ریست لباسشویی زیرووات

آموزش تست و ریست ماشین لباسشویی زیروات

ماشین لباسشویی که برای شستشوی لباس، پرده و البسه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، مانند لوازم برقی پر مصرف دیگر، گاهی نیز ممکن است دچار ایراد شود و در موقع استفاده  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده کنید. ممکن است این ایرادها، با یک عمل ساده برطرف شود. اما گاهی نیز امکان دارد قطعات مهم دستگاه خراب یا معیوب شده باشند. که در این صورت، با درست نمی شوند و باید برای و یا تعویض این قطعات یا بخش هایی که دچار مشکل شده اند، با کارشناس مشورت و اقدام به رفع آنها کرد.

هم مانند لباسشویی های دیگر، از جمله لوازم برقی ضروری می باشد. که برای تمیزی لباسها، پرده ها، انواع البسه های مختلف و حتی شستشوی پتو نیز بکار می رود. ، باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود و اگر به درستی از ماشین لباسشویی استفاده شود و نکات ایمنی و نگهداری از آن را در آن مطالعه کنید، می توانید سالها از ماشین لباسشویی زیرووات استفاده بهینه ببرید. علت های مختلفی باعث می شود که ماشین لباسشویی مشکل و ایراد پیدا کند.

چه زمانی باید ماشین لباسشویی زیرووات را ریست کرد.

هدف از ، معمولا برای پاک کردن برنامه انتخابی و تغییر آن و شروع مجدد دستگاه می باشد. گاهی ممکن است فراموش کرده باشیم و قفل کودک در ماشین لباسشویی فعال نشده باشد. در این هنگام لمس دکمه های ماشین لباسشویی و یا دست زدن کودک به دکمه و ولوم دستگاه، باعث می شود که دچار اختلال شود و برنامه انتخابی را به طور متوالی و درست انجام ندهد. مراقب باشید در هنگام شستشو، قفل کودک را حتما فعال کنید. گاهی با قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی و انتخاب برنامه در شروع شستشو، متوجه می شوید که برنامه انتخاب شده، مناسب نوع پارچه نبوده و می خواهید شستشو را متوقف کرده و مجدد به ماشین لباسشویی برنامه جدید بدهید.

در این حالت می توانید برای اقدام کنید.

 • اگر دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی زیرووات را مطالعه کنید متوجه می شوید که ممکن است در طول استفاده از ماشین لباسشویی، دستگاه ارور دهد و ماشین لباسشویی کار نکند. اولین قدم برای برطرف کردن ارور ماشین لباسشویی زیرووات، این است که دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید و مجدد ماشین لباسشویی زیرووات را به برق وصل کنید.

و یا درب ماشین لباسشویی را برای 6 مرتبه باز و بسته کنید.

 • نوسان برق نیز یکی از علت های بروز مشکل در ماشین لباسشویی است. ولتاژ بیش از اندازه و یا قطعی برق نیز، مشکل ساز می باشد. این مشکلات با برطرف خواهند شد.
 • موقعی که ماشین لباسشویی بر روی یک برنامه قفل شده و صفحه نمایش چشمک زن شده باشد و یا برنامه ای را به اشتباه برای شستشو انتخاب کرده باشید، می توانید با ریست لباسشویی زیرووات این مسئله را حل کنید.
 • معمولا در بیشتر ماشین های لباسشویی دکمه ریست تعبیه شده است و با زدن دکمه ریست در عرض چند ثانیه، دستگاه به راحتی ریست می شود. البته بستگی به مدل ماشین لباسشویی ممکن است دکمه ریست وجود نداشته باشد و باید ماشین لباسشویی را به صورت دستی ریست کرد.

وقتی را ریست می کنید، دوباره ماشین را با برنامه جدید برای شستشو تنظیم کنید. اگر ایراد پیش آمده با این کار برطرف شده باشد، ماشین لباسشویی باید کار خود را به درستی انجام دهد و پرسه شستشو انجام شود و ارور دیگر بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده نشود و یا چشمک نزند. اما اگر با، مشکل برطرف نشده باشد، علت را در جای دیگر ماشین لباسشویی جستجو کنید. ممکن است ایراد فنی در جای دیگر ماشین لباسشویی باشد. برای رفع مشکل حتما از یک کارشناس مشاوره بگیرید و اگر قطعه یا بخشی از ماشین لباسشویی خراب شده و یا سوخته بود با تماس گرفته و کنید.

 • نکات ایمنی را در ماشین لباسشویی رعایت کنید.
 • ماشین لباسشویی را هر سال سرویس کنید.
 • برای رفع خرابی اقدام به باز کردن ماشین لباسشویی زیرووات نکنید و از متخصص کمک بگیرید.

نگهداری درست و کمک می کند که دستگاه خیلی زود دچار مشکل و ایراد نشود.

بیشتر بدانیم :

قبل از اقدام به   به این نکات نیز توجه کنید:

 • هنگامی که متوجه می شوید که ماشین لباسشویی به درستی کار نمی کند و یا اصلا روشن نمی شود، ابتدا جریان برق را در ماشین لباسشویی چک کنید .

