6 انیمه  جذاب از سازندگان «اتک آن تایتان» که باید تماشا کنید


تقریبا هرچندوقت یکبار، شاهد ساخت یا پخش یک انیمه ی جدید هستیم که در این امر اهمیت و نقش استودیوها را هرگز نمی توان نادیده گرفت. بزرگترین ویژگی این استودیوها داشتن انیماتورهای خلاق و بااستعدادی است که یک گروه بزرگ خستگی ناپذیر را تشکیل می دهند تا مانگاهای مورد علاقه ی طرفداران را از طریق مدیوم سینما به تصویر متحرک تبدیل کنند. یکی از شناخته شده ‎ترین استودیوهایی که تقریبا همیشه راه خلاقیت را پیش گرفته و طی این سال ها غالبا درحال ساخت آثار برجسته و ماندگار بوده است؛ «ویت استودیو» (Wi Studio) به شمار می رود.

نقطه ی عطف «ویت استودیو» انیمه ی پرطرفدار و نام آشنای «حمله به تایتان» (Attack on Titan) است. هنگامی که فصل اول سریال پخش شد، به نظر می آمد که این استودیو درآینده ی نه چندان دور به موفقیت بسیار چشم گیری برسد و البته که توانست در این سال ها به شهرت اش بی افزاید.

این انیمه به دلیل خط روایی فوق العاده، داستان جذاب و اتمسفر نفس گیر از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. بدون شک «حمله به تایتان» (Attack on Titan) یکی از ماندگارترین انیمه هایی چندسال اخیر محسوب می شود که ازسوی منتقدین و سینمادوستان به عنوان یک اثر شاهکار، بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. علاوه بر این سریال باید 6 انیمه ی سریالی خلاقانه ی دیگر این استودیو را در لیست آثاری قرار دهید که می خواهید حتما ببینید، پس این مطلب را دست ندهید.

6- اسرافیل پایانی (Seraph of the End)

ویت استودیو

 • سال تولید: 2015
 • امتیاز IMDb به سریال: 7.4 از 10

داستان انیمه ی سریالی «اسرافیل پایانی» متعلق به زمانی است که یک ویروس ترسناک، تمام جهان را دربرمی گیرد و باعث مرگ انسان های بالای 13 می شود. این امر فرصتی را برای خون آشام ها فراهم می کند تا بدون دردسر دنیا را تسخیر کنند و همچنین انسان ها را به سلطه ی خود درآورند. در این میان دو شخصیت محوری سریال به نام های یوویچیرو و میکائلا تصمیم می گیرند که با کمک یکدیگر، علیه موقعیت تلخ پیش رو انقلاب کنند.

از آنجایی که فقط یوویچیرو می تواند زنده بماند، پس قول می دهد که هرطور شده با خون آشام ها مبارزه کند و آن ها را به طور کامل از بین ببرد. انیمه ی «اسرافیل پایانی» از زاویه ای تازه  و متفاوت به مسئله ی وفاداری و دوستی نگاه می کند؛ بدین منظور مخاطب، استرس زیادی را درباره ی این موضوع تجربه می کند. همچنین سریال در پس زمینه ی یک طرح مهیج و البته شخصیت پردازی های بدیع، موقعیت های چالش برانگیز و کشمکش های نفس گیری را به تصویر می کشد، بنابراین شکی نیست که «اسرافیل پایانی» اثری ممتاز است که قطعا ارزش دیدن دارد.

5- کلاهبردار بزرگ (Great Pretender)

ویت استودیو

 • سال تولید: 2020
 • امتیاز IMDb به سریال: 7.9 از 10

انیمه ی جذاب «کلاهبردار بزرگ» روایتگر شخصیت ماکوتو ادامورا است که برای سپری کردن زندگی، کارهای چالش برانگیز و خطرناکی را انجام می دهد و تقریبا برایش اهمیتی ندارد که چگونه به پول می رسد. انیمه ی «کلاهبردار بزرگ» سرشار از رویداهای حساب شده و تاثیرگذار است که هر مخاطبی را تا لحظه ی آخر با خود درگیر خواهد کرد.

زمانی که ماکوتو می خواهد از یک توریست سرقت کند، ناگهان می فهمد که این کار بزرگترین اشتباه زندگی او بوده است؛ زیرا بلافاصله وارد موقعیت های پر پیچ و  خمی می شود. ماکوتو ادامورا تمام تلاش خود را می کند تا موقعیت خودش را به عنوان بهترین کلاهبردار ژاپن پس بگیرد و در نهایت پس از ماجراجویی های بسیار عجیب، بالاخره توریست کلاهبردار و پردردسر را پیدا می کند.

