ایا لیزر درد دارد

کاهش درد لیزر موهای زائد، برای آن دسته از کسانی که به درد حساس هستند، امکان پذیر است. لیزر، در بین اقشار مختلف جامعه علی الخصوص بانوان، طرفداران زیادی را از آن خود کرده است. میزان دردی که در لیزر احساس می شود، تحت تأثیر عوامل مختلفی چون فناوری به کار رفته در دستگاه لیزر، میزان رشد مو و جنس پوست قرار می گیرد. به طور کل، لیزر کردن موهای زائد درد زیادی ندارد؛ ولی با کمی سوزش همراه است. همین سوزش هم در افراد مختلف با درجه های متفاوتی، خود را نشان می دهد. با توجه به اینکه لیزر در طی چند جلسه انجام می شود، درد ناشی از آن در جلسات اول بیشتر است و کم کم و در جلسات آخر از شدت درد کاسته می شود. در ادامه همراه ما باشید تا با راهکارهای کاهش درد لیزر، آشنا شوید.

کاهش درد لیزر موهای زائد با انتخاب دستگاه استاندارد

کاهش درد لیزر موهای زائد، با استفاده از دستگاه استانداردی که بتواند لیزر را با کمترین درد ممکن انجام دهد، بسیار مهم است. از این لحاظ، دستگاهی استاندارد است که مجهز به سیستم خنک کننده است و کولینگ های قوی در آن بکار رفته است. وجود سیستم خنک  کننده در دستگاه، به کاهش درد لیزر کمک زیادی می کند. استفاده از دستگاه استاندارد ضمن اینکه درد لیزر را کم می کند، کیفیت کار لیزر را نیز بالا می برد. از میان برندهای مطرح که دستگاه لیزر را مطابق با استانداردهای لازم در بازار ارائه می کنند می توان به دستگاه لیزر دایود اشاره کرد. کاهش درد لیزر موهای زائد با استفاده از کرم های بی حس کننده بکارگیری کرم های بی حس کننده روی محل لیزر، در کاهش درد لیزر تأثیرگذار است.

نکات لازم در ا√خلاصه مطالب در زمینه میزان درد لیزر موهای زائد : آیا لیزر موی زائد درد دارد؟ بعضی از افراد نسبت به احساس درد ترس دارند و تحمل درد بسیار کم نیز برایشان دشوار است. کلینیک آرا لیزر با ارائه خدمات حوزه لیزر درمانی، به مشتریان خود فرصتی برای بهبود زندگی و زیبایی ارائه می دهد . گاهی غلبه بر این ترس بسیار کاربردی و با ارزش است. برای مثال به جای اینکه هر دو سه روز یک‏بار مجبور به اصلاح موهای زائد باشیم فقط با تحمل چند جلسه لیزر با خاطری آسوده زندگی خواهیم کرد. خبر خوب این است که درد ناشی از  لیزر با توجه به نواحی مختلف بدن متفاوت می ‏باشد. در اینجا می ‏خواهیم میزان درد در نواحی مختلف صورت و بدن را برای شما شرح دهیم.

