ثبت نام براي دريافت غذاي متبرك حضرتي

اگر برای اقامت یا هر هتل دیگری را رزرو کرده اید خوب است بدانید که در مجموعه حرم مطهر رضوی مکانی به نام مهمانسرای حرم امام رضا وجود دارد که جزو است. در مهمانسرای داخل حرم امام رضا خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذاها در میان شیعیان پخته می شود. هر ساله بسیاری از افراد به شوق خوردن غذا حضرتی و تبرک آشپزخانه امام رضا به حرم امام رضا می آیند.

دریافت غذای حضرتی :: خادمیار رضوی شهرستان مینودشت(آموزش)

معرفی مهمانسرای حرم امام رضا

خوردن غذای حضرتی و تبرک حرم امام رضا آرزوی شیفتگان و عاشقان امام هشتم است. آشپزخانه حرم امام رضا و مهمانسرای حرم همچون ، صحن های مختلف و… یکی از بخش های حرم امام رضا است که این افراد را به آرزوی قلبی شان می رساند. غذای حرم امام رضا تبرک است و بسیاری از افراد اعتقاد دارند که با خوردن این غذا به نیت شفا به حاجات خود می رسند.

داخل حرم امام رضا 2 مهمان سرا وجود دارد که ورودی مهمانسرای شماره 1 از سمت شیخ نواب صفوی و ورودی مهمانسرای شماره 2 به سمت صحن غدیر است. توجه داشته باشید که دریافت غذای نذری حرم امام رضا به صورت خانوادگی نیز وجود دارد. شما می توانید با ارائه فیش، غذا خود را در بیرون از مجموعه نیز میل کنید.

اگر قصد اسکان در را دارید می توانید به راحتی از امکانات این مهمانسرا استفاده کنید. هتل های بسیاری در نزدیکی حرم قرار گرفته اند اما اگر سردرگم هستید و به دنبال یک هتل با صرفه اقتصادی هستید، ما به شما را پیشنهاد می کنیم. برای رزرو هتل با الماس تریپ در مشهد با شماره های درج شده تماس بگیرید.

شاید برایتان سوال پیش آید که نحوه دریافت فیش غذا مهمانسرای چگونه است؟ نحوه تهیه فیش غذا به چند روش امکان پذیر است که عبارت است از:

دریافت فیش با استفاده از کد ملی

یکی از راحت ترین روش ها نصب اپلیکیشن رضوان است. اپلیکیشن رضوان، اپلیکیشنی کاربردی است که برای زیارت حرم راهنمایی های بسیار مناسبی را در اختیار زائران قرار می دهد. همچنین در این اپلیکیشن می توانید از پاسخ سوالات شرعی خود و برنامه های ویژه حرم نیز مطلع شوید. برای دریافت غذا و اسکان در حرم امام رضا می توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

برای انجام این کار کافی است اپلیکیشن را از کافه بازار دانلود کرده و اطلاعات شخصی نظیر شماره همراه، کد ملی و … را وارد کنید. پس از دریافت کد ویژه می توانید وارد اپلیکیشن شوید.

در قسمت مربوط به غذا حضرتی کد ملی و تاریخ تولد خود و همراهان تان را وارد کرده و زمان مناسب برای دریافت غذا را انتخاب کنید. در صورت انتخاب زمان مناسب دعوت نامه ای از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

دریافت فیش با استفاده از پیامک

دریافت غذا حرم امام رضا با پیامک نیز یکی از روش های متداول برای دریافت فیش غذا است. این روش بیشتر برای افرادی که دسترسی به اینترنت ندارند، مناسب است. نحوه دریافت غذا حرم امام رضا با استفاده از سامانه پیامکی غذای حرم امام رضا امکان پذیر شده است. برای انجام این کار شما باید عدد 3 را به سامانه پیامکی 8800 ارسال نمایید.

پس از تایید ثبت نام، پیامکی با عنوان “شما در فهرست انتظار سامانه قرار گرفته اید” را دریافت می کنید. در این روش بین اسامی افرادی که در سامانه شرکت کرده اند، قرعه کشی شده و در صورت برنده شدن نتیجه به شما پیامک خواهد شد. پس از دریافت پیامک باید به بخش نعیم رضوان اتاق 107 واقع در صحن غدیر مراجعه کرده و فیش غذای خود را تحویل بگیرید.