4- عروس جادوگر باستان (The Ancient Magus’ Bride)

ویت استودیو

 • سال تولید: 2017
 • امتیاز IMDb به سریال: 7.7 از 10

سریال درام «عروس جادوگر باستان» بر محور زندگی غم انگیز کیتوز تمرکز دارد. این شخصیت تنها و رنج دیده که در تمام دوران زندگی ش مورد بدرفتاری دیگران قرار می گرفته است، پس از ناامیدی های بسیار تصمیم می گیرد خود را در معرض فروش بگذارد که درنهایت مردی مرموز و نقابدار او را می خرد. این اتفاق همه چیز را برای کیتزو دگرگون می کند و ارتباط میان آن ها به رقم خوردن تجربه هایی جالب و عجیب منجرب می شود.

هر قسمت از این سریال با فضای بصری بی نظیر و اتمسفری گیرا، مخاطب را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. اگرچه ممکن است به اندازه برخی از پروژه های «ویت استودیو» محبوب و ارزشمند نباشد، اما نمی توان انکار کرد که «عروس جادوگران» اثر قابل  تاملی است.

3- خانواده ی جاسوس (Spy x Family)

 • سال تولید: 2022
 • امتیاز IMDb به سریال: 8.4 از 10

اگر به دنبال یک اثر فانتزی و خلاقانه هستید که راوی قصه ای واقعی در بطن دنیایی پر از احساس است، «خانواداه جاسوس» بهترین انتخاب در جهان انیمه ها خواهد بود که حسابی شما را درگیر فراز و فرودهای خود خواهد کرد. داستان این اثر، پیرامون ماموری به نام گرگ و میش است که وظیفه دارد جهان را از نابودی نجات دهد. برای بدتر نشدن اوضاع او هویت لوید فورجر را برای خود انتخاب می کند و پس از ملاقات با آنیا و یور، تصمیم می گیرند که خانواده  ی 3 نفره  ی خود را تشکیل  دهند.

انیمه ی درخشان «خانواده ی جاسوس» مملو از لحظات طنزی است که به زیبایی با موقعیت های کاملا جدی ترکیب می شود و شکی نیست که هر بیننده ای را محصور خود می کند. همچنین اثر توانسته با خلق شخصیت پردازی های  تماشایی و حساب شده  به هرکدام از کاراکترها یک ویژگی منحصر به فرد و متمایز ببخشد.

2- رتبه بندی پادشاهان (Ranking of Kings)

 • سال تولید: 2021
 • امتیاز IMDb به سریال: 8.5 از 10

«رتبه بندی پادشاهان» اثری سرگرم کننده و آکنده از احساسات ناب است که قصه ی آن بر پیرامون زندگی شاهزاده بوجی پیش می رود که توانایی شنیدن یا صحبت کردن را ندارد و مردم کشور به خاطر مشکلات جسمانی اش هربار او را مورد تمسخر قرار می دهند. بوجی تمام تلاش خود را به کار می برد تا از این توهین های آزاردهنده دور بماند، اما در نهایت او پس از ملاقات با کاگه، بالاخره اولین دوست واقعی  خود را پیدا می کند.

انیمه ی جذاب «رتبه بندی پادشاهان» داستانی تکان دهنده دارد که مخاطب را تا آخرین لحظه مجذوب خود می کند. این انیمه بهترین فرصت خواهد بود بلکه، رشد یک شاهزاده ی جوان ضعیف را به یک جنگجوی درخشان ببیند.

1- حماسه وینلند (Vinland Saga)

 • سال تولید: 2019
 • امتیاز IMDb به سریال: 8.8 از 10

«حماسه وینلند» از رویه ای که فقط تا ساعتی مخاطب را درگیر یا سرگرم کند کاملا دور است، بنابراین با سریالی روبه رو هستید که هرلحظه اسباب شگفتی شما را فراهم می کند و حتی تا روزها با اتفاقات و داستان عجیب آن درگیر خواهید شد. این فیلم درباره ی شخصیت پسر جوانی به نام تورفین است که به خاطر ساده لوحی و حماقت، دلیلی بر مرگ پدرش می شود. این اتفاق ناگوار، تورفین را در مسیر خود تخریبی سوق می دهد. تورفین طی سفر خود، انسان های بی گناه و چه گناهکار زیادی را می کشد، اما این مرگ ها بر او هیچ تأثیری نمی گذارد و همچنان به مسیرش ادامه می دهد تا زمانی که در رسیدن به هدف خود شکست می خورد و بعد از این مسئله همه چیز برای تورفین خراب تر می شود. بعدها او متوجه می شود که باعث مرگ انسان های زیادی شده که حتی در مرگ پدرش هم مقصر نبودند.

به جرات می توان گفت که تمام مولفه های مهم در «حماسه وینلند» فوق العاده و حساب شده هستند. ضمن اینکه فضای بصری و کیفیت تصویری به تنهایی توانست طرفداران را حیرت زده کند.

منبع: Gamerant

دکمه بازگشت به بالا