 میزان درد لیزر موهای زائد

 1. میزان درد لیزر صورت: ضخامت پوست در نقاط مختلف پوست متفاوت است. پشت لب به دلیل نازک بودن پوست آن درد ناک‏ترین منطقه می‏ باشد. اما این درد حتی 5 دقیقه هم طول نمی‏ کشد! نواحی دیگر مانند چانه، زیر چانه و گونه‏ ها به دلیل ضخیم بودن پوست میزان درد آن‏ها قابل تحمل ‏تر است و گاهی حتی احساس نمی ‏شود. این کرم ها به صورت موضعی روی پوست استفاده می شوند و برای تهیه کردن آنها نیازی به نسخه دکتر نیست. انتخاب نوع کرم بستگی به دستگاه لیزر دارد. اگر دستگاه خیلی قوی باشد، هر کرم بی حس کننده ای جوابگو نیست. از این  رو لازم است با مشورت پزشک، کرم مورد نظر تهیه شود.
 2. میزان درد لیزر دست‏ ها: نسبت به ساق دست و بازوها ناحیه زیربغل بسیار دردناک است. اما فکر اینکه دیگر هیچ وقت به ژیلت و کرم موبر نیازی نیست احساس درد را کاملا از بین می‏ برد. پوست بازو تقریبا مشابه پوست صورت است. اعصاب موجود در ناحیه پشت لب بیشتر از بازوها می ‏باشد در نتیجه از لحاظ دردناکی در محدوده‏ ی قابل تحمل است و نیازی به بی‏ حسی هم ندارد.
 3. درد لیزر بیکینی: اگر تا به حال بیکینی خود را اپیلاسیون کرده باشید باید بدانید که درد ناشی از لیزر بسیار کمتر از اپیلاسیون است. مطمئن باشید از این مرحله به راحتی خواهید گذشت.
 4. میزان درد لیزر موهای زائد پاها : کم دردترین ناحیه بدن همین ران ‏ها هستند. اما راجع به ساق پا باید بیشتر دقت کرد. برای افرادی که آستانه تحمل درد آن‏ها پایین است استفاده از پماد بی‏ حسی در ناحیه ساق پا برای کاهش درد لیزر بسیار توصیه می ‏شود.
 5. میزان درد لیزر موهای زائد شکم: پوست شکم ضخیم اما حساس است مخصوصا اگر فرد قلقلکی باشد. ممکن است شات ‏های لیزر باعث تکان خوردن شما شود. در این شرایطبرای کاهش درد لیزر سعی کنید بر روی تنفس خود تمرکز کنید.
 6. میزان درد لیزر موهای زائد کمر: معمولا ناحیه پشت به دلیل استخوانی بودن و نداشتن گوشت اضافی دردناک است. برای کاهش درد لیزر حتما از پماد بی‏ حسی استفاده کنید. بهتر است این درد باعث نگرانی شما نشود چون پماد بی‏ حسی مثل آب روی آتش عمل می‏ کند. شما برای تمامی نواحی بدن می‏ توانید از بی ‏حسی برای کاهش درد لیزر استفاده کنید و هیچ محدودیتی ندارد. این پماد سطح درد را از مرحله 10 به مرحله 2 کاهش می‏ دهد و برای کسی که ترس از درد کشیدن دارد مانند یک معجزه عمل می ‏کند.
 • بهتر است بدانید که اپیلاسیون نسبت به لیزر مضرات زیادی دارد و مهم‏ترین آن برگشت مو به داخل پوست است.
 • کلینیک آتریسا با استخدام و آموزش اپراتورهای متخصص لیزر و استفاده از آخرین سیستم ‏های روز جهان این امکان را برای شما فراهم می ‏کند تا جلسات لیزر خود را با آرامش خیال سپری کنید. ستفاده از کرم بی حس کننده
 • برای استفاده از کرم بی حس  کننده، نیاز است محل مورد نظر به خوبی تمیز شود؛ سپس کرم روی پوست خشک مالیده شود.
 • کرم بی حس  کننده 30 دقیقه الی 1 ساعت قبل از لیزر روی محل استفاده شود.
 • در صورت استفاده از کرم بی حس  کننده، نیاز است اپراتور مرکز لیزر از این موضوع آگاهی داشته باشد.
 • مدت  زمانی که طول می کشد تا کرم موضع را بی حس کند یک ربع است.
 • مدت  زمان ماندگاری بی حسی روی پوست، یک ساعت است.

کاهش درد لیزر موهای زائد با شیو نمودن : طبق تجربه بسیاری از افراد، شیو کردن موهای زائد قبل از لیزر کردن آن ها، برای کم کردن درد ناشی از لیزر، تأثیر زیادی دارد. درد لیزر زمانی بیشتر احساس می شود که موهای زائد، بیش  از اندازه بلند باشند و ضخامت زیادی هم داشته باشند. لیزر درفردیس به عنوان یک مرکز پیشرفته لیزر در حوزه های درمانی و زیبایی فعالیت می کند . توصیه می شود قبل از انجام لیزر، حتماً شیو روی موها انجام شود. به هیچ  عنوان توصیه نمی شود قبل از لیزر، اپیلاسیون روی موهای زائد انجام شود. چنانچه فردی این کار را انجام دهد، با دو مشکل حساس شدن پوست و پایین آمدن کیفیت لیزر موها روبرو خواهد شد. با توجه به اینکه برای از بین بردن موها نیاز است فولیکول مو تحت تأثیر اشعه لیزر قرار گیرد، در نتیجه با شیو کردن می توان اثر بیشتری روی فولیکول اعمال کرد. بررسی اجمالی راهکارهای مقابله با درد لیزر موهای زائد :

 • استفاده از کمپرس یخ روی موضع مورد نظر قبل از لیزر
 • مصرف آب به مقدار فراوان: برای اثرگذاری نوشیدن آب در کم شدن درد لیزر، پیشنهاد می شود 3 الی 4 ساعت قبل از لیزر، چندین لیوان آب مصرف شود.
 • عدم استفاده از قهوه و هرگونه نوشیدنی کافئین­ دار: مصرف این نوشیدنی، سبب می شود درد بیشتری در زمان لیزر احساس شود.
 • استفاده از دستگاه هایی که عمل لیزر را به مراتب سریع تر انجام می دهند.
 • با توجه به حساس شدن بدن بانوان در دوران عادت ماهیانه، توصیه می شود در این زمان لیزر انجام نشود. انجام لیزر در زمان عادت ماهیانه، سبب می شود درد بیشتری در بدن احساس شود. در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد دقت کنید یکی از مشکلاتی که دستگاه های قدیمی لیزر موهای زائد داشتند، عدم امکان تنظیم اشعه لیزر بود. این دستگاه ها به سه دسته کلی تقسیم می شدند و هر دستگاه برای یکی از انواع رنگ پوست مناسب بود. بعد از انجام لیزر با این دستگاه های درد زیادی به بیمار تحمیل می شد.