منو غذا حرم امام رضا

شاید برایتان سوال پیش آید که لیست غذا مهمانسرای امام رضا و منو غذا حرم امام رضا به چه صورت است؟ توجه داشته باشید که اطلاعات این چنینی و لیست غذا هفتگی حرم روی فیش دریافت غذا درج شده است. لیست برنامه غذایی حرم امام رضا شامل غذاهایی مانند چلو قیمه، چلو قرمه سبزی، قیمه بادمجان و … است.

هر ساله بسیاری از افراد به شوق خوردن غذا تبرک حرم راهی مشهد می شوند. توجه داشته باشید که سهمیه غذا حرم امام رضا محدود است و تنها هر چند سال یک بار قادر به تهیه آن هستید.

ثبت نام افطاری حرم امام رضا در ماه مبارک رمضان نیز امکان پذیر است. مهمانسرای حرم امام رضا در ماه مهمانی خدا، از ساعت 17 الی 21 و  از ساعت 1 بامداد تا 20 دقیقه قبل از اذان صبح آماده خدمات رسانی به روزه داران عزیز است.

آموزش ثبت نام غذای متبرک حرم مطهر رضوی

زائرین و مجاورین حرم مطهر امام رضا علیه السلام میتوانند از طریق سایت و اپلیکیشن نسیم رضوان اقدام به رزرو غذای حضرتی نمایند.
مهمانساری حرم امام هشتم روزانه چند هزار غذا به صورت صبحانه، نهار و شام به دوستاران حضرتش ارائه می کنند.
هر شماره موبایل میتواند برای 9 نفر با کد ملی غذا رزرو کند که در ادامه نحوه رزرو غذا آموزش داده شده است:

1- وارد پلیکیشن نسیم رضوان شوید یا وارد قسمت پیشخوان خدمات حرم مطهر شوید.
2- وارد بخش مهمانسرا شوید. در صورتی که نیاز به ورود بود از طریق شماره موبایل لاگین کنید
3- وعده غذایی را انتاب نمائید. اگه وعده های غذایی مورد نظرتان پر شده بود در زمانی دیگر مراجعه کنید. وعده های غذایی هر ساعت شارژ خواهد شد.
4- شماره ملی خود یا مهمانانتان را وارد کنید. با هر شماره ملی یک بار میشود غذا رزرو کرد.
5- با یک شماره موبایل میتوانید 3 مرتبه یعنی برای 9 شماره ملی غذا رزرو کنید.
6- رزرو غذا با هر شماره ملی دارای محدودیت است و امکان کنسل کردن وجود ندارد، پس لطفا از غذای رزرو شده استفاده نمائید.
7- پس از رزرو غذا و ثبت کد ملی در زمان تعیین شده به مهمانسرای حرم مطهر واقع در صحن غدیر مراجعه نمائید.

سایر روش های دریافت غذای متبرک

با وجود اینکه اینترنتی شدن سیستم توزیع موجب دسترسی بسیاری از زائران به غذای متبرک حرم شده است، با این حال، روش های پیشین نیز برای توزیع اجرا می شود:

– دعوت نامه های مهمانسرای حرم مطهر، در جاده های منتهی به شهر مشهد، پای پلکان هواپیما و داخل قطار های ورودی به ایستگاه راه آهن  در بین زائرین عزیز توزیع می گردد.

– خانواده های شاهد و ایثارگر نیز می توانند با مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران واقع در بلوار شهید مدرس، کارت غذای مهمان سرا را دریافت کنند.

– زوج های محترمی که یک سال از تاریخ عقد آنها نگذشته باشد نیز می توانند با در دست داشتن قباله ی ازدواج و شناسنامه ی زوج و زوجین به محل مقبره ی شیخ محمد عارف اتاق 15 مراجعه کرده و دعوت نامه ی مهمانسرا را دریافت کنند.

– در صورت پرداخت مبلغ به عنوان نذری گوسفند نیز زائران عزیز می توانند به دفاتر نذورات و اماکن متبرکه مراجعه کنند و فیش غذا دریافت نمایند

سخن پایانی

مشهد مقدس یکی از مهم ترین شهر های ایران از لحاظ معنوی و گردشگری است. از مهم ترین شاخصه های این شهر وجود حرم امام رضا در آن است. میهمان امام هشتم بودن و صرف یک وعده غذا در حرم همراه با خانواده، یکی از آرزوهای هر زائری است. مهمانسرای حرم مطهر این امکان را برای زائران و مسافران عزیز فراهم کرده است.

 

 

دکمه بازگشت به بالا