بهترین زمان مزوتراپی مو

مزایای انتخاب زمانبندی مناسب در مزوتراپی مو

زمان بندی بهینه جلسات مزوتراپی مو چندین مزیت دارد، از جمله:  جذب بهتر: قابلیت جذب مواد مغذی توسط پوست سر در طول زمان متفاوت است. با انتخاب زمان مناسب، مطمئن می شوید که محلول وارد شده به طور موثر جذب می شود و تأثیر آن به حداکثر می رسد. مختصر شدن اختلالات: انتخاب زمان مناسب  و به حداقل رساندن اختلالات در برنامه روزانه شما کمک می کند تا به طور راحت و ریلکس در جلسات مزوتراپی شرکت کنید. نتایج بهتر: با هماهنگی با چرخه های رشد موهایتان، احتمال انجام بهبودهای قابل توجه در رشد و کیفیت مو را افزایش می دهید. زمانبندی مناسب و تداوم در انجام مزوتراپی رشد مو های شما را تضمین می کند .

زمان یک عامل کلیدی در بهینه سازی نتایج جلسات مزوتراپی مو شما است. با انتخاب زمان مناسب، می توانید جذب را بهبود دهید، اختلالات را به حداقل رسانید و نتایج مطلوب را دست یابید. با مشاوران مراقبت از مو مهرسام مشورتمزوتراپی بعد از کاشت مو یکی از روش های تقویت مو می باشد. مزوتراپی با استفاده از بهترین کوکتل های مخصوص مزوتراپی باعث جوانسازی پوست سر و افزایش گردش خون می شود. از این روش معمولا برای از بین بردن چروک ها و چربی ها روی سر استفاده می شود. از مزوتراپی می توان برای کاهش ریزش مو قبل از هم استفاده کرد. در ادامه با ما همراه باشید همه موارد را درباره مزوتراپی بعد از کاشت مو بدانید.

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

هدف از مزوتراپی بعد از کاشت مو تقویت فولیکول های کاشته شده و بهبود بخشیدن کیفیت موهای کاشته است. افزایش گردش خون، بهبود بخشیدن به کیفیت فولیکول ها، تامین مواد مغذی و جوانسازی پوست سر از دیگر هدف های مزوتراپی بعد از کاشت مو است. استفاده از این روش به بهتر شدن کیفیت تار مو، متعادل کردن هورمون های رشد و سالم نگه داشتن موها کمک می کند. مزوتراپی بعد کاشت مو لازم است؟ مهمترین دلیلی که باعث می شود که همه فولیکول های کاشته شده رشد کنند؛ افزایش گردش خون در ناحیه سر است. گردش خون در پوست سر سبب می شود مواد مغذی موجود در ریشه مو تحریک شوند و در نهایت باعث رشد موهای طبیعی شود. در نهایت این روش یکی از راه هایی است که علاوه بر تامین مواد مغذی فولیکول ها به کیفیت رشد موهای سر هم کمک می کند. اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا از خدمات مشاوره رایگان کلینیک پوست و مو آفرینش بهره مند شوید.

از نظر متخصصین کاشت مو بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت مو در ماه سوم بعد از کاشت است. زیرا در این مدت به سر خود استراحت دادید تا التهاب و تورم حاصل از فرآیند عمل کاشت مو به صورت کامل از بین برود. ممکن است از برخی کلینیک ها شنیده باشید که بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت مو 40 روز پس از جراحی است. ولی به توصیه پزشکان و متخصصان کاشت مو بهتر است تا زمانی که تمامی التهاب ناشی از کاشت مو از بین نرفته برای مزوتراپی اقدام نکنید. به طور کلی بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت مو 3 ماه بعد از کاشت زمانی که پوست سر شما تمامی جراحات و ورم های بعد عمل بهبود پیدا کردند اما این زمان برای برخی افراد با توجه به شرایط بدن تفاوت دارد ممکن است کمی زودتر یا دیرتر بتوانند برای مزوتراپی اقدام کنند. بنابراین قبل از مزوتراپی به یک متخصص برای معاینه مراجعه کنید یا از دکتر تخصص خود مشورت بگیرید.

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو

مزوتراپی یکی از روش های درمانی پوستی است که در آن مواد معدنی، ویتامین ها و داروهایی به صورت تزریقی در پوست قرار می گیرند. این روش به منظور تقویت و جوان سازی پوست، درمان آکنه، جای جوش، ملتحمه و کاهش چین و چروک پوست استفاده می شود. با توجه به اینکه کاشت ابرو به نوعی یک جراحی زیبایی است، لذا پس از آن بهتر است حداقل 4 هفته صبر کنید تا پوست به طور کامل بهبود یابد و آسیب هایی که به پوست وارد شده است، به طور کامل بهبود پیدا کنند. پس از آن، می توانید به مزوتراپی بپردازید.

بعد از کاشت مو چند جلسه مزوتراپی لازم است؟

بعد از کاشت مو، ممکن است نیاز به مزوتراپی داشته باشید. مزوتراپی می تواند به عنوان یک روش تکمیلی در کنار کاشت مو استفاده شود تا به بهبود و رشد موهای کاشته شده کمک کند. با این حال، تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت مو، بستگی به شرایط شما و نحوه پاسخگویی موهای کاشته شده به درمان دارد. اما پزشکان حداقل برای کسانی که کاشت مو انجام داده اند 4 جلسه مزوتراپی می نویسند و توصیه می کنند حتما انجام شود.