از سالم بودن برق ساختمان مطمئن شوید.

پریز را بررسی کنید.

دو شاخه و کابل دستگاه را چک کنید تا خراب نشده باشند.

امکان دارد بر اثر ولتاژ بالای برق، دوشاخه ذوب شده باشد و یا به کابل ماشین لباسشویی زیرووات صدمه وارد شده باشد.

اگر برق دستگاه مشکل نداشت، می توانید شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی و لوله فاضلاب را چک کرده تا گرفتگی نداشته باشد.

فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی کنید، تا جسم و یا پرز داخل آن نباشد.

اگر دستگاه از نظر برد الکترونیکی، پمپ تخلیه و یا قطعات مهم و…ایراد نداشته باشد، ایراد های ساده را می توان با به راحتی حل کرد و از ماشین لباسشویی استفاده کرد.

از ماشین لباسشویی به مدت طولانی و چند ساعت پشت سر هم استفاده نکنید.

از مواد شوینده بیش از اندازه استفاده نکنید، پودر زیاد باعث تمیزی بیشتر نمی شود، بلکه باعث رسوب و مشکل در دستگاه می شود.

ماشین لباسشویی را بعد از مدتی استفاده، جرم گیری کنید.

تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی، عمر دستگاه را افزایش می دهد.

به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دهید.

هنگام شستشو با ماشین لباسشویی، اگر به ایراد یا مشکلی برخورد کردید و ایراد پیش آمده از قطعات ماشین لباسشویی نبود، دستگاه را ریست کرده و برنامه جدید را به ماشین لباسشویی بدهید.

ریست کردن ماشین لباسشویی ایندزیتنظیم مجدد ماشین لباسشویی زیرووات می تواند یک راه حل ساده و مؤثر برای رفع مشکلات مختلفی باشد که ممکن است در حین کارکرد آن به وجود بیاید. خواه با مشکلات فنی، رفع کدهای خطا یا صرفاً می خواهید دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، انجام عملیات ریست کردن اغلب می تواند مشکل را حل کند. در این مقاله از سایت ، ما شما را در فرایند گام به گام تنظیم مجدد و نحوه ریست ماشین لباسشویی زیرووات راهنمایی می کنیم. همراه ما باشید.

هر برند و مدلی ممکن است دارای راهکارهای ویژه ای برای ریست کردن دستگاه باشد که از یک مدل به مدل دیگر و از یک برند به برند دیگر تفاوت دارد. برای دستیابی به بهترین دستورالعمل متناسب با مدل دستگاه خود، حتماً دفترچه راهنمای کاربری مدل خود را بخوانید.

اگر نمی توانید دفترچه راهنمای کاربر خود را پیدا کنید، چند مرحله کلی وجود دارد که می­ توانید برای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی زیرووات خود دنبال کنید. ریست کردن لباسشویی ممکن است در هر برندی متفاوت باشد بنابراین در مقاله دیگر درمورد به طور کامل توضیح داده ایم.

لطفاً به یاد داشته باشید که این مراحل دستورالعمل های کلی هستند و ممکن است برای همه مدل های زیرووات اعمال نشوند. همیشه توصیه می شود برای دستورالعمل های دقیق متناسب با مدل خاص خود به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید یا مستقیماً با سازنده تماس بگیرید.  حال مراحل نحوه ریست ماشین لباسشویی زیرووات را بررسی می کنیم:

ریست لباسشویی زیرووات

برای شروع فرایند تنظیم مجدد، مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما خاموش است. دکمه پاور را در کنترل پنل پیدا کرده و آن را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود. چند ثانیه صبر کنید تا مطمئن شوید که تمام عملکردها به طور کامل متوقف شده اند.

پس از خاموش کردن ماشین لباسشویی آن را از برق جدا کنید. این مرحله بسیار مهم است؛ زیرا امکان قطع کامل تمام منبع تغذیه را فراهم می کند و ایمنی را در طول فرایند تنظیم مجدد تضمین می کند.

پس از قطع برق، حدود پنج دقیقه قبل از ادامه کار صبر کنید. این دوره انتظار اجازه می دهد تا هر بار الکتریکی باقیمانده در داخل دستگاه کاملاً از بین برود.

پس از پنج دقیقه منتظر ماندن، ماشین لباسشویی زیرووات خود را دوباره به منبع برق وصل کنید. مطمئن شوید که به درستی وصل شده است و اتصالات شلی وجود ندارد.

 • گزینه ریست را انتخاب کنید (در صورت وجود)

در نحوه ریست ماشین لباسشویی زیرووات بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی زیرووات شما گزینه تنظیم مجدد خاصی را در صفحه کنترل یا صفحه نمایش خود دارد یا خیر. اگر چنین گزینه ای وجود دارد، آن را برای چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که نشانگرهایی را مشاهده کنید که تأیید می کنند فرایند بازنشانی شروع شده است.

 • بازگشت به تنظیمات کارخانه (در صورت لزوم)

اگر ماشین لباسشویی زیرووات شما گزینه تنظیم مجدد اختصاصی ندارد، می توانید به جای آن بازنشانی کارخانه را انجام دهید. برای انجام این عملیات به شرح زیر اقدام کنید:

 1. دکمه های “Start” و “Cancel” یا “Stop” را به طور هم زمان فشار داده و نگه دارید.
 2. هر دو دکمه را نگه دارید تا چراغ ها یا نشانگرها روی صفحه کنترل چشمک بزنند.
 3. پس از مشاهده این نشانه های تنظیم مجدد، هر دو دکمه را رها کنید.
 • منتظر پایان عملیات بمانید

به ماشین لباسشویی زیرووات خود زمان بدهید تا فرایند ریست کامل شود. مدت زمان ممکن است بسته به مدل خاص شما متفاوت باشد. بااین حال، این فرایند به طور معمول حدود یک دقیقه طول می کشد.

نحوه تست و ریست لباسشویی زیرووات

در این مرحله از نحوه ریست ماشین لباسشویی زیرووات، یک چرخه تست را روی ماشین لباسشویی زیرووات خود اجرا کنید تا مطمئن شوید که همه عملکردها به درستی کار می کنند. یک برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید و بگذارید تمام چرخه خود را بدون هیچ گونه وقفه ای اجرا کند.

عیب یابی مشکلات رایج ماشین های لباسشویی زیرووات

اگرچه نحوه ریست ماشین لباسشویی زیرووات شما اغلب می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که این کار به تنهایی کافی نباشد. در چنین مواردی، حل مشکل و شناسایی علت اصلی مهم است. در اینجا برخی از مشکلات رایجی که ممکن است کاربران در مورد ماشین لباسشویی زیرووات خود با آن مواجه شوند و مراحل عیب یابی احتمالی آورده شده است:

ماشین های لباسشویی زیرووات ممکن است کدهای خطا را روی صفحه کنترل نمایش دهند که نشان دهنده مشکلات خاصی است. برای شناسایی معنای کد خطا، دفترچه راهنمای کاربر را مطالعه کنید و مراحل عیب یابی توصیه شده توسط سازنده را دنبال کنید.

اگر متوجه نشت آب از ماشین لباسشویی زیرووات شدید، ترک یا آسیب دیدگی در لوله ها یا اتصالات را بررسی کنید. مطمئن شوید که همه اتصالات محکم و ایمن هستند. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است برای بررسی و تعمیر لباسشویی زیرووات در اصفهان با تکنسین های حرفه ای ما تماس بگیرید.

اگر ماشین لباسشویی زیرووات شما اصلاً روشن نمی شود، بررسی کنید که آیا به درستی به پریز برق وصل شده است یا خیر. مطمئن شوید که در سیستم برق خانه شما کلیدهای قطع شده یا فیوزهای سوخته وجود ندارد. اگر به نظر می رسد همه چیز درست است، با یک برق کار ماهر تماس بگیرید تا مشکلات احتمالی الکتریکی را بررسی کند.

خطاهای لباسشویی زیرووات

اگر درام یا دیگ ماشین لباسشویی زیرووات شما در طول یک چرخه نمی چرخد، می تواند به دلایل مختلفی مانند معیوب بودن موتور یا شکستگی تسمه باشد. وجود انسداد داخل درام را که ممکن است مانع از چرخش آزادانه آن شود، بررسی کنید. اگر نمی توانید علت مشکل را شناسایی کنید، توصیه می شود به دنبال کمک متخصصان ما باشید.

صداهای غیرمعمول یا لرزش های بیش از حد در حین کار ممکن است نشان­دهنده عدم تعادل در ماشین لباسشویی زیرووات شما باشد. اطمینان حاصل کنید که بار داخل درام به طور یکنواخت توزیع شده و اضافه بار وارد نمی شود. تنظیم پایه های تراز دستگاه نیز می تواند به حداقل رساندن لرزش کمک کند.

بیشتر بخوانید:

باگذشت زمان، باقیمانده مواد شوینده، نرم کننده پارچه و کثیفی در داخل ماشین لباسشویی زیرووات شما جمع شده و منجر به ایجاد بوی نامطبوع می شود. برای ازبین بردن این بوها، یک چرخه خالی را با آب گرم و سرکه اجرا کنید یا از محصولات تمیزکننده تخصصی طراحی شده برای ماشین لباسشویی استفاده کنید.

با بررسی نحوه ریست ماشین لباسشویی زیرووات شما اغلب تنها می تواند مشکلات جزئی را حل کرده و عملکرد آن را بازیابی کند. بااین حال، اگر مشکلات حتی پس از انجام ریست همچنان ادامه داشت، توصیه می شود برای دستورالعمل های عیب یابی خاص به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید یا برای کمک با تکنسین های حرفه ای ما تماس بگیرید. تعمیر و نگهداری منظم و استفاده صحیح از ماشین لباسشویی زیرووات شما به حداکثر رساندن طول عمر آن و تضمین عملکرد کارآمد برای سال های آینده کمک می کند.

دکمه بازگشت به بالا