به طوری که بیمار به ناچار باید از پمادهای بی حسی استفاده می کرد و دائما این سوال را داشت که برای کاهش درد لیزر چه کارهایی باید انجام داد؟ اما دستگاه لیزر جدید این امکان را به اپراتور می دهد که با توجه به رنگ پوست و همچنین مقاومت موهای زائد قدرت اشعه را تنظیم نماید. در ضمن دستگاه های جدید به خنک کننده مجهز است و این خود از مزیت های این دستگاه به شمار می آید. از آب گرم دوری کنید اگر همچنان این سوال را دارید که برای کاهش درد لیزر چه کارهایی باید انجام داد؟باید بدانید که بلافاصله بعد از انجام لیزر پوست خود را با آب گرم نشویید.آب گرم سوزش پوست شما را افزایش می دهد.این موضوع درباره حمام کردن نیز صدق می کند. می توانید حمام آب ولرم  خنک بگیرید و به هیچ عنوان زیر دوش آب داغ نروید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد را رعایت نمایید البته فاصله بین هر جلسه توسط پزشک تعیین می شود.اما فاصله استاندارد بین هر جلسه بین 25 تا 30 روز متغیر است.البته فاصله دو و یا سه جلسه آخر را می توان بیشتر یک ماه افزایش داد.انجام لیزر در فاصله های کوتاه درد آور است و در فاصله های  طولانی در نتیجه کار تاثیر می گذارد. از کرم های آرایشی تهاجمی استفاده نکنید. کرم هایی مانند کرم های لایه بردار، کرم های موبر و … همگی باعث نازک شدن پوست لیزر شده و افزایش درد آن می شوند. از هیچ قرصی استفاده نکنید اگر درد بعد از لیزر موهای زاید شما افزایش یافت به هیچ عنوان از قرص هایی مانند ایپوروفن استفاده نکنید. این قرص ها التهاب پوست شما را افزایش می دهند. ژل الوئه ورا یکی از مسکن های پوست بعد از لیزر مو استفاده از ژل الوئه ورا است.این ژل به واسطه ترکیب ضد التهاب پوست شما را تسکین خواهد داد.

میزان درد هر ناحیه از بدن به هنگام لیزر

با توجه به اینکه لیزر در قسمت های مختلفی از بدن قابل انجام است؛ لذا میزان دردی که در هر ناحیه احساس می شود متفاوت است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، ادامه مطلب را از دست ندهید. درد لیزر در صورت به هر میزان که پوست نازک تر باشد، درد بیشتری در آن ناحیه احساس می شود. درد بیشتر پشت لب به هنگام لیزر، به دلیل ضخیم نبودن این ناحیه از صورت است؛ اما ضخیم بودن پوست گونه، چانه و زیر چانه درد کمتری دارد. درد لیزر در دست زیر بغل به نسبت ساق دست و بازو درد بیشتری دارد. اگر بخواهیم درد صورت و دست را با یکدیگر مقایسه کنیم، پشت لب دارای اعصاب بیشتری است؛ ولی درنهایت می توان درد آن را بدون بی حسی تحمل کرد. درد لیزر بکینی درد ناحیه بکینی نیز قابل تحمل است و دردی که در این ناحیه احساس می شود به مراتب کمتر از انجام اپیلاسیون است.

درد لیزر پا لیزر ران کمترین درد را در کل بدن دارد. اعصاب ساق پا این گونه نیست و پیشنهاد می شود لیزر این ناحیه از پا برای افراد کم طاقت همراه با کرم بی حس کننده انجام شود. درد لیزر شکم شکم پوست ضخیمی دارد؛ ولی در عین  حال، زمانی که لیزر روی آن انجام می شود، برای بعضی از افراد قلقلک­آور است. برای ثابت ماندن در این حالت و حرکت نداشتن، توصیه می شود فرد روی نحوه تنفس خود کار کند. درد لیزر کمر نسبت گوشت به استخوان در پشت بدن و ناحیه کمر کمتر است؛ از این  جهت، درد لیزر در این ناحیه بیشتر احساس می شود. توصیه می شود به هنگام لیزر کمر، از کرم بی حس کننده استفاده شود.

سخن پایانی

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد. در میان انواع روش های موجود، لیزر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. لیزر روشی است که تنها با چند جلسه می توان 80 تا 90 درصد موهای زائد بدن را از بین برد. معمولاً هر روشی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده شود، به  نوبه خود درد دارد. لیزر نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما درد آن به گونه ای است که به نابودی موهای زائد می ارزد. ما در این مطلب راهکار کاهش درد لیزر موهای زائد را مورد بررسی قرار دادیم. افراد می توانند با مطالعه این راهکارها، درد لیزر در نواحی مختلف بدن را به کمترین حد ممکن برسانند.

دکمه بازگشت به بالا