چند روز بعد از کاشت مو میتوان مزوتراپی کرد؟ یکی از سوالاتی درمورد کاشت مو و مزوتراپی این است که چند وقت بعد از کاشت مو میتوان مزوتراپی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پزشکان توصیه می کنند 35 تا 40 روز بعد از کاشت مو نسبت به مزوتراپی اقدام کنید و معمولا 3 یا 4 جلسه را به افرادی که کاشت مو انجام داده اند توصیه می کنند. اثرات مزوتراپی بعد از کاشت مو مزوتراپی بعد از کاشت مو اثرات متفاوت و مثبتی روی پوست سر شما در جهت رشد بهتر موهای پیوند زده شده دارد. با توجه به بررسی نتایج انجام شده اکثر گرافت های کاشته شده با تزریق کوکتل های مزوتراپی رشد می کنند. برخی از اثرات مزوتراپی بعد از کاشت مو به شرح زیر است:

 • التهاب های پوست کف سر را ترمیم می کند.
 • سرعت گردش خون را ناحیه کف سر افزایش می دهد.
 • به رشد و تقویت موها کمک می کند.
 • گردش خون را اصلاح می کند.
 • گردش خون را در ناحیه کف سر افزایش می دهد.
 • مواد مغذی را تامین می کند.
 • فولیکول های موجود در سر را افزایش می دهد.
 • ضخامت موهای کاشته شده را افزایش می دهد.
 • از ریزش موهای خود فرد جلوگیری می کند.
 • هورمون هایی که باعث ریزش مو می شود را از بین می برد.
 • کلاژن ها و استالین پوست سر را تحریک می کند.
 • باعث افزایش تراکم موهای کاشته شده می شود.
 • فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو

فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو نمونه مزوتراپی بعد از کاشت مو در کلینیک آفرینش در فرآیند کاشت مو پیاز موها از پشت سر در ناحیه اهدا برداشته و به قسمت طاس سر پیوند زده می شوند. برای این که فولیکول های تازه پیوند خورده به خوبی رشد کنند و نتایج کاشت مو طبیعی تر باشد باید خونرسانی به اندازه باشد. با مزوتراپی بعد از عمل کاشت مو باعث افزایش اکسیژن در ناحیه کف سر می شود که خیلی زودتر از زمان جواب دهی برای رشد مو شاهد رشد موها به صورت طبیعی در ناحیه کاشت مو خواهیم بود. مزوتراپی فواید زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

 • به پرپشتی، نتایج طبیعی و تراکم رشد مو کمک می کند.
 • مزوتراپی باعث افزایش ضخامت تارهای کاشته شده و تارهای موهای قبلی خود فرد می شود.
 • از ریزش موها جلوگیری می کند.
 • سبب افزایش رشد موها می شود.
 • اگر زخم و التهابی باقی مانده باشد آن ها را التیام می بخشد.
 • به افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی به پوست سر کمک می کند.

عوارض مزوتراپی بعد از کاشت مو درست است که مزوتراپی مانند اکثر اقدامات زیبایی ممکن است عوارضی داشته باشد؛ اما این عوارض شدید و خطرناک نیست. برخی از عوارض مزوتراپی شامل موارد زیر می شود:اقدامات پس از مزوتراپی بعد از کاشت مو نمونه مزوتراپی بعد از کاشت مو

 • تا یک روز بعد از مزوتراپی احساس سرگیجه و سردرد خواهید داشت.
 • ممکن است دچار عفونت و نکروز بافتی شوید.
 • این روش اثرات غیر دائمی دارد و باید 4 تا 8 جلسه ماهی یکبار انجام دهید.
 • به دلیل استفاده از سوزن های مزو ممکن است در ناحیه تزریق دچار کبودی و التهاب شوید.
 • ممکن است هنگام تزریق کمی درد را تحمل کنید.
 1. انجام آزمایشات پزشکی: پیش از انجام هر روشی برای مو، باید آزمایشات پزشکی مربوط را انجام دهید.
 2. مراقبت از پوست: قبل از کاشت مو یا مزوتراپی، باید پوست سر خود را به خوبی با شامپو بشویید تا از هرگونه روغن و مواد دیگری پاک شود.
 3. قطع سیگار: اگر سیگار می کشید، باید حداقل 48 ساعت قبل از مزوتراپی آن را قطع کنید تا مزوتراپی به بهبود خونرسانی به پوست کمک کند.
 4. قطع استفاده از مشروبات الکلی: مشروبات الکلی باعث رقیق شدن خون می شوند و باید حداقل 48 ساعت قبل از مزوتراپی هیچ الکلی در خون شما نباشد.
 5. مصرف داروها: اگر شما داروی خاصی مصرف می کنید، باید با راهوارطب  صحبت کنید تا ببینید آیا باید آن را قبل از مزوتراپی متوقف کنید یا خیر. از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و غیره استفاده نکنید.
 6. تغذیه سالم: برای بهبود سلامتی پوست و مو، باید به تغذیه سالم و متنوع توجه کنید و از مواد غذایی سالم مانند میوه، سبزیجات و پروتئین های کافی استفاده کنید.
 • بعد از مزوتراپی در محل تزریق کمپرس یخ بگذارید تا التهاب آن را کاهش دهید.
 • تا سه روز اول ممکن است التهاب و خوریزی، کبودی سوزش داشته باشید طبیعی است نگران نشوید به خودی خود رفع خواهد شد.
 • تا دو روز بعد از کشت از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید فقط از مسکن برای کاهش درد استفاده کنید.
 • تا دو روز بعد از مزوتراپی به استخر، سونا، جکوزی و ماساژ نروید.
 • تا دو روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • تا 10 روز بعد از مزوتراپی نواحی تزریق را به مدت یک رب ماساژ دهید تا چربی های اضافی از بین بروند.
 • تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی بعد از کاشت مو
دکمه بازگشت به بالا