بدانید که کریستینا ریچی، کسی که در کودکی نقش ونزدی را ایفا کرده بود، در سریال جدید هم نقشی را ایفا می کند. همان طور که بالاتر هم گفته شد، سریال ونزدی همین حالا هم رتبه 1 را در بین 10 مجموعه برتر نتفلیکس دارد و توانسته رکورد بزرگی را به نام خود ثبت کند؛ حتی توانسته خود را به پای سریال Stranger Things (اتفاقات ناآشنا) هم برساند و آن را کنار بزند. اما بااین حال، با وجود چنین محبوبیت و موفقیتی، ظاهرا نتفلیکس قصد ندارد آن را برای فصل دوم تمدید کند.

سریال ونزدی، همان طور که از اسمش هم برمی آید، حول محور دختر خانواده یعنی ونزدی آدامز می چرخد. همان ابتدای داستان ما شاهد این هستیم که قلدرهای مدرسه، برادر ونزدی یعنی پگزلی را اذیت و او را داخل کمدش حبس کردند. به همین دلیل هم او تصمیم می گیرد که با رها کردن یک سری پیراناهای زنده در استخر مدرسه، انتقام برادرش را از اعضای تیم واترپلو بگیرد؛ زیرا معتقد است که فقط خودش حق دارد برادرش را اذیت کند. به همین دلیل هم این دختر بیچاره از مدرسه اخراج می شود و مجبور است باری دیگر به مدرسه جدیدی برود؛ اما این بار دیگر همه چیز فرق می کند.

اخراج شدن ونزدی باعث می شود تا والدین او یعنی گومز و مورتیشیا آدامز، او را در آکادمی نورمور که در جریکو (ورمونت) قرار دارد، ثبت نام کنند. این مدرسه مخصوص طردشده های هیولایی است که از همه جا رانده و از همه جا مانده شدند؛ جایی که زمانی پدر و مادر خودش هم در آن جا تحصیل می کردند و همانجا با هم آشنا شدند. شخصیت سرد و بی عاطفه ی ونزدی و همچنین طبیعت سرکشی که دارد، اجازه نمی دهد راحت با هم کلاسی هایش ارتباط برقرار کند و با آن ها دوست شود. همین موضوع باعث می شود که بارها و بارها با مدیر مدرسه درگیر شود و به دردسر بیفتد.

در همین حین، ونزدی به این موضوع هم پی می برد که درست همانند مادرش، توانایی های ذهنی خاصی دارد که می تواند به او کمک بزرگی بکند؛ برای اینکه بتواند یک معمای قتل محلی بسیار مهم را با کمک کلانتر جریکو، حل کند. سریال ونزدی، ماجراهای این دختر جوان را با چاشنی اسرارآمیز، المان های ماوراءطبیعی و همچنین معمایی برای مخاطب به تصویر می کشد. ونزدی همزمان با گذراندن دوران مدرسه، تلاش می کند تا روی قدرت های روانی در حال ظهورش تسلط پیدا کند، یک قتل عام وحشیانه را خنثی کند (اتفاقی که این شهر کوچک را غرق در وحشت کرده است) و همچنین یک معمای اسرارآمیز و ماوراءطبیعی را هم حل کند.

25 سال پیش، دقیقا همین معما، پدر و مادر خودش را هم بیچاره کرده بود؛ زیرا آن ها هرچه تلاش کردند تا پاسخی برای آن پیدا کنند، موفق نشدند. به همین دلیل تمام امید خاندان آدامز به ونزدی است تا جوابی برای سؤال های آن ها پیدا کند. تمام این ماجراها زمانی اتفاق میفتد که ونزدی سخت در تلاش است تا با روابط جدید و بسیار پیچیده ای که در نورمور آغاز کرده، کنار بیاید و خود را با شرایط تازه وفق دهد؛ زیرا پیش از این، او هیچوقت چنین شرایطی را تجربه نکرده بود و کاملا همه چیز برایش تازگی دارد. او در این آکادمی و مدرسه جدید با ماجراها، موقعیت ها، افراد، احساسات و روابطی آشنا می شود که هیچ پیش زمینه ای برایش نداشت و حالا نمی داند چطور باید با آن ها برخورد کند.

سریال های شبیه سریال ونزدی

سریال The Umbrella Academy

سریال آکادمی آمبرلا

  • بازیگران: الیوت پیج، تام هاپر و رابرت شیهان

  • سال پخش: 2019 تا 2023

  • ژانر: اکشن، ماجراجویی و کمدی

خلاصه داستان: سریال آکادمی آمبرلا حول محور یک خانواده ی عجیب و غریب می چرخد که هر کدام از فرزندان این خانواده یک قدرت ماورایی دارند؛ تک تک این خواهر و برادرها به سرپرستی گرفته شدند و در بزرگسالی به یک سری ابرقهرمان تبدیل می شوند. آن ها با اینکه آنقدرها هم دل خوشی از یکدیگر ندارند، اما دور هم جمع می شوند تا رمز و راز مرگ پدر خود را کشف کنند. اما در همین مسیر، با خطرات و تهدیدهای مختلف برخورد می کنند که پشت سر هم ماجراهای مختلفی را برای آن ها رقم می زند.

سریال The Midnight Club

سریال باشگاه نیمه شب

  • بازیگران: ایمان بنسون، ایگبی ریگنی و روث کاد
  • سال پخش: 2022
  • ژانر: اسرارآمیز، درام و ترسناک

خلاصه داستان: سریال باشگاه نیمه شب حول محور گروهی از نوجوانان بیمار می چرخد که در آسایشگاه برایت کلیف می چرخد؛ نوجوانانی که به بیماری های لاعلاج مبتلا هستند. این نوجوانان درکنار یکدیگر، گروهی را با نام باشگاه نیمه شب تشکیل می دهند. قرار آن ها هم به این صورت است که نیمه شب به طور مخفیانه در کتابخانه بزرگ آسایشگاه جمع می شوند تا داستان های ترسناک برای هم تعریف کنند. آن ها که اعضای این باشگاه هستند، عهد و پیمانی را با هم می بندند که همگی باید رعایت کنند؛ هرکسی که اول و زودتر از دنیا برود، باید تمام تلاش خود را بکند که با دیگر اعضای باشگاه ارتباط برقرار کند.

سریال The Order

سریال محفل

  • بازیگران: جیک منلی، سارا گری و مت فروئر
  • سال پخش: 2019 تا 2020
  • ژانر: فانتزی، درام و ترسناک

خلاصه داستان: سریال محفل داستان یک دانشجوی کالج به نام جک مورتون را حکایت می کند که به گروه هرمتیک رز آبی ملحق می شود؛ یک انجمن مخفی که به آموزش و تمرین جادو می پردازد. هرچه جک در تاریخچه ی این سازمان عمیق می شود، اسرار تاریک خانوادگی و یک نبرد زیرزمینی را پیدا می کند؛ نبردی بین گرگینه ها و هنرهای تاریک جادویی.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا