برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

آیا ادکلن پاک است

برای پاسخ به سؤال شما باید گفته شود که الکل‏ها به دو دسته کلى ‏تقسیم مى‏شوند: یکى الکلى که از طریق صنایع نفت و پتروشیمى به ‏دست مى‏آید و دیگر الکلى که از تقطیر بخارات شراب، حاصل‏ مى‏شود. منتها با این تفاوت که بر الکل صنعتى قطعا لفظ خمر صادق نیست. در حالى که الکل تخمیرى از آن‏ جهت که از تقطیر بخار خمر به دست آمده، احتمال آن مى‏رود که ‏عنوان خمر بر آن صادق باشد. مشهور فقیهان هر مایع مست کننده‏اى را نجس مى‏دانند. حال آیا الکل صنعتى مى‏تواند مصداقى از مایع مسکر بالاصالة باشد؟

طبق نظر مشهور فقیهان به نظر مى‏رسد که الکل صنعتى را نمى‏توان مصداق «مسکر» دانست هر چند ماده آن، عامل اصلى و مؤثر در مایعات مست کننده ‏است. و این نه به خاطر آن است که به الکل صنعتى مواد سمى و بدبوکننده هم چون متانول افزوده‏اند بلکه بدین خاطر است که ‏غلظت الکل به قدرى بالاست که بر فرض که مواد افزودنى هم در آن‏ نباشد، باز هم نوشیدن آن به هر مقدار، باعث مسمومیت است. و لذا عرفا به این ماده، مسکر اطلاق نمى‏کنند. [1]

پاك كردن لك عطر از لباس با آسپرین آسپرین هم گزینه خوبی برای پاک کردن جای عطر از لباس است. چند عدد قرص آسپرین را داخل آب حل کنید و قسمتی از لباس که با ادکلن لک شده را داخل این محلول قرار دهید. بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه با آب بشویید. آسپرین به دلیل ترکیباتی که دارد علاوه بر تاثیری که برای پاک کردن لکه از روی لباس دارد، برای پاک کردن لکه عرق و یا اسپری ضد تعریق نیز استفاده می شود. پاك كردن لكه عطر از روي لباس با آبلیمو استفاده از آبلیمو برای پاك كردن لكه عطر از لباس یک راه حل کاربردی است. مقداری آبلیمو را بر روی لکه ناشی از ادکلن بر روی لباس بریزید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. سپس لباس را با آب سرد شستشو دهید. در صورت باقی ماندن لکه ها کمی نمک بر روی لکه لباس بریزید و سپس آبکشی نمایید.

پاك كردن لكه ادكلن از لباس با گلیسیرین اگر نگران پاک شدن لکه عطر از روی لباس هستید از گلیسیرین کمک بگیرید. مقداری گلیسیرین را با آب به میزان مساوی، مخلوط کنید و لباس را به مدت چند ساعت در این ترکیب قرار دهید. سپس با آب سرد و صابون آبکشی نمایید. برطرف كردن لك عطر از لباس با استفاده از آمونیاک در این روش می توانید قسمتی از لباس که با ادکلن لک شده را در مقداری آمونیاک خیس کنید و سپس با مایع ظرفشویی شسته و آبکشی نمایید. پاك كردن لكه عطر از لباس با الکل استفاده از الکل هم برای پاک کردن لکه های عمقی ادکلن از روی لباس مناسب است. برای این کار مقداری الکل را با پنبه بر روی لکه لباس قرار داده و بعد از 10 دقیقه آبکشی نمایید. در صورتی که تغییری در کمرنگ شدن لکه ها مشاهده نکردید این حرکت را چند مرتبه تکرار کنید. پاك كردن لكه ادكلن از لباس با دستمال مرطوب بچه

بعد از به جا ماندن جای ادکلن بر روی لباس برای پاک کردن آن می توانید بلافاصله از دستمال مرطوب بچه گانه استفاده کنید. آنرا به آرامی بر روی لکه ها بکشید و شاهد از بین رفتن لکه های لباس باشید. پاك كردن لك عطر از لباس با مواد شوینده لباس لک شده با ادکلن را به مدت نیم ساعت داخل محلول آب و پودر لباسشویی قرار دهید و بعد از شستشو با آب سرد در معرض نور خورشید قرار دهید. پاک شدن لکه عطر از روی لباس چرم و جیر بلافاصله بعد از زدن ادکلن بر روی لباس چرم می توانید لکه ایجاد شده را با یک دستمال کاغذی پاک کنید. اما در صورت ماندگار شدن لکه ادکلن بروی لباس چرم از 2 روش برای برطرف کردن آن استفاده کنید. ادکلن میلانو بیز اصل را از کجا تهیه کنیم ؟

1 – پاك كردن لكه عطر از لباس با آرد ذرت استفاده از آرد ذرت برای پاک کردن لکه ادکلن از روی لباس های چرمی و یا جیر مناسب است. مقداری آرد ذرت را بر روی لکه لباس ریخته و بعد از نیم ساعت آبکشی نمایید.

2 – برطرف كردن لك عطر از لباس چرم با کف صابون استفاده از کف صابون نیز راه حل خوبی برای برطرف کردن لکه ادکلن از روی لباس چرم یا جیر است. کمی آب صابون را باهم مخلوط کنید و کف بدست آمده را بر روی لکه قرار دهید. (حتما کف فاقد آب باشد) پاك كردن لكه عطر از روي لباس سفید بهترین ماده برای پاك كردن لكه عطر از لباس سفيد جوش شیرین است. کمی جوش شیرین را در آب حل کنید و قسمت لک شده لباس را داخل محلول قرار دهید. 10 دقیقه بعد لباس را آبکشی نمایید. پاك كردن لك عطر از لباس مشکی استفاده از الکل و گلسیرین روش مناسبی برای برطرف كردن لك عطر از لباس های مشکی هستند. در بکار بردن الکل برای پاك كردن لكه عطر از روي لباس مشکی، انرا بر روی تکه ای از پنبه بریزید و بروی لکه لباس بکشید. سپس با صابون شستشو و آبکشی نمایید. اسپری خوشبو کننده ویتابلا بدون الکل .

روش استفاده از گلیسیرین برای پاك كردن لكه عطر از لباس مشکی نیز به این شکل است که مقدار مساوی آب و گلیسیرین را باهم ترکیب کنید و لباس را داخل این محلول قرار دهید. یک ساعت بعد لباس را آبکشی نمایید. راهنمای از بین بردن لکه عطر از روی لباس عطر به افراد هویت و شخصیت می بخشد و این موضوع از چنان اهمیتی برخوردار است که بسیاری از ما بدون زدن عطر از خانه بیرون نمی رویم، اما با وجود تمامی اعتماد به نفس و حس خوبی که در نتیجۀ استفاده از عطرها به ما دست می دهد، این مایعات خوشبو گاهی هم دردسرساز می شوند. چطور؟ بیز پلاس یک تجربه عالی .

کافی است کمی بی دقتی کنید و افشانۀ عطر را روی نقطۀ اشتباهی هدف بگیرید تا یک لکۀ بد رنگ روی لباستان بیافتد. اکنون ما با یک سوال عجیب مواجه می شویم: درنهایت باید کدام گزینه را انتخاب کرد؟ خوشبو بودن و تحمل لکه ها یا استفاده نکردن از عطر محبوبمان؟! ازآنجاکه استفاده نکردن از عطرها به عنوان یک راهکار جایگزین چندان خوشایند نیست، شاید لازم نباشد که چنین انتخاب دشواری را پیش روی خود داشته باشید. فقط کافی است یاد بگیرید که برای از بین بردن لکه عطر از روی لباس باید چکار کرد. پس اگر به آگاهی از راه حل این مشکل همیشگی علاقه مند هستید، با ما در ادامۀ این مقالۀ دیجی واش همراه باشید.

برای از بین بردن لکه عطر از روی لباس، روش های مختلفی وجود دارد. ازآنجاکه در ترکیب عطرها معمولاً کمی روغن وجود دارد، لکۀ ناشی از آن ها را نمی توان با آب برطرف کرد. در عوض می توانید از انواع حلال روغن استفاده کنید که یکی از بهترین آن ها، بدون شک الکل است. کافی است تا کمی پنبه بردارید، به الکل آغشته کنید و روی لکه عطر بکشید. در قدم بعدی، به آرامی با صابون روی لکه بکشید تا کم کم، از بین بردن لکه عطر از روی لباس را شاهد باشید. کمی جادویی به نظر می رسد اما بسیار ساده و کاربردی است؛ شما این طور فکر نمی کنید؟ نکته اینجاست که برای شست وشوی این نوع از لکه ها نباید از آب گرم استفاده کنید. استفاده از آب گرم برای از بین بردن لکه عطر از روی لباس، نتیجۀ عکس به همراه دارد و موجب ثبات بیشتر آن ها روی پارچه می شود.

دکمه بازگشت به